COMIX HERO - comixová kniha k dotvoření

Hledáte způsob, jak děti dostat od mobilu či PC? Jak i ty starší vrátit ke kreativní tvorbě? Comix Hero je tu právě proto. Pomozte nám vyslat ho do světa, protože kdo ví, třeba zrovna u Vás doma roste nový Kája Saudek nebo Stan Lee.

 • Náhled vnitřních stran.

 • Souprava tužek Art, odměna pro Vás.

 • Mini linery STABILO, odměna pro Vás.

157 €
vybrané z 3 588 €

4%

4% splnené

33 dní do konca

10 ľudí prispelo

Hry, Vzdelávanie

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Co je náš cíl?

Naším cílem je nabídnout starším dětem (cca od 7 - 16 let) alternativu k elektronické zábavě, která je mocně přitahuje. Proto je tu Comix Hero, kniha, která vede děti k tvorbě přes formu, která je jim blízká a kterou uznávají. Chceme je vrátit zpět ke kreativní tvorbě, malování, vymýšlení příběhů, kterými nás fascinují, když jsou menší, ale které s tím, jak rostou, tak trochu mizí. Chceme tvořit komunitu, která se bude navzájem podporovat, sdílet své comixy, inspirovat, zdokonalovat, soutěžit, zkrátka sdílet radost z tvorby. 

Jak to začalo

Podnikat jsme začali díky náruživé zálibě našich dětí tvořit, malovat a čmárat prakticky po čemkoliv. A protože jsme nebyli spokojení s nabídkou na trhu, vznikl Krámek pro děti. Pídíme se, hledáme a pak na jednom místě shromažďujeme výtvarné potřeby, kreativní materiál a sady, hry, stavebnice a knihy. Protože věříme, že z chytrých, radostných a zvídavých dětí se stanou spokojení, úspěšní a hraví dospělí. Ale aby se to povedlo, je třeba je dlouhodobě povzbuzovat, podporovat a dát jim to nejcennější, co máme - čas.

Jak děti rostou, i sortiment Krámku se proměňuje a rozšiřuje. Postupně jsme však došli do bodu a k otázce, co nabídnout synovi, kterému je 10 let? Který vždycky rád tvořil, ale v posledních dvou letech je jeho téměř jediná touha pařit, pařit a pařit? Na telefonu, tabletu, xboxu, prostě pařit? Když běžně dostupná nabídka kreativních sad na trhu je "blbá, nudná a pro mrňata"? Zkoušeli jsme s částečným úspěchem zábavné vědecké sady, ale je z toho nepořádek a příprava i realizace je na čas poněkud náročná :-). Hrajeme hry a budujeme z lega ... Ale co to tvoření? 

Další zábava, která u syna vyvažuje elektroniku, je čtení. Přes komiksy se dostal k beletrii, ale komiksy jsou stálou hitovkou.

A tak vznikl Comix Hero ... jednou v noci, tuším kolem jedné hodiny ranní, když jsme nemohli spát a lámali si hlavu nad tím, co mu vlastně nabídnout, aby to vyhovovalo jeho zájmům a bylo to dostatečně cool. Aby se vrátil ke kreslení, vymýšlení svých příběhů, společnému tvoření a zároveň aby to zapadlo do virtuálního světa, který ho tak mocně přitahuje.  

Od nápadu do dnešního dne, kdy Comix Hero nabízíme světu, už nějaký čas utekl. Vymýšleli jsme jméno, podobu, parametry, jednali s tiskárnami. Zajistili právní ochranu. Grafika prošla také trochu trnitou cestou až k dnešní podobě, která je dle vyjádření našich dětí "cool, hustá a libová", a to díky spolupráci s talentovanou trutnovskou grafičkou Kateřinou Hůlkovou. Parametry jsme konzultovali s kamarády-rodiči, našimi dětmi, jejich dětmi. Je to náš první vlastní produkt, který budeme vyrábět, naše další "dítě" a s rozechvěním a trochu bušícím srdcem Vám ho teď představujeme. 

Detaily

Comix Hero je komiksová kniha k dotvoření. Kniha bude obsahovat stránky s předtištěnými komiksovými rámečky na papíře, který snese i fixy nebo vodovky. Každá bude vybavena bublinami k nalepení a přidání popisků. Kromě bublin budou mít comixoví hrdinové k dispozici ještě další komiksové parádičky, kterými mohou svůj příběh ozvláštnit. 

Každá kniha bude mít dvojitou první stranu, takže si děti budou moci nakreslit svou vlastní první stranu comixové knihy. Jestli budou kreslit jeden dlouhý příběh, nebo krátké stripy, bude pouze jejich volbou.

Cílem této kampaně je získat prostředky na výtisk prvních 1.000 kusů knih ve formátu A5. 

Milujeme, když děti malují, tvoří a rozvíjí svůj potenciál. Knihy Comix Hero rozvíjí představivost, schopnost stručného a přesného vyjádření myšlenky, jemnou motoriku a mají spoustu dalších pozitivních dopadů. Zejména přináší radost z tvoření. A to všechno potřebují i starší děti.

S Comix Hero máme velké plány. Po formátu A5 bychom rádi vyrobili i knihy ve formátu A4 pro menší děti. Postupně budeme mít k dispozici tématické sady samolepek, určené speciálně pro použití v comixových příbězích. Pomocí těchto samolepek budou děti moct příběhy dotvářet, nebo z nich udělat ústřední téma příběhu. 

A chceme tvořit komunitu comixových hrdinů. Na Facebookové stránce Comix Hero budeme budovat prostor pro všechny hrdiny. Každá kniha bude mít na zadní straně natištěn QR kód, kterým se děti dostanou přímo na naši stránku. Tam budou moct své příběhy sdílet s ostatními, budou moci čerpat inspiraci, bavit se, soutěžit o další knihy a jiné ceny nebo se vzdělávat v oblasti kreslení, komiksu aj. 

 

... a ještě něco navíc

Proč Comix Hero? Jméno pro nás má velikou symboliku, vyjadřuje naprosto přesně to, co ctíme. Cítíme respekt před každým, kdo je schopen něco vlastního vymyslet a vytvořit. Každý, kdo něco vymyslí a vytvoří, je proto pro nás hrdina, ať je mu 5, 10, 30 nebo 80 let. 

Když jsme natáčeli video k této kampani, napadlo nás, že nejlépe představí Comix Hero ti, pro které byl stvořen. Naplánovali jsme si pečlivě odpoledne, které jsme chtěli natáčení zvukových stop věnovat. Naše děti nás opět překvapily. Nejenom, že do natáčení šly s obrovským elánem, vervou a nadšením, ale zvukový záznam k celému videu jsme natočili během půl hodiny na první dobrou.

Historicky prvním Comix Hero je .... náš syn Jiřík. 

Comix Hero - Jirka

Kdo jsme?

Jsme Tamara a Martin: hraví, tvořiví, snící, čtoucí, a v dobrém i zlém už to spolu táhneme devatenáctý rok. Jsme idealisti, kteří si jdou svou vlastní cestou a věří, že svět bude takový, jaký si ho my sami uděláme, a že každý musí začít sám u sebe. 

Jsme rodiče dvou úžasných bytostí, Alenky a Jiříka, kteří nás dodnes nepřestávají fascinovat. A milujeme společné hraní, tvoření, vtipkování, malování, společný čas. 

Jsme jádrem Krámku pro děti: pečlivě a s láskou vybíráme a hlavně testujeme vše, co dává radost dětem i rodičům: radost z tvoření, hraní, ze společně stráveného času a také radost z učení, které vlastně ani jako učení nevypadá.

Jsme milovníci své práce. Podnikáme fér, nehrajeme s nikým betla a jsme vděční za každého zákazníka. A svou vděčnost posíláme dál. 

Jsme tu pro všechny rodiče, prarodiče, tety nebo strýce, kteří stejně jako my nechtějí mít z dětí bezduché konzumenty elektronických přístrojů, které jim nablikají do hlav, co si mají myslet, jak mají myslet a také, jak se při tom mají cítit. 

Jsme parťáci pro školy a školky, ve kterých jsou prima učitelé a ředitelé, kteří hledají způsoby a prostředky, jak dětem školu zpříjemnit a zjednodušit. 

A momentálně jsme rozechvělí a rozvrkočení rodičové našeho posledního dítka, projektu Comix Hero, a věříme, že nám ho pomůžete vypustit do světa. 

Proč to děláme?

Protože rozumná prodejní cena vyžaduje náklad prvního vydání alespoň 1.000 kusů. 

Protože náklady na první tisk jsou pro naši firmu vysoké a v současné době nedosažitelné.

Protože chceme, aby děti měly své Comix Hero knihy nejpozději na konci června a mohly s nimi vyrazit na prázdniny.

Protože věříme v Comix Hero a v to, že nám ho pomůžete vypustit do světa. Děkujeme a těšíme se. 

Tamara a Martin

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 1 Fandím Vám

  Myšlenka i nápad Comix Hero se Vám líbí, ale aktuálně nemáte kolem sebe děti, kterým byste knihu nadělili? 

  Můžete nás podpořit libovolným příspěvkem od 50 Kč výše.

  Získáte:
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 1,81 €
  (50 Kč)
 • 198 z 200 1 x Comix Hero za zvýhodněnou cenu

  S touto odměnou pro šikovné nákupčí získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero za super cenu, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. Poštovné je již v ceně.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní)
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 6,34 €
  (175 Kč)
 • 0 1 x Comix Hero za plnou cenu

  S touto odměnou získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. Poštovné je již v ceně.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 6,99 €
  (193 Kč)
 • 2 1 x Comix Hero + Souprava grafitových tužek Art

  Co by to bylo za comixového autora bez tužky? S touto odměnou získáte ne jednu, ale rovnou 12 luxusních grafitových art tužek balených v krásné kovové krabičce. S těmi se to bude kreslit i vybarvovat jedna radost. Poštovné je zahrnuto v ceně odměny.

  Získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin.
  • 1 x Soupravu 12 ks grafitových tužek Art, balených v kovové krabičce, značky Koh-I-Noor.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,52 €
  (318 Kč)
 • 200 z 200 3 x Comix Hero za super cenu

  Máte víc dětí? Potřebujete dárky? S touto odměnou budete mít hned 3 knihy za super cenu.

  Získáte: 
  • 3 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. Poštovné je již v ceně.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 15,04 €
  (415 Kč)
 • 99 z 100 1 x Comix Hero + Komiksový náčrtník

  Chcete jít na komiksy od lesa? Doplňte knihu Comix Hero o Komiksový náčrtník, který je papírovým kurzem pro tvůrce komiksů. Petr Kopl Vám odhalí všechna tajemství, která jako tvůrce komiksů musíte znát. Poštovné je zahrnuto v ceně odměny. 

  Získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin
  • 1 x knihu Komiksový náčrtník Petra Kopla.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 15,15 €
  (418 Kč)
 • 2 1 x Comix Hero + Sada 18 ks mini linerů Stabilo

  Znáte to, jeden má rád holky, jinej zase vdolky. Jeden kreslí tužkou, no a jinej zase fixem. A pro ty druhé je tu tato odměna. V sadě s knihou získáte ty nejlepší linery zn. Stabilo. Jejich 0,4 mm hrot vykreslí i ty nejmenší detaily a vybarví i nejmenší plošky. Sada obsahuje celkem 18 ks včetně 5 neonových odstínů. Malé balení (délka lineru je 11,7 cm) se vejde do každého batohu či kabelky. Poštovné je již v ceně odměny.

  Získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. 
  • 1 x Sadu Liner STABILO Point 88 Mini, 18 ks v plastovém pouzdře. 
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 17,36 €
  (479 Kč)
 • 2 3 x Comix Hero do Vaší schránky

  Máte víc dětí? Potřebujete dárky? S touto odměnou získáte:
  • Hned 3 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. Poštovné je již v ceně.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 17,54 €
  (484 Kč)
 • 0 3 x Comix Hero + Dobrý skutek k tomu

  Není nám jedno, v jakém světě žijeme. Staráme se o prostředí kolem nás, minimalizujeme odpad, třídíme ho, chodíme čistit vesnici a lesy, opravujeme a recyklujeme. Pokud to máte podobně, je pro Vás právě tato odměna. 

  S ní získáte 3 knihy Comix Hero a my slibujeme, že za každou tuto odměnu vysadíme 1 strom, abychom napomohli rovnováze. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí.

  Získáte:
  • 3 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. Poštovné je již v ceně.
  • Fotodokumentaci a krátké video z naší akce - sázení stromů. 
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost.
  Sázení stromů proběhne po dohodě s odpovědnými pracovníky Lesů ČR. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 53,42 €
  (1 474 Kč)
 • 0 Předplatné Comix Hero na 1 rok

  Víte už teď, že jedna kniha nestačí? Tak si je předplaťte a dostanete jednu knihu hned a každý měsíc pak další. Kromě knih samotných v rámci předplatného dostanete ke každé knize i drobný dárek. Poštovné je již v ceně odměny.

  Získáte:
  • 1 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. 
  • 11 x knihu Comix Hero s drobným dárkem, doručené 1 x měsíčně.
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám uděláte velikou radost. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 90,60 €
  (2 500 Kč)
 • 0 5 x Comix Hero pro Vás + 25 x pro celou 1 třídu

  Věříme, že knihy Comix Hero se stanou super doplňkem školních projektů. Souhlasíte? Pak s touto odměnou se sen stane skutečností. 

  Pořiďte si 5 knih domů a zároveň udělejte radost celé třídě školáků. Vyberete jakoukoliv třídu, a ta získá knihy pro každého žáčka pro svůj další školní projekt. 


  Poštovné je již v ceně odměny.

  Získáte:
  • 5 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. 
  • Knihy Comix Hero pro 1 školní třídu dle Vašeho výběru.  
  • Rukou psané poděkování.
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám i spoustě školáků uděláte velikou radost.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 161,99 €
  (4 470 Kč)
 • 5 z 5 Hrdý sponzor Comix Hero

  Zakoupením této odměny se stanete naším Comix Hero a svou vděčnost Vám vyjádříme uvedením Vašeho jména či společnosti nebo webovek (záleží na Vás) na zadní straně každé knihy Comix Hero, která bude součástí prvního nákladu. 

  Touto odměnou uděláte také radost 1 třídě školáků dle Vašeho výběru, kteří získají knihy Comix Hero pro svůj příští školní projekt.  

  A samozřejmě také 5 knih pro sebe. 

  Zakoupením této odměny získáte:
  • Poděkování a uvedení na zadní straně knih Comix Hero z prvního nákladu (1.000 ks). 
  • ​5 x knihu Comix Hero, doručenou do Vaší schránky do začátku letních prázdnin. 
  • Knihy Comix Hero pro 1 školní třídu dle Vašeho výběru.  
  • Rukou psané poděkování a dárek, který je překvapením. 
  • Poděkování a uvedení na stránkách projektu (pokud nebudete chtít zůstat anonymní).
  • Dobrý pocit, protože nám i spoustě školáků uděláte obrovskou radost.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 362,38 €
  (10 000 Kč)