OCEAN'S - První rybí fast-food bistro v ČR

V centru Brna, co by kamenem dohodil z náměstí Svobody, rozjíždím nové rybí fast-food bistro OCEAN'S, které v centru města nabídne chuť všech světových oceánů. Tímto bych vás chtěl požádat o podporu.

 • Půdorys - jak to u nás bude vypadat

 • Jeden z návrhů fasády

 • Interiér z dílny, která navrhla interiéry Lokálům

 • Interiér z dílny, která navrhla interiéry Lokálům

 • Interiér z dílny, která navrhla interiéry Lokálům

 • Interiér z dílny, která navrhla interiéry Lokálům

 • Logo

 • Výběr toho nejlepšího z menu

 • Lososový gravad lax - mňam mňam

 • Krevetky na špízu

 • Lososový filet na grilu

 • Chobotničková chapadla na grilu

 • Naše hvězda - lososový burger

 • Fish'Strips'n'Chips

2 032 €
vybrané z 29 428 €

6%

6% splnené

73 ľudí prispelo

Komunita, Jedlo

Zobraziť všetky odmeny

Jak to všechno začalo

Před deseti lety začala moje rodina zásobovat Brno čerstvými mořskými rybami a plody z celé Evropy (Norsko, Itálie, znáte to..). Soustředila se především na velkoobchod, vozila je hlavně do vyhlášených brněnských restaurací.

Po několika měsících se zrodila myšlenka, že je čas i na maloobchod - tak se otevřela první brněnská maloobchodní prodejna v Žabovřeskách na ulici Minská. Tradiční páteční grilovačky, kde známí brněnští kuchaři vařili zajímavá jídla a ukazovali zákazníkům, jak zpracovávat nejrůznější ryby, pomohly stvořit brněnskou značku - OCEAN48.

Já se do chodu firmy zapojil přibližně v 16 letech, ještě na gymnáziu. Od základních marketingových aktivit, organizace eventů přes řízení prodejen jsem se postupně propracoval do vyššího managementu celé firmy.

Po letech strávených v prostředí maloobchodních poboček a jejich uvádění na trh jsem se rozhodl založit nový projekt, který by zahrnoval všechny mnou dosud nasbírané zkušenosti a byl pro mě další výzvou.

Po letech příprav a sbírání inspirace nejen v zahraniči jsem opustil své místo v OCEAN48 a naplno se věnuji tomuto novému projektu, do kterého vkládám velké naděje a svoje maximální úsilí.

Projekt OCEAN'S stojí na kvalitě zboží pocházející z distribuční sítě OCEAN48, všechny procesy a technologické postupy přípravy představují nový, moderní trend v celém zpracovatelském a gastronomické průmyslu. Maximální rychlost přípravy kvalitní mořské suroviny, to je základ našeho konceptu.

O co jde

V říjnu 2020 chci otevřít pilotní pobočku v Brně - v samotném centru města na rohu ulic Kobližná a Kozí. Touto pobočkou chci odstartovat projekt, který, doufám, brzy překročí hranice Brna, Moravy, České republiky, možná i střední Evropy. Mimochodem, neskutečná lokalita! Koukněte sami. Kousek do Lokálu a BKN, Jakubák za rohem, cestou do Metra dáte Fish&Chips na posilněnou před tancováním na diskotéce - to nikdy neuškodí!

Co je můj cíl?

Mým cílem je otevřít pilotní brněnskou pobočku a dostat mezi brněnské strávníky menu, které společně s jedním z nejvyhlášenějších českých kuchařů již přes rok vyvíjíme. Dalším cílem je otestovat i propracovanou logistiku, která je možná jen díky tomu, že projekt podporuje OCEAN48, bez které by to nešlo udělat. Mým ultimátním cílem (v roce 2025) je mít síť takovýchto bister po celé zemi a krmit rybami spotřebitele od Plzně až po Ostravu (chci obsáhnout každé krajské město).

Detaily OCEAN's konceptu

Jedná se o řetězec, který v ČR neexistuje (Nordsee je nesrovnatelné cenou i kvalitou). Moji vizí je původně drahé jídlo (mořská ryba / mořské plody) přiblížit každému člověku tak, aby si ho mohl dovolit klidně 1-2x týdně.

To je možné právě díky partnerství s rodinnou firmou OCEAN48, která je schopná dodat hlavní suroviny za příznivé ceny, zároveň má širokou zákaznickou a fanouškovskou bázi, která je po podobném konceptu velmi lačná. Projekt má již pevně naplánovanou svou první pobočku - v centru Brna - která je již od loňského roku zasmluvněná.

Co chci v OCEAN's vařit?

Mě ryby baví a chutnají mi. Baví mě je vařit, baví mě je jíst. Tak jsem si prostě s meníčkem vyhrál. Fish&Chips? Jasně, má je kde kdo. My je budeme dělat s mřížkovými/hashtag # hranolkami a ve speciální strouhance. Pizza chléb jako příloha? Ano! Gravadlax z marinovaného lososa na snídani? Jedině v OCEAN'S.

Co je můj cíl na Hithit.com?

Pokud to z textu výše nevyznělo, tak raději ještě explicitně - rodině mě podporuje mentálně, rodinným zázemím a asi dokáže na začátek zlehčit platební podmínky za dodání ryb (díky, táto!), ale v žádném případě mě nepodporuje finančně. OCEAN48 na rozjezd projektu neposkytl ani korunu.

Takže to celé musím táhnout sám, alespoň ze začátku, případně do projektu nabrat další investory, případně si říct o fondy jiným způsobem. Proto jsem se rozhodl využít Hithit.com. Vím, že podobné projekty tu měly úspěchy, tak jsem si říkal, že to zkusím.

Rozjezd bistra je samozřejmě mnohem dražší než částka, o kterou si tu říkám. Jednám s různými lidmy z oboru i mimo něj, někde jsme v jednáních dál, někde na začátku. Když jsem přemýšlel, jestli a co zkusit profinancovat přes Hithit.com, jednoznačně mě napadl interiér - projekt, koncept interiéru a základní vybavení. Jelikož kromě jídla je interiér to hlavní, co budou zákazníci OCEAN's vnímat, přišlo mi správné žádat o příspěvek právě v případě interiéru.

Jelikož jsem marketing studoval, mám v branži nějaké známé - ti mi pomohli s tím, jak by měl brand vypadat a udělali první nástřel interiéru (koukněte do galerie, vypadá to super!). Za dobré slovo a dobrou rybu. :) Já se ale potřebuji pohnout dál a potřebuji to rozpracovat do detailu, od markeťáků, přes designéry, architekty, projektanty... Je za tím spousta práce. Kromě toho potřebuji nechat vyrobit / nakoupit mobiliář, nábytek apod. A o profinancování těchto aktivit chci poprosit právě vás, Hithit.com přispěvatele.

Na závěr ještě jeden komentář - nabízí se otázka, proč si projekt interiéru nezaplatí OCEAN48 sám. Zkrátka a jasně - gastro segment teď není 100% priorita firmy OCEAN48. Před OCEAN48 stojí i jiné výzvy, než je pouze bistro. Nová produktová řada, nové logistické centrum, nový formát maloobchodního prodeje. Je toho na zbytek 2020 prostě moc. Proto na detailní rozpracování a úhradu momentálně firma nemá kapacitu ani prostředky. Tak to potáhnu sám.

Milníky

Částka, o kterou si říkám, pokryje potřeby OCEAN's bistra, co do interiéru a jeho vybavení. Podobně jako jiné projekty jsem si ale stanovil milníky, které chci fanouškům brněnských ryb splnit, pokud vyberu více peněz, než co na začátku požaduji. 

1) Sezonnost - kvartální obměna jídel. Pokud projekt vybere 1,200,000 Kč

Vývoj menu stál celý tým velké úsilí a čas. Máme ho momentálně zafixované. Ale pokud vybereme o 400,000 Kč více, než požadujeme, dáme si tu práci s tím, že vymyslíme další položky do menu a to budeme pravidelně každý čtvrtrok obměňovat. 

2) Vybudování zahrádky a zdvojnásobení kapacity. Pokud projekt vybere 1,600,000 Kč

Pokud uvidíme, že je o naše bistro opravdu zájem, rádi bychom tuto poptávku naplnili. Vybudujeme proto zahrádku, která zdvojnásobí kapacity bistra.

3) Otevření pobočky bistra OCEAN's v Praze v roce 2021. Pokud projekt vybere 2,500,000 Kč

Ano, tato částka sice nepokryje veškeré náklady, které na otevření pražské pobočky potřebujeme, ale bude to pro nás do začátku dostatečná motivace, abychom ihned po otevření brněnského bistra začali pracovat na tom pražském. Otevření v roce 2021 potom bude reálné.

4) Implementace věrnostního programu spojeného s OCEAN48. Pokud projekt vybere 3,500,000 Kč

Toto je opravdová pecka. Ti, kteří znají OCEAN48, dobře vědí, že firma má OCEAN48 Club, který umožňuje sbírat odměny za nákupy a potom je utratit za další nákupy. Platí to pouze na produkty společnosti OCEAN48. Pokud vybereme tuto částku, naimplementujeme věrnostní program, který propojí jak OCEAN48, tak OCEAN'S, takže obsáhneme všechny milovníky ryb - jak syrových pro vlastní přípravu, tak již těch zpracovaných do výborných jídel.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 0 Fandím brněnským rybám a chci poděkování od majitelů OCEAN48

  Po Brně (ale nejen po něm) běhají stovky fanoušků OCEAN48. Je možné, že někteří z nich nás budou chtít podpořit symbolickou částkou tzv. nezištně, jen aby nápadu pomohli a mohli od září chodit na rybí speciality do bistra OCEAN's.
  Pro tyto připravíme v bistru k vyzvednutí vlastnoručně podepsané poděkování od majitelů OCEAN48 / OCEAN's.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  5,48 €
  (149 Kč)
 • 89 z 100 Ochutnávkový voucher na 1 jídlo z naší nabídky

  Už od té doby, co jsme si naposledny uvařili naše menu, abychom ho nafotili, se těšíme, až ho ochutná někdo cizí. 
  Rádi bychom vám dali možnost naše jídla ochutnat, plus si tuto možnost předplatit dopředu. V ceně této odměny je voucher na jedno jídlo (v  menu) z naší nabídky tak, abyste měli motivaci přijít se k nám podívat, až otevřeme.
  Voucher zašleme elektronicky na e-mail.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,32 €
  (199 Kč)
 • 156 z 200 Ochutnávkový voucher na 2 jídla z naší nabídky

  Podobně jako u voucheru na 1 jídlo, i zde bychom vám rádi dali možnost naše jídla ochutnat, plus si tuto možnost předplatit dopředu. Ale zároveň víme, že lidé často rádi chodí v páru / ve dvou, takže proto tato varianta.

  V ceně této odměny je voucher na dvě jídla (v  menu) z naší nabídky tak, abyste měli motivaci přijít se k nám podívat, až otevřeme. S kamarádem, partnerem/partnerkou, s maminkou - s kým jen chcete.
  Voucher zašleme elektronicky na e-mail.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  14,68 €
  (399 Kč)
 • 100 z 100 Premiový merch - balíček nálepky a kšiltovka s logem OCEAN's (běžně neprodejné)

  Chcete se okolnímu světu chlubit, že jste bistru OCEAN's pomohli ke zrodu? Dáme vám kšiltovku a nálepky (třeba na notebook) s naším rybím symbolem bistra OCEAN's.
  Doručení je poštou, poštovné je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  27,59 €
  (750 Kč)
 • 494 z 500 Dárkový poukaz v hodnotě 1000Kč do poboček OCEAN'S

  Rádi byste nám na zrod bistra OCEAN's přispěli, ale nevybrali jste si z odměn nic jiného? Pak je tento dárkový poukaz přímo pro vás. Dostanete poukaz 1:1 k hodnotě, kterou nám přispějete.
  Poukazy budou k vyzvednutí u nás v OCEAN's bistru.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 35 z 40 Interaktivní kurz předání rybího know-how od kuchařů OCEAN'S

  V OCEAN48 si umíme vychovat opravdové experty na ryby - naši lidé vědí, která ryba je nejzdravější, která je nejchutnější, která se skvěle hodí na nedělní oběd, případně ví, jak udělat štědrovečerní tabuli mnohem originálnější. 
  Tyto znalosti během jednodenního kurzu přeneseme na vás.
  Kurz se uskuteční v OCEAN48 prodejně na Minské v Brně, kde je pro to ideální prostředí. Uděláme ho během podzimu (datum upřesníme).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  55,18 €
  (1 500 Kč)
 • 100 z 100 Jméno a příjmení přispěvatele vytištěné na obalech jídel jako poděkování

  Můžete vzít své známé na oběd do bistra a ukázat se jim doslova na jejich talíři. Jména přispěvatelů tímto způsobem vytiskneme na obaly jídel (krabičky) tak, aby byly na první pohled viditelné. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  55,18 €
  (1 500 Kč)
 • 42 z 45 Adopce židle - jméno a poděkování na židli v rámci intérieru

  Na každou židli u nás v bistru dáme poděkování a vaše jméno - každý návštěvník bude vědět, že touto židlí jste bistru přispěli vy. 
  Plus jelikož budou židle v bistru rotovat, při každé návštěvě můžete schválně kouknout, kde se zrovna vaše židle nachází.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  73,57 €
  (2 000 Kč)
 • 49 z 50 Kurz filetování ryb od filetářů OCEAN48

  Asi nejvíc cool činnost, která se v celém dodavatelském řetězci děje (a kterou si OCEAN48 dělá vlastními silami), je filetování ryb na filety takové, jaké je znáte z našich prodejen.
  Je to opravdu efektní show a my vás toto umění naučíme. Nebo vám ho alespoň během jednodenního workshopu ukážeme a zkusíme vás  ho naučit.
  Kurz se uskuteční v OCEAN48 prodejně na Minské v Brně, kde je pro to ideální prostředí. Uděláme ho během podzimu (datum upřesníme).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  73,57 €
  (2 000 Kč)
 • 9 z 10 Zážitek: jeden den u nás v kuchyni + sněz, co si připravíš

  Koukáte někdy do kuchyně kolegů z McDonald's, KFC, Bageterie Boulevard apod.? Říkali jste si někdy, jaké to tam je? Chtěli byste si to vyzkoušet?
  Na jeden den vás vezmeme k nám do kuchyně a ukážeme všechny procesy. Vyzkoušíte  si, jaká to je makačka, připravíte jídla našim hostům a budete koukat, jak jim vaše práce chutná. Na konci "směny" si můžete připravit cokoliv z nabídky a sníst si to. 
  Ne, nedostanete za tento den výplatu. Ale bude to zážitek na celý život.
  Zážitek se uskuteční v kuchyni bistra OCEAN's, jakmile zaběhneme provoz - předpoklad během  podzimu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 500 z 500 Dárkový poukaz v hodnotě 3000Kč do poboček OCEAN'S

  Rádi byste nám na zrod bistra OCEAN's přispěli, ale nevybrali jste si z odměn nic jiného? Pak je tento dárkový poukaz přímo pro vás. Dostanete poukaz 1:1 k hodnotě, kterou nám přispějete.
  Poukazy budou k vyzvednutí u nás v OCEAN's bistru.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 50 z 50 Vstup na VIP otevíračku pro hithití přispěvatele

  Rádi bychom, aby nám naši hithit přispěvatelé dali feedback na to, jak jim u nás chutná. Proto pro vás připravíme Hithit.com unikátní VIP otevíračku s rautem. Samozřejmě, čím větší počet lidí, tím větší sranda.
  Ale jsme odhodlaní udělat tuto party byť jen pro jednoho člověka, který si ji koupí (kdyby se tak stalo). Ale věříme, že vás bude víc.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 12 z 12 Měsíční pronájem názvu našeho ©burgeru©

  Koudyho burger. Lukášův burger. Alenčin burger. Martyho burger. A  tak dále. 
  Na první rok provozu našeho bistra dáme dvanácti  šťastlivcům (každému vždy na měsíc, podle vlastní preference a vzájemné dohody) možnost, aby přejmenoval náš lososový burger podle sebe. Musí se jednat o jedno slovo (jméno, přezdívku), nesmí to být vulgární ani jinak urážlivé, ale jinak vám do toho nebudeme mluvit. Tento název přepíšeme ve všech nabídkách a menuboardech, vy můžete u nás v bistru poslouchat, jak si lidé objednávají burger s vaším jménem.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 9 z 10 Poděkování přispěvatelům na klubových kartách

  Jako jeden z milníků je pro nás zavedení věrnostního programu, ke kterému budeme jeho členům dávat věrnostní kartičky. 
  Na každou takovou kartičku vytiskneme poděkování těm, kteří se rozhodnout touto odměnou přispět. Každý ze členů klubu několikrát týdne uvidí vaše jméno a všichni budou vědět, že  jste na rozjezd našeho bistra přispěli.
  Jsme féroví - takže pokud milníku nedosáhneme a nebudeme mít jistotu, že klubové karty zavedeme, s každým z vás se dohodneme na individuální kompenzaci.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  183,92 €
  (5 000 Kč)
 • 10 z 10 VIP vstup na otevíračku pro veřejnost

  Bude to velké. Budou tam naši partneři, budou tam významné osobnosti brněnského gastra. Možná přijde i kouzelník. Ale hlavně, bude tam až deset z vás. Jako poděkování za to, že jste nám přispěli, vás dosyta nakrmíme a přidáme Prosecco, ať nejíte na sucho. 
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  183,92 €
  (5 000 Kč)
 • 9 z 10 1+1 VIP vstup na Slavnosti moře pořádané OCEAN48

  Kdo zná prostředí brněnských ryb, ten určitě ví, že Slavnosti moře jsou obrovský pojem. 
  V rámci této odměny vám dáme VIP vstup pro vás a doprovod na celý jeden den s veškerou konzumací zdarma (jídlo i pití).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  220,71 €
  (6 000 Kč)
 • 100 z 100 25% sleva na konzumaci v OCEAN's na jeden rok

  Pokud jste opravdu velcí milovníci ryb a plánujete k  nám chodit  pravidelně, pak je tato odměna právě pro vás, protože se vám nejvíce vyplatí. 
  Celkem stu z vás dáme na rok možnost jíst u nás s 25% slevou (na útratu do 1000 Kč max. jednou denně). 
  Největší jedlíci mohou mít vložené prostředky zpátky do jednoho měsíce a zbylých 11 měsíců "jíst na nás", ale sleva se vyplatí i v méně extrémních situacích.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  275,89 €
  (7 500 Kč)
 • 10 z 10 VIP slevová karta na všechny produkty OCEAN48 ve výši 20% s platností 3 roky

  Ne, tohle opravdu není pro každého. Respektive,  je to jen pro deset z vás. 
  Těm dáme něco, díky čemu u nás na dobu tří let budou jíst s 20% slevou (jak při nákupu ryb, tak při konzumacích v bistru).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  551,77 €
  (15 000 Kč)