Křivoklátsko – cesta do duše krajiny

Poetické putování křivoklátskou krajinou tak, jak ji neznáte. Netradiční průvodce vznikl po tom, co mi život zkřížila nemoc a krajina domova pomohla, abych jí poznal následně tak, jak jsem do té doby nedokázal vnímat. Nyní chci její příběhy ukázat i vám.

Autor: Martin Kuška

 • ukázkové strany knihy

 • ukázkové strany knihy

 • ukázkové strany knihy

 • ukázkové strany knihy

 • z přípravy knihy

 • momentka z putování krajinou

 • z přípravy kapitoly o pálení dřevěného uhlí

 • z putování Zbečnem

 • hledání zbytků původní obory u Lán

 • Berounka - častý společník při psaní

3 229 €
vybrané z 2 727 €

118%

118% splnené

111 ľudí prispelo

Literatúra

Zobraziť všetky odmeny

Příběh za vznikem knížky Křivoklátsko – cesta do duše krajiny

Přírodu jsem měl vždycky rád. V dětství se ztrácet v hlubokých lesích, stavět bunkry na stromech, koupat se v potocích a pozorovat zvířata. Smutek mě přepadl pokaždé, když další krásný den končil a slunce mizelo tam daleko za branami křivoklátských lesů. A já se tolik těšil, až vyrostu a vydám se tam, za západem, do dálek...

Místo toho jsem však naskočil do tempa dospělého světa a zapomněl na většinu dětských snů. Stopku mi však po několika letech v tempu průmyslových továren vystavila nemoc, ke které stačilo jedno drobné, zákeřné klíště. Když si člověk v produktivním věku uvědomí, že zdraví není samozřejmost, donutí ho situace začít měnit priority a bourat mnohá přesvědčení. Jak jen to bylo možné, rozhodl jsem se jet mnohé odpovědi hledat zpět do krajiny domova – na Křivoklátsko, tam do těch kopců, kam jsem jako neposedný kluk tolik chtěl. Nejen, že jsem našel jiný směr života, ale také neuvěřitelnou sílu, pokoru a otevřenost zdejších míst zároveň. Rozhodl jsem se napsat knihu o tom, co všechno jsem objevil, zažil, vyfotil a vyvedl ze zapomnění hloubek královských lesů.

Křivoklátsko – cesta do duše krajiny, je originálními fotografiemi a textem dokumentovaný průvodce celým jedním rokem na Křivolátsku. V jedenácti kapitolách dávám vzpomenout na zapomenutý folklor, činy a skutky, po jejichž stopách se do kopců i vesnic vydávám za svítání i za západu slunce, za mlhavých podzimních dnů i za příchodů bouřek, či naopak rozkvetlých jarních odpolední. Hledám, co mi v běžných průvodních tolik chybí a předkládám otázky o tom, jak vlastně člověk dnes krajinu vnímá, jak dobře si dokáže přítomnost v ní uvědomit a všechno to, co nám příroda dává s takovou samozřejmostí, až někdy opomínáme, jak nedílnou součástí našich životů je. Možná se budete divit, že klidně i nedaleko za vaším domem může být něco, co sehrálo významnou roli v životech minulých generací a vašich předků, díky nimž se dnes nacházíte tam, kde jste.

Proč potřebuji vaši podporu?

Kniha je připravena k vydání u berounského nakladatelství Machart. Máme hotovou kompletní sazbu knihy, jejíž několik ukázkových stránek si můžete prohlédnout v prezentaci. Protože je však obsah poměrně rozsáhlý a kniha je z velké části fotografická, náklady se zvýšily. Proto vás touto cestou prosím o podporu, ať zbylé finance na tisk dovedou knihu Křivoklátsko – cesta do duše krajiny k brzkému vytištění, aby mohla udělat radost nejen vám a vašim blízkým již letošní jaro.

Doufám, že vás všechny, kteří se rozhodnete projekt podpořit, potěší i bonusy, které jsem ke knize vymyslel pro co nejlepší a netradiční celkový zážitek.

Děkuji!

Martin Kuška, autor


 

Aktuality

17.3.2020 Jsme ve finále - poslední den sbírky

Milí fanoušci, přátelé, přispěvatelé, vím, těžké časy právě prožíváme. Myslím na vás na všechny. Držte se, pomáhejte kde je třeba a mějte se rádi! Opravdu nesnadně lze vyjádřit můj obdiv z vaší podpory. Děkuji!  Jsem rád, že do téhle tíživé atmosféry mohu přinést pozitivní zprávu - na knihu se…

Viacej

8.3.2020 Už nic nebrání cestě knihy do tisku - díky vám všem!

Milí fanoušci, přátelé, přispěvatelé. Jsou okamžiky, skutky a činy, za které se opravdu nedá několika frázemi poděkovat. A to platí také pro zájem, se kterým jste VY všichni přispěli na vznik mojí knihy o Křivoklátsku. Sbírka ještě není u konce a právě teď, 10 dní před vypršením času, máme vybráno…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 Chci knihu podpořit jen tak pro radost

  Chcete mojí knihu podpořit jen tak? Každá stovka se počítá! Děkuji a vážím si toho.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,27 €
  (200 Kč)
 • 2 Kniha v elektronické podobě

  Nepotřebujete mít knihu fyzicky v ruce? Zašlu vám jí v elektronické podobě, takže si ji budete moci číst online dle libosti.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  10,91 €
  (300 Kč)
 • 39 Jedna knížka + pošta

  Jeden výtisk knihy Křivoklátsko – cesta do duše krajiny poštou po celé ČR a SK.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  16,36 €
  (450 Kč)
 • 13 Jedna knížka + pošta + vepsané věnování

  Jeden výtisk knihy Křivoklátsko – cesta do duše krajiny s vepsaným věnováním, zasílaný poštou po celé ČR a SK.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  18,18 €
  (500 Kč)
 • 40 Jedna knížka + pošta + mapa tras a unikátních míst

  Jeden výtisk knihy Křivoklátsko – cesta do duše krajiny, zasílaný poštou po celé ČR a SK + elektronická forma velké mapy, plné unikátních míst (samozřejmě mimo NPR) a tras, nejen mých oblíbených.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  21,82 €
  (600 Kč)
 • 4 Jedna knížka + pošta + soundtrack

  Jeden výtisk knihy Křivoklátsko – cesta do duše krajiny, zasílaný poštou po celé ČR a SK + odkaz ke stažení speciálního soundtracku ambientní hudby, míchaný přímo tvůrcem knihy. To vše pro speciální zážitek při čtení.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  25,45 €
  (700 Kč)
 • 4 5 knih + pošta

  Hodí se vám větší počet knih pro přátele, známé nebo jako dar klientům a zákazníkům? Výhodný balíček 5-ti knih Křivoklátsko – cesta do duše krajiny + pošta po celé ČR a SK.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  72,73 €
  (2 000 Kč)
 • 3 Investor uvedený v knize + jedna knížka

  Jeden výtisk knihy Křivoklátsko – cesta do duše krajiny, zasílaný poštou po celé ČR a SK, ale především jméno vás, jako investora, na zadní straně knihy s ostatními partnery v celém nákladu. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  218,18 €
  (6 000 Kč)
 • 4 z 5 Mecenáš + setkání s autorem

  Rádi investujete nebo darujete finance projektům, které se vám líbí? Mecenáštví může být dle vašeho přání uvedeno v seznamu sponzorů v knize i při křtech a výstavách. Odměna obsahuje i setkání s autorem přímo na Křivoklátsku.
  Tímto příspěvkem autora podpoříte ve veškeré budoucí tvorbě.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  363,64 €
  (10 000 Kč)