Elias & the Shepherds nahrávájí své první album

Akustické hudební uskupení hrající žánr zvaný "fresh-folk" nahrává své první album. Podpořte autentickou na nic si nehrající originální tvorbu, která se vám zaryje pod kůži.

4 085 €
vybrané z 3 824 €

106%

106% splnené

100 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Prague, Czechia

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Vše začalo o Vánocích roku 2013, kdy tehdy sedmnáctiletý Eliáš dostal od svého táty první kytaru, naučil se čtyři akordy a v létě se vydal do Skotska hrát na ulici. Když se pak vrátil do Čech, hlásil se ke studiu herectví na DAMU, kam se ale napoprvé nedostal. "To nevadí...," řekl si, popadl kytaru a vydal se opět na cesty do Skotska. Nakonec cestám po Skotsku a Irsku věnoval celý jeden rok, živil se hraním na ulici a stlal postele v hostelech za ubytování. Když se pak vrátil do Čech, hlásil se opět kde studiu na pražskou DAMU na obor "Herectví alternativního a loutkového divadla", tentokrát úspěšně. Láska k hudbě ho ovšem neopustila, hrával po ulicích i v Praze (dokud to bylo ještě možné) a skládal své autorské písně. V Kafe DAMU poté jednoho večera probíhal spontánní jam, kde se úplnou náhodou vyskytl houslista Filip Kottek, který po kratinké chvilince rozvažování vytáhl svůj dřevěný nástroj a začal hrát. To bylo poprvé, co se spojily zvuky jejich strun, a od té doby spolu hrají. Pořád. Odehráli spolu ve dvou několik set koncertů po irských barech. Později se k nim připojila něžná a spanilá dívka Lucie s mohutným a zemitým nástrojem – kontrabasem – a srdečný veliký člověk (vnitřně i fyzicky) Iby Pop, který vystupuje i jako sólový hráč, ovšem u nás v kapele usedá za bicí a perkusní nástroje a doprovází Eliáše svým hlubokým sametovým hlasem. Dohromady mezi těmito čtyřmi lidmi vzniklo něco krásného a magického, a tak se rozhodli tuto sílu zvěčnit.

Co je náš cíl?

Chceme nahrát album, na kterém bude celkem deset skladeb, českých i anglických. Snažíme se být ve své tvorbě co nejupřímnější a chceme do našich písní zachytit ryzí pravdivé emoce a originální hudební obraz našeho světa a přinést do hudebního světa něco nového.

Detaily

Hudební uskupení Elias & the Shepherds. Hrajeme žánr zvaný "fresh-folk". Naše tvorba je ovlivněná irskou tradiční hudbou a světovým folkem. Nyní nahráváme naše debutové CD, na kterém by se mělo objevit celkem deset autorských skladeb. Písně a texty skládá frontman a hlavní zpěvák kapely Eliáš Jeřábek, který se naučil hrát na kytaru, když cestoval po Skotsku a Irsku a hrál po ulicích. Vybíráme peníze na nahrání, mix a mastering písní, které se objeví na albu, a také na následné vylisování.

Vlastní tvorba nese texty Eliáše Jeřábka jak v českém, tak v anglickém jazyce. Houslové melodie Filipa Kottka pak přiznávají kapele vlastní originální zvuk. Zkrátka Elias a ovčáci, neboť neexistuje nic silnějšího než láska mezi člověkem a psem. A přesně takto silnou lásku lze cítit při poslechu Elias & the Shepherds.

Proč to děláme?

Chceme, aby dílo, které vytvoříme, bylo co možná nejlepší a nejkvalitnější, to ovšem něco stojí, poněvadž za všechno se platí. Proto se obracíme na Vás, naše budoucí či stálé posluchače, skrze platformu HIT-HIT, abyste měli možnost nás podpořit a aby naše hity hity mohly být zvěčněny.

Aktuality

23.3.2020 DĚKUJEME!

   Dobrý den, dámy a pánové. Je nám velikou ctí a neskutečnou radostí, že Vám v tyto dny můžeme přinést tuto skvělou zprávu. Náš projekt byl úspěšně dokončen a byla vybráná cílová částka a my tedy máme peníze na dotvoření našeho prvního alba. A to všechno hlavně díky VÁM!  V tuto chvíli je album v…

Viacej

17.3.2020 Pět dní do konce!

Vážení a milí přátelé! Do konce naší kampaně Hit-Hit zbývá pět dní a necelých 12 tisíc korun. V současné situaci, kdy vedle ostatních českých hudebníků i všichni členové naší kapely přišli v podstatě ze dne na den o práci, je pro nás natáčení našeho CD takřka poslední a nejbezpečnější cesta, jak…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 14 Chci vás podpořit!

  Odměna pro ty, kdo nás chtějí podpořit a nechtějí za to nic než dobrý pocit.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  5,74 €
  (150 Kč)
 • 23 Album ke stažení

  Získáte link ke stažení našeho alba ještě předtím, než bude oficiálně vydáno a pokřtěno. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 11 z 15 Plakát se psím logem

  Pošleme Vám plakát s naším ručně namalovaným psím logem od Moniky Brablecové.

  Doručenia odmeny: Do roka

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 2 z 20 Podepsané CD - osobní předání

  Podepsané CD si můžete vyzvednout buď na některém z našich koncertů, nebo se domluvíme a předáme vám ho v Praze osobně. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  15,30 €
  (400 Kč)
 • 12 z 20 Podepsané CD, zabalené a odeslané

  Podepsané CD Vám rádi zašleme až domů - napište nám adresu a počkejte si na svou odměnu v pohodlí domova.

  Doručenia odmeny: Do roka

  19,12 €
  (500 Kč)
 • 8 z 10 Podepsané CD před oficiálním vydáním

  Chcete si naše album poslechnout jako první, předtím než to uslyší svět a než ho polijeme irskou whiskou na křtu? CD Vám buď předáme v Praze, nebo Vám ho pošleme. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  26,77 €
  (700 Kč)
 • 24 z 30 Podepsané CD a vstup na křest

  Pozveme Vás na křest našeho alba, budete napsaní na guestlistu a po koncertě Vám osobně předáme naše podepsané CD.

  Doručenia odmeny: Do roka

  36,33 €
  (950 Kč)
 • 3 z 5 Lekce kontrabasu s Lucií Flemrovou

  Sejdete se s Lucií, naší kontrabasistkou, která Vám ukáže, jak hrát na kontrabas jednoduché doprovodné linky, předvede Vám některé své oblíbené figury, nebo se s Vámi naučí basový doprovod k Vaší oblíbené písničce. 
  Délka lekce je 60 minut. Lekce probíhají v Praze. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 9 z 10 Kytarová lekce s Iby Popem

  Potkáte se s Ibym, který Vás může naučit hrát správně všemožné akordy, nebo Vám poradí, jak se vybrnkává. Iby Vám může předat i své znalosti gipsy jazzových fíglů a zmenšených akordů, takže ani pokročilý hráč nebude litovat.
  Délka lekce je 60 minut. Lekce probíhají v Praze.

  Doručenia odmeny: Do roka

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 8 z 10 Lekce hry na housle s Filipem

  Potkáte se s Filipem, virtuózním houslistou, který s Vámi projde základy, nebo Vám poradí, jak se zdokonalit ve hře na tento krásný nástroj.
  Délka lekce je 60 minut. Lekce probíhají v Praze.

  Doručenia odmeny: Do roka

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 5 z 10 Lekce zpěvu s Eliášem

  Potkáte se na ateliéru nebo někde u piana. Eliáš Vás naučí správně dýchat a předá Vám svoje zkušenosti, tipy a tajné triky, které doposud nabyl během studia a během živého vystupování.
  Délka lekce je 60 minut. Lekce probíhají v Praze.

  Doručenia odmeny: Do roka

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 3 z 10 Dvě podepsaná CD a vstupenky na křest pro dva

  Pokud nás chcete podpořit a užít si naše písně také naživo, tahle odměna je přímo pro Vás - zajistíme Vám vstupenky na křest pro Vás a další jednu osobu a nakonec Vám předáme dvě podepsaná CD, takže si vzpomínky na tento krásný večer uchováte opravdu navždy!

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  57,36 €
  (1 500 Kč)
 • 2 z 5 Píseň na přání od Elias & the Shepherds

  Stačí nám zadání - smutná nebo veselá? Anglicky nebo česky? Rychlá nebo pomalá? Píseň pro Vás nahrajeme na iPhone a pošleme Vám ji v elektronické podobě. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  95,60 €
  (2 500 Kč)
 • 3 z 5 Malý sponzor desky

  Vaše jméno bude uvedeno v poděkováních na obalu desky. Podepsané CD jako dárek je samozřejmostí.

  Doručenia odmeny: Do roka

  191,20 €
  (5 000 Kč)
 • 3 z 5 Bytový koncert Elias & the Shepherds

  Přijdeme k Vám domů a odehrajeme akustický koncert pro Vás a Vaše kamarády, známé, blízké, zkrátka pro všechny lidi, které pozvete. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  382,41 €
  (10 000 Kč)
 • 10 z 10 Koncert Elias & the Shepherds

  Zahrajeme na veřejné akci, kterou pořádáte. Děláte festival a rádi byste naši kapelu viděli na programu? Tato odměna je přímo pro Vás. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  573,61 €
  (15 000 Kč)
 • 2 z 3 Soukromá akce a IRSKÁ PÁRTY

  Pořádáte firemní večírek, svatbu či jinou soukromou akci a chcete, abychom zde odehráli koncert a ještě pak odpálili nejlepší irish party, na které jste kdy byli? Všechno se Vám to splní, když si vyberete tuto odměnu. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  764,82 €
  (20 000 Kč)
 • 2 z 2 Velký sponzor desky

  Odměna pro ty, kdo rádi podporují smysluplné projekty, které přináší světu něco nového a hezkého. V případě, že si tuto odměnu vyberete, dostanete kromě skvělého pocitu i dvě vstupenky na křest, poděkování na obalu desky a podepsané CD, které s námi pokřtíte přímo na podiu. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 912,05 €
  (50 000 Kč)
 • 1 z 1 Kmotr Elias & the Shepherds

  Máte opravdu rádi naši kapelu a chcete nás podpořit, jak jen to jde? Za odměnu dostanete doživotní vstup zdarma na všechny koncerty, budete uvedeni na obalu našeho CD a polijete nové album na křtu na pódiu irskou whiskou. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  3 824,09 €
  (100 000 Kč)