Život v kufříku

Postavte se s námi na start miminek opuštěných po porodu. Naše snaha vede k obdarování těchto dětí symbolickým kufříkem, který obsahuje jejich první výbavičku do života. Částka se využije na nákup 100 ks kufříků = 100 ŽIVOTNÍCH PŘÍBĚHŮ ODLOŽENÝCH DĚTÍ.

Autor: Iva a Martina

 • Spoluzakladatelky projektu Iva a Martina

 • Zapojení Nemocnice na Bulovce v Praze

 • 1. adopce porodnice - Apolinář v Praze

 • Zapojení Valašského Meziříčí

 • Kreativní dílnička v Hamleys

 • Charitativní akce Nike Prague

2 304 €
vybrané z 1 914 €

120%

120% splnené

97 ľudí prispelo

Komunita, Vzdelávanie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky a k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu si nese jen propouštěcí zprávu z porodnice. Nedozví se z ní ale, jak přišlo na svět, jak vypadalo ani, kdo ho choval v náručí místo maminky.

Pro tyto děti napadlo vrchní sestru FNKV Michaelu Chmelařovou schraňovat první vzpomínky a Martina Opava s Ivou Říhovou z Nadačního fondu LA VIDA LOCA její myšlenku realizují Životem v kufříku. Od r. 2015 postupně zapojují porodnice z celé České republiky a spolu se zdravotníky plní dětem kufříky porodním náramkem, fotografiemi, prvním dudlíkem, oblečkem nebo hračkou, kterou uháčkovala jedna z dobrovolnic a spoustou osobních předmětů a vzkazů. 

Co je náš cíl?

Cílem je rozšířit projekt Život v kufříku do všech 60 porodnic v ČR a zajistit tak všem nově narozeným dětem vyrůstajícím bez svých biologických rodičů kufřík na cestu životem. Děkujeme sociálním pracovníkům, pěstounům a všem zdravotníkům, kteří na myšlenku kufříku navazují a doplňují do něj informace, které by bez nich byly nenávratně ztraceny.

Odložené či odebrané děti, se během svých prvních let života často ocitnout hned na několika místech náhradní péče a informace spojené s tímto obdobím jsou ve většině případů nenávratně ztraceny. Díky projektu Život v kufříku mohou pěstouni, adoptivní rodiče, a především samy děti znát svůj příběh skutečně od samého začátku. Pro každého z nás jsou vzpomínky důležitým prvkem osobnosti. Děti vyrůstající mimo své biologické rodiny nemají možnost si vzpomínky z raného dětství uchovat, pokud jim někdo z nejbližších tyto příběhy neodvypráví. Proto se již 4. rokem snažíme, aby každé opuštěné novorozeňátko dostalo svůj Kufřík vzpomínek s předměty z porodnice, albem fotografií, prvními oblečky, hračkami a přáníčky, tak aby se děti v pozdějším věku rozpomněly na to, že byly a jsou milovány, že mají na světě své místo.

... a ještě něco navíc

Čtyřletá působnost Nadačního fondu LA VIDA LOCA a projektu „Život v kufříku“ ovlivnila také životy dětí v ZŠ, kde přednášíme preventivní program pod názvem „Život a Já“. Další část našich aktivit věnujeme seniorům, se kterými spolupracujeme v rámci rukodělných dílniček /výroba hraček, pletených oblečků pro odložené děti/. Toto mezigenerační propojení podněcuje uvědomění si morálních hodnot, důležitosti komunikace a kontaktu s ostatními.

Kdo jsme?

Jsme bojovnice za zdravou společnost. Snažíme se o osvětu v oblasti odkládaných novorozenců, za kterými jezdíme do porodnic po celé ČR, abychom jim darovaly kufřík vzpomínek. Již jsme darovaly přes 900 kufříků a tím pomohli 900 dětem, aby poznaly svůj životní příběh od samého začátku. Jsme výjimečné svojí energií, kterou po celé 4 roky vedle svých běžných povolání do projektu vkládáme. Jsme výjimečné tím, že skutečnost, že je u nás až 500 dětí každoročně ponecháno napospas v porodnicích, nenecháme jen tak. Snažíme se o prevenci na základních školách, změnu v legislativě - prezentacemi v poslanecké sněmovně i na patřičných ministerstvech, změnu v každé rodině - workshopy a přednáškami, a změnu u každého z nás - protože všichni můžeme být lepšími lidmi a nabídnout pomocnou ruku, tam, kde je potřeba.

Proč to děláme?

Protože nám nejsou osudy 500 dětí ročně jedno. Když můžeme, tak pomůžeme. Dnes můžeme těmto dětem pomoci, aby z nich jednou vyrostly zdravé osobnosti a snadněji se vypořádaly s tak fatální ránou v duši jako je opuštění vlastními rodiči. 
Věříme, že dobrých duší, kterým tito mrňousci nejsou jedno je mnoho. Za vybrané peníze necháme vyrobit dalších 100 kufříků, které naplníme oblečky, dudlíky, fotografiemi, památníčky a dalšími talismany a rozvezeme po celé ČR, tam, kde bude zrovna potřeba.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 51 Vděčnost odložených dětí na celý život

  Děkujeme, že s námi stojíte na startu odložených dětí. Má to smysl :o)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  7,66 €
  (200 Kč)
 • 10 z 15 Ručně šité ozdoby

  Ozdobte si domov našemi 3 ks ručně šitými ozdobami s logem Nadačního fondu LA VIDA LOCA. Na výběr je bílé či šedé srdíčko nebo zvoneček.

  Uvedená cena za ozdoby je včetně poštovného.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,48 €
  (300 Kč)
 • 11 z 20 Ručně šitá plátěná taška

  Ručně šitá plátěná taška s logem Nadačního fondu LA VIDA LOCA. Můžete si vybrat z  různě barevných variant.

  Uvedená cena za tašku je včetně poštovného.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  15,31 €
  (400 Kč)
 • 16 Ručně šitý andílek

  Ozdobte si domov našim ručně šitým  35 cm vysokým andílkem s logem Nadačního fondu LA VIDA LOCA.

  Uvedená cena za andílka je včetně poštovného.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  19,14 €
  (500 Kč)
 • 15 z 20 2 ks nadačních vinných skleniček

  Připravili jsme si pro vás balení 2 ks vinných skleniček s logem našeho Nadačního fondu LA VIDA LOCA.

  Uvedená cena za balení je včetně poštovného. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  22,97 €
  (600 Kč)
 • 10 Vzpomínkový kufřík s překvapením

  Pro uchování vlastních vzpomínek a pokladů. Náš menší červený kufřík nejen, že podporuje výrobu a obsah toho žlutého, ale zároveň si do něj můžou vaše děti uchovat např. vstupenku ze své první ZOO a jiných výletů, fotky, hračky a vše, co pro děťátko něco znamená a mohlo by v budoucnu chtít vidět.

  Uvedená cena za Kufřík s překvapením je včetně poštovného.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  57,42 €
  (1 500 Kč)
 • 10 z 10 Charitativní koncert Život v kufříku

  2 ks volný vstup na 5. ročník charitativního koncertu Život v kufříku 23.1.2019. Oslavte s námi v Hard Rock Café v Praze fungování projektu a ukažte, že i vám na šťastných začátcích i koncích záleží :o).

  Vstupenky v elektronické podobě zašleme na váš email.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  76,56 €
  (2 000 Kč)
 • 0 Pozvání na oběd se zakladatelkami projektu

  Přijměte pozvání do sídla nadace a na milý oběd v Praze energetickými zakladatelkami projektu Ivou a Martinou, které vám projekt rádi více přiblíží :o)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  382,78 €
  (10 000 Kč)
 • 1 Půlroční "Adopce porodnice" ve vašem kraji

  Vyberte si porodnici, která je vašemu srdci nejbližší a pojeďte tam s námi odvést kufříky
  opuštěným dětem. Vy nebo Vaše společnost se na 6 měsíců stanete patronem vybrané porodnice, poznáte zdravotníky, kteří se o děti starají a v místním periodiku a sociálních sítích vyjde tisková zpráva o Vaší pomoci. Můžete nám pomoci kufříky plnit, balit a dovážet, a také do nich vložit vlastní dárek, či přání miminku. Stanete se jedním z nás – tím, komu na dalších
  generacích záleží.

  Samozřejmě od nás obdržíte potvrzení o daru pro Vaše daňové účely.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  574,16 €
  (15 000 Kč)
 • 0 Roční "Adopce porodnice" ve vašem kraji

  Vyberte si porodnici, která je vašemu srdci nejbližší a pojeďte tam s námi odvést kufříky
  opuštěným dětem. Vy nebo Vaše společnost se na 1 rok stanete patronem vybrané porodnice, poznáte zdravotníky, kteří se o děti starají a v místním periodiku a sociálních sítích vyjde tisková zpráva o Vaší pomoci. Můžete nám pomoci kufříky plnit, balit a dovážet, a také do nich vložit vlastní dárek, či přání miminku. Stanete se jedním z nás – tím, komu na dalších
  generacích záleží.

  Samozřejmě od nás obdržíte potvrzení o daru pro Vaše daňové účely.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 148,33 €
  (30 000 Kč)