Šicí dílna pro malé švadlenky

Vybavení šicí dílny pro malé švadlenky ze základní školy. Zakoupili bychom především šící stroje, stůl na stříhání látek a pomůcky k šití.

 • Dárečky pro kamarádku

 • První šité výrobky pro radost

 • Hračky vlastní výroby

 • Taška pro maminku a drobnosti pro sebe

 • Praktický kapsář a kabelka

 • Taštičky pro moje zvířátka

2 308 €
vybrané z 2 294 €

100%

100% splnené

36 ľudí prispelo

Móda, Vzdelávanie

Bernartice, Olomoucký kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Začalo to ve školní družině na malé základní škole, kde s dětmi pracuji. 

Holčičky ve školní družině se chtěly naučit šít. Nejdříve jsme se pustili do ručního šití především z plsti a silnějších látek. Vznikala různá zvířátka, panenky, jednoduché pytlíčky na drobnosti. Při šití z plátýnek se nám výrobky třepily a nevypadaly pěkně, protože ruční šití se ne všem dařilo. Napadlo mě podívat se na nějaký malý šicí stroj. Koupila jsem jeden a záhy druhý. Do konce školního roku stála u strojů řada dětí, které čekaly až se u stroje uvolní místo. Vznikaly krásné výrobky pro maminky, tatínky, babičky i dědečky k různým příležitostem. Byla by škoda dál nepodpořit talent a zručnost dětí, pomůžete nám v tom také? Přispějte jakoukoli částkou na náš projekt a získejte od nás dárečky, které pro vás ušijeme od srdíčka. 

Co je náš cíl?

Chci spolu s kamarádkou zřídit kroužek šití na šicích strojích pro děti. Šití je moc baví a chceme zkusit i šití jednodušších kousků oblečení na sebe. Myslím, že se šití bude děvčatům hodit po celý život. 

Detaily

Podařilo se nám získat možnost využívat místnost na půdě základní školy, kde byla zřízena pracovní dílna pro děti. Prostory školní půdy s pomocí zřizovatele zrekonstruovali a vybavili pracovními stoly pro výtvarné činnosti. Mohli bychom tuto dílnu využívat k volnočasovým aktivitám, k šití na šicích strojích s dětmi mimo školu a družinu. Děti si šití na stroji už vyzkoušely ve školní družině a moc je to baví. Starší děvčata už do družiny nechodí, ale šití jim chybí. Pokud by se podařilo stroje pořídit, projevily zájem o šití i některé maminky dětí. 

... a ještě něco navíc

Při šití s dětmi je nejkrásnějším okamžikem, když se výrobek podaří a ještě udělá radost nejbližším. 

Kdo jsme?

Jsem vychovatelka, která má ráda svou práci a snaží se hledat pro děti stále něco nového. A také nadšenec pro ruční práce a kreativní tvoření všeho druhu.

Proč to děláme?

Peníze na pořízení šicích strojů bych jen tak nezískala. Těší mě, když děti šití baví a chtějí se v něm zdokonalovat i později, když postoupí do vyšších ročníků. Možnost naučit se šít se bude hodit každé dívce po celý život a třeba bude mít při výběru budoucího povolání jednodušší výběr. Svůj volný čas chci věnovat smysluplným činnostem.

Aktuality

25.10.2019 Začínáme tomu věřit.

Věříme, že se zbytek peněz do cílové částky na šicí stroje podaří nasbírat. S dětmi máme obrovskou radost, když vybraná částka poskočí a moc si vážíme každé podpory našeho projektu.  Děkujeme za finanční podporu 10 tis. Kč firmě Kompozity Michalík s.r.o a také firmě WOOX, která nám přispěla částko…

Viacej

3.10.2019 Děkujeme všem za důvěru a podporu.

Děkujeme všem za podporu i důvěru. Zatím se nasbíralo asi 20% cílové částky, ale věříme v další. Snažíme se dál a vydržíme do konce. Máme radost z každé koruny a už s dětmi šijeme dárečky pro vás. 

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 14 Fandím

  Fandíte nám a chcete pomoci jenom tak? Přispějte 150 Kč nebo jakoukoliv vyšší částku, kterou uznáte za vhodnou. Děkujeme, vaše podpora je pro nás velkým závazkem.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  5,74 €
  (150 Kč)
 • 1 Šitá klíčenka

  Vlastnoručně šitá textilní klíčenka ve tvaru sovičky. Výška 7 cm. Plněná dutým vláknem. Děkujeme, vaše podpora je pro nás velkým závazkem.
  Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,65 €
  (200 Kč)
 • 1 Nahřívací rýžový polštářek na zimu

  Nahřívací polštářek plněný rýží s vůni levandule, ušitý z měkoučkého barevného flanelu. Velikost 15 cm. Vážíme si vaší podpory. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 6 Kapsička na kosmetiku

  Textilní, šitá kytičková kapsička na kosmetiku, včetně pěti eko odličovacích tamponů ušitých z několika vrstev savého froté úpletu, jako poděkování za vaši podporu. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,47 €
  (300 Kč)
 • 0 Vánoční dětská kabelka

  Šitá bavlněná oboustranná kabelka pro malou holčičku z vánočními motivy. Kabelka je přes rameno, s jedním popruhem. Vážíme si vaší podpory a děkujeme. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,30 €
  (400 Kč)
 • 2 Polštářek zvířátko

  Polštářek ve tvaru veselého zvířátka (na přání pejsek nebo kočička) ze 100% bavlny, plněný dutým vláknem, jako poděkování za vaši podporu. Velikost 30 cm. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  19,12 €
  (500 Kč)
 • 0 Veselý kapsář

  Šitý kapsář na opěrku křesla, na TV ovladač, brýle, křížovky, tužku, jako poděkování za vaši podporu. Ušitý je ze 100% bavlny, kytičkového dekoru, vyztužený textilní výztuhou, aby lépe držel tvar. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  21,03 €
  (550 Kč)
 • 3 Vzorovaná nákupní taška

  Barevná vzorovaná nákupní taška, k tomu kapsička na drobnosti, jako poděkování za podporu. Ušitá z pevné potahové látky s barevným přírodním vzorem. Velikost 40 cm. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  22,94 €
  (600 Kč)
 • 1 Pyžamožrout

  Barevný dětský pyžamožrout ušitý ze 100% bavlněného plátna, jako poděkování za vaši podporu. Velikost 50x30 cm, veselé barvy, určeno pro děti. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  26,77 €
  (700 Kč)
 • 0 Originální kuchařská zástěra

  Kuchařská zástěra ušitá ze 100% bavlny, zdobená ruční výšivkou, jako poděkování za vaši podporu. Univerzální velikost pro dospělé. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  30,59 €
  (800 Kč)
 • 1 z 2 Malovaný polštářek

  Bavlněný polštářek zdobený ručně malovaným obrázkem, motiv na přání, plněný dutým vláknem, jako poděkování za vaši podporu. Velikost polštářku 40x40 cm. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  34,42 €
  (900 Kč)
 • Vypredané!! Lapač snů

  Ručně vyrobený závěsný lapač snů v přírodních barvách, zdobený krajkou, peříčky a korálky jako poděkování za vaši podporu. Velikost - průměr kruhu 20 cm. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 2 Adventní věnec

  Praktický neopadavý adventní věnec na stůl, včetně čtyř svíček. Doručíme osobně nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  38,24 €
  (1 000 Kč)
 • 6 z 6 Dvouhodinový kurz šití

  Kurz šití na šicím stroji s pohodovou a přátelskou atmosférou včetně výborné kávičky. Na konci kurzu si odnesete šitý polštářek ve stylu patchwork, velikost 30 cm, plněný dutým vláknem, šitý z příjemné 100% bavlny. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  76,48 €
  (2 000 Kč)
 • 2 z 3 Sada polštářků

  Sada čtyř polštářků barevně sladěných, výběr barev na přání. Ušité ze 100% bavlny a plněné dutým vláknem, jako poděkování za vaši podporu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  114,72 €
  (3 000 Kč)
 • 0 3D povlečení na jednolůžko

  Bavlněné povlečení s 3D efektem na jednolůžko, rozměr 140x200 a polštář 70x90 cm. Motiv 3D obrázku podle vlastního výběru. Doručíme poštou.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  152,96 €
  (4 000 Kč)
 • 1 z 1 Sada malovaných polštářků

  Sada čtyř originálních ručně malovaných polštářků ze 100% bavlny, plněné dutým vláknem, jako poděkování za vaši podporu. Výběr motivu na přání. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  191,20 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 3 Ručníkový dort

  Dort vytvořený z jedné osušky a dvou ručníků. Mimořádně hebké ručníky a osuška jsou ze 70% z bambusového vlákna a 30% bavlny, gramáž 460 g/m2, prémiové kvality. Díky antibakteriálním vlastnostem je vhodná pro alergiky i osoby s citlivou pokožkou. Dozdobené stuhami a květy. Barva na výběr vínová, světle čokoládová, levandulová. Dodáme poštou.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  382,41 €
  (10 000 Kč)