Portál pro zdravotně postižené Abet handicap

Hledáme patrony pro tvorbu webu a část nákladů na sběr dat pro portál, který ulehčí život zdravotně postiženým. Obsahovat bude pracovní portál, portál služeb a pomůcek pro OZZ, portál chráněných dílen a jejich produktů. Předem děkujeme všem za podporu.

32 €
vybrané z 7 512 €

0%

0% splnené

6 ľudí prispelo

Komunita, Technológie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

V roce 2002 jsem pracovala ve firmě, která zaměstnávala asi 70 absolventů škol. Jednomu zaměstnanci firmy se stal úraz, nešťastně spadl ve stanici pod vlak a přišel o jednu horní končetinu a na druhé mu zůstali jen 3 prsty. Firma se tehdy rozhodla pomoci, nechala speciálně upravit notebook a tenhle kolega zvládal nakonec více práce než oni zdraví, co byli těsně po škole a při plné síle. Tam vznikla myšlenka zkusit dát práci co největšímu počtu takových osob, kteří to "nezabalili" a mají chuť i dál žít i pracovat. Jedna z těchto ZTP pracovnic s námi spolupracuje dodnes.

Co je náš cíl?

Naším cílem je vytvořit komplexní portál všeho pro zdravotně postižené a naplnit jej základními daty. Rádi bychom též pokračovali v oné myšlence dát práci co největšímu počtu zdravotně postiženým. Máme rodinnou reklamní, svatební a zážitkovou firmu, ale nábor lidí se zdravotním omezením je nadlidský výkon, pracovní úřady pomáhají minimálně a tak jsme se rozhodli pro tento projekt, který by měl lidem se zdravotním omezením sehnání práce ulehčit a celkově i vše v jejich životě. 

Detaily

Chceme vytvořit zcela bezplatný portál a provozovat ho budeme rádi bez nároku na odměnu. Obsahovat bude pracovní portál, portál služeb a pomůcek pro OZZ, chráněné dílny a jejich produkty. Chybět nebude ani BLOG v dané problematice, či představení speciálních projektů, jako náš vlastní projekt výstavby bezbariérového modulárního domu, který díky svému vybavení a vychytávkám, umožňuje vozíčkářům život s minimální potřebou asistence. Rádi bychom, aby vznikla i komunita navzájem si pomáhající, diskutující o novinkách a vychytávkách v této oblasti. Samozřejmě budeme i  v budoucnu tento projekt udržovat, aktualizovat i plnit dalšími daty. Rádi takto v dané problematice pomůžeme a samozřejmě uvítáme, když budoucí zájemci o práci, kteří si budou chtít na našem portálu vložit životopis, se třeba stanou i našimi kolegy. Již jsme na projektu začali před měsícem pracovat, ale finance samozřejmě spuštění zpomalují. Udělali jsme jen základní informační web na www.abethandicap.webnode.cz. Komplexní portál, v podobě informačního systému, jsme začali tvořit na abethandicap.cz, Omezuje nás však finanční otázka. Když pomineme programátorské práce, jen sběr základních dat po celé ČR bude stát okolo 1mil Kč, což je spočítáno na zhruba 70 okresů republiky a v každém okrese jeden zdravotně postižený, který získá odměnu 10.000 Kč čistého za to, že během měsíce zajistí ve svém okolí data o chráněných dílnách, jejich výrobcích, seznam různých služeb pro zdravotně postižené jako bezbariérové restaurace a pod, místní výrobce pomůcek pro lidi se zdravotním omezením, občanská sdružení a mnoho dalších potřebných informací, aby byl portál co nejkomplexnější. 

... a ještě něco navíc

Software bude tvořit přímo osoba se zdravotním postižením, se kterou jsme se na tvorbě domluvili. Myslíme si, že to byla správná volba. Může k dané problematice hodně říci. 

Kdo jsme?

Jsme reklamní a teambuildingová  agentura, která se zabývá hlavně internetovou reklamou, organizováním akcí a máme i dceřinou firmu svatební, jejíž klientem byl třeba i náš skokan na lyžích Jakub Janda. Sami nabízíme práci osobám se zdravotním postižením. V každém okrese ČR jsme schopni, díky svým unikátním projektům, nabídnout práci na pozicích fotograf, koordinátorka svateb, organizátor akcí a mnoho dalších. Hlavně nám jde o to, aby lidé mohli dělat to, co je baví. Doplňkovou službou pro naše klienty je i provozování internetového katalogu firem www.ceskeprodukty.cz. Každému, kdo podpoří finančně portál pro zdravotně postižené, dá naše agentura zdarma služby ve stejné hodnotě. My poskytneme prostor na našem webu a naši zdravotně postižení pracovníci Vám připraví z Vámi dodaných podkladů bannerovou reklamu nebo prezentaci Vaší firmy dle toho, co si za svůj finanční příspěvek vyberete. Pokud sami nepodnikáte, můžete služby nabídnout někomu podnikajícímu ve vašem okolí.   

Proč to děláme?

Chceme v této problematice pomoci. Někteří z nás mají s daným tématem až dvacetileté zkušenosti. Bohužel vidíme, že se děje málo nového a pokud se už něco děje, potom jen s úmyslem získání dotací. Jednoduchá řešení chybějí a tak chceme tuto mezeru zaplnit. Navíc máme v týmu přímo 2 osoby se zdravotním postižením, kteří rádi pomohou svými názory nejen s tvorbou, ale i s následnou aktualizací a plněním dat. 

Aktuality

29.9.2019 hotové stránky Abethandicap.cz

Rádi bychom Vás informovali o již spuštěném webu Abethandicap.cz. Ti, kdo již přispěli, nás mohou  kontaktovat na info@vsevid.cz, abychom je mohli uvést v sekci Patronů portálu. Kdokoliv nám může na tento email zaslat námět, která firma či služba v jeho okolí pomáhá zdravotně znevýhodněným a mi ji…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 6 Patron projektu Abet handicap

  Podpořte projekt Abet handicap drobným příspěvkem, který však pro realizaci znamená mnoho. Vyjádříte tím své sympatie a my vás uveřejníme v sekci podporovatelů projektu na našem webu abethandicap.cz, který jsme již začali vyvíjet. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  3,76 €
  (100 Kč)
 • 100 z 100 Open Party s autory

  Setkejte se osobně s autory Abet handicap a oslavte start nového projektu. Rádi vás uvítáme. Na Open Party v Praze budou pozváni i významní lidé z řad zdravotně postižených, kteří svou pílí něčeho dosáhli. Na Open Party bude představen i náš projekt modulárního bezbariérového domu. Uvítací drink samozřejmostí.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,78 €
  (500 Kč)
 • 10 z 10 Banner na Abet handicap

  Hlavní přidanou hodnotou této odměny může být hojně navštěvovaný web, proto za tuto odměnu nabízíme pronájem banneru 440x100 na dva měsíce s vhodným obsahem v období, které si sami vyberete. Rádi Vás zároveň přivítáme na Open Party v Praze, kde se budete moci seznámit s autory projektu a mnoho zajímavých lidí z řad zdravotně postižených.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  37,56 €
  (1 000 Kč)
 • 40 z 40 Propagace Patrona podnikatele

  Chcete propagovat své podnikání a zároveň se stát patronem projektu Abet handicap? Autoři projektu jsou zároveň provozovatelé internetového portálu služeb a produktů v ČR na adrese www.ceskeprodukty.cz. Za Váš příspěvek získáte služby tohoto portálu ve stejné hodnotě. Rádi Vás zároveň přivítáme na Open Party v Praze, kde se budete moci seznámit s autory projektu a mnoho zajímavých lidí z řad zdravotně postižených.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  75,12 €
  (2 000 Kč)
 • 10 z 10 Mix odměn pro patrony Abet handicap

  Získejte mix všech odměn mimo odměnu hlavního partnera. Komu se zdá tento projekt vhodný k tomu ho podpořit, neváhejte a získejte možnost účasti na Open Party v Praze s autory projektu, banner na www.abethandicap.cz, reklamní prostor na www.ceskeprodukty.cz, což je portál služeb a produktů v ČR a samozřejmě Vás umístíme do sekce zviditelněných patronů projektu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  112,68 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 1 Hlavní partner projektu

  Tomu, kdo přispěje částku 50.000 Kč, nabízíme pozici hlavního partnera projektu. Při svolané tiskové konferenci v Praze bude hlavní partner představen pro média, v natočeném promo videu věnujeme partnerovi delší čas a samozřejmě jako všem ostatním, nabídneme jako bonus služby našeho internetového portálu www.ceskeprodukty.cz ve stejné hodnotě. V aktualitách Vás budeme informovat o průběhu projektu a termínu tiskové konference.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 877,93 €
  (50 000 Kč)