Mowement | Grafenové sportovní triko GTee

Spojili jsme světově oceněný materiál grafen s recyklovanými plasty a vytvořili tak ekologické sportovní triko s úžasnými vlastnostmi. Vývoj byl finančně náročný, a tak pro zahájení výroby potřebujeme vaši pomoc. Půjdete do toho s námi?

Autor: Mowement

 • Dámské GTee

 • Detail dámského GTee

 • Detail pánského GTee

 • Pánské GTee

 • Grafenové ponožky

 • Grafenové vlákno

 • Grafenové vlákno

17 933 €
vybrané z 11 813 €

151%

151% splnené

373 ľudí prispelo

Ekológia, Šport, Móda

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 10.10.2019 v 19:00.

Zobraziť všetky odmeny

UPDATE: 

Díky vám všem jsme dokázali dosáhnout na cílovou částku 300 tisíc korun! A ještě máme před sebou necelé dva týdny kampaně. To znamená, že hned po ukončení kampaně můžeme nastartovat výrobu a začít posouvat věci dál. Už teď se moc těšíme! Děkujeme za důvěru!

Do kampaně přidáváme za vybrání 300 tisíc korun novou odměnu - GTee s dlouhým rukávem. Jedná se o stejný design jako u klasického GTee. Velikosti (XS-4XL) a barvy budou také stejné. Pokud byste měli zájem i o grafenové ponožky k této variantě, prosíme k odměně přidat 450 Kč navíc a napsat to do poznámek. Pro lepší přehled :) 

Jak to začalo?

Celé to začalo myšlenkou vytvořit inspirující a kvalitní sportovní značku s přidanou hodnotou, která by pomáhala sportovcům nejen po jejich výkonnostní stránce, ale také lidem, kteří to potřebují nejvíce. Proto jsme se rozhodli vytvořit značku, kde by lidé za každý nákup automaticky darovali menší finanční částku neziskovým organizacím. Ale chtěli jsme pomáhat nejen lidem, ale i celkově naší planetě. A to nás donutilo začít hledat a přemýšlet.

Do roku 2050 má být v moři víc plastu než ryb. I to je jeden z důvodů proč jsme se rozhodli začít hledat ekologičtější a inovativnější formu sportovního oblečení. A když jsme tak hledali, narazili jsme na internetu na grafen, který se začíná využívat hlavně v technologickém průmyslu, a tak nás napadlo, proč ho nevyužít i v tom textilním? A tak jsme začali hledat dodavatele, který s grafenem pracuje a dokáže vytvořit samotné grafenové vlákno. Nakonec jsme našli dodavatele v zahraničí, se kterým jsme se podíleli na vývoji látky pro GTee. 

Co je náš cíl?

Z důvodu finančně náročného vývoje, který jsme financovali z vlastní kapsy, je hlavním cílem našeho projektu získat dostatek peněžních prostředků na zahájení sériové výroby grafenového trika a tím pomoct na svět našemu nápadu. Grafen v sobě skrývá mnoho potenciálu pro zlepšení našich životů na této planetě. Věříme, že díky jeho funkčním vlastnostem a enviromentální hodnotě má obrovskou sílu změnit nejen textilní průmysl. 

Co je grafen?

V Manchesteru v roce 2004, dva původem ruští vědci, objevili pomocí exfoliace novou formu materiálu zvanou grafen. O 6 let později za tento objev získali Nobelovu cenu. A o dalších 8 let později nás napadlo z něj vytvořit textilní materiál. A proč je grafen tak výjimečný? Grafen je nejpevnější a nejlehčí 2D materiál na světě. Je více než 200x pevnější než železo, zároveň i tvrdší, lehčí a snadno recyklovatelný. Jedná se o alotrop uhlíku a nejtenčí možnou vrstvu grafitu, přírodního materiálu používaného k výrobě tužek. Má úžasnou tepelnou vodivost, především při vyšší fyzické zátěži, kdy tělo vydává větší množství tepelné energie. Grafen dokáže vzít tuto energii a rozvést ji po těle do míst, které to vyžadují nejvíce.

Recyklujeme plastové lahve.

Naše triko je částečně vyrobeno z recyklovaných plastových lahví. Jedná se o použité lahve, tudíž se nevyrábí, ale jsou pouze sesbírány a následně velmi šetrně zpracovány do výsledného vlákna. Důvodů, proč jsme se rozhodli využít recyklované plasty, bylo hned několik. Jednak vlastnosti grafenu jsou lépe využitelné při spojení s recyklovaným vláknem, a taky jsme díky tomuto kroku dokázali snížit výrobní cenu látky, jelikož cena grafenu je stále poměrně vysoká. Ale především jsme chtěli pomoct znovuvyužít a přeměnit plastový odpad na více udržitelný výstup.

♻️ Recyklované plasty vytváří až o 55% méně emisí.
♻️ Využívá se až o 85% méně energie.
♻️ Na výrobu jednoho trika jsou použity přibližně 3 plastové lahve.

Design a funkčnost

Testování pružnosti materiálu.

Testování voděodolnosti materiálu.

Česká výroba.

Věříme v české řemeslo, a proto všechny naše produkty šijeme zde u nás v České Republice, konkrétně ve městě Třebíč. Jednak je naším cílem navrátit českému textilnímu průmyslu zpět svoji bohatou minulost, ale také chceme mít jistotu, že výrobní proces produktů je situován do co nejlepších podmínek, kde panuje příjemné prostředí, všichni jsou řádně finančně odměněny a kde si můžeme udržet maximální kontrolu kvality výroby.

Tisk a celková finalizace produktů bude probíhat v české ekologicky certifikované tiskárně, která využívá ekologický postup tisku na textilní materiály, bez těžkých kovů a ftalátů. Produkty budou baleny do 100% rozložitelných obalů.

Záleží nám na lidech.
Na budoucnosti.

   

CARE je přes 70 let jednou z nejvýznamnějších mezinárodních organizací zaměřených na humanitární pomoc a odstraňování chudoby. Aktivně pomáhá po celém světě těm nejchudším a nejvíce znevýhodněným lidem v nouzi. 15 Kč z každé zakoupené Nadační odměny jde na podporu lidem při přírodních katastrofách, základní zdravotní péči, boje proti hladu, zlepšování přístupu k čisté vodě, vzdělání či obnovu komunit po katastrofách. Každý z nás má možnost pomoci i těmto lidem k plnohodnotnému životu. Věříme, že i malé gesto může přispět ke zlepšení světa. 

Hlavním cílem Nadačního fondu Veroniky Kašákové je, aby každý mladý člověk, který opouští brány dětského domova věděl, co ho za nimi čeká, byl na to připravený a nebyl na to sám. Veronika Kašáková je zakladatelka nadačního fondu a je také dívka, která vyrostla v dětském domově, konkrétně ve Vysoké peci u Chomutova. Jako mladá dívka tam strávila 16 let a na základě prožití této etapy jejího života se rozhodla založit nadační fond. Za každou zakoupenou Nadační odměnu automaticky darujete částku 15 Kč na pomoc dětem v dětských domovech.

Odměny.

Pokud se Vám náš projekt zalíbil a chtěli byste nás podpořit nákupem odměny, budeme nesmírně rádi. Vybírat můžete z mnoha variant odměn, které jsme si pro Vás připravili. Předně se jedná o grafenové sportovní triko GTee. Po skončení kampaně Vám zašleme dotazník s výběrem produktů. U dámského trika můžete vybírat z velikostí XS-S-M-L. U pánského trika je možné zvolit z velikostí S-M-L-XL. Barevné varianty budou pro obě pohlaví zpočátku dvě, světle šedá a černá.

Spolu s trikem můžete zakoupit i grafenové ponožky, které budou ve více velikostech a jedné barvě - černobílé.

Kdo jsme?

Jsme malá česká sportovní značka oblečení z Prahy, za kterou stojí primárně dva mladí vášniví sportovci, studenti vysoké školy. Avšak ve vývoji a testování nám pomáhala řada lidí, bez kterých by nebylo možné našeho cíle dosáhnout. 

Proč to děláme?

Našim cílem je změnit textilní průmysl na více udržitelný zdroj, a tím inspirovat, pomáhat lidem a celkově naší planetě. Snažíme se hledat a přicházet stále s novými metodami, jak pohybem pomáhat světu.

Aktuality

25.3.2020 Vzhůru do tiskárny

Ahoj všem, S vypětím posledních sil jsme zvládli dokončit šití odměn a včera jsme zaslali produkty do tiskárny. Bylo nám oznámeno, že za týden, tj. příští středu, bychom měli mít odměny u nás !!  Následně se budeme plně věnovat balení, odhadujeme 1-2 dny. Příští pátek bychom tedy měli mít…

Viacej

17.3.2020 Navštívili jsme výrobu GTee

Ahoj, koncem minulého týdne jsme byli naposledy zkontrolovat výrobu odměn GTee před jejich finálním zakončením. Už nám zbývá jen všechna trika řádně potisknout a budou připravené pro následné rozeslání každému z Vás, kteří jste nás podpořili na HitHit.  Jsme rádi, že se nám podařily vychytat…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 7
  Dobrý pocit

  Moc se mi Váš projekt líbí a rád/a Vás podpořím alespoň takto. 

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  7,88 €
  (200 Kč)
 • zostáva 12 z 50
  GTee s dlouhým rukávem - Pro nejrychlejší!

  Pro ty nejrychlejší přidáváme odměnu grafenového trika s dlouhým rukávem za úžasnou cenu. Levnější o 550 Kč vůči budoucí prodejní ceně. V ceně je zahrnuto poštovné! 

  Pro  2 páry grafenových ponožek i k této variantě, prosíme k odměně  přidat 450 Kč navíc a napsat jej do poznámek.

  Po skončení kampaně  bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-4XL), barvy a dámské/pánské varianty. 

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma.
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  35,44 €
  (900 Kč)
 • predané 60
  Jedno grafenové triko GTee

  Jedno grafenové triko za stále úžasnou cenu.  Levnější o 450 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  37,41 €
  (950 Kč)
 • predané 34
  Nadační triko GTee

  Jedno grafenové triko, ze kterého darujeme 30 Kč na dobrou věc.

  Levnější o 450 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!

  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  Nákupem darujete 30 Kč na nadační účely.
  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  - Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  37,41 €
  (950 Kč)
 • predané 1
  Jedno GTee s dlouhým rukávem

  Jedno grafenové triko s dlouhým rukávem za stále úžasnou cenu.  Levnější o 460 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné! 

  Pro  2 páry grafenových ponožek i k této variantě, prosíme k odměně  přidat 450 Kč navíc a napsat jej do poznámek.

  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-4XL), barvy a dámské/pánské varianty. 

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  38,98 €
  (990 Kč)
 • predané 34
  Jedno grafenové triko GTee + dva páry grafenových ponožek

  Jedno grafenové triko a dva páry grafenových ponožek za stále úžasnou cenu.  Levnější o krásných 630 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  53,95 €
  (1 370 Kč)
 • predané 13
  Dvě grafenová trika GTee

  Dvě grafenová trika za skvělou cenu. Dohromady  levnější o 1000 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  70,88 €
  (1 800 Kč)
 • predané 2
  Dvě GTee s dlouhým rukávem

  Dvě grafenová trika  s dlouhým rukávem za skvělou cenu.  Levnější o 1100 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné! 

  Pro 2 páry  grafenových ponožek i k této variantě, prosíme k odměně přidat 450 Kč navíc a napsat jej do poznámek.

  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-4XL), barvy a dámské/pánské varianty. 

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  - Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  74,82 €
  (1 900 Kč)
 • predané 26
  Dvě grafenová trika + dva páry grafenových ponožek

  Dvě grafenová trika a dva páry grafenových ponožek za stále úžasnou cenu.  Levnější o krásných 1150 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  88,60 €
  (2 250 Kč)
 • predané 3
  Tři grafenová trika GTee

  Tři grafenová trika!  Levnější o krásných 1550 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.


  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko 
  prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  104,35 €
  (2 650 Kč)
 • predané 4
  Čtyři grafenová trika GTee

  Čtyři grafenová trika, třeba pro celou rodinu.  Levnější o úžasných 2150 Kč vůči budoucí prodejní ceně. V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  135,85 €
  (3 450 Kč)
 • predané 0
  Super balíček GTee!

  Deset grafenových trik, třeba pro váš sportovní tým nebo společnost!  Ušetříte krásných 5500 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 150 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  334,71 €
  (8 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Jedno grafenové triko GTee - Pro nejrychlejší!

  Pro super-rychlíky máme přichystané grafenové triko za úžasnou cenu.  Levnější o 550 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně  bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma.
  Pro doručení na Slovensko prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  33,47 €
  (850 Kč)
 • Vypredané!!
  Dvě grafenová trika GTee - Pro nejrychlejší!

  Dvě grafenová trika pro ty nejrychlejší! Dohromady  levnější o 1100 Kč vůči budoucí prodejní ceně.  V ceně je zahrnuto poštovné!


  Po skončení kampaně bude rozeslán dotazník pro výběr velikosti (XS-S-M-L-XL), barvy a dámské/pánské varianty.

  - V Praze za vámi rádi dorazíme předat odměnu osobně.
  - Doručení je po ČR zcela zdarma. 
  Pro doručení na Slovensko 
  prosíme přidat k částce 100 Kč navíc. Děkujeme :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  66,94 €
  (1 700 Kč)