Píšeme životům na ulici happy endy

Přestupní stanice je místo, které zaměstnává lidi bez domova v obchodě s oblečením a pomáhá jim postavit se opět na vlastní nohy. Pomozte nám s otevřením druhého obchodu, kde budeme psát nové happy endy!

 • Taška na míru ušitá z košile podle přání

 • Druhy a barvy tašky z košile

 • Honza Badalec

 • Samolibé verše Honzy Badalce

 • 5 lekcí jógy

 • Hodina se stylistkou a 3 kousky oblečení k tomu!

 • Dárkové poukazy na cokoliv, co u nás najdete

 • Kuchařka, která reaguje na teplo

 • Nejbarevnější kuchařka od Kamu s podpisem

 • Nejbarevnější kuchařka

 • Kabelka od šéfkuchařky Kamu z Bali

 • Kabelka od šéfkuchařky Kamu z Bali

1 391 €
vybrané z 9 714 €

14%

14% splnené

37 dní do konca

72 ľudí prispelo

Komunita, Móda

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Co přesně děláme?

Jsme komunita lidí, kteří se rozhodli spojit síly a vytvořit místo, kde se všichni mohou cítit bezpečně a přijati bez ohledu na minulost. Před dvěma a půl lety jsme otevřeli obchod s oblečením, ve kterém dáváme práci lidem bez domova a pořádáme komunitní a kulturní akce. Zjistili jsme totiž, že pouze práce bezdomovectví neřeší a proto na to jdeme jinak. Snažíme se je společnými silami postavit na nohy a pomoci jim k sebevědomí a uvědomění si vlastního potenciálu.

Co je náš cíl?

Chystáme se otevřít druhý obchod a vytvořit místo, kde lidé bez domova, po výkonu trestu nebo s drogovou minulostí získají stabilní práci, důstojný plat a možnost seberealizace při podílení se na chodu obchodu. V novém obchodě plánujeme rozšíření nabídky oblečení, větší komunitní kavárnu a hlavně více pracovních míst. Vybrané peníze použijeme na vybavení obchodu a první platy zaměstnanců.

Jak funguje Přestupní stanice?

V Přestupní stanici jsme pomohli psát happy endy už pěti lidem bez domova.

V obchodě s udržitelnou módou, kde akce probíhají, pracují lidé bez domova jako prodavači nebo jako provozní a díky stálému příjmu a podpoře komunity okolo Přestupky si mohou postupně řešit problémy, které jim odchod z ulice ztěžují - dluhy, zdraví, přetrhané vztahy a nestálé bydlení.

Jsme také komunitní prostor a věříme, že skrze osobní odpovědnost každého z nás můžeme dosáhnout skvělých věcí. Kopeme za ekologický a udržitelný přístup nejen k věcem, ale i k lidem. Pořádáme workshopy, debaty, promítání a společenské akce, abychom pomáhali vytvářet silnou komunitu, která podrží ty s domovem i bez.

A protože víme, že na cestu z ulice je potřeba spousta podpory, rozhodli jsme se otevřít druhý obchod, kde nabídneme jak více pracovních míst, tak i větší nabídku oblečení a neobvyklých služeb, jako je komunitní kavárna, švadlena nebo tetovací hand poke koutek.

... a ještě něco navíc

Příběhy našich kolegů jsou velkou inspirací a výpovědí o silné vůli. Dokázali si najít stálou práci, obnovit vztahy s rodinou, zbavit se závislostí, splácí dluhy a bydlí v běžných nájmech. Příkladem je Václav, který po 22 letech na ulici Přestupní stanici využil jako odrazový můstek pro nový start. Díky bezpečnému prostředí a důvěře si postupně našel práci na hlavní pracovní poměr, poznal svá vnoučata, poprvé v životě jel k moři, splácí všechny dluhy, vloni se oženil a angažuje se za práva lidí bez domova a sociální bydlení.

Proč to děláme?

Věříme, že ti, kdo chtějí, si zaslouží druhé šance. A také chceme propojovat společnost a stavět mosty. Proto kombinujeme obchod s komunitním místem a věnujeme se udržitelné módě, ekologii a vzájemné solidaritě, protože zdraví společnosti se ukazuje na přístupu k těm nejslabším.

Za dobu našeho fungování jsme se toho hodně naučili a zjistili, jak nejlépe pomoci lidem dostat se z ulice a najít svou sebehodnotu. A také jak propojit lidi v jednu velkou pomáhající komunitu. A proto jsme tady, abychom oslovili ještě více lidí, kteří se mohou zapojit a pomáhat spolu s námi. Pojďte do toho taky!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

English description:

We’re planning to open a second shop and create a space where people experiencing homelessness, with a past of substance abuse, or convicted felons can find stable work, dignified wages, and the possibility of applying themselves to the shop’s operation. For our new shop, we’re planning a broader offer of clothing, a larger community café, and most importantly, more paid positions. The money we collect will be used to furnish the shop and pay our first wages. 

Purchase our rewards on Hithit and join us!

Odkazy projektu

Web

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 14 DOBRÝ SKUTEK PRO RADOST

  Přispějte na otevření nové pobočky Přestupní stanice a získejte hřejivý pocit z toho, že i díky vám budeme moci nabídnout další pracovní místa lidem bez domova. Váš příspěvek můžete libovolně navýšit. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 5,83 €
  (150 Kč)
 • 7 DÁRKOVÝ POUKAZ 200 KČ


  Přijďte si k nám vybrat ten nejhezčí kousek do vašeho šatníku nebo poukaz darujte třeba k narozeninám #potessatnik
  Pokud chcete poslat poukaz poštou, přidejte k odměně 50,-

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 7,77 €
  (200 Kč)
 • 4 WORKSHOP PŘELÉZÁNÍ PLOTŮ

  Přijďte na náš netradiční trénink parkouru pro začátečníky, který pořádá přestupková komunita Femme gang. Podíváme se na principy této disciplíny a základní techniky, jejichž cílem je bezpečné a efektivní překonání překážek. Budete potřebovat pouze dobrou obuv, nejlépe běžeckou a pohodlné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Kurz se koná v Praze.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 7,77 €
  (200 Kč)
 • 7 ADOPTUJTE SI RAMÍNKO

  Jedinečné a originální ramínko s vaším křestním jménem bude hrdě viset v nové Přestupní stanici a vy tak s námi budete už napořád.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 9,71 €
  (250 Kč)
 • 5 ​KURZ MEDITACE

  Chcete se na chvíli zastavit, naučit se být pozornější? Chcete zefektivnit své jednání, zlepšit koncentraci? Zveme vás ke společnému zkoumání mysli a prostorem, který je za ní. Kurzem pravidelně probíhá v prostorách Přestupní stanice a provází jím lektorka Martina. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 9,71 €
  (250 Kč)
 • 6 ​PLÁTĚNÁ TAŠKA PŘESTUPKY

  Trendy a navíc praktická plátěná taška, která vám bude každý den připomínat, jak velké věci jste pomohli.
  Pokud chcete tašku poslat poštou, přihoďte k ceně 100,- :)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 11,66 €
  (300 Kč)
 • 4 z 5 SAMOLIBÉ VERŠE HONZY BADALCE

  Honza Badalec byl známým pražským bezdomovcem a básníkem, který dlouho dělal průvodce u Pragulicu. Kniha skrze básně, rozhovory a vzpomínky přátel ukazuje Honzův jedinečný přístup k životu. 
  K vyzvednutí v Přestupce.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 13,60 €
  (350 Kč)
 • 0 ​S VAŠKEM NA PIVO

  Pojďte na (nealko) pivo s Václavem, naším prvním prodavačem, který má v rukávu bohaté historky z ulice i úspěšný příběh, jak se z ní dostal. Jedinečná živá knihovna, kterou jen tak nenajdete.
  Pouze v Praze.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 13,60 €
  (350 Kč)
 • 2 ​DÁRKOVÝ POUKAZ 500 KČ

  Přijďte si k nám vybrat ten nejhezčí kousek do vašeho šatníku nebo poukaz darujte třeba k narozeninám #potessatnik
  Pokud chcete poslat poukaz poštou, přidejte k odměně 50,-

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 19,43 €
  (500 Kč)
 • 6 ​ZEĎ SLÁVY

  Staňte se součástí hvězdné zdi, na které najdete všechny hrdiny, kteří nám pomohli otevřít novou pobočku a dali šanci lidem bez domova. Přijďte se na zeď sami podepsat nebo to rádi uděláme za vás.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 19,43 €
  (500 Kč)
 • 1 ​VOUCHER NA 5 LEKCÍ JÓGY

  Dorazte za námi do Přestupní stanice na lekce jógy, které pravidelně pořádáme s naší lektorkou Luckou. Pět vstupů máte jistých.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 19,43 €
  (500 Kč)
 • 8 z 16 KURZ SEBEOBRANY

  Na tomto semináři se naučíte prevenci, tedy jak se nestát obětí napadení. Důraz je kladen na nácvik pozornosti a uklidnění vznikajícího konfliktu. Naučíte se používat vhodnou komunikaci, díky které zastavíte počínající agresi a získáte svůj osobní prostor, do kterého budete pouštět jen ty lidi, o které stojíte. Získáte jasné postupy pro lepší zvládání stresu a budete si vědět rady v krizových situacích. A to se může hodit!
  Kurz vede lektorka z Přestupkového Femme gangu Jasmína Houdek a koná se v Praze.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 21,37 €
  (550 Kč)
 • 1 ​PLÁTĚNÁ TAŠKA PŘEŠITÁ Z KOŠILE DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU

  Protože jsme SLOW FASHION, chceme každý kousek látky využít do posledního dechu. Ze starých košil šijeme originální plátěné tašky. Vyberte si vlastní a garantujeme vám, že stejnou na ulici nepotkáte.
  V Přestupce si můžete vybrat ten správný materiál.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 23,31 €
  (600 Kč)
 • 15 z 15 ​KOMUNITNÍ VEČEŘE S PŘESTUPKÁŘI

  Pojďte si s námi užít večeři plnou dobrot a živou diskusi o čemkoli, co vás o Přestupce nebo naší práci zajímá. Buďte naším čestným hostem!
  Večeře pořádáme v Praze.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 31,09 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!! KABELKA Z BALI OD ŠÉFKUCHAŘKY KAMU

  Šéfkuchařka Kamu je velká cestovatelka a tuhle kabelku přivezla z cesty po Bali, kde sbírala inspiraci. Při hledání toho nejlepšího suvenýru projela půl ostrova, aby nakonec našla vesnici, kde místní ženy vyrábí tyhle skvostné kabelky. Svůj poslední kousek věnovala Přestupce a vy teď máte jedinečnou možnost si ji pořídit.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 33,03 €
  (850 Kč)
 • 0 ​DÁRKOVÝ POUKAZ 1000 KČ

  Přijďte si k nám vybrat ten nejhezčí kousek do vašeho šatníku nebo poukaz darujte třeba k narozeninám #potessatnik
  Pokud chcete poslat poukaz poštou, přidejte k odměně 50,-

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 38,86 €
  (1 000 Kč)
 • 2 z 5 ​HODINA SE STYLISTKOU A 3 KOUSKY DO ŠATNÍKU K TOMU

  Tohle není žádná reality show, ale hodinka jen pro vás. V ní vám naše stylistka poradí, co vám nejvíc sekne a společně vyberete 3 nové kousky do vašeho šatníku #potessatnik

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 38,86 €
  (1 000 Kč)
 • Vypredané!! VLASTNORUČNĚ PODEPSANÁ NEJBAREVNĚJŠÍ KUCHAŘKA OD KAMU

  Šéfkuchařka Kamu nejenže vaří božsky, ale navíc podporuje dobré věci. Jako třeba Přestupku. Kupte si její Nejbarevnější kuchařku plnou úžasných receptů s jejím vlastnoručním věnováním.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 58,29 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!! HANDPOKE TETOVÁNÍ

  Pravidelně pořádáme v Přestupní stanici tetovací dýchánky, kde se můžete s tatérkami domluvit. V nové pobočce chceme otevřít tetovací koutek, kde vám jedna z tatérek vytetuje tetování, které si vyberete. Technika je handpoke, barvy jsou veganské.
  (jedná se cca o tetování 8x8cm s náročností na čas okolo 2 hod) 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 58,29 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!! VLASTNORUČNĚ PODEPSANÁ KUCHAŘKA MEXIKO OD KAMU + PLÁTĚNÁ TAŠKA

  A co takhle trochu Mexika?! Kupte si jako odměnu kuchařku plnou mexických rytmů kuchyně od šéfkuchařky Kamu, která vám ke knize přidala věnování i vlastní plátěnou tašku. Naučíte se spoustu exotických receptů a navíc podpoříte otevření naší nové pobočky. A pozor, kuchařka navíc při zahřátí mění barvy 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 69,94 €
  (1 800 Kč)
 • 7 z 8 ​PŘEDNOSTNÍ VSTUP PŘI OTVÍRAČCE NOVÉ POBOČKY + 1 KOUSEK ZE ŠATNÍKU CELEBRITY + MATÉČKO

  Pokud díky vám otevřeme novou pobočku, dostanete od nás přednostní vstup hodinu před otvíračkou. Tam si budete moci vybrat jeden kousek do šatníku, který nám darovali influenceři a známé osoby. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 77,72 €
  (2 000 Kč)
 • 0 ​PRONÁJEM PROSTORU S OBČERSTVENÍM

  Rádi vám na 4 hodiny zapůjčíme naše prostory pro firemní akci, teambuilding nebo třeba narozeniny. Připravíme pro vás i lehké občerstvení, abyste se u nás cítili jako doma. Na detailech se domluvíme :)

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 155,43 €
  (4 000 Kč)
 • 0 WORKSHOP / PŘEDNÁŠKA PRO VAŠI FIRMU ČI SKUPINU

  Jsme odborníci na bezdomovectví a slow fashion a rádi pro vás připravíme workshop nebo přednášku na tato témata.
  Akci můžeme uspořádat v naší Přestupní stanici nebo přijedeme k vám (ale jen v ČR). 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 582,86 €
  (15 000 Kč)
 • 0 ​AMBASADOR PŘESTUPNÍ STANICE

  Jako ambasadora vás budeme opěvovat všude, kde se objevíme. A HLAVNĚ budete mít doživotní vstupy na všechny naše akce, uvedeme vás jako podporovatele na našem webu či propagačních materiálech. Ať o vás každý ví! 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 971,44 €
  (25 000 Kč)