Show návrhářů FASHION STORM! Opravdu kvalitní bouřka!

Pomozte nám spojit moravskoslezské regionální módní návrháře, umělce a lidi, co umí své řemeslo ve velkou show. Pojďte s námi tvořit módní bouřku, která baví i vzdělává! Peníze použijeme na pronájem prostor a technického zázemí i honoráře pro techniky.

 • Občas je rozpočet kapku napjatý...

 • Děláme na tom...

 • A baví nás to...

 • A proč kaple sv. Václava? Je prostě božská!

 • Návrhy...

 • Vybíráme modely v ateliérech...

15 €
vybrané z 1 878 €

0%

0% splnené

1 človek prispel

Umenie, Móda

Opava, Moravskoslezský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Máme rády módu a registrujeme poptávku po módních akcích, které se u nás v Moravskoslezském kraji v minulosti dělaly a vymizely...  Vadí nám, že kvalita oblečení upadá a stále je v kurzu trend "rychlé módy", který vytváří haldy nekvalitního oblečení jako odpadu. Nechceme uspořádat pouze klasickou módní přehlídku, ale pořádně zviditelnit  módu regionální a všechno kolem ní. Jsme si jisté, že v Moravskoslezském kraji dokážeme dát dohromady něco speciálního, protože tu jsou lidi, co umí módní řemeslo, jsou zruční, vytváří úchvatné věci a mají megatalent.

I Vy se můžete díky příspěvku stát součástí našeho projektu, který už jsme trošku riskantně rozjely, snažíme se ho profinancovat a toužíme vytvořit kvalitní akci. Potřebujeme dát dohromady peníze na kvalitní osvětlovače, zvukaře, zapůjčení stolů, židlí, vytvoření technické zázemí i poplatky pro OSA.

Co je náš cíl?

Chceme předvést kvalitu modelů regionálních módních návrhářů v jedinečné módní show, propojené s lidmi z módní branže, kteří nám pomohou bojovat proti hadříkům masové produkce. Chceme vytvořit atmosféru opravdového fashion weeku, koncentrovaného do jednoho odpoledne. Propojit méně známé návrháře se zavedenými značkami, bloggery, influencery, regionálními umělci a držiteli cen Thálií i módními guru. Prostě nabušené odpoledne se vším, co lidi zajímá kolem módy, na které bude vstup zdarma. To vše vyvrcholí večerní módní show se špičkovými modely, jejichž společným jmenovatelem je kvalita, vysoká krejčovina i originalita. 

Detaily

FASHION STORM! Prostě pořádný módní fičák v úchvatném prostředí kaple sv. Václava v Opavě pro ty, jejichž náboženstvím je móda. Přehlídka nejkvalitnějších modelů méně známých návrhářů (MUXU, ARTGI, CITY FOLKLORE, TY IDENTITY...) i už zavedených značek (DARA BAGS, TONAK, LADA VYVIALOVÁ...). Workshopy (MEGAKYTKY - výroba papírových květin...), Fashion Talks (lifestylová blogerka LUCIE VAN KOTEN), semináře (VERONIKA POLÁKOVÁ), prodej modelů, setkání bloggerek, modelek a influencerek (KAROLÍNA MALIŠOVÁ, MONIKA ŽÍDKOVÁ...) i módní policie (FRANTIŠKA ČÍŽKOVÁ). Edith Piaf v podání držitelky ceny Thálie HANY FIALOVÉ i Labutí jezero baletního mistra MICHALA ŠTÍPY.

... a ještě něco navíc

Projekt představuje módu jako neodmyslitelnou součást kultury a druhu regionálního umění a klade důraz na ekologický dopad výroby a podporu tzv. slow fashion, výrobu, spotřebu a podmínky, ve kterých móda vzniká i dopad, který má módní průmysl na planetu. Moderně pojatá přehlídka modelů regionálních návrhářů s originální choreografií je umístěna do prostoru kostela sv. Václava, který je chráněnou kulturní památkou. Jeho jedinečná atmosféra ve spojení s moderními prvky má potenciál vytvořit ojedinělou lifestylovou show.

Kdo jsme?

Dvě ženy z Moravskoslezského kraje, nadšené pro módu a zajímavé kulturní akce. A velké krajské patriotky... V minulosti jsme vystřídaly řadu zaměstnání. Byly jsme PR a marketingovými specialistkami, novinářkami i tiskovými mluvčími. V současné době jsme "na volné noze". A chceme to v našem kraji nejen módně rozhýbat...

Proč to děláme?

Protože chceme udělat něco, co v našem kraji chybí. Seznámit navzájem módní návrháře, bloggery, influencerky i módní kritiky a dát základ něčemu, co návštěvníky nejen pobaví, ale bude mít třeba i vliv na kulturu odívání. Chceme nabídnout lidem zdarma nový formát zábavy se vzdělávacím podtextem. Rády bychom, aby se naše plány uskutečnily a akce získala rozměry světové show a nedopadla jako Ein Kessel Buntes. Aby se o ní mluvilo a aby zaujala. Chceme prostě začínat naplno a postupně přidávat!

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 0 Dobrý pocit

  Není nad dobrý pocit! A můžete si po vzoru Rychlých šípů vybarvit modré okénko. Za svůj malý krok pro člověka, ale velký pro módu, obdržíte děkovný mail. A zmíníme Vaše jméno na facebooku... Není zač!!!

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,76 €
  (100 Kč)
 • 0 Pracovník týdne

  Poděkujeme Vám na našem facebooku, kde navíc zveřejníme Vaši fotografii s textem: Hrdý pracovník týdne a módní guru!

   

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,27 €
  (300 Kč)
 • 1 Nejedlé, ale účinné máslo

  Zašleme Vám Bambucké máslo s arganovým olejem (25 ml) od našeho partnera Zahir Cosmetics. Je to taková KPZ (krabička poslední záchrany) do každé kabelky. Na rty, odřený nos od rýmy a vůbec kamkoli. Jde o BIO výrobek rodinné české firmy, který je bez chemie, a zapadá do našeho konceptu podpory kvality a zdravého životního stylu.

  A poděkujeme Vám na facebooku...

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,03 €
  (400 Kč)
 • 0 Minikytka od Megakytky

  Pošleme Vám symbol festivalu od umělkyně Lucky Megakytky: bílou pivoňku v podobě dekorativního špendlíku. Pivoňky ze speciálně upraveného papíru jsou z nějakého důvodu módním trendem roku, který odstartoval loni na přehlídkách Dior a Chanel. Budou i naší hlavní výzdobou, protože skvělá Lucka umí úžasná díla a jejich tvoření ukáže i na workshopu.

  Adoptujte svou stylovou pivoňkovou miniaturu....

  Hmmm... a taky Vám poděkujeme na facebooku... :-)

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  37,57 €
  (1 000 Kč)
 • 0 Odhalená bloggerka

  Na Vaši adresu (pokud nám ji vzhledem k GDPR poskytnete:-)), zašleme knihu lifestylové bloggerky a hosta Fashion Storm  Lucie van Koten s názvem Život podle Lucie. I s jejím podpisem a věnováním (jo, napíše to fakt osobně...)

  + samozřejmě  poděkování na našem  facebooku.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  56,35 €
  (1 500 Kč)
 • 0 Vstupenka a pocintání kávou

  Za svůj příspěvek obdržíte VIP vstupenku na Fashion Storm + poděkování na našem facebooku.

  Na akci Vás pak  přivítá ředitelka festivalu, která Vám osobně donese kávu. Je vysoce pravděpodobné, že ji rozlije...

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  112,70 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Vy a celebrita! Dobře Vám tak!

  Získáte VIP vstupenku na Fashion Storm, kde si můžete nechat zhotovit profesionální fotografii s Vámi vybranou celebritou. Nesahat!

  Foto pak zašleme na Vaši adresu. Pokud ji okamžitě zmačkáte a sníte, je to Vaše věc...

  + pochopitelně  poděkování na našem  facebooku

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  112,70 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Návštěva. Příjemná...

  Domluvíme Vám návštěvu v některé z dílen módních návrhářů Fashion Stormu, kde můžete zjistit, jak vlastně originální modely vznikají...

  A velké díky na facebooku... :-)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  150,26 €
  (4 000 Kč)
 • 0 Kukačka do zákulisí. Bez šmírování...

  Čeká Vás VIP vstupenka na Fashion Storm a dekorativní špendlík symbolu festivalu: bílé miniatury pivoňky od umělkyně Megakytky. (podrobnosti v odmeně Minikytka od Megakytky).

  V zákulisí pak můžete nahlédnout pod pokličku, jaký je tam děsný zmatek a jako bonus máte právo  seřvat  kameramana, který Vás u toho natočí, a pak Vám ukáže, jak vypadáte, když se vztekáte.

  Jo: a převleků modelek se to koukání do zákulisí fakt  netýká...

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  375,66 €
  (10 000 Kč)
 • 0 Nejvíc...

  Získáte dvě VIP vstupenky na Fashion Storm + dekorativní špendlík symbolu show: bílé miniatury pivoňky od umělkyně Megakytky (podrobnosti v odmeně Minikytka od Megakytky).

  Navíc: nejen, že Vám poděkujeme na facebooku, ale totéž učiní na akci  moderátor večera. A máte vstup do VIP zóny (překlad: raut). 

  Dobře, pokud je to pořád málo, můžete si  ještě  seřvat kameramana, který Vás u toho natočí a pak Vám ukáže, jak vypadáte, když se vztekáte. A kávu Vám přinese osobně ředitelka festivalu. Což při její šikovnosti vydá na samostatné komické kulturní vystoupení...
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  563,49 €
  (15 000 Kč)