Mucha "TOS POSRALS"

Kapela Mucha natáčí již čtvrté album! Bude se jmenovat Tos posrals a bude to další o něco vyzrálejší, nahnilejší punkový výkřik.

Autor: Mucha

6 517 €
vybrané z 3 129 €

208%

208% splnené

257 ľudí prispelo

Hudba

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Dle původního plánu zakládajícího člena kapely, M.E.Kyšperského, se debutová deska (Slovácká Epopej, 2013) měla natočit jen proto, aby měla autorka písní, Nikola Mucha, dobrý pocit a vzpomínku na to, že vůbec kdy nějaké písničky napsala. Nečekaný úspěch desky i živých vystoupení však předurčil pokračování kapely i Nikolinu volbu profese. Dle svých slov "neumí nic, ale v showbyznysu to tolik nevadí". Ve stejné sestavě nahrála kapela o rok později na počest Nikolina chlapce Josefa ještě jednu desku (Josefene, 2014) a poté se původní sestava začala hroutit. Nejprve kapelu opustil všehostrůjce, megaloman a květák Evžen Kyšperský a krátce před dokončením třetího alba (Nána, 2016) odešel pro nesrovnalosti ve smyslu existence bubeník Štěpán Svoboda. V aktuální sestavě najdeme krom Nikoly Muchy (kytara, zpěv, tanec) ještě nejpůvodnějšího Petra Zavadila (kytara, telefon, auto), multiinstrumentálního Ondřeje Kyase (jen basa) a Jaroslava Nogu (bicí, cirkus). Kapela vystoupila v rámci České republiky už snad úplně všude (např.Vimperk, Soběslav, Bohuslavice, Velvary...), expandovala i do zahraničí (Nitra, Sulzbach...), natočila několik dobrých a několik špatných klipů a potěšila i nasrala spoustu lidí. Letos vydává 4. desku Tos posrals a bude to teda velká parádička.

Co je náš cíl?

Chceme vybrat dostatečnou částku na pokrytí alespoň části nákladů na studio, výrobu a propagaci alba. 80.000,- je dostačující zlomek plánovaných výdajů. Částka by nám měla pomoct i s realizací chystaného videoklipu. Kapela se na platformu hit hit obrací již po čtvrté, dosavadní projekty zde byly vždy úspěšně dokončeny.

Detaily

Kapela Mucha (hrající od r.2013) vydává další album a opět se s pomocí při realizaci obrací přímo na fanoušky skrz platformu hithit. Písně na desku vznikaly během mateřské dovolené frontmanky Nikoly M., ale zdaleka nepojednávají pouze o hormonálních disharmoniích (Rudá řeka), či vztahových nesrovnalostech (Tos posrals, Sorri). Zaměřuje se na společenskou deformaci (Kill the messenger), oslavuje život (Mrtvá) a hlásá podivně zvrhlé pravdy (Greed, #Metoo). Deska se bude nahrávat v květnu a vyjít by měla na podzim 2019.

... a ještě něco navíc

Chystané podzimní koncerty ke křtu desky, Mucha TOS POSRALS TOUR: Bratislava(18.10.), Zlín (19.10.), Karlovy Vary (24.10.), Aš (25.10.), Plzeň(26.10), Mikulčice (29.10.),  Praha-Lucerna music bar (30.10.), Ostrava (1.11), Havířov (2.11.), Olomouc (6.11.), Brno-Kabinet Múz(7.11. a 8.11.) Uherské Hradiště (15.11.), Třebíč (16.11.), Liberec (29.11.), Praha Café v lese(5.12.), Klatovy (6.12.), Žatec (7.12.), Tábor (13.12.), České Budějovice (14.12.)

Kdo jsme?

Mucha je brněnská punková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchy, jež se do povědomí společnosti dostala svým nevybíravým vystupováním, podivným účesem a zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky a společenské odchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.
S kytarou vystupuje od svých 15 let a ráda tvrdí, že na ni umí hrát.
Kapela Mucha vznikla v roce 2013. Bezprostředně poté, co se M.E.Kyšperský z kapely Květy nechal Nikolinou hrou na kytaru doslova uhranout, splašil kytaristu (Petr Zavadil-Ty Syčáci, Pluto) a bubeníka (Štěpán Svoboda -Budoár staré dámy, Japka), naučil se v mžiku na baskytaru (Čvachtavý lachtan) a dal vzniknout dodnes působícímu tělesu, jež obráží kluby a festivaly po celé ČR. Na baskytaru ho později vystřídal kongeniální Ondřej Kyas (Hajzli, Opera Diversa) a na post bubeníka později usedl, vyskočil Žirafáč Jarda Noga.
Kapela vydala tři vydařená, kritikou stále nedoceněná alba a to Slováckou Epopej (2013) a Josefene (2014) a Nána(2016).
V současné době je frontmanka Nikola na mateřské dovolené, to jí ale vůbec nevadí, protože manžel pohlídá.

Proč to děláme?

Způsobu takovéto přímé podpory fanoušků si velmi ceníme a vůbec princip crowdfoundingu nám přijde správný. Nevybíráme částku na pokrytí celkových nákladů na desku, tato částka je pouhých pár čtverečků z celé tabulky čokolády. My už si nějak poradíme. 

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 14 Prostěs přispěls

  Be the real hero a přispěj bez toho, aniž bys za to něco chtěl. Částka se dá v dalším kroku libivolně navýšit.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  1,92 €
  (49 Kč)
 • 39 Download

  Download nového alba Tos posrals.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  4,34 €
  (111 Kč)
 • 15 Volňásek

  Volná vstupenka na koncert kapely Mucha. Netýká se festivalů. Seznam plánovaných koncertů najdete na Bandzone.cz.

  Doručenia odmeny: Do roka

  8,68 €
  (222 Kč)
 • 0 Nemám starší CD Muchy

  Starší CD Muchy dle vlastního výběru.
  Připište do poznámek název žádaného alba. (Nána, Josefene, Slovácká epopej).
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  11,70 €
  (299 Kč)
 • 59 Tos posrals CD+MP3

  Album Tos posrals na CD s podpisy celé kapely + download stejného alba v MP3. Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  13,03 €
  (333 Kč)
 • 4 Nemám starší LP Muchy

  Album Josefene nebo Nána na vinylu.
  Připište do poznámek název žádaného alba.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  15,61 €
  (399 Kč)
 • 21 Tos posrals LP+MP3

  Album Tos posrals na vinylu s podpisy celé kapely + download alba v MP3.
  Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  17,37 €
  (444 Kč)
 • 22 z 30 Muchou na vlastní kůži

  Možnost zazpívat si svou oblíbenou písničku od Muchy  přímo na koncertě za doprovodu kapely a potlesku publika.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,56 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! LP limitovaná série+MP3

  Album Tos posrals nebo Nána na průsvitném vinylu, kterého jsme vyrobily pouze pár kusů. Samozřejmě s podpisy celé kapely + digital download.
  Doručení přes Zásilkovnu nebo poštou.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  21,71 €
  (555 Kč)
 • 3 CD+LP+MP3

  Můžete si vybrat jedno libovolné CD (Tos posrals, Nána, Josefene nebo Slovácká epopej) + jedno téměř libovolné LP (kromě LP Slovácká epopej).  Vyzdobené podpisy celé kapely, zašleme do Vaší nejbližší Zásilkovny, nebo přímo na Vaši adresu.  Ke každému albu přidáme i možnost stažení v MP3.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  26,05 €
  (666 Kč)
 • 18 z 30 Nudle s Muchou

  Pokláboste s tetou Muchou nad porcí těstovin v jednom z podniků Cattani v Brně. V ceně oběd, dezert i nápoje pro oba. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  27,38 €
  (700 Kč)
 • 1 LP+CD+MP3+volná vstupenka

  Jedno libovolné CD (Tos posrals, Nána, Josefene nebo Slovácká epopej) + jedno téměř libovolné LP (kromě LP Slovácká epopej).  Vyzdobené podpisy celé kapely, Vám zašleme do Vaší nejbližší Zásilkovny, nebo jinak.  Ke každému albu přidáme i odkaz na stažení v MP3.
  K tomu ještě volná vstupenka na koncert Muchy (netýká se festivalů).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  30,39 €
  (777 Kč)
 • 19 CD SET

  Všechny 4 alba Muchy na CD s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší zásilkovny nebo jinak.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  34,73 €
  (888 Kč)
 • 20 LP set

  Tři alba - Tos posrals, Nána a Josefene na vinylech, s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší Zásilkovny nebo jinak.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  39,08 €
  (999 Kč)
 • 16 z 20 ŠATY S PÍČOU

  Šaty s oblíbeným motivem. K dostání v černé a červené barvě a velikostech S, M, L, XL. Levnější uź nebudou.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  60,63 €
  (1 550 Kč)
 • 2 FANSŠMEKR SET

  Balíček obsahující 4CD (Tos posrals, Nána, Josefene a Slovácká epopej) + 3LP (Josefene, Nána a Tos posrals), vše s podpisy celé kapely, Vám doručíme do Vaší nejbližší Zásilkovny nebo jinak. K tomu jedna  volná vstupenka na koncert Muchy dle vlastního výběru (netýká se festivalů).
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  78,19 €
  (1 999 Kč)
 • 33 z 35 S MUCHOU NA SIBIŘ

  1+1 volňásek pro tebe a tvýho kemoša na červencové natačení live session v bývalém husovickém kině, dnes prostor zvaný Sibiř. Release party nového alba, večirek, bečka, oslava života jen pro zvané.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  78,23 €
  (2 000 Kč)
 • 1 z 5 SOUKROMÝ SÓLOVÝ KONCERT MUCHY

  Nikola vám přijede zahrát do obýváku, kuchyně či koupelny. Nevztahuje se na kluby, svatby, dětské oslavy a rozlučky se svobodou, pouze bytové či zahradní party. Grilovačky taky ok. Do 100km včetně cesťáku a vlastního masa.

  Doručenia odmeny: Do roka

  391,16 €
  (10 000 Kč)
 • 3 z 3 SOUKROMÝ KONCERT KAPELY MUCHA

  Přijedeme zahrát na Váš večírek. Nevztahuje se na festivalové a klubové akce. Nutno zajistit alespoň zvuk. Do 100km včetně cesťáku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 173,48 €
  (30 000 Kč)