Plyšový Chrujda

Již přes 5 let přináší jezevec Chrujda radost do dětských srdcí. Rádi bychom dětem přivedli i Chrujdu jako plyšovou hračku, jeho černobílý kožíšek totiž přímo láká k pohlazení! Pomozte nám i Vy přivést Chrujdu do dětských pokojíčků.

Autor: Meander

 • Chrujda v zimě.

 • Chrujda odpočívající po náročném výšlapu.

 • Autor knížek Petr Stančík a jezevec Chrujda.

 • Chrujda a Petr Stančík spolu tráví volný čas.

 • Chrujda obdivuje Ještěd.

 • Chrujda nepřestává obdivovat Ještěd.

548 €
vybrané z 6 266 €

8%

8% splnené

25 dní do konca

16 ľudí prispelo

Dizajn, Literatúra

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

První příběh o Jezevci Chrujdovi spatřil světlo světa v roce 2014 a okamžitě si získal malé i velké čtenáře - Chrujdu milují malé děti a nechají si ho stále dokola číst, malí školáci si ho zapisují do deníků jak

o svoji první četbu a dospělí jej nadšeně (a znovu a znovu) předčítají svým ratolestem, baví se originálními příběhy i hravým a vtipným jazykem.

Co je náš cíl?

Chrujda jako živý – plyšový jezevec do každé rodiny! Každoročně se knihovničky mnoha dětí rozrůstají o Chrujdův nový příběh, je čas přivést si domů originálního plyšáka a zaplnit tak i postýlky! Vybrané příspěvky umožní zhmotnění Chrujdy do plyšové podoby a statečný jezevec tak bude moci děti ochránit před každou noční můrou!

Detaily

Již přes 5 let přináší jezevec Chrujda spolu se svými přáteli z lesa Habřince radost do dětských srdcí. Do této 

chvíle vyšlo již šest knížek o zvídavém a statečném Chrujdovi, sedmá je za dveřmi, a v přípravě je dokonce i večerníček! Rádi bychom dětem přivedli i Chrujdu jako plyšovou hračku, jeho černobílý kožíšek totiž přímo láká k pohlazení! Chrujda zvládl ve svých dobrodružstvích natočit film, urychlit se a zase zpomalit, zamilovat se a podívat se do vesmíru i do divočiny. Autor Petr Stančík nabízí dětem i dospělým kromě laskavého příběhu plného humoru a dobrodružství také poučení a nebojí se dotknout vážnějších témat, jako je život na vozíčku. A nebyl by to Chrujda, kdyby jeho příběhy svým osobitým vtipným způsobem nenamalovala výtvarnice Lucie Dvořáková. V případě úspěchu bychom rádi přivedli i ostatní hebce srstnaté hrdiny z Chrujdovy party: jeho nejlepší kamarádku a vozíčkářku sůvička Stáňu, lásečku lasičku Aničku a možná i protřelého tchoře Smradolfa.

... a ještě něco navíc

V případě úspěchu a přesáhnutí potřebné částky bychom rádi přivedli i ostatní hebce srstnaté hrdiny z Chrujdovy party: jeho nejlepší kamarádku a vozíčkářku sůvička Stáňu, lásečku lasičku Aničku a možná i protřelého tchoře Smradolfa.

Kdo jsme?

Nakladatelství Meander vydává nezaměnitelné umělecké knihy pro děti, u kterých si dává záležet na grafickém zpracování, ilustraci a hlavně na kvalitě literárního díla. V ediční řadě Modrý slon vycházejí náročnější, umělecké autorské knihy pro děti. Právě tyto knihy nakladatelství proslavily – každá z nich je svého druhu sběratelským kouskem, prvních sto výtisků je zpravidla číslováno a obsahuje vlastnoruční podpis autora. Jak říká nakladatelka: „Krásná kniha je krásně napsaná a krásně ilustrovaná, krásná kniha je věc, kterou chcete mít doma v knihovně a o kterou se budou handrkovat vaše děti a vnuci, až vy tady jednou nebudete. A sběratelé po ní budou v antikvariátech pátrat i v příštím století.“

Proč to děláme?

V Meandru vydáváme umělecky hodnotné, bohatě ilustrované dětské knihy od slavných, ale i začínajících českých autorů a záleží nám na tom, aby děti četly krásné a chytré knihy. Radujeme se, že příběhy o Chrujdovi jsou toho důkazem. Moc rádi bychom proto dětem splnili jejich přání, aby si mohli Chrujdu také pomazlit! Aby mohli postupně nasbírat i další plyšové hrdiny a vytvářeli si vlastní chrujdovské příběhy v rámci svých nikdy nekončících her.

Aktuality

19.7.2019 Nové odměny jsou tu :).

Je to tu, přinášíme Vám ještě několik nových cen, díky kterým si plyšového Chrujdu předplatíte za výhodnou cenu, do konce prázdnin si tak zařídíte hned několik vánočních dárků a připravíte svým blízkým ty nejkrásnější chvíle. Sportovci můžou využít i jedinečné možnosti vyzvat k tenisové hře…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 3 Mám rád Chrujdu a Meander

  Netoužíte po Chrujdích statcích a i tak byste nás chtěli podpořit? Budeme moc rádi. Stavte se pak za námi do našeho knihkupectví mezi Pražskou náplavkou a Vyšehradem pro pohledy a srdečné poděkování. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,92 €
  (100 Kč)
 • 2 Sada 5 pohledů s jezevcem Chrujdou a Chrujdí sešit

  Kolekce 5 pohledů s chlupatými hrdiny z lesa Habřince, které můžete poslat na zeď svého pokojíčku nebo rovnou do světa. A pokud Vám je zadní strana pohledů malá - poznámky i vlastní příběh s Chrujdou se nikdy nepsaly lépe, než do vlastního Chrujdího sešitu.
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 7,83 €
  (200 Kč)
 • 0 Sada 5 pohledů s jezevcem Chrujdou, Chrujdí sešit a plakát a taška

  Kolekce 5 pohledů s chlupatými hrdiny z lesa Habřince, které můžete poslat na zeď  svého pokojíčku hned vedle plakátu nebo rovnou do světa. A pokud Vám je zadní strana pohledů malá - poznámky i vlastní příběh s Chrujdou se nikdy nepsaly lépe než do vlastního Chrujdího sešitu.
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 9,79 €
  (250 Kč)
 • 0 Exkluzivní předprodej chystaného nového dobrodružství Chrujdy, pozvánka na křest a plakát

  Je to tak, už nyní se chystá nové, zatím nejtajnější dobrodružství Chrujdy a jeho party z lesa Habřince. Zakoupení knihy v tomto předprodeji získáte nejen knihu o 14 dní dříve než všichni ostatní, ale i pozvánku na slavnostní křest do našeho knihkupectví mezi náplavkou a Vyšehradem v Praze. A navíc si doma můžete vylepit plakát Chrujdy se Smradolfem :) 
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 11,75 €
  (300 Kč)
 • 2 Plyšový Chrujda

  Chrujda jako živý, v celé své kráse. 25 cm kvalitní plyše v roztomilém podání našeho chlupatého hrdiny. Certifikováno WWF.
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 21,54 €
  (550 Kč)
 • 0 Plyšový Chrujda a kniha z Meandru

  Chrujda jako živý, v celé své kráse. 25 cm kvalitní plyše v roztomilém podání našeho chlupatého hrdiny. Certifikováno WWF. Za svou podporu získáte na výběr pěknou knížku z produkce Meandru. Stačí si jen vybrat z těchto titulů - Kráva a dědeček, Molly & Zuza, Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada - a dát nám vědět do zpráv :).
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 23,50 €
  (600 Kč)
 • 6 Plyšový Chrujda a jeho nejnovější dobrodružství

  Chcete vědět co nového se děje v lese Habřinci? Spolu s plyšovým Chrujdou si o tom můžete počíst v nejnovějším díle jeho dobrodružtví s názvem Jezevec Chrujda ostrouhá Křen. Ten v knihovničce ještě nemáte. 
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 29,37 €
  (750 Kč)
 • 0 Plyšový Chrujda + 2. za polovic, nejnovější dobrodružství s křenem v plátěné tašce a kniha z Meandru

  Jeden Chrujda je málo, tři jsou moc, dva tak akorát. Chrujda jako živý v celé své kráse, a to hned dvakrát. Chrujda a jeho dvojník z Maďarska Furda dají dohromady 50 cm kvalitní plyše. A oba jsou opět certifikování WWF. Odměnu dostanete ve stylové plátěné tašce s nejnovějším dílem jeho dobrodružtví s názvem Jezevec Chrujda ostrouhá Křen. Ten v knihovničce ještě nemáte. Na výběr budete mít také pěknou knížku z produkce Meandru . Stačí si jen vybrat z těchto titulů - Kráva a dědeček, Molly & Zuza, Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada - a dát nám vědět do zpráv :).
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 46,99 €
  (1 200 Kč)
 • 0 Plyšový Chrujda + 2. za polovic, exkluzivní předprodej, vše v plátěné tašce a knihou z Meandru

  Jeden Chrujda je málo, tři jsou moc, dva tak akorát. Chrujda jako živý v celé své kráse, a to hned dvakrát. Chrujda a jeho dvojník z Maďarska Furda dají dohromady 50 cm kvalitní plyše. A oba jsou opět certifikování WWF. Odměnu dostanete ve stylové plátěné tašce s novým chystaným, zatím nejtajnějším dobrodružstvím Chrujdy a to o 14 dní dříve než všichni ostatní a s pozvánkou na slavnostní křest do našeho knihkupectví mezi náplavkou a Vyšehradem v Praze. Na výběr  budete mít také pěknou knížku z produkce Meandru. Stačí si jen vybrat z těchto titulů - Kráva a dědeček, Molly & Zuza, Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada - a dát nám vědět do zpráv :).
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 46,99 €
  (1 200 Kč)
 • 1 Chrujda a kompletní knižní kolekce

  Plyšový Chrujda a všechna jeho dobrodružství pěkně pohromadě. Do všech knihovniček, kamarádům, do škol, školek i velkých knihoven. Zkrátka všude tam, kde se rádo čte.
   
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 66,58 €
  (1 700 Kč)
 • 0 Zasportujte si střelbou s Petrem Stančíkem

  Hodina střelby z pistole, revolveru či pušky na střelnici se spisovatelem Petrem Stančíkem. Vítěz získá Ostrostřelecký pohár jezevce Chrujdy. Místo konání: Praha.

  Pozor - pouze pro držitele zbrojního průkazu!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 78,32 €
  (2 000 Kč)
 • 0 Chrujda a kompletní knižní kolekce s plakátem, taškou a 2 knihy z Meandru

  Plyšový Chrujda a všechna jeho dosud vydaná dobrodružství pěkně pohromadě. Do všech knihovniček, kamarádům, do škol, školek i velkých knihoven. Zkrátka všude tam, kde se rádo čte. Odměnu dostanete ve stylové plátěné tašce s Chrujdou. Svůj čtenářský koutek si navíc můžete vyzdobit plakátem, na kterém se Chrujda utkává se Smradolfem ve vesmíru a pauzu od čtení Chrujdy si můžete dopřát u dalších dvou knich z výběru Meandru.

  (Stačí si jen vybrat z těchto titulů - Kráva a dědeček, Molly & Zuza, Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada - a dát nám vědět do zpráv :).
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 78,32 €
  (2 000 Kč)
 • 9 z 9 Literárně chlastivědné putování s Petrem Stančíkem

  Po slavných krčmách Hradčan a Malé Strany vás provede Petr Stančík - autor Chrujdy a znalec staré Prahy. Procházka začne v 19 hodin na Loretánském náměstí č. 1 a skončí posezením u piva v hostinci U Kocoura.

  Počet osob je omezen!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 97,90 €
  (2 500 Kč)
 • 2 2x plyšový Chrujda + kompletní knižní kolekce s věnováním od autorů

  Jeden Chrujda je málo, tři jsou moc, dva tak akorát. Dvojitou nabídku pro skalní příznivce Chrujdy navíc doplní kompletní série 6 knížek s příběhy z lesa Habřince a osobním věnováním od autora Petra Stančíka a ilustrátorky Lucie Dvořákové.
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 117,49 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Nasycení těla i ducha na večeři se spisovatelem Petrem Stančíkem

  Petr Stančík Vás pozve na nejen gurmánský zážitek do jedné z pečlivě vybraných restaurací v Praze. Je jen na Vás, které dáte přednost, na výběr máte z reastaurace se zahrádku s výhledem na chrám Panny marie Sněžné U Pinkasů nebo Mincovnu na Staroměstském náměstí či Tiskárnu v Jindřišské ulici. Dobrou chuť.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 117,49 €
  (3 000 Kč)
 • 0 2x plyšový Chrujda + 3. jako bonus + kompletní knižní kolekce s věnováním a 2 knihy

  Dvojitou nabídku pro skalní příznivce Chrujdy doplní třetí plyšák do party a kompletní série 6 knížek s příběhy z lesa Habřince a osobním věnováním od autora Petra Stančíka a ilustrátorky Lucie Dvořákové, navíc s 2 knihami z produkce Meandru dle vlastního výběru.
  • Poštovné a balné v ceně

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 156,65 €
  (4 000 Kč)
 • 0 Tenis s paní nakladatelkou

  Výzva pro všechny odvážlivce! Nakladatelka Meandru Iva Pecháčková má ráda tenis a hledá podobně založeného parťáka. Bohužel vám nemůžeme garantovat, že vás za tuto částku nechá vyhrát, protože sport je sport a peníze jsou zde vždy až na druhém místě, ale můžeme vám slíbit, že se turnaj odehraje v krásném prostředí kurtů oddílu TJ Sokol Malá Strana na Petříně.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 156,65 €
  (4 000 Kč)