Kniha Miminka v rovnováze - nošení dle poznatků fyzioterapie

Potřebujeme peníze na překlad a vydání knihy Miminka v rovnováze. Chcete si přečíst o prvních čtrnácti měsících života dítěte a nošení v šátcích a nosítkách z pohledu fyzioterapie? Podpořte vydání první učebnice o nošení miminek a malých dětí v Česku!

 • Důležitější je kvalita pohybu než jeho kvantita.

 • Z návodu na úvaz: Dotahování šátku.

 • Hotový úvaz Kříž s kapsou uvnitř.

 • Rodiče reagují spontánně správně na potřeby dítěte

 • Ideální pozice nožiček novorozence při nošení.

 • Z odměn: eko-taška černá (ilustrační obrázek).

 • Z odměn: eko-taška přírodní (ilustrační obrázek).

 • Z odměn: klíčenka ze šátku (ilustrační foto).

1 841 €
vybrané z 15 525 €

11%

11% splnené

38 dní do konca

95 ľudí prispelo

Literatúra, Vzdelávanie

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo 

Jmenuji se Iva Gondeková a od roku 2009 se zabývám nošením dětí. Od začátku jsem intuitivně pátrala po potvrzení toho, že nošení prospívá dětské páteři a kyčlím.

Byla jsem vedena vizí a touhou, aby se erudované informace o přínosech nošení dětí dostaly k naší odborné veřejnosti, ale hlavně k samotným rodičům!

O rok později jsem si koupila první knihu o nošení – Ein Baby will getragen sein (Miminko se chce nosit). S obrovským nadšením jsem ji začala hned překládat do češtiny. Avšak ukázalo se, že moje překladatelské schopnosti nejsou příliš velké a výsledek mé práce je v podstatě nesrozumitelný, a tudíž i nepoužitelný! Tudy cesta nepovede…

V roce 2012 jsem založila stránku www.nosenivsatku.cz a začala intenzivně navštěvovat různé konference o nošení, pořizovala další a další knížky o nošení, hlavně z Německa. Důkladně jsem se v této problematice vzdělávala – mimo jiné i v tom , jak učit rodiče a odborníky nosit děti v šátcích a nosítkách. Vedle toho jsem samozřejmě vedla poradenství pro rodiče, učila je vázat miminka do šátků a nastavovat nosítka.

Vyhledávala jsem a vyhledávám odborníky na péči o matku a dítě, se kterými jsem vedla spoustu rozhovorů na téma nošení miminek v šátku. Byli mezi nimi příznivci i odpůrci – a především díky kritikům jsem pochopila, že nošení není pro každou matku to pravé, a naučila se své nadšení krotit. Podporovat vzájemné pouto a být přitom v kontaktu lze i mnoha dalšími způsoby. Současně jsem si stále jasněji uvědomovala, že zde chybí kniha, která by komplexní pozitivní účinky nošení v šátcích a nosítkách na dítě popisovala z vědeckého hlediska.

V následujících letech jsem v různých vydavatelstvích poptávala možnost nechat přeložit některé z cizojazyčných publikací věnovaných nošení, snažila jsem se i o překlady odborných přednášek o nošení – bez sebemenšího výsledku, většinou z finančních důvodů nebo se podle nakladatelů jednalo o okrajové téma ...

Přišel rok 2017 a s ním Babys im Gleichgewicht (Miminka v rovnováze). Viděla jsem, jak je oproti předchozím knihám propracovaná, ale zejména detailně propojuje nošení s poznatky fyzioterapie.

Opět jsem začala usilovat o její překlad a vydání, našla jsem překladatelku Kristýnu, která je současně jako máma také nadšená do nošení. A když mi poslala ukázku svého překladu z knihy, věděla jsem, že je ta pravá. 

První myšlenka byla vydat knihu pomocí HitHitu, to mi však připadalo příliš náročné a nemožné. Opět jsem tedy oslovila několik českých nakladatelství. Ovšem se stejným výsledkem – nošení dětí je natolik okrajové téma, že by kniha nenašla dostatečně velkou cílovou skupinu.

Když už jsem se svého snu opět vzdala, přišel impulz, ať přeci jen HitHit zkusím. Našla jsem skvělé spolupracovníky a podporovatele, kteří na projektu pracují, a nyní je všechno na překlad a vydání připraveno – až na finance.

Proč kniha Miminka v rovnováze?

Kniha se detailně věnuje nošení dětí v souvislosti s jejich psychomotorickým vývojem podle poznatků fyzioterapie – a právě propojením s tímto medicínským oborem je průkopnická, protože pozitivní účinky nošení dětí v šátcích a nosítkách nejsou dosud v dostatečné míře součástí výuky lékařství. Precizně propracovaná kniha Miminka v rovnováze založená na dlouhodobé osobní zkušenosti autorek tak oslovuje vedle rodičů i odborníky, kterým může posloužit jako učebnice.

Kniha sleduje pohybový vývoj dítěte od prenatálního období přes jednotlivé milníky až do 14 měsíce života. Rozlišuje kvalitu a kvantitu pohybu. Hlavní pozornost je zaměřena na pohyb a dotek jako centrální moment dětského vývoje. V každém období se také věnuje dítěti jako nošenci, popisuje, jak nošení podporuje vývoj a jak se způsoby nošení proměňují s růstem dítěte.  

Co je náš cíl?

Přejeme si, aby se rodičům dostaly odborné informace o nošení ze strany fyzioterapeutů, pediatrů, ortopedů a dalších specialistů.

Byli bychom rádi, kdyby se přestalo pochybovat o prospěšnosti nošení na vývoj dětské páteře a dozrávání kyčlí a také o pozitivním vlivu nošení na psychiku. A aby se hledalo vždy individuální řešení – pro konkrétní matku a dítě.

Vybrané  peníze použijeme na vydání 1000 ks knih.

Finance poputují na:

 • překlad,
 • korekturu,
 • redakci, 
 • grafiku, 
 • tisk,
 • provizi německému vydavatelství.

… a ještě něco navíc

Překlad knihy Babys im Gleichgewicht bychom rádi vydali vlastním nákladem. Proč? Jednáme přímo s autorkami knížky a s jejich německým vydavatelstvím Elsevier máme již předjednanou smlouvu. Nemusíme dělat kompromisy. Knížku přeloží profesionální překladatelka, která své děti nosí a problematiku zná. Překladatelka bude spolupracovat s profesionální redaktorkou, která umí německy a své děti také nosila. Proč je pro skvělý výsledek potřeba i práce redaktorky? Redaktorka čte překlad knihy současně s originálem, hlídá, aby překlad působil jako originál, kontroluje, zda odpovídá styl, zda se v textu nevyskytují nelogičnosti a nesrovnalosti. Zkrátka – víc očí víc vidí. Jejich dílo nakonec zkontroluje korektorka – ta už se nebude dívat na originál, bude opravovat případné pravopisné chyby, překlepy a stylistické drobnosti. Chceme Vám nabídnout nejen kvalitní obsah, nýbrž také krásný jazyk a profesionálně zpracovanou knihu.

Chcete nahlédnout do knihy?

Zde jsou medailonky autorek:

O autorkách

Sabine Hartzová je vystudovaná dětská zdravotní sestra a patnáct let vede Školu péče o nemocné děti při Altonské dětské nemocnici v Hamburku (Altonaer Kinderkrankenhaus) v Hamburku, zároveň také vyučuje pečovatelské profese. Pečovatelské profese nyní na částečný úvazek vyučuje také na Albertinské škole (Albertinen Schule) v Hamburku.
Od roku 2009 působí jako nezávislá trenérka kinestetiky, zaměřuje se na zdravé a postižené nebo nemocné děti. Znalosti z oborů kinestetika, plavání kojenců, výuka plavání, vazba mezi rodičem a dítětem, komunikační psychologie a nošení děti získané v různých programech dalšího vzdělávání předává profesionálům i rodičům ve svých kurzech a na svých workshopech. Bližší informace naleznete na www.keg-hamburg.de.

Ulrike Höwerová vystudovala filozofii (titul M.A.), hlavními tématy pro ni byla lékařská a rodinná etika, dále je vystudovanou zdravotní sestrou, laktační poradkyní a koučkou (Master Coach, DGfC).

V roce 1996 v Drážďanech založila a nadále vlastní Školu nošení „Die Trageschule®“ a školí lektorky nošení po celém světě. Bližší informace o této instituci naleznete na www.trageschule-dresden.de. Zorganizovala odborné kongresy Drážďanské dny nošení „Dresdner TrageTage“.
Autorka je matkou čtyř dětí. Bližší informace o Škole nošení „Die Trageschule“ naleznete na www.trageschule-dresden.de

Birgit Kienzle-Müllerová v roce 1981 úspěšně ukončila studium fyzioterapie na Škole fyzioterapie v Heidelbergu (Physiotherapieschule Heidelberg).
Od té doby absolvovala mnoho kurzů dalšího vzdělávání z oboru léčby kojenců a dětí (Vojta, Bobath, manuální terapie, osteopatie, terapie skolióz a hipoterapie). Od roku 1990 provozuje vlastní praxi v Bad Friedrichshallu. Má dvě děti.
Obzvláště podporuje přirozený vývoj dítěte. Bližší informace o její praxi naleznete na www.kienzle-mueller.de

 

Mezi odměnami najdete i tyto plakáty vytisknuté ve formátu A4:

Podpořte překlad a vydání knihy Miminka v rovnováze zde na HitHitu! Děkujeme!

Mediální partner:

 

Aktuality

21.5.2019 Kniha Miminka v rovnováze zítra, 22.5., ve Žlutých Lázních!

Milí příznivci překladu a vydání knihy Miminka v rovnováze :-) Přijďte si prolistovat knihu naživo v německém originále a zeptat se přímo na všechno, co Vás zajímá! Zítra, 22.5., do Žlutých Lázní na akci S kočárkem Prahou! Najdete mě u stánku Kouzlo nošení, kde budeme nabízet i poradenství nošení …

Viacej

20.5.2019 S knihou Miminka v rovnováze na Nosícím Miniveletrhu

Milí příznivci vydání knihy Miminka v rovnováze! Cítím od Vás velikou sílu a podporu pro tento projekt! Včera jsem na Nosícím Miniveletrhu v Praze vázala s rodiči jejich děti do šátků nebo nosítek, představovala knihu, rozdávala letáčky návštěvníkům i vystavovatelům, tj. výrobcům šátků, nosítek a…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 Dobrý pocit

  Chcete podpořit vydání, ale knihu pro sebe nepotřebujete?
  • Díky Vám se odborné informace o nošení miminek dostanou k více rodičům, fyzioterapeutům, pediatrům, ortopedům a dalším specialistům!
  Částku můžete libovolně navýšit!

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 3,88 €
  (100 Kč)
 • 38 z 40 4x plakát „Co svět světem stojí, děti se nosí“

  Obrázek plakátu najdete v detailním popisu. Pošleme vám čtyři plakáty ve formátu A4. Používá se pro názorné vysvětlení častých otázek kolem nošení: 
  • Jaká je pozice miminka v šátku?
  • Nosítko nebo šátek?
  • Jaká je historie nošení?
  • Jak dlouho nosit?
  • atd. :-)
  Plakát je určen do ordinací specialistů i rodičům!
  Cena včetně poštovného!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 5,05 €
  (130 Kč)
 • 38 z 40 4x plakát „Tělesný kontakt a společný pohyb“

  Obrázek plakátu najdete v detailním popisu. Pošleme vám čtyři plakáty ve formátu A4. Používá se pro názorné vysvětlení častých otázek kolem nošení: 
  • Jaká je pozice miminka v šátku?
  • Nosítko nebo šátek?
  • Jaká je historie nošení?
  • Jak dlouho nosit?
  • atd. :-)
  Plakát je určen do ordinací specialistů i rodičům!
  Cena včetně poštovného!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 5,05 €
  (130 Kč)
 • 49 z 50 Drink na křtu

  Chcete podpořit vydání a knihu si případně pořídit později?
  • Přijďte na křest – budeme mít pro vás drink!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 5,82 €
  (150 Kč)
 • 291 z 300 Klíčenka ze šátku

  Chcete podpořit vydání, ale knihu pro sebe nepotřebujete?
  • ​Nabízíme klíčenku ze šátku –třeba i jako vzpomínku na nošení, až děti šátku odrostou.
  • Ilustrační obrázek klíčenky najdete v galerii fotek. 
  • Včetně poštovného!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 9,70 €
  (250 Kč)
 • 80 z 80 ​Super EKO bio bavlněná taška černá nebo přírodní

  Nakupujte do vlastní tašky: 
  • Šetří přírodu, a navíc vypadá stylově. 
  • V černé nebo přírodní barvě –zvolenou barvu uveďte do poznámky.
  • 100% organická bavlna
  • 140 g/m²
  • S dlouhými uchy (cca 70 cm)
  • Křížové prošití pro větší nosnost 
  • Rozměry 38x42 cm
  Chcete-li tašku poslat poštou → připočtěte prosím k ceně odměny ještě 60 Kč za poštovné. 

  Děkujeme!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,26 €
  (290 Kč)
 • Vypredané!! Kniha pro prvních 30 i s poštovným

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a nosítku.
  • ​Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu!
  • Poštovné je v ceně :-)
  Cena knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 29% slevu!
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 11,64 €
  (300 Kč)
 • 184 z 200 Kniha s osobním vyzvednutím v Praze

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a nosítku.
  • Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu!
  • Cena knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 17% slevu!
  • Knihu si vyzvedněte v Praze v obchodě Mokoshop.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 13,58 €
  (350 Kč)
 • 531 z 550 Kniha s doručením

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a nosítku.
  • Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu!
  • Cena knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 17% slevu!
  • Poštovné v ceně!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 16,50 €
  (425 Kč)
 • 56 z 60 Kniha na křtu + drink

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a v nosítku.
  • Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu! 
  • Cena knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 17% slevu!
  • Přijďte na křest!
  • Budeme pro Vás mít drink a vyzvednete si knihu!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 17,47 €
  (450 Kč)
 • 23 z 25 2 knihy s doručením

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a v nosítku. 
  • Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu!
  • Poštovné je v ceně!
  • Druhou knihu můžete věnovat čerstvým rodičům ve svém okolí!
  • Cena jedné knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 23% slevu!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 28,33 €
  (730 Kč)
 • 19 z 20 5 knih s doručením

  Kniha Miminka v rovnováze vám pomůže najít rovnováhu mezi rodičovskou intuicí, tradičními postupy a vědeckými poznatky v péči o miminko, zejména pak při nošení dětí v šátku a v nosítku. 
  • Jedna knížka vydá za nespočet internetových článků.
  • Obohaťte svou knihovnu!
  • Poštovné je v ceně!
  • Cena jedné knihy na trhu bez poštovného bude 420 Kč, tzn. nyní získáváte 29% slevu!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 64,04 €
  (1 650 Kč)
 • 7 z 10 Jméno v knize

  Kniha vyjde v říjnu a za významnou finanční podporu v ní bude s díkem vytištěno Vaše jméno!
  • Platí jen pro fyzické osoby!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 194,06 €
  (5 000 Kč)