Fantastické karty IMAGLEE: úplně nová sada

Pomozte nám vytisknout české multifunkční karty IMAGLEE [imaglí] s novými obrázky. Jsou na stejném principu jako první série, tedy s nimi můžete hrát všechny stávající hry (od Souboje vypravěčů po Kreativní domino). Ideální vánoční dárek, od 7 do 108 let.

Autor: tým Imaglee

 • Nový design karet je inspirován duhou.

 • Ukázka nových karet Imaglee

 • Rub Karet Imaglee

 • Ukázka obou stran krabičky karet Imaglee

 • Ukázka obou stran krabičky karet Imaglee

 • České karty pro zábavu, vzdělávání a inovace.

 • Děkujeme, že hrajete s námi!

584 €
vybrané z 1 922 €

30%

30% splnené

21 dní do konca

23 ľudí prispelo

Hry, Vzdelávanie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Co je náš cíl?

Proč vznikly karty IMAGLEE? Naším malým velkým snem je pomoci nakopnout kreativní potenciál střední Evropy. Chceme pomoci každému, aby odhalil a rozvinul svůj talent a v dospělosti si na něm třeba postavil vlastní podnikání. Chceme pomoci udržet střední Evropu jak ji známe: vzdělanou, schopnou si poradit v každé situaci a se smyslem pro humor.

Aktuálně jsou karty ve více než 250 školách a ve více než 2000 domácnostech. Jim i dalším zájemcům chceme nabídnout novou sadu 100 karet. Karty chceme posunout o úroveň výš: novými obrázky (jsou o chlup složitější než ty z první série), barevností, a dalšími vychytávkami. A i tentokrát je necháme vyrobit v České republice.

Detaily

V čem jsou karty nové?

Novinky jsou čtyři:

 1. na kartách jsou zbrusu nové jsou obrázky. V porovnání s první sadou jsou obrázky o chlup pokročilejší. Tedy s nimi otevřete úplně nová témata a budete moci jít do větší hloubky.  Těšte se na nové asociace a na nové příběhy (např. místo šály na vás čeká rtěnka, místo opice lenochod a místo balónu vesmír).
 2. Karty jsou nově v 10 pastelových barvách místo v 5 kontrastních barvách. Tedy už se nedělí na denní a noční, ale pouze na ty, kde je číslo uprostřed karty, a na ty, kde jsou čísla ve všech třech malých obrázcích. Číslo uprostřed karty je na 40 kartách, číslo ve třech malých obrázcích je na 60 kartách. 
 3. Každá karta je čtyřbarevná. Na každé kartě jsou na bílém pozadí čtyři různě barevné obrázky. Okraj karty je v barvě velkého obrázku.
 4. Rubová strana karty je též úplně nová, mnohem hravější.

Už mám karty z první série. Proč si pořídit novou sadu?

Nové karty jsou s novými obrázky a v nových barvách. Dají Vašim oblíbeným hrám křídla i šťávu.

Karty z první série nemám, nevadí to?

Nevadí. Nová sada funguje sama o sobě.

Kompletní sada obsahuje 100 karet, uložených do dvou papírových karetních krabiček.

Ke každé sadě obdržíte barevně vytištěná pravidla oblíbených her.

Navíc, ke každé sadě jako bonus, jsme pro vás připravili speciální kartu ke stoletému výročí Československa (28. 10. 2018).

Ohlasy na první sérii karet IMAGLEE:

 „Super nápad, hry, obrázky, kreativita, to je budoucnost vzdělávání. Od mateřské školky až po vysokou ...” (Martin Šedivý, spoluautor únikové hry Kellyho žalář)

„Karty Imaglee jsou super kreativní, super variabilní, super univerzální i zábavný nástroj pro rozvoj myšlení, paměti a kreativity pro každého – od  manažerů přes kreativce až po začínající startupisty. Doporučuji.:)” (Tomáš Siviček, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje)

„Pracuji s kartami při reedukacích, skládáme příběhy či hrajeme Kimovu hru. Žáky to opravdu baví a vždy se ptají, zdali budeme hrát ty karty :D. Za mě 1 s hvězdičkou :).” (Eva Růžičková, učitelka 1. stupně)

„Stručně bych to shrnula slovy, že tyto karty jsou super nápad, se kterým si vyhrají malí i velcí.“ (facebooková upoutávka na recenzi na webu Zdravé hračky)

Videa o kartách z první série

... a ještě něco navíc

Další reakce na první sadu karet IMAGLEE (způsobů užití je mnoho a pro každého je inspirativní jiný, proto uvádíme ještě tři)

„Největší přínosy pro (nadané) žáky spatřuji v boření navyklých hranic a podpoře kreativity. Svojí podstatou karty nabízejí možnost narušit stereotypní pohled na hry (včetně didaktických), protože otevírají obrovský prostor pro tvorbu vlastních her (aktivit) podle vlastních pravidel. Což zaprvé vybočuje ze schématu – „vysvětlení pravidel“ – „aktivita“ – „vyhodnocení/určení vítěze“, zadruhé nenásilnou formou nutí žáky ke zodpovědnosti za vlastní pravidla a zatřetí je to zábavné.” (Štěpán Peterka, metodik specialista pro podporu talentovaných, NIDV)

 „... vysoká variabilita umožňuje zvolit si hru podle libosti. Hry lze hrát jak ve dvou, tak ve větší společnosti. Pobaví malé i velké. Při hře s kartami je obvykle namáhána nejen levá hemisféra, kde sídlí logické a lingvistické myšlení, ale i pravá hemisféra, kde sídlí obrazotvornost, paměť a kreativní myšlení. Vybízením činnosti obou dvou hemisfér tak hra působí stejnoměrně na rozvoj myšlení a kognitivních funkcí ... Kromě toho se spolu hráči během hry zasmějí a pobaví.“ (Viktor Láznička, šachový velmistr)

„Karty Imaglee nezabírají téměř žádné místo, a přesto se s nimi dá zahrát neuvěřitelné množství her… my jsme si s kartami zahráli i spoustu her, při kterých se nesedí, ba k pohybu přímo vybízejí. Fantastické karty jsou navrženy tak, aby hráče inspirovaly k úpravám stávajících známých her, ale i k tvorbě her vlastních, což vidím na kartách jako největší plus. … Karty se dají využít ve výuce, v zájmovém vzdělávání (školní družiny, kluby), v kroužcích zábavné logiky, ale samozřejmě i doma, prostě kdekoliv. Dalším plusem je to, že u karet se zabaví jak jednotlivec při solitérní hře, tak i početná skupina (třída, rodina). (Jaroslava Pachlová, vychovatelka v družině, autorka webu Tvořivé pokusohraní)

Kdo jsme?

Jana Zimová vystudovala ilustraci, má ráda umění, tanec a chytrý smysl pro humor. V současné době žije v Německu a věnuje se převážně malbě.

Petr Hedbávný si odmalička rád hrál s čísly, učí na vysoké škole, je otcem dvou dětí, má rád cizí jazyky, improvizační divadlo a hraje na akustickou kytaru.

Proč jdeme s Imaglee na hithit.cz?

Tisk je náročný finančně a grafické práce zase časově. Poněvadž karty vydáváme bez grantů či jakékoli jiné finanční podpory, budeme vám vděční, když přepošlete zprávu o našem projektu každému, komu by karty mohly přinést užitek. Děkujeme předem za podporu.

Harmonogram kampaně

Karty i krabičky jsou již připravené, jen je vytisknout. Výrobu zadáme v osvědčené tiskárně ve středních Čechách a přepravní služba je doručí na vaši adresu 5 - 7 dní před Vánocemi.

Aktuality

17.11.2018 Krátké zamyšlení k 17. listopadu - Imaglee a „Doba 4.0“ aneb kéž by nikomu neujel vlak

Nebylo by fajn, kdyby každý byl schopen se podle potřeby učit novým věcem a kdyby mu to dělalo více radosti než starostí? Ale jak toho docílit? Třeba dejte dvěma týmům za úkol odargumentovat, věcně správně a přitom poutavě, že obrázky na vylosované kartě (např. čtveřice „lenochod, auto, prsten a…

Viacej

16.11.2018 Nová bonusová karta ke každé sadě!

Ke stoletému výročí Československa přibalíme ne jednu, ale rovnou 2 karty!

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 199 z 200 Pro minimalisty a ochutnávače: dvacítka pečlivě vybraných karet

  Kurýrem vám pošleme na adresu v ČR deset volných karet „od každé barvy jednu“ a dalších deset „od každého čísla jednu“, přidáme speciální kartu ke stoletému výročí Československa a barevně vytištěná pravidel oblíbených her.
  5 - 7 dní před Vánocemi byste měli svou zásilku obdržet. Pokud si přejete doručit na Slovensko, navyšte prosím částku o 50 Kč.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 7,30 €
  (190 Kč)
 • 85 z 100 Kompletní sada karet - pro nejrychlejší

  Kurýrem pošleme na adresu v ČR kompletní sadu 100 karet, přibalíme speciální kartu ke stoletému výročí Československa (28. 10. 2018) a barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  5 - 7 dní před Vánocemi byste měli svou zásilku obdržet. Pokud si přejete doručit na Slovensko, navyšte prosím částku o 50 Kč.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 19,22 €
  (500 Kč)
 • 45 z 50 „Duo“: dvě kompletní sady karet pro nejrychlejší

  Kurýrem pošleme na adresu v ČR 2x kompletní sadu 100 karet, ke každé přibalíme speciální kartu ke stoletému výročí Československa a barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  5 - 7 dní před Vánocemi byste měli svou zásilku obdržet. Pokud si přejete doručit na Slovensko, navyšte prosím částku o 50 Kč.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 34,60 €
  (900 Kč)
 • 48 z 50 4 kompletní sady za cenu 3 - pro nejrychlejší

  Kurýrem pošleme na adresu v ČR 4x kompletní sadu 100 karet, ke každé přibalíme speciální kartu ke stoletému výročí Československa a barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  5 - 7 dní před Vánocemi byste měli svou zásilku obdržet. Pokud si přejete doručit na Slovensko, navyšte prosím částku o 50 Kč.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 57,67 €
  (1 500 Kč)
 • 10 z 10 2hodinový workshop pro ZŠ nebo SŠ kdekoli v ČR

  Dvě vyučovací hodiny, kde se žáci a jejich učitelé seznámí s možnostmi karet IMAGLEE pod vedením jejich spoluautora, Petra Hedbávného. Doporučujeme 1 hodinu trénink pro učitele plus 1 hodinu ve třídě s žáky; domluva „na míru“ je možná.
  Součástí je i kompletní sada, speciální karta a barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  Odměnu můžete též darovat libovolné škole.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 76,89 €
  (2 000 Kč)
 • 20 z 20 10 kompletních sad karet - pro nejrychlejší

  Kurýrem pošleme na adresu v ČR 10x kompletní sadu 100 karet, ke každé přibalíme speciální kartu ke stoletému výročí Československa a barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  5 - 7 dní před Vánocemi byste měli svou zásilku obdržet. Pokud si přejete doručit na Slovensko, navyšte prosím částku o 50 Kč.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 134,56 €
  (3 500 Kč)
 • 10 z 10 4hodinový workshop pro ZŠ nebo SŠ kdekoli v ČR

  Čtyři vyučovací hodiny, kde se žáci a jejich učitelé seznámí s možnostmi karet IMAGLEE pod vedením jejich spoluautora, Petra Hedbávného.
  Doporučujeme 1 hodinu trénink pro učitele plus 3 hodiny ve třídě s různými skupinami žáků; domluva „na míru“ je možná.
  Součástí je 2x kompletní sada, 2x speciální karta a 2x barevně vytištěná pravidla oblíbených her.
  Odměnu můžete též darovat libovolné škole. Pokud si přejete realizovat na Slovensku, navyšte prosím částku o 300 Kč.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 153,79 €
  (4 000 Kč)