ŽIVÁ FARMA - Z POLE DO SKLENIČKY

Z New Yorku na moravský venkov. Tak před dvěma sezónami začal příběh Živé farmy. Od té doby rosteme a teď je čas vytvořit provozovnu, kde budeme moci naše výpěstky zpracovat. Podpořte místní biofarmáře a pomozte nám zabalit slunce z pole do skleničky.

Autor: Živá farma

14 030 €
vybrané z 12 187 €

115%

115% splnené

303 ľudí prispelo

Ekológia, Jedlo, Vzdelávanie

Šanov, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Je teplé, newyorské léto 2015. Stojíme spolu u stánku na jednom z pravidelných farmářských trhů, kam chodíme vybírat svou oblíbenou zeleninu a ovoce.  Při každé návštěvě mne napadá: "To je neuvěřitelný, oni tohle opravdu všechno vypěstovali. Vlastníma rukama. A teď to prodávají lidem ve městě. Fascinující. Jak to asi u nich vypadá? A jaký to je, živit se farmařením? Fakt to nechápu". Cítím k těm lidem, kteří nám s úsměvem prodávají ovoce a zeleninu, kterou vypěstovali ze semínka, obrovský obdiv. Tak někde v tu chvíli, daleko za Atlantickým oceánem, se zrodil náš sen.

Je jaro 2017. Stojíme na čerstvě zoraném poli a plánujeme první výsevy sezóny. My jsme farmáři. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Opojná vůně hlíny, dotek větru na tváři a pohled na obzor mě ale ubezpečí, že nesním.

  

Živou farmu jsme založili v lednu 2017. Necelý rok po té, co jsme se z New Yorku přestěhovali na Jižní Moravu. No a od té doby to byla a pořád jěstě je jedná velká jízda: bezpočet hodin strávených na poli a ve skleníku, nekonečné studium literatury, youtube a dalších zdrojů, tisíce zasetých semínek a stovky přesazených sazeniček. Vypiplali jsme naší první úrodu, poznali jsme radost z prvních prodaných bedýnek a úsměvů našich zákazníků, pot, slzy (a to doslova, třeba když jsme letos na jaře prohrávali boj s mšicemi na paprikách nebo když si srnky pochutnaly na našich čerstvě vysazených sladkých bramborách), překonali jsme moře papírů k ekologické certifikaci a pro všemožné úřady, vytrhali jsme hory plevele, strachovali jsme se během dlouhých a náročných období velkého sucha…

A zažili jsme také TEN pocit. Pocit svobody, pocit, že vše co děláme dává smysl, pocit, že všechno do sebe postupně zapadá a že jsme tam, kde máme být. Stali jsme se farmáři.

Teď, na konci naší druhé sezóny ještě nemáme všechno v malíku. Jsme ale moudřejší, zkušenější a cítíme, že je čas rozvíjet náš příběh dál.

Na přelomu roku jsme zakoupili sto let starou budovu bývalé místní školy. Někdo by ji možná raději zboural než se trápil s opravami, nás ale stará škola naprosto uchvátila svou duší. Dáváme jí postupně nový život a rozhodli jsme se v jedné její části vybudovat kuchyň na zpracování naší zeleniny a ovoce. Naše vize je však větší než jen samotná kuchyň...

Co je náš cíl?

Jsme Živá farma. Živá proto, že chceme v rámci naší činnosti podporovat všemožné živé organismy, co se nachází  přirozeně v přírodě i v půdě a které nám pomáhají v pěstování. Zároveň si přejeme, aby naše farma sama byla živý organismus, který se neustále rozvíjí, reaguje na aktuální podněty ve svém okolí a vnitrně "se hýbe". A nabízíme Vám, abyste toho byli součástí.

Návštěvníci Živé farmy

Chceme, abyste se zapojili do života naší farmy. Můžete prostřednictvím e-mailového zpravodaje z povzdálí sledovat jak naše farma vzkvétá. Nebo můžete přijít o něco blíž a společně s námi zažít TEN pocit, kdy je jen tady a teď. Zažijete s námi opravdovost. Navážete vztah s jídlem, které se vám dostává na stůl.

Chceme, abyste u nás obnovili svůj vztah s půdou. Vnímáme zem jako hodnotu, o kterou chceme s láskou pečovat. Šíříme hodnoty ekologického zemědělství. Nechceme jen pěstovat. Chceme pečovat o naši půdu, o ekosystém a přírodu, kterou máme na starosti. To je naším hnacím motorem. Jsme ostrůvek bio přístupu v moři konvenčních zemědělců.

Nejsme škola, ale věříme v sílu vzdělávání a možnosti zkusit si něco na vlastní kůži, tvořit vlastníma rukama.

Pojďte si s námi vzpomenout, jaké to je sáhnout si na čerstvou voňavou zem, vrátit se ke kořenům, fyzicky si zapracovat na čerstvém vzduchu.

Chceme, abyste s námi tvořili komunitu lidí, kterým záleží na tom, jak se chováme k přírodě, k Matce zemi. Chceme vám dát příležitost opravdu "poznat svého farmáře". Učit se společně a od sebe navzájem. Chceme s vámi navázat smysluplné vztahy.

Projekt z Pole do skleničky

Cítíme, že dalším krokem v životě Živé farmy je otevření se svému okolí. Zároveň se vracíme zpět k naší původní myšlence a to, že naše farma není jen farmou, ale i vzdělávacím prostorem, místem, kde se rozvíjíme nejen my, kdo na farmě pravidelně pracujeme, ale i lidé, kteří ji navštíví.

V tuto chvíli nabízíme našim zákazníkům čerstvé ovoce, zeleninu a bylinky, většinou na trzích nebo ve formě tzv. farmářských bedýnek. Naše bedýnky čerstvě voní, jsou plné vitamínů a jsou nasbírány krátce před tím než se vám dostanou na kuchyňský stůl. Ale co je čerstvé, dlouho nevydrží...

Už v průběhu cest po světě jsme sbírali inspiraci na dalších farmách a farmářských trzích a vždy nás lákala představa zpracování vlastní produkce přímo na farmě. A tak vznikl nynější nápad vybudovat kuchyň, která nám umožní uchovat chutě našich výpěstků i mimo hlavní sezónu a rozšířit tak nabídku místních bioproduktů pro vás. Naše výrobky k vám nemusí putovat přes půl světa a neobsahují nic navíc. A pokud budete chtít, můžete si je k nám přijet i sami vyrobit a něco nového se naučit.

Co budeme z vybrané částky financovat:

 • materiál na stavební úpravy - kachličky, barvy, nové dveře

 • nerezový nábytek do provozovny - dřez, stoly, police (pokud možno z druhé ruky)

 • profi sporák

 • velká lednice na nezpracované ovoce a zeleninu

 • náklady na kampaň

Co když vybereme víc?

Když vybereme peněz víc, budeme si moct na přestavbu najmout pomocníky a nedělat vše svépomocí. Zbyde víc času na práci na poli, a že jí na jaře bude :).

Harmonogram prací:

 • Leden, únor 2019 - hrubé stavební práce

 • Březen, duben 2019 - rozvody, obklady, vnitřní vybavení

 • Květen 2019 - nákup nábytku a spotřebičů

 • Červen 2019 - kolaudace a spuštění provozu

Budeme-li úspěšní, všechny kroky nám přinesou větší stabilitu pro rozvoj farmy a umožní nám přizvat si další šikovné ruce, aby nás na tu nádhernou práci se zemí bylo víc.

Kdo jsme?

Poznali jsme se v New Yorku, kde Libor pracoval ve stavebnictví a Eva ve vzdělávání. Spojila nás naše vášeň pro rozvoj občanské společnosti, aktivismus, umění, tvoření a nalézání nových cest, jak žít opravdově. Je nám blízký přístup DIY (Do it yourself aneb udělej/vytvoř si sám/sama). Oba nás zajímají alternativní systémy produkce, vzdělávání a společného fungování ve společnosti. Inspiraci jsme posbírali všude po světě – Libor byl v zahraničí déle, Eva zase na více místech.

A co dál?

Věříme, že jen společně dokážeme věci měnit. Chceme pro změnu opravdu něco udělat, nejen o ní mluvit. To je pro nás to nejdůležitější, co si odnášíme z prvních dvou sezón fungování Živé farmy. Chceme produkovat opravdové jídlo pro opravdové lidi, chceme mít možnost spoluvytvářet celý proces od semínka až po finální produkt. Chceme naší jedinečnou zkušenost otevřít i dalším lidem. Od začátku nás provází úžasná podpora od našich zákazníků a cítíme, že díky tomu, co a jakým způsobem produkujeme a kdo jsme, nejde jen o čistě prodejní vztah, ale že společně vytváříme něco většího.

Práce zemědělce je obrovsky náročná a mnohdy nevyzpytatelná, ovlivňuje nás počasí, škůdci, klimatická změna i byrokracie systému, který je nastaven primárně na velké podniky. Ale zůstáváme pozitivní, nejtěžších je prý jen prvních 7 let :).

A proto chceme pozvat právě vás, abyste Živou farmu tvořili s námi. Nechceme jen anonymního investora. Chceme Vás, chceme budovat živou komunitu, opravdové a upřímné vztahy.

Přidejte se k nám a pomozte nám naplňovat krásné poslání farmáře - péči o půdu a láskyplný rozvoj svěřeného kousku přírody.

Pokud stejně jako my věříte, že změna chápání role farmáře je možná, podpořte nás. Podpořte svého místního biofarmáře. Pokud stejně jako my máte velké sny, patříme k sobě.

A jak vaše podpora může vypadat konkrétně? Podpoříte nás

 • koupí jedné z našich odměn  
 • sdílením naší kampaně na facebooku a dalších sociálních sítích
 • když o nás povíte svým přátelům a známým
 • když přijedete v nové sezóně na návštěvu nebo na jednu z našich akcí 
 • když nám napíšete, jak bychom mohli spolupracovat nebo s čím byste nám chtěli poradit
 • a hlavně, když nám budete z celého srdce fandit :)

Děkujeme!

Za Živou farmu Eva a Libor

Aktuality

17.12.2018 2 dny a 22 hodin/2 days and 22 hours

[English below] Od včerejška jsme v naprostém úžasu a na obláčku euforie. Povedlo se to!!! Přesáhli jsme částku 333.000,- a znamená to, že všechny odměny budou! Už se nemůžeme dočkat, až je začneme rozesílat a na všechna ta setkání s vámi! Tak ještě necelé 3 dny, pro zájemce stále ještě pár odměn…

Viacej

14.12.2018 Darujte nám 10 minut/Give us 10 minutes of your time

[English below] TAK A JE TO TADY!!! Dnes jsme začali odpočítávat posledních 6 dní naší kampaně! 🙉  Prosíme vás, darujte nám 10 minut svého času a pomozte nám tak vybrat zbývající částku! Nejlépe funguje osobní doporučení - můžete někomu napsat osobní e-mail, sdílet naši kampaň na sociálních…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 35 Mám vás rád/a!

  Jsem rád/a, že jste. Prostě vám fandím. Chci podpořit vaše nadšení a odvahu, s jakou jste se do farměření dali. Tímhle příspěvkem se stávám součástí komunity těch, kterým na Zemi a na tom, jak ji tu po sobě zanecháme dalším generacím, záleží.

  Pokud budete chtít, výši daru lze v dalším kroku navýšit dle libosti. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,66 €
  (100 Kč)
 • 36 Chci s vámi být ve spojení

  Chcete vědět, co se na Živé farmě děje? Co farmáři řeší v daném ročním období?

  Každý měsíc se s vámi e-mailem podělíme o fotky z terénu, novinky na farmě, ukážeme vám, co se nám daří i nedaří, z čeho se radujeme a na čem zrovna pracujeme. Průběžně tak v roce 2019 budete stále s námi. 

  Zpravodaj z farmy bude mít dvě jazykové varianty - českou a anglickou - a první číslo můžete čekat v lednu 2019.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,15 €
  (250 Kč)
 • 5 z 30 Nechám se vyživit měsíčkem

  Měsíček lékařský: jedna ze zázračných bylinek z našeho políčka. Má magickou léčivou sílu a je jen na vás, kam ji vyšlete. Sušené květy té nejvyšší kvality můžete použít na výrobu domácí kosmetiky, přidat do vlastní čajové směsi nebo přimíchat jako výluh do koupele. Horká měsíčková lázeň v největší hloubce zimy, to je něco! 

  Měsíček byl samozřejmě vypěstován u nás na farmě a má krásný certifikát - je totiž v bio kvalitě :). Balení sušeného měsíčku má 30g.

  A zpravodaj dostanete k tomu.

  ​Poštovné po ČR je v ceně odměny. Pro poštovné do zahraničí prosím navyšte částku v dalším kroku o 50 Kč. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  12,81 €
  (350 Kč)
 • 18 Vařím v rytmu ročních období

  Během roku 2019 vám 4x pošleme námi vybraný a odzkoušený recept, jak vařit chutně a zábavně ze surovin, co jsou v dané roční době k dispozici. Inspiraci dodáme, provedení už bude na vás :)

  Pozvěte přátele a uvařte si s nimi nebo překvapte svým kulinářským uměním své blízké! Radost z jídla spojuje. Už teď se těšíme na fotky vašich výtvorů.

  A k tomu každý měsíc  zpravodaj do vašich e-mailových schránek.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  14,64 €
  (400 Kč)
 • Vypredané!! Udělám si šípkový čaj

  Kdo se pozorně podívá na fotku naší školy v galerii, uvidí červené zlato, které tvoří základ každé domácí bylinkové lékárny.

  V říjnu jsme pro vás s láskou a trpělivostí nasbírali plody růže šípkové a pak je šetrně usušili. Tak abyste si mohli za dlouhých zimních večerů pochutnat na lahodném šípkovém čaji. Věděli jste, že šípek je plný vitaminu C a můžete ho využít jako prevenci proti rýmě či chřipce? Navíc ten náš je nabitý sluníčkem Jižní Moravy a svobodou, se kterou roste po celé školní zahradě :)

  Balení sušeného šípku má 150g.

  A zpravodaj z farmy? Ten dostanete samozřejmě taky! 

  ​Poštovné po ČR je v ceně odměny. Pro poštovné do zahraničí prosím navyšte částku v dalším kroku o 75 Kč. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  16,47 €
  (450 Kč)
 • 6 z 50 Miluju včely

  Včelky jsou nádherným přírodním symbolem komunity a zároveň jsou ve své roli opylovačů nezbytní pro dobré fungování našeho ekosystému. V posledních letech jich ale radikálně ubývá.

  Proto jsme se rozhodli jim věnovat kus půdy u nás na farmě a vytvořit pro ně celosezónně kvetoucí louku. Pořiďte si semínka, která za vás vysejeme, a vy se tak stanete součástí téhle komunitní loučky a přispějete tak k záchraně kriticky ohrožených opylovačů.

  V průběhu roku 2019 vám zašleme fotku vyseté louky a jejích prvních návštěvníků.

  A zprávy z farmy každý měsíc k tomu! 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  18,30 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! Zaseju radost s Řezankou

  Také jste vždy snili o kytici vytvořené z květin, které jste si sami vypěstovali? Teď máte příležitost si tento sen splnit! :)

  Ve spolupráci s květinovou farmou Řezanka ze Znojma jsme pro vás připravili dárkovou sadu 12-ti balíčků semínek květin, které byly pěstovány způsobem šetrným k přírodě. Vy si je už jen na jaře vysejete a budete se kochat jejich krásou.

  Semínka byla vypěstována a darována do kampaně naší kamarádkou květinovou farmářkou Janou a k tomu jeden z 12 balíčků bude obsahovat semínka našich květin z Živé farmy.

  Poštovné po ČR je v ceně stejně jako zpravodaj z farmy každý měsíc roku 2019.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  23,79 €
  (650 Kč)
 • Vypredané!! Chci díky

  Toužíte si pověsit na zeď  jeden z plakátů, který byl vytištěn ručně přímo v sídle slavného komunitního divadla  Bread and Puppet v americkém státě Vermont? 

  Bread and Puppet je politické divadlo, které se skrze umění a za pomoci menších, větších i těch největších loutek  vyjadřuje k aktuálním společenským tématům. A po představení vás pohostí vlastnoručně upečeným chlebem (to se nám líbí!). Divadlo funguje již přes 55 let a je jednou z nejstarších neziskových divadelních společností v USA. Jejich zdroj příjmů je mimo jiné i prodej  ručně vyrobených plakátů a jeden z nich může teď být váš! 

  Plakát "Thanks" je jednobarevný, cca 28x43cm veliký.

  Poštovné je v ceně, stejně jako náš zpravodaj z farmy :).  

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  25,62 €
  (700 Kč)
 • 2 z 2 Chci chleba

  Toužíte si pověsit na zeď  jeden z plakátů, který byl vytištěn ručně přímo v sídle slavného komunitního divadla  Bread and Puppet v americkém státě Vermont? 

  Bread and Puppet je politické divadlo, které se skrze umění a za pomoci menších, větších i těch největších loutek  vyjadřuje k aktuálním společenským tématům. A po představení vás pohostí vlastnoručně upečeným chlebem (to se nám líbí!). Divadlo funguje již přes 55 let a je jednou z nejstarších neziskových divadelních společností v USA. Jejich zdroj příjmů je mimo jiné i prodej  ručně vyrobených plakátů a jeden z nich může teď být váš! 

  Plakát "Bread" je jednobarevný, cca 28x43cm veliký.

  Poštovné je v ceně, stejně jako náš zpravodaj z farmy :).  

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  25,62 €
  (700 Kč)
 • 1 z 2 Chci kuráž

  Toužíte si pověsit na zeď jeden z plakátů, který byl vytištěn ručně přímo v sídle slavného komunitního divadla Bread and Puppet v americkém státě Vermont? 

  Bread and Puppet je politické divadlo, které se skrze umění a za pomoci menších, větších i těch největších loutek  vyjadřuje k aktuálním společenským tématům. A po představení vás pohostí vlastnoručně upečeným chlebem (to se nám líbí!). Divadlo funguje již přes 55 let a je jednou z nejstarších neziskových divadelních společností v USA. Jejich zdroj příjmů je mimo jiné i prodej ručně vyrobených plakátů a jeden z nich může teď být váš! 

  Plakát "Courage" je jednobarevný, cca 28x43cm veliký.

  Poštovné je v ceně, stejně jako náš zpravodaj z farmy :).  

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  25,62 €
  (700 Kč)
 • 10 z 30 Pochutnám si na biodžemu z farmy

  Dostane se k vám první várka našich džemů z plodů, které vyrostou u nás na farmě. Tahle dobrota projde našima rukama od prvního jarního pohlazení kmene stromů, přes celoroční péči o rostliny a jejich plody, pečlivé sklizení a vlastnoruční zpracování bez barviv a chemických konzervantů v naší nové provozovně. Kdo touží po třech skleničkách plných slunce z jihu Jižní Moravy?

  Každý měsíc navíc očekávejte  zprávy z farmy ve vašem e-mailu. 

  Odměnu si můžete u nás na farmě osobně vyzvednout nebo vám ji přidáme do objednané bedýnky. Pro zaslání poštou prosím přidejte 100 kč na poštovné a balné (ČR) nebo 220 (zahraničí) a uveďte do poznámky svou doručovací adresu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  27,45 €
  (750 Kč)
 • 55 z 115 Adoptuji strom

  Mít svůj vlastní strom? Paráda! Vysadit ho je věc jedna, pečovat o něj, věc další. Staň se patronem jednoho z našich ovocných stromků v nově vysázeném sadu starých odrůd a my budeme o tvůj strom s láskou pečovat.

  Ponese tvoje jméno a když budeš chtít, můžeš se na něj přijet podívat, posedět pod ním a nasát jeho sílu. Během následujících 3 let ti 2x ročně pošleme zprávu o tom, jak se stromům v sadě daří, a které z nich už začínají plodit.

  A k tomu samozřejmě zpravodaj o dění na farmě každý měsíc. 

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  36,60 €
  (1 000 Kč)
 • 1 z 1 Chci balíček 'The Earth Wants YOU!'

  Earth-alujah! Reverend Billy and the Stop Shopping Choir je skupina newyorských aktivistů a perfomerů, jejichž hlavním instrumentem jsou jejich hlasy a úžasné autorské písně se sociálně-eko-politickým obsahem. Jejich recesistická představení mají velkou hloubku a týkají se témat jako je vymírání včel, konzumerismus či klimatická změna. 

  V balíčku od Reverenda Billyho, který jsme vám dovezli z New Yorku, najdete podepsanou knížku  menšího formátu  The Earth Wants YOU! (Země TĚ potřebuje!) s věnováním přátelům Živé farmy, digitální verzi stejnojmeného alba, samolepky a nášivku

  Poštovné po Evropě a náš zpravodaj z farmy je součástí odměny. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  40,26 €
  (1 100 Kč)
 • Vypredané!! Podporuji nezávislou žurnalistiku

  The Silenced Majority: Stories of Uprisings, Occupations, Resistance, and Hope

  Obdržíte od nás podepsanou kopii této anglicky psané knížky s věnováním pro podporovatele Živé farmy od Amy Goodman a Denis Moynihan, kterou jsme pro vás přivezli přímo z New Yorku! Amy Goodman je americká investigativni novinářka, spisovatelka a také producentka a moderátorka zpravodajského pořadu  Democracy Now! Ten se mimo jiné věnuje nám blízkým tématům, např.  zemědělstvíGMOglobálnímu oteplování nebo  jídlu.
  Součástí odměny je poštovné po Evropě a zpravodaj z farmy.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  40,26 €
  (1 100 Kč)
 • 5 z 8 Uvážu si vlastní kytici ze sezónních květin

  Chcete se stát na chvíli florist(k)ou, naučit se uvázat parádně vypadající kytici z lokálních zdrojů a hned si jednu takovou krásku stvořit? Tak právě pro vás je určen náš květinový workshop na Živé farmě s Řezankou

  Sejdeme se v 9 ráno na farmě u nás v Šanově a povíme si něco o sběru a ošetření květin a co dělat, aby nám ve váze vydržely krásné co nejdéle. Prohlédneme si, co nám přivezla ze svého políčka Jana z Řezanky a doplníme tím, co najdeme v našich záhoncích či v blízkém okolí. Vysvětlíme si, jak na to, a pak už se pustíme do kreativního procesu tvoření vlastní kytice, kterou si následně odvezete domů :). 

  TERMÍN KONÁNÍ: Neděle 14.7.2019, 9 - 13hod

  V ceně jsou kromě vedení workshopu také květiny na vazbu, materiály a malé občerstvení. A ani měsíční zpravodaj z farmy samozřejmě nebude chybět.

  Poukázku na workshop vám můžeme zaslat také jako dárkový certifikát e-mailem ještě před vánoci :).

  Doručenia odmeny: Do roka

  45,75 €
  (1 250 Kč)
 • 10 z 21 Jsem v tom s vámi

  Budete s námi, napořád. Při každé návštěvě provozovny nám i dalším návštěvníkům skrze svůj dar budete připomínat, že v tom nejsme sami. 

  Navrhnete či stvoříte jednu z 21 sponzorských kachliček v naší nové provozovně. Bude tam jen vaše jméno? Nebo nějaký obrázek? Nebo úplně něco jiného? Necháme na vás, jak nám chcete připomínat, že v tom nejsme sami – fantazii se meze nekladou. 

  A my budeme s vámi i celý rok 2019 skrze náš zpravodaj s novinkami z farmy

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  54,89 €
  (1 500 Kč)
 • 1 z 2 Pověsím si semínka na zeď

  Nabízíme vám jedinečný úlovek z naší cesty do New Yorku! Přivezli jsme vám dva kusy grafického plakátu, který jsme dostali od přátel z Beehive Design Collective.

  Tento nádherný plakát tištěný ručně na starém tiskařském stroji Vandercook SP20 se nazývá  SEEDS The True Currency of Life (Semínka - pravá měna života). Dvoubarevný plakát má velikosst přibližně 33x50cm. Je podepsán, očíslován a vytištěn na tlustém vysoce kvalitním papíře. 

  Poštovné po Evropě je v ceně, stejně jako zpravodaj z naší farmy.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  54,89 €
  (1 500 Kč)
 • 3 z 5 Chci ručně vyrobenou taštičku s mrkvemi

  Nejen farmařením živ je farmář. Eva se mimo hlavní sezónu věnuje také šití krásných a zároveň praktických taštiček. A tahle je úplně jedinečná, vyrobena speciálně pro tuto kampaň! 

  Taštička je vyrobena z látky, která je potištěna razítkem vlastní výroby. Má veselou podšívku a schovají se do ní šperky nebo nějaké jiné drobnosti. Má cca 15cm na výšku a 20cm na šířku. 

  Máme tu jen 5 kousků, každá trochu jiná, každá originál. Kdo chce mít tento skvost doma? :)

  Poštovné po ČR v ceně. Pro zaslání do zahraničí prosím navyšte částku v dalším kroku o 150,-.

  K taštiččce dostanete také náš měsíční zpravodaj.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  54,89 €
  (1 500 Kč)
 • 17 z 21 Uvařím si vlastní marmeládu

  Strávíme spolu parádní odpoledne, kde tě naučíme, jak si vyrobit domácí marmeládu - z čehokoliv. Nejdřív se spolu vydáme na pole, nasbíráme suroviny v té nejvyšší kvalitě a pak se pustíme do tvoření.

  Nejen, že si odvezeš sladkou nabitou dobrotu a nové znalosti a dovednosti - taky strávíš zábavný den ve společnosti nadšených milovníků dobrého jídla. A kdo ví - třeba navážeš i nová přátelství.

  Vypíšeme 3 termíny v létě 2019. 

  A náš měsíční zpravodaj? Ten přidáme navrch.

  Doručenia odmeny: Do roka

  73,19 €
  (2 000 Kč)
 • Vypredané!! Půjdu s vámi na večeři

  Nabízíme vám náš čas. A večeři k tomu. Setkáme se a vytvoříme společné vzpomínky. Bavit se budeme o farmaření, o odvaze, našich i vašich snech nebo o čemkoliv dalším. 

  Jak a kde to bude probíhat? To už doladíme společně. S vařením u vás nebo u nás doma? Nebo se vám víc líbí představa letního pikniku v trávě? A třeba vymyslíme ještě něco úplně jiného :).

  Odměna je pro jednu nebo dvě dospělé osoby.  

  A náš zpravodaj po celý rok 2019 bude její součástí.

  Doručenia odmeny: Do roka

  91,49 €
  (2 500 Kč)
 • 1 z 5 Na den se stanu farmářem

  Jaké to je, být farmářem? Jak vypadá den na farmě a co všechno se během něj dá stihnout? Přijedete brzy ráno a sejdeme se mezi záhonky nebo na poli :).

  Budeme se spolu potit, bavit se, jíst a na konci dne uvidíte, co všechno jsme společně zvládli a jak krásný je to pocit, vidět fyzický otisk svého úsilí. Ukážeme vám realitu naší práce bez příkras. Večer si uděláme oheň, navečeříme se a pak přespíte u nás na farmě.

  V případě, že jste pár, cenu odměny prosím navyšte o 2000,- na celkem 5000,-. 

  Zpravodaj k odměně je samozřejmostí. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  109,79 €
  (3 000 Kč)
 • 3 z 5 Chci naživo slyšet jak začít s farmařením

  Přijedeme k vám a posdílíme náš příběh naživo. Jaké to je, odstěhovat se z New Yorku do Šanova na Jižní Moravě a začít farmařit? Co nás na tom baví a co je celkem dřina? Inspirace pro všechny, kdo sní o udržitelnějším zemědělství a povídání zakotvené mezi snem a realitou.

  Tak koho na společné setkání pozvete? 

  Od začátku až do konce roku 2019 budete  navíc také dostávat náš zpravodaj

  Doručenia odmeny: Do roka

  182,98 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!! Přijedeme si na víkend odpočinout

  Poskytneme vám na 2 noci zázemí krásné maringotky v naší zahradě. Jeden den si společně dáme oběd nebo otevřeme večer u ohně láhev vína či moštu. A další program je již na vás.

  Chcete se procházet po Živé farmě a sledovat, jak žije? Nebo budete  objevovat krásy našeho okolí? Vydáte se pěšky k Hraběnčině studánce, na kole do Znojma nebo vlakem do Mikulova? A co termální lázně pár kilometrů od nás hned za hranicemi v Rakousku? Nabídka je opravdu pestrá :).

  Maringotka je ideální pro pobyt 2 osob (společná postel), je vybavena sprchou, záchodem i kuchyňkou. Budeme se na vás těšit od června do září 2019, přesné datum domluvíme.

  A po celý rok vám navíc bude chodit náš zpravodaj.  

  Doručenia odmeny: Do roka

  219,58 €
  (6 000 Kč)
 • 3 z 3 Fandím vám a žiju v hojnosti

  Podpořím dobrou věc, protože věřím tomu, co děláte. Také jsem jednou začínal/a a vím, jaké to je. Budu rád/a když mi dvakrát v roce 2019 pošlete ručně psaný dopis o tom, jak se vám daří v praxi rozvíjet vaši vizi o udržitelném zemědělství a komunitou podporovaném podnikání. 

  Zároveň přispěji na jeden ze tří základních kusů vybavení vaší kuchyně:
  - lednice na uskladnění čerstvých výpěstků
  - kuchyňský robot na jejich zpracování 
  - sporák na uvaření džemů a dalších dobrot 

  K tomu ještě dostanu i zpravodaj e-mailem každý měsíc roku 2019. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  731,93 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!! Jsme spřátelená firma

  Fandíte nám a chcete se stát naším hlavním sponozorem.

  Na podzim příštího roku od nás dostanete  100 námi vyrobených džemů s vaším firemním logem. Můžete je použít jako originální dárky pro své zaměstnance či partnery.

  Vaši firmu také představíme v lednovém čísle našeho zpravodaje z farmy, který samozřejmě budete dostávat po celý rok. 

  Pozveme vás na slavnostní otevření naší provozovny, protože celá jedna desetina bude vlastně od vás. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 207,69 €
  (33 000 Kč)