NADOTEK je na dosah!

NADOTEK - pomozte nám, prosím, vytvořit novou módní značku. Ta bude mít nejen smysl estetický, ale i charitativní. Liběna Rochová a Musa tvoří unikátní kolekci oblečení. Z jejího prodeje půjde 100 % na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Děkujeme Vám!

Autor: DEBRA ČR

 • DEBRA a naše lesní galerie NADOTEK

 • NADOTEK - boty od spol. Baťa

 • Musa s pacientem Vojtou

 • Liběna s pacientem Samíkem

 • Na dotek

 • Patronka Jitka Čvančarová a pacientka Olga Joklová

 • Liběna a Musa při práci

 • Motiv potisku od Musy

 • Motiv potisku od Musy

 • NADOTEK triko 1 dámské

 • NADOTEK triko 2 dámské

 • NADOTEK triko 1 pánské

 • NADOTEK triko 2 pánské

 • Látka, ze které se šijí oděvy NADOTEK

13 225 €
vybrané z 3 876 €

341%

341% splnené

292 ľudí prispelo

Umenie, Móda

Zobraziť všetky odmeny

Co se to děje?

Začala s tím před 9 lety herečka Jitka Čvančarová. Díky ní chtěli lidé poslouchat příběhy o nemoci motýlích křídel. A přidávají se k ní další osobnosti. Nyní oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Musa. Ti společně navrhli limitovanou oděvní kolekci NADOTEK. Navrhli ji pro organizaci DEBRA ČR a pro ty, jejichž osudy se jich hluboce dotkly. Pro ty které osobně znají, se kterými bytostně soucítí a které, pro jejich nezdolnou vůli k životu, obdivují. Pro lidi s nemocí motýlích křídel. 

Veškerý výtěžek z prodeje oděvů značky NADOTEK, kterou poprvé představíme na říjnovém Designbloku, bude věnován na pomoc lidem, kteří se narodili s jednou z nejkrutějších nemocí vůbec.


Jaká bude kolekce NADOTEK?

Křehká…

Liběna vytvořila sérii návrhů: tenisky, šaty, topy, overaly, sukně, bundy a kalhoty. Metráž pro kolekci pak vznikla ve spolupráci s Musou, podle jeho originálních černobílých perokreseb. Společně navrhli také originální potisky na trika ve dvou variantách. 

Každý model bude dostupný pouze ve 30 kusech. Tedy, vyjma tenisek, těch máme osmdesát, a triček. Těch je tisíc. To proto, abychom všichni, tedy skoro všichni, mohli doma mít originální design od Liběny Rochové a Musy a abychom dál šířili osvětu o lidech s nemocí motýlích křídel. Ti mají kůži tak křehkou, že jim může ublížit i šev oblečení. Proto má kolekce NADOTEK všechny švy symbolicky zvnějšku. 


A komu vlastně spolu s námi pomůžete?

Nemoc motýlích křídel, Epidermolysis bullosa congenita, je vrozené onemocnění, kterým v Česku trpí kolem 300 lidí. Tato diagnóza často výrazně zkracuje dobu dožití.

Kůže a sliznice lidí s nemocí motýlích křídel jsou tak křehké, že stačí neopatrný dotek nebo sousto jídla, aby se na nich tvořily otevřené rány či puchýře, které se potom těžko hojí. Postiženy tak mohou být jen některé části těla, nebo úplně všechny.

Bolest, kterou lidé s nemocí motýlích křídel od narození zažívají, je extrémní a neustálá. Vyléčit je bohužel nelze. Vhodnými obvazy, nutričně hodnotnou a často mixovanou stravou, vysoce specializovaným poradenstvím a řadou dalších cest lze ale jejich utrpení mírnit.

Prostředky, které v organizaci DEBRA díky prodeji kolekce NADOTEK získáme, využijeme výhradně na adresnou pomoc pacientům. Všechny je známe. Víme o jejich potřebách, starostech i radostech. Proto jim můžeme cíleně pomoci. A jedině cílená pomoc má opravdu smysl. 

Více o nemoci si můžete přečíst zde.


A proč teď potřebujeme Vaši pomoc?

Liběna Rochová a Musa vznik kolekce NADOTEK pro organizaci DEBRA iniciovali sami, pracovali na ní intenzivně a zcela nezištně. A teď je čas na to, abyste se mohli zapojit i Vy. 

Abychom naši „osvětovou a fundraisingovou“ misi dotáhli do konce, potřebujeme Vaši pomoc. Pomoc pokrýt náklady se vznikem kolekce spojené, od nákupu látek, realizace potisků, práci šicí dílny až po tisk našich vysněných visaček s příběhy konkrétních pacientů. Když splníme tento cíl, můžeme se pak zase soustředit na to, abychom pomohli nést bolestivý osud našich pacientů. 

Seznamte se s námi. Přijďte za námi na konci října na Designblok na pražské holešovické výstaviště. Najdete nás tu po celou dobu. My Vás vtáhneme do životů a osudů lidí s nemocí motýlích křídel. Ukážeme Vám, jak pracujeme, jak funguje naše pomoc a podpora. A Vy budete mít možnost ucítit ten "dotek". Takový, který jim pomůže a Vás posílí.

Staňte se naší součástí. Buďte tak blízko, až budete NADOTEK.  

Děkujeme.

Kdo jsme?

DEBRA ČR jako jediná organizace v ČR poskytuje komplexní pomoc lidem s tzv. nemocí motýlích křídel (EB). Jedná se o velmi závažné zdravotní postižení, které se projevuje především na kůži a je tedy na první pohled viditelné. Lidé s pacienty s EB jednají velmi předsudečně a jedním z našich cílů je tomu zamezovat. To lze jedině efektivní osvětou. Úzce spolupracujeme s Klinickým EB Centrem při FN Brno, čímž je našim pacientům zajištěna úplná péče. 

Proč to děláme?

Oděvy z limitované kolekce NADOTEK budeme prodávat a 100% výtěžku použijeme na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Zároveň však díky široké medializaci budeme mít možnost poukázat na problematiku života s EB, šířit o této nemoci povědomí a zamezit tak řadě lidí, aby našim pacientům z nevědomosti slovem, gestem či jinak ubližovali.

Mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží! Úsměv, respekt, pochopení pomohou často stejně, jako peníze na zdravotnický materiál. Obojí potřebují. Obojí jim chceme dát.

Aktuality

12.10.2018 Magazín NADOTEK

• Jak tvoří tandem Liběna Rochová a Musa?  • Jak vypadá kompletní limitovaná kolekce NADOTEK? Komu pomůže? • Co všechno se vlastně skrývá pod označením "nemoc motýlcích křídel"? • Jaká nemoc motýlích křídel OPRAVDU je?  • Kdo a proč pacientům pomáhá? Na všechny tyto otázky se dozvíte odpovědi v…

Viacej

8.10.2018 Můj motýlek - seznamte se s díly a příběhy našich pacientů

Od samého začátku, kdy se rodil projekt NADOTEK, měli jeho autoři Liběna Rochová, Jitka Čvančarová a Musa velkou chuť zapojit do něj co nejvíce samotné pacienty s nemocí motýlích křídel. Přizvali jsme je tedy ke tvoření a díky workshopu Můj motýlek si s každým kouskem oblečení z kolekce NADOTEK…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 13 Letmý dotek

  Jsme rádi, že se Vás náš projekt dotkl a chcete jej podpořit. Vážíme si Vaší podpory lidí s nemocí motýlích křídel!

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,88 €
  (100 Kč)
 • 30 Osobní dotek

  Osobní mail s poděkováním. Za váš příspěvek Vám pošleme osobní poděkování mailem spolu s obrázkem jednoho z pacientů s nemocí motýlích křídel, který nakreslil na workshopu s Liběnou Rochovou a Musou.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  7,75 €
  (200 Kč)
 • 35 z 50 Magazín NADOTEK

  Seznamte se s příběhem projektu NADOTEK. Pošleme Vám magazín plný fotografií a příběhů, který pro projekt NADOTEK připravuje fotografka Bet Orten.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,38 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!! Triko NADOTEK var.1 - dámské

  Buďte jedni z prvních, kteří si zajistí triko NADOTEK do svého šatníku. Oba motivy najdete v galerii. Do poznámky je nutné uvést velikost. Trika jsou dostupná ve velikostech S, M a L. Rozměry velikostí najdete zde.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,01 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!! Triko NADOTEK var.2 - dámské

  Buďte jedni z prvních, kteří si zajistí triko NADOTEK do svého šatníku. Oba motivy najdete v galerii. Do poznámky je nutné uvést velikost. ​Trika jsou dostupná ve velikostech S, M a L. Rozměry velikostí najdete  zde.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,01 €
  (800 Kč)
 • 12 z 50 Triko NADOTEK var.1 - pánské

  Buďte jedni z prvních, kteří si zajistí triko NADOTEK do svého šatníku. Oba motivy najdete v galerii. Do poznámky je nutné uvést velikost. ​Trika jsou dostupná ve velikostech M, L, XL. Rozměry velikostí najdete  zde.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,01 €
  (800 Kč)
 • Vypredané!! Triko NADOTEK var.2 - pánské

  Buďte jedni z prvních, kteří si zajistí triko NADOTEK do svého šatníku. Oba motivy najdete v galerii. Do poznámky je nutné uvést velikost. ​Trika jsou dostupná ve velikostech M, L, XL. Rozměry velikostí najdete  zde.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  31,01 €
  (800 Kč)
 • 4 z 5 Dotek naší nutriční specialistky

  DEBRA ČR pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel v mnoha oblastech, včetně péče nutriční specialistky. Toto poradenství se však někdy může hodit každému. Naše odbornice na výživu vyhodnotí Váš jídelníček a dá Vám svá doporučení.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  58,14 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!! Tričko s osobním dotekem Liběny a Musy

  Už samo o sobě bude tričko z kolekce NADOTEK stát za to. S autogramem tvůrců Liběny Rochové a Musy ale bude stát za ještě víc… Bude jich pouze 20, máte jedinečnou možnost ho mít právě Vy. 

  Do poznámky, prosím, uveďte velikost, zda máte zájem o dámské či pánské triko a zvolený motiv (Triko 1 nebo Triko 2). Oba motivy najdete v galerii. 
  Dámská trika jsou dostupná ve velikostech S, M a L ( rozměry zde).
  Pánská trika jsou dostupná ve velikostech M, L, XL ( rozměry zde).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  77,52 €
  (2 000 Kč)
 • 7 z 20 Boty NADOTEK od Bati

  Boty z kolekce NADOTEK. Na světě bude jen 80 párů takových… Jedny z nich mohou být ve Vašem botníku. 
  Dostupné budou v dámských velikostech 35-41.
  Boty máme od firmy Baťa a moc za to děkujeme.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  104,65 €
  (2 700 Kč)
 • Vypredané!! Dotkněte se Debry...

  Pozvání pro dvě osoby na Galavečer DEBRA ČR, který se každoročně koná na jaře v Brně. Tentokrát 26. 4. 2019.

  Setkáte se zde osobně s pacienty, jejich blízkými, lékaři a v neposlední řadě podporovateli Debry, mezi které už budete ostatně patřit i Vy. Součástí galavečera je i předávání Cen motýlích křídel. 
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  116,28 €
  (3 000 Kč)
 • 7 z 10 NADOTEK v 8smičce

  Vstupenka pro dvě osoby na speciální event do zóny pro umění 8smička. NADOTEK se odstěhuje do Humplce.

  Akce pro uzavřený okruh našich podporovatelů, mezi něž se můžete právě teď zařadit i Vy, proběhne na konci února 2019. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  193,80 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!! Dílo s dotekem Musy + Bestiář

  Obrázek, který vytvoří společně Musa a pacient s nemocí motýlích křídel. Tohle spojení přesně vystihuje myšlenku projektu NADOTEK. Můžete ho mít doma spolu s knihou Bestiář, obsahující Musova díla. 
  Kniha vyšla s podporou investičního fondu Pro arte. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  193,80 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 3 Dílo s dotekem Musy + Slabikář

  Obrázek, který vytvoří společně Musa a pacient s nemocí motýlích křídel. Tohle spojení přesně vystihuje myšlenku projektu NADOTEK. Můžete ho mít doma spolu s knihou Slabikář, obsahující Musova díla. 
  Kniha vyšla s podporou investičního fondu Pro arte. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  193,80 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!! "Arcidotek" Musy a Vojty

  Obraz s příběhem, který se Vás dotkne. Čtyřletý Vojta s nemocí motýlích křídel a Musa se seznámili letos v létě. Tihle dva jsou si v něčem podobní - moc toho nenamluví a oba s nadšením tvoří... Jedno z jejich společných děl může být Vaše.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  271,32 €
  (7 000 Kč)
 • Vypredané!! Na dotek k Liběně Rochové

  Pozvání pro dvě osoby na preentaci limitované kolekce Liběny Rochové pro jaro-léto 2019. Úžasná příležitost, která se nenabízí každý den :-) Využijte ji a pomozte tak lidem s nemocí motýlích křídel. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  310,08 €
  (8 000 Kč)
 • Vypredané!! Originál NADOTEK 1

  Originální obraz od Musy, kterým je potištěna látka limitovaná kolekce NADOTEK.
  Jeden ze dvou motivů. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  775,19 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!! Originál NADOTEK 2

  Originální obraz od Musy, kterým je potištěna látka limitovaná kolekce NADOTEK.
  ​Druhý ze dvou motivů. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  775,19 €
  (20 000 Kč)