ANELA - česká, čistě přírodní kosmetika

Rozjíždíme výrobu české, 100% přírodní a účinné kosmetiky pro celou rodinu, včetně těch nejmenších. Milujeme svou práci a nic neděláme napůl. A protože každý výrobek potřebuje drahý certifikát od Státního zdravotnického ústavu, jdeme prosit o pomoc vás.

Autor: Anela

 • Krém přírodní tak, že by se dal i jíst.

 • První vzorky putují na certifikace.

 • Těšíme se, až naše výrobky sami vyzkoušíte.

 • Kosmetické taštičky.

 • Přívěsek s růženínem.

 • Andy.

 • Ela.

2 176 €
vybrané z 1 947 €

111%

111% splnené

136 ľudí prispelo

Umenie, Móda

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. U nás to tak určitě bylo. Jmenuji se Andrea. Před třemi lety se nám narodila holčička, u které se ale poměrně záhy objevily různé alergie a potravinové intolerance. Jedním z důsledků byl i atopický ekzém. Kromě změny stravy nás čekala i změna používaných pracích a kosmetických přípravků. Odtud to už byl jen krůček k tomu "zkusit to sama". A tehdy jsem objevila svou vášeň pro výrobu kosmetiky. Snad poprvé v životě jsem si u práce zpívala, tancovala a neustále experimentovala. Po nocích jsem o rostlinách a rostlinných účinných látkách (emulgátorech, tenzidech, extraktech, hydrolátech a konzervantech) hltala, co se dalo. Řešila jsem, jak na to, aby v kelímku byl úžasný výsledek a přesto byl 100% přírodní. Přes kůži se totiž vstřebá až 60 % aplikovaných látek a u poškozené kůže je toto procento ještě vyšší. Ukázalo se, že moje krémy, séra, odličovací tonika, šampóny i mýdla skvěle fungují. A tak jsem nasbírala odvahu, oslovila svou milou kamarádku Elišku, která je vystudovaná environmentalistka a miluje všechno živé a přírodní, a společně jsme se vrhly do tvorby nové české kosmetické značky. 

Co je náš cíl?

Náš cíl je vytvořit 100% přírodní a účinnou kosmetiku.
Chceme, aby vás naše kosmetika bavila, aby vám s ní bylo příjemně a blaze. 
Chceme, aby vás naše výrobky probouzely k laskavosti a láskylné péči o sebe samé, protože tu si zasloužíte. 
Chceme, aby v každém kelímku, v každé lahvičce bylo maximum účinných látek.
Chceme, aby etiketa byla srozumitelná úplně pro každého.
Chceme, aby naše výrobky měly více způsobů použití a minimalizoval se tak počet věcí v koupelně.
Chceme kosmetiku v ekologickém balení.
Chceme, aby skvělá a účinná přírodní kosmetika nemusela stát nepřiměřeně mnoho. A proto vynecháme externí eshopy a další články distribučního řetězce, které si vezmou i 50 % z ceny výrobku, čímž jej dramaticky prodražují.

Detaily

Každá z nás měla před dětmi svou zajímavou práci. Já řídila druhým jejich firmy, Eliška se zabývala vlivem různorodých výstaveb na životní prostředí. Děti nás ale vytrhly z každodenního světa obchodu a zaměstnání takového, jaké ho zná spousta lidí, a naučily nás vnímat náš čas jinak. Začalo pro nás být důležité, jak, v čem a z čeho naše děti rostou. Rozhodujeme se mezi snadno dostupným a skutečně kvalitním, ať už jde o jídlo, kosmetiku, drogerii, vzdělávání, lékařskou péči... To dobré se totiž vyplatí hledat. 

V dnešní době trpí různými ekzémy, dermatitidami, alergiemi a intolerancemi obrovské procento lidí, zejména dětí. U nás pomohlo upravit stravu a používat vlastní kosmetiku, kterou chválily i další a další maminky z nejbližšího okolí. Po třech letech vyrábění jen tak doma v kuchyni, jsem se rozhodla rozjet oficiální výrobu a jít s kůží na trh.

V současné době upravujeme prostory pro vlastní výrobu, čekáme na finální kolaudaci a schválení hygienou, řešíme atesty na výrobky od Státního zdravotnického ústavu, pracujeme na našem eshopu, vybíráme obaly, ladíme etikety, nakupujeme laboratorní vybavení atd. Na hithitu bychom rádi vybrali alespoň 50.000,- právě na již zmíněné atesty. Státní zdravotnický ústav totiž musí oficiálně potvrdit, že každý jednotlivý výrobek, který uvádíme na trh, splňuje přísné hygienické standardy a legislativní požadavky. A protože takový certifikát pro každý výrobek stojí nejméně 4.000,-, u dětské kosmetiky dokonce 10.000,-, je to už pořádné sousto. Proto čím víc financí se nám sejde, tím rychleji budou výrobky na trhu. A u vás doma. 

... a ještě něco navíc

Hodně nám záleží na kvalitě a zároveň na ekologii. Lámeme si hlavy, jak dosáhnout obojího. Věřte, není to vůbec snadné. A tak hledáme cesty, jak na to. S minimem kompromisů.
Chceme využívat objevů moderní vědy a přitom neubližovat přírodě.
Chceme účinné a kvalitní složky, ale nechceme, aby se při jejich vývoji testovalo na zvířatech.
Chceme obaly, které zahrabete do kompostu a za měsíc se rozloží, ale nechceme je vozit z druhého konce zeměkoule.
Chceme ty nejlepší štětce. Ale které to jsou - ty vyrobené ze srsti zvířat nebo ty z ropy? 

A tak se na našem blogu můžete těšit na informace ze zákulisí, kde vám toho o kosmetice a o všem kolem ní hodně prozradíme a budeme se s vámi dělit o důvody, které vedly k našim rozhodnutím. Každý z nás totiž může svou troškou přispět k menšímu drancování přírody. Někdo začne látkovými nákupními taškami, jiný nechá auto doma při každodenní cestě do práce, další si založí soběstačnou ekofarmu. My zase umíme vyrobit přírodní kosmetiku. A tak svou vášeň předáváme dál a snažíme se i vás inspirovat k nějaké, byť maličké, změně.

Kdo jsme?

Jsme rodina. Jsme sehraný tým. Jsme nadšenci. Pustili jsme se do toho spolu, protože jsme podobně zapálení a navíc se báječně doplňujeme. 

Anela je hlavně Andy a Ela. Andrea má na starosti výrobu, nové recepty a marketing. Eliška pro vás hledá zajímavé a ověřené informace, stará se o kompletní obsah eshopu, je v kontaktu s dodavateli a stará se o administrativu. 
Anela je ale také naše šedá eminence Ondra. Náš IT guru, který je tak trochu pes na procesy a cashflow. Dohlíží na nás, aby naše nadšení pro bylinky mělo i nějaký řád. 

Proč jsme přišli na Hithit?

Už jsme sice začali, příprava je v plném proudu, ale říkali jsme si, že v těch přípravách nechceme být sami. Chceme se s vámi dělit o radosti i starosti, které nás během toho provází. Znáte to sami - sdílená radost je dvojnásobná, sdílená starost je poloviční. Buďte v tom s námi, buďte naším motorem, oporou i spolutvůrcem. Netajíme se tím, že s nějakou tou korunou od vás bude uvádění výrobků na trh snadnější a rychlejší. O to dřív budete moci i vy na vlastní kůži vyzkoušet voňavou krásu od nás. Zapište se do dějin české kosmetiky a my vás za to rádi odměníme. 

A co odměny, které pro vás chystáme?

Většina z nich je ve výrobě, takže fotit vám je sem budeme průběžně. Věřte však, že si dáváme záležet, aby byly krásné. Spolupracujeme totiž s úžasnými lidmi. Budeme vás s nimi postupně seznamovat a jejich výrobky vám sem fotit. 

Takhle třeba vznikaly naše zástěrky.
Eliška vymalovala každou z nich a vlastním dechem zahřívala, aby uschnuly včas :-).

A tohle? To jsou prototypy nádherných porcelánových mističek, které čekají na glazuru a výpal dřevem. Stvořila je pro vás fantastická sochařka a keramička Majka Krajná, jejíž práci můžete obdivovat třeba na jejím instagramovém profilu

A takhle vypadá cínový přívěsek s růženínem. Ať už si ho dáte na kabelku, klíče nebo v koupelně na zrcadlo, budete nás mít u sebe pořád. A my vám budeme připomínat, že vidět se srdcem je to nejdůležitější pro vás. 

A tady je prototyp našich překrásných cestovních taštiček.  Menší měří cca  17 x 12 cm a je skvělá třeba na vaše denní líčidla do kabelky. A do té větší (25 x 15 cm) se vám zaručeně vejdou miniatury vaší oblíbené kosmetiky, bez které nemůžete strávit ani víkend. Jsou ušité z látky, kterou už nikdo nepotřeboval a asi by skončila někde v koši. Ale protože jsme poznali úžasnou Věrku a její Ryveru, která miluje upcyklování materiálů, můžeme se hrdě přihlásit k tomu, že i my pomáháme látkám najít nové využití. A počkejte, až uvidíte tu nádhernou fialkovou podšívku uvnitř. Neváhejte, je jich jen pár kousků a už nikdy nebudou stejné. 

 

Opravdu hezkých látkových tašek není nikdy dost. Do kabelky, do druhé kabelky, do auta. Další zapomenete u kamarádky, v jiné jste nechali nákup babičce, prostě pořád se někde toulají. Tak ať máte zase jednu krásnou do zásoby, přinášíme vám tu od nás. Všude bude vám i lidem okolo připomínat, jak důležité je vidět tu opravdovou krásu. Vidět srdcem.

A poslední novinka - zrcátko do kabelky :-)

Aktuality

18.7.2019 Vyrábíme a prodáváme!

Vážení přátelé, kamarádi, rodiny a vůbec všichni fanoušci a donátoři Anely :-) Rádi bychom Vám slavnostně oznámili, že i díky Vaší velké podpoře, ať už finanční nebo morální, jsme překonali všechna úskalí a již 2. měsíc fungujeme. Ozýváme se Vám až dnes, protože jsme chtěli mít odladěné všechny…

Viacej

18.12.2018 Odměny rozeslány

Vážení a milí přispěvatelé, rádi bychom vám ještě jednou upřímně poděkovali za vaši pomoc a důvěru, vážíme si každé koruny, která k nám doputovala, i slov podpory, kterými jste nás obdařili.  Vaše odměny jsou již všechny rozeslány, poslední várka odešla včera a věříme, že vše doputuje do Vánoc k…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 13 Jen tak, protože vám fandím

  Jo, líbí se mi to. Bylo by fajn, kdyby se vám to povedlo. S radostí vám posílám stovku a vřelé emailové poděkování mi bude tou nejlepší odměnou. Těším se, až vyzkouším některý z vašich výrobků.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,89 €
  (100 Kč)
 • 275 z 300 Anela bavlněná taška

  Padla mi do oka vaše krásná taška na nákupy a ta tedy musí být moje. Všude mi bude připomínat, jak důležité je  vidět tu opravdovou krásu. Vidět srdcem. A protože nesnáším igelitky a plasty celkově, je to jasná volba. A příště už si do ní dám nákup i od vás. 


  Velikost cca 38x42 cm. Poštovné je v ceně. Do Vánoc je u vás.   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  5,84 €
  (150 Kč)
 • 8 Protože mi zvědavost nedá

  Líbí se mi váš nápad, jste mi sympatické, to co říkáte mi dává smysl. Zároveň mě zajímají vaše tipy na péči o pleť a jak se starat o přírodní kosmetiku, proto vás s chutí podpořím dvěma stovkami, abych knížečku (ebook) dostala.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,79 €
  (200 Kč)
 • 8 Anela krém do chladu a větru 60 ml

  Trávím s dětmi spoustu času venku, a já moc chci vyzkoušet Váš zimní nadýchaný krém, který kamarádky tolik chválí. A pokud Vás tím mohu ještě navíc podpořit, je to pro mě ta pravá volba. 

  Krém se snadno maže i na poskakující netrpělivé skřítky a zajistí, že tvářičky budou chráněné a výlety i v mrazu budou bez bolesti. Vhodný je samozřejmě pro celou rodinu.

  Složení: bambucké máslo, kokosový olej, olej z pšeničných klíčků, mandlový olej, lískooříškový olej, lanolin, bisabolol, CO2 extrakt měsíček a rozmarýn.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,79 €
  (200 Kč)
 • Vypredané!! Anela kosmetická taštička malá

  Protože taštiček není nikdy dost a mít limitovanou edici Anela z upcyklovaného materiálu zní jako prima nápad, vybírám si tuhle malou kosmetickou taštičku, která se mi perfektně hodí do kabelky. Už teď z ní mám velkou radost. Bude mi neustále připomínat, že jsem s vámi od samého začátku.

  ​Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 17x12cm. Poštovné je v ceně.  

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,68 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Anela kosmetická taštička malá - 2. várka


  Protože taštiček není nikdy dost a mít limitovanou edici Anela z upcyklovaného materiálu zní jako prima nápad, vybírám si tuhle malou kosmetickou taštičku, která se mi perfektně hodí do kabelky. Už teď z ní mám velkou radost. Bude mi neustále připomínat, že jsem s vámi od samého začátku. 

  ​Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 17x12cm. Poštovné je v ceně.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,68 €
  (300 Kč)
 • 14 z 16 Zrcátko, v němž se uvidíte srdcem

  Váš projekt se mi moc líbí a s velkou radostí vás podpořím. A protože mě vaše vymazlené zaklapávací zrcátko do kabelky naprosto nadchlo, vybírám si právě to. A pokaždé, když si budu kontrolovat řasenku nebo vyndavat něco z oka, si na vás vzpomenu.  

  Limitovaná edice jen pro Hithit. Nerezové zavírací zrcátko normální i zvětšovací, průměr 57mm, s obrázkem zalitým pryskyřicí. V detailech projektu najdete fotografie a tak si můžete do poznámky připsat, jestli chcete bílé nebo hnědé. 
  Poštovné je v ceně. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,68 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Anela přívěšek s růženínem malý

  Už teď se těším do klubu Anelek a tak si vybírám malý cínový přívěšek, ve tvaru vašeho loga. Propletená srdíčka s malým růženínem si připnu na kabelku, na klíče, nebo prostě jen tak pověsím na zrcadlo.

  Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 3x3cm. Poštovné je v ceně. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,68 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Anela kosmetická taštička velká

  Na cestování potřebuji větší taštičku, do které elegantně schovám všechny svoje propriety. Tuhle originální Anela taštičku z upcyklovaného materiálu prostě musím mít, obzvlášť, když vás tím ještě podpořím. Těším se, až bude plná kosmetiky od vás.

  ​Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 25x15 cm. Poštovné je v ceně.  


   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,57 €
  (400 Kč)
 • 5 z 10 Anela přívěšek s růženínem velký

  Když už, tak pořádně. Miluju velké ozdoby a bude mi ctí se chlubit, že patřím k vám. Velký přívěšek ve tvaru vašeho loga s pořádným kusem růženínu, zavěšený na černé kůži, je pro mě jasnou volbou, jak vás podpořit.

  ​Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 6x6cm. Poštovné je v ceně.  

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,57 €
  (400 Kč)
 • 6 z 15 Anela kosmetická taštička velká - 2. várka

  Na cestování potřebuji větší taštičku, do které elegantně schovám všechny svoje propriety. Tuhle originální Anela taštičku z upcyklovaného materiálu prostě musím mít, obzvlášť, když vás tím ještě podpořím. Těším se, až bude plná kosmetiky od vás. 

  ​Limitovaná edice jen pro Hithit. Velikost cca 25x15 cm. Poštovné je v ceně.   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,57 €
  (400 Kč)
 • Vypredané!! Ručně vyřezávaná mýdlenka s černého bez z CHKO

  Miluju přírodu a vše přírodní. Nadchl mě váš záměr, váš cíl i cesta. Chci do toho jít s vámi, být vám pomocnou rukou a zároveň se vámi nechat inspirovat. Z dárků je pro mě tou správnou volbou ručně vyřezávaná mýdlenka z kmene černého bezu. Je totiž překrásná, ručně vyráběná, 100 % přírodní, česká, má svůj příběh a duši a navíc, zapadá do filosofie „zero waste“. Moc za ní díky.
   
  Vnější rozměr cca 11 x 8 cm, vnitřní 9 x 6 cm, tak akorát na klasicke mydlo. Opatřena dírkami pro odtok mýdlové vody. Ošetřena včelím voskem.
  Limitovaná edice jen pro Hithit.
  Poštovné je v ceně a do Vánoc ji máte doma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  17,52 €
  (450 Kč)
 • 7 z 10 Anela keramický set na pleťovou masku

  Miluju to všechno. Ruční výrobu, české materiály, zlaté české ručičky, nedělní chvilku pro sebe. A protože si chci svou pleťovou masku příště rozmíchávat ve vaší nádherné, ručně točené misce z bílého porcelánu z Dubí, volím právě tuhle formu jak vás podpořit a získat tak právě tuhle odměnu. Ruční práce na kruhu, narůžovělá shino glazura a pálení dřevem v peci dělá z každého kusu neopakovatelný originál. Štětec na rozmíchání a pohodlnou aplikaci je ze světlého dřeva a syntetických štětin. 

  Velikost cca 8cm v průměru. Poštovné je v ceně.  

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  27,25 €
  (700 Kč)
 • Vypredané!! Poukaz - místo tisícovky zaplatím jen 800,-

  Jsem tu mezi prvními, moc vás chci podpořit a tak  beru slevu 20% a za poukaz na 1.000,- zaplatím jen 800,-.

  Vím, že s vámi se nespálím. Bude to skvělý Vánoční dárek, pokud ho vůbec někomu dám :-).

  Poukaz vám vytiskneme na krásný papír a pošleme vám jej domů tak, aby byl pod stromečkem včas. Platnost 1 rok od jeho vystavení. 

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  31,15 €
  (800 Kč)
 • 11 z 20 Poukaz - ušetřím stovku

  Vaši kosmetiku chci úplně nejvíc, už se nemůžu dočkat, až ji vyzkouším. Proto si vybírám dárkový poukaz v hodnotě 1.000,- a jsem ráda, že za ni mohu zaplatit jen 900,-. 

  Poukaz vám vytiskneme na krásný papír a pošleme vám jej domů tak, aby byl pod stromečkem včas. Platnost 1 rok od jeho vystavení. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  35,04 €
  (900 Kč)
 • Vypredané!! Anela zástěra do kuchyně

  Jsem opravdu velký fanoušek vašeho projektu, miluji originály, věci s příběhem a duší, obzvlášť, když podpoří dobrou věc. Zástěra má za sebou trošku adrenalinový příběh, je námi ručně malovaná a vznikala asi hodinu před focením promofotek pro Hithit. Je to navíc profi zástěrka v kvalitním provedení. To se hodí. 

  Univerzální zavazovací velikost, čokoládová barva. Jen 2 kusy. Poštovné je v ceně. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  46,72 €
  (1 200 Kč)
 • 2 z 4 Workshop "Jak na výrobu kosmetiky"

  Skvělé! Podpořím vás a ještě se naučím něco z toho, co umíte vy :-). Když mě naučíte, jak si můžu sama doma vyrobit vlastní krém, deodorant nebo tělové máslo, budu nejšťastnější.

  Maximálně 4 účastníci workshopu. Výuka 1-2 výrobků dle dohody a jejich časové náročnosti. Doba trvání 2,5 hodiny. 

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  58,40 €
  (1 500 Kč)
 • 2 z 2 Individuální workshop "Jak na výrobu kosmetiky”

  Tohle je to pravé! Podpořím vás, budu znát něco z vašeho know-how a ještě s vámi budu úplně sama. Moc a moc se těším.

  Výuka 1-2 výrobků dle dohody a jeho časové náročnosti. Doba trvání 2,5 hodiny. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  155,73 €
  (4 000 Kč)