Kniha Miss AmeriKa

Fiktivní literárně-fotograficko-komiksový dokument performerky Miřenky Čechové o Mckenzie Tomski, která se zamilovala do města New York, ve kterém je cizinkou.

Autor: wo-men

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 1

 • Miřenka v ukázce z představení Miss AmeriKa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 2

 • Miřenka Čechová alias Mckenzie Tomski

 • Ilustrace Chin Yewa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 3

 • Ilustrace Chin Yewa - Miss AmeriKa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 4

 • Koláž fotografií s šerpou Miss AmeriKa

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 1

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 2

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 3

4 207 €
vybrané z 4 049 €

103%

103% splnené

117 ľudí prispelo

Umenie, Literatúra

Prague, Czechia

Všetko alebo nič. Projekt skončil 24.8.2018 v 11:27.

Zobraziť všetky odmeny

Lehce kontroverzní kniha Miss AmeriKa je dílem performerky Miřenky Čechové (ve videu), fotografa Vojtěcha Brtnického a malajského kreslíře Chin Yewa. Představuje symbiózu experimentálního textu, divadelních fotografií a komiksu paralelně ve dvou jazycích - češtině a angličtině.

Ilegální newyorská imigrantka Mckenzie Tomski sarkasticky a nekompromisně glosuje svá setkávání s New Yorkem, jeho obyvateli, tamějšími trendy i sama se sebou. Lajkuje, hejtuje, šmíruje, fakuje i fejkuje, imituje / je imitována, zrychluje / zpomaluje, zírá, stand-upuje, self-promuje se a trochu tinderuje. Kým je? Kdo na ni vede složku?

Experimentální dílo Miss AmeriKa se dá číst ze dvou stran ve dvou jazycích i zároveň v češtině a angličtině. Kniha vychází v nakladatelství wo-men ve spolupráci s Artbureau. Kniha je zpracována i jako multimediální představení v produkci Spitfire Company.

Miřenka Čechová je performerka, choreografka a režisérka, ceněná představitelka tanečního a fyzického divadla působící v souborech Spitfire Company a Tantehorse. Vojtěch Brtnický je fotograf specializující se na soudobý tanec a taneční divadlo. Chin Yew je malajský kreslíř vytvářející autobiografický komiks.

Recenze:
„Miřenka umí z lidí vyzvídat příběhy, jako kdyby jim podávala sérum pravdy. Miss AmeriKa připomíná legendární práci Nan Goldin dokumentující intimní momenty života v sérii  The Ballad of Sexual Dependency, akorát v literární podobě.“ Jacquelyn Claire de Villiers, imigrantka, vypravěčka, divadelní režisérka

„Kniha Miss AmeriKa je výzvou k přehodnocení toho, jak dnes měříme úspěch. Pro miliony neviditelných hrdinů, kteří jsou šampiony stejně jako Mckenzie Tomski, znamená úspěch prožít, vybojovat každý den, snad i s úsměvem na rtech, a aspoň trochou uspokojení ze života, který žijeme." NJ Snider, American University, Katzen Center for the Arts, Washington, D.C.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • zostáva 33 z 45
  Vstupenka na představení Miss AmeriKa (23. 9.)

  Termín 23. 9. 2018. Vstupenka podepsaná Mckenzie Tomski pro 1 osobu do pražského Paláce Akropolis na představení Miss AmeriKa.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 35
  Kniha Miss AmeriKa - druhá nejlepší cena

  1 kus knihy bez poštovného. Kniha je česko-anglická. Osobní převzetí výhradně na Praze 7 dle předchozí domluvy nebo při představení Miss AmeriKa. Vstupenka není v ceně knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  22,27 €
  (550 Kč)
 • predané 30
  Kniha Miss AmeriKa s poštovným (ČR)

  1 kus knihy s poštovným výhradně v rámci ČR v ceně. Kniha je česko-anglická. Prosím vložte do poznámky telefonní číslo kvůli doručení!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  25,51 €
  (630 Kč)
 • zostáva 41 z 50
  Kniha + vstupenka + křest (9.10.)

  KVK = 1 kniha + 1 vstupenka + 1 křest. Kniha a vstupenka podepsaná Mckenzie Tomski pro 1 osobu do pražského Paláce Akropolis na představení Miss AmeriKa. Součástí večera bude oficiální křest a předání knihy Miss AmeriKa. Termín 9. 10. 2018.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  36,44 €
  (900 Kč)
 • predané 0
  Kniha Miss AmeriKa s poštovným (EU)

  1 kus knihy s poštovným výhradně v rámci EU. Nutno do poznámky vložit telefonní číslo kvůli doručení! Pokud chcete další knihu, připlaťte prosím 630 Kč, což zohledňuje další výtisk knihy + doplatek poštovného. Zasíláme max. 4 knihy naráz.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  44,54 €
  (1 100 Kč)
 • predané 3
  Kniha Miss AmeriKa s poštovným (mimo EU)

  1 kus knihy s poštovným do zahraničí mimo země EU. Nutno do poznámky vložit telefonní číslo kvůli doručení! Pokud chcete další knihu, připlaťte prosím 700 Kč, což zohledňuje další výtisk knihy + doplatek poštovného. Zasíláme max. 4 knihy naráz.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,74 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Backstage pro 1

  Komentovaná zkouška vzniku představení s Miřenkou Čechovou pro 1 osobu. Max. 5 osob na jeden termín. Termíny dle oboustranné dohody s Miřenkou. Kniha v ceně. Místo: Praha.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,99 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  5 kg žen

  Výhodný balíček 4 knih o ženách z produkce nakladatelství wo-men: Miss AmeriKa + Intimita + Černé roky + Ženy 60+. Cena již zahrnuje poštovné v rámci ČR. Doplňte prosím telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,24 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 3 z 4
  Brunch pro 2

  Společný brunch s tvůrci Miss AmeriKa pro 2 osoby. Termín dle oboustranné dohody. Místo v Praze bude upřesněno. 1 knížka Miss AmeriKa v ceně. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,47 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 7 z 8
  Limitka knihy Miss AmeriKa + poštovné (ČR)

  1 kus knihy Miss AmeriKa s originálním uměleckým dílem malajského kreslíře Chin Yewa. Cena zahrnuje poštovné v rámci ČR. Připište prosím do poznámky telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  323,95 €
  (8 000 Kč)
 • predané 1
  Limitka knihy Miss AmeriKa + poštovné (Svět)

  1 kus knihy Miss AmeriKa s originálním uměleckým dílem malajského kreslíře Chin Yewa. Cena zahrnuje poštovné do zahraničí. Připište prosím do poznámky telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  364,45 €
  (9 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Mckenzie sólíčko

  Krátká rapová performance Mckenzie Tomski. Objednejte si Mckenzie na večírek, do práce, domů - pouze v rámci ČR. Termíny dle oboustranné dohody předem. Pět knížek Miss AmeriKa v ceně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  809,88 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Vyprodané představení

  Představení Miss AmeriKa pro max 90 osob odehrané v pražském Paláci Akropolis v oboustranně dohodnutém termínu v rámci sezóny 2018/2019. Knihy nejsou v ceně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 429,64 €
  (60 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Miss AmeriKa - za nejlepší cenu!

  1 kus knihy bez poštovného. Kniha je česko-anglická. Osobní převzetí výhradně na Praze 7 dle předchozí domluvy nebo při představení Miss AmeriKa. Vstupenka není v ceně knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,25 €
  (500 Kč)