Kniha Miss AmeriKa

Fiktivní literárně-fotograficko-komiksový dokument performerky Miřenky Čechové o Mckenzie Tomski, která se zamilovala do města New York, ve kterém je cizinkou.

Autor: wo-men

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 1

 • Miřenka v ukázce z představení Miss AmeriKa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 2

 • Miřenka Čechová alias Mckenzie Tomski

 • Ilustrace Chin Yewa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 3

 • Ilustrace Chin Yewa - Miss AmeriKa

 • Fotografie z knihy Miss AmeriKa 4

 • Koláž fotografií s šerpou Miss AmeriKa

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 1

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 2

 • Ukázka knihy Miss AmeriKa 3

4 216 €
vybrané z 4 058 €

103%

103% splnené

117 ľudí prispelo

Umenie, Literatúra

Prague, Czechia

Zobraziť všetky odmeny

Lehce kontroverzní kniha Miss AmeriKa je dílem performerky Miřenky Čechové (ve videu), fotografa Vojtěcha Brtnického a malajského kreslíře Chin Yewa. Představuje symbiózu experimentálního textu, divadelních fotografií a komiksu paralelně ve dvou jazycích - češtině a angličtině.

Ilegální newyorská imigrantka Mckenzie Tomski sarkasticky a nekompromisně glosuje svá setkávání s New Yorkem, jeho obyvateli, tamějšími trendy i sama se sebou. Lajkuje, hejtuje, šmíruje, fakuje i fejkuje, imituje / je imitována, zrychluje / zpomaluje, zírá, stand-upuje, self-promuje se a trochu tinderuje. Kým je? Kdo na ni vede složku?

Experimentální dílo Miss AmeriKa se dá číst ze dvou stran ve dvou jazycích i zároveň v češtině a angličtině. Kniha vychází v nakladatelství wo-men ve spolupráci s Artbureau. Kniha je zpracována i jako multimediální představení v produkci Spitfire Company.

Miřenka Čechová je performerka, choreografka a režisérka, ceněná představitelka tanečního a fyzického divadla působící v souborech Spitfire Company a Tantehorse. Vojtěch Brtnický je fotograf specializující se na soudobý tanec a taneční divadlo. Chin Yew je malajský kreslíř vytvářející autobiografický komiks.

Recenze:
„Miřenka umí z lidí vyzvídat příběhy, jako kdyby jim podávala sérum pravdy. Miss AmeriKa připomíná legendární práci Nan Goldin dokumentující intimní momenty života v sérii  The Ballad of Sexual Dependency, akorát v literární podobě.“ Jacquelyn Claire de Villiers, imigrantka, vypravěčka, divadelní režisérka

„Kniha Miss AmeriKa je výzvou k přehodnocení toho, jak dnes měříme úspěch. Pro miliony neviditelných hrdinů, kteří jsou šampiony stejně jako Mckenzie Tomski, znamená úspěch prožít, vybojovat každý den, snad i s úsměvem na rtech, a aspoň trochou uspokojení ze života, který žijeme." NJ Snider, American University, Katzen Center for the Arts, Washington, D.C.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 33 z 45 Vstupenka na představení Miss AmeriKa (23. 9.)

  Termín 23. 9. 2018. Vstupenka podepsaná Mckenzie Tomski pro 1 osobu do pražského Paláce Akropolis na představení Miss AmeriKa.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  12,17 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! Kniha Miss AmeriKa - za nejlepší cenu!

  1 kus knihy bez poštovného. Kniha je česko-anglická. Osobní převzetí výhradně na Praze 7 dle předchozí domluvy nebo při představení Miss AmeriKa. Vstupenka není v ceně knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  20,29 €
  (500 Kč)
 • 35 Kniha Miss AmeriKa - druhá nejlepší cena

  1 kus knihy bez poštovného. Kniha je česko-anglická. Osobní převzetí výhradně na Praze 7 dle předchozí domluvy nebo při představení Miss AmeriKa. Vstupenka není v ceně knihy.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  22,32 €
  (550 Kč)
 • 30 Kniha Miss AmeriKa s poštovným (ČR)

  1 kus knihy s poštovným výhradně v rámci ČR v ceně. Kniha je česko-anglická. Prosím vložte do poznámky telefonní číslo kvůli doručení!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  25,56 €
  (630 Kč)
 • 41 z 50 Kniha + vstupenka + křest (9.10.)

  KVK = 1 kniha + 1 vstupenka + 1 křest. Kniha a vstupenka podepsaná Mckenzie Tomski pro 1 osobu do pražského Paláce Akropolis na představení Miss AmeriKa. Součástí večera bude oficiální křest a předání knihy Miss AmeriKa. Termín 9. 10. 2018.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  36,52 €
  (900 Kč)
 • 0 Kniha Miss AmeriKa s poštovným (EU)

  1 kus knihy s poštovným výhradně v rámci EU. Nutno do poznámky vložit telefonní číslo kvůli doručení! Pokud chcete další knihu, připlaťte prosím 630 Kč, což zohledňuje další výtisk knihy + doplatek poštovného. Zasíláme max. 4 knihy naráz.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  44,63 €
  (1 100 Kč)
 • 3 Kniha Miss AmeriKa s poštovným (mimo EU)

  1 kus knihy s poštovným do zahraničí mimo země EU. Nutno do poznámky vložit telefonní číslo kvůli doručení! Pokud chcete další knihu, připlaťte prosím 700 Kč, což zohledňuje další výtisk knihy + doplatek poštovného. Zasíláme max. 4 knihy naráz.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  60,86 €
  (1 500 Kč)
 • 20 z 20 Backstage pro 1

  Komentovaná zkouška vzniku představení s Miřenkou Čechovou pro 1 osobu. Max. 5 osob na jeden termín. Termíny dle oboustranné dohody s Miřenkou. Kniha v ceně. Místo: Praha.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu

  81,15 €
  (2 000 Kč)
 • 5 z 10 5 kg žen

  Výhodný balíček 4 knih o ženách z produkce nakladatelství wo-men: Miss AmeriKa + Intimita + Černé roky + Ženy 60+. Cena již zahrnuje poštovné v rámci ČR. Doplňte prosím telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu

  101,44 €
  (2 500 Kč)
 • 3 z 4 Brunch pro 2

  Společný brunch s tvůrci Miss AmeriKa pro 2 osoby. Termín dle oboustranné dohody. Místo v Praze bude upřesněno. 1 knížka Miss AmeriKa v ceně. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu

  202,88 €
  (5 000 Kč)
 • 7 z 8 Limitka knihy Miss AmeriKa + poštovné (ČR)

  1 kus knihy Miss AmeriKa s originálním uměleckým dílem malajského kreslíře Chin Yewa. Cena zahrnuje poštovné v rámci ČR. Připište prosím do poznámky telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  324,61 €
  (8 000 Kč)
 • 1 Limitka knihy Miss AmeriKa + poštovné (Svět)

  1 kus knihy Miss AmeriKa s originálním uměleckým dílem malajského kreslíře Chin Yewa. Cena zahrnuje poštovné do zahraničí. Připište prosím do poznámky telefonní číslo kvůli doručení.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu

  365,19 €
  (9 000 Kč)
 • 3 z 3 Mckenzie sólíčko

  Krátká rapová performance Mckenzie Tomski. Objednejte si Mckenzie na večírek, do práce, domů - pouze v rámci ČR. Termíny dle oboustranné dohody předem. Pět knížek Miss AmeriKa v ceně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu

  811,52 €
  (20 000 Kč)
 • 2 z 2 Vyprodané představení

  Představení Miss AmeriKa pro max 90 osob odehrané v pražském Paláci Akropolis v oboustranně dohodnutém termínu v rámci sezóny 2018/2019. Knihy nejsou v ceně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu

  2 434,57 €
  (60 000 Kč)