Auto pro Loutkový svět

Originální zájezdové loutkové divadlo z Ostravy hledá peníze na dodávku, se kterou by mohlo jezdit rozdávat úsměvy a radost nejen dětem po celé republice. Pomozte prosím Strašfuňákovi, Funilce a jejich kamarádům šířit dobrou náladu všude, kde je potřeba.

 • Festival Miniteatro, foto Jiří Szturc

 • Představení Strašfuňákova mňamka, foto Jiří Szturc

 • Strašfuňák musí převoz zvládnout sám...

 • Noc s Andersenem, Knihcentrum Ostrava

 • Jsme tu jako sardinky! A to nemáme kufry!

 • Funilka čekajíc na taxíka... (nevešla se do auta).

 • Vnitřní scéna - ilust. foto velikosti scény

 • Venkovní scéna - ilustr. foto velikosti scény

 • Kéž bychom to auto mohli mít...

 • Marie Dorta Koblížková, marioneta

 • Hrabě Hubert, marioneta

 • Duch Albert Rýmečka, marioneta

 • Král RádOslav, marioneta

 • Suvelíček, marioneta

340 €
vybrané z 7 122 €

4%

4% splnené

16 ľudí prispelo

Divadlo, Vzdelávanie

Ostrava, Moravskoslezský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 2.8.2018 v 14:10.

Zobraziť všetky odmeny

KDO JSME?

Jsme dva nadšenci - David Velčovský a Kateřina Svobodová, kteří se na přelomu roku 2016/17 rozhodli změnit svůj život a odejít ze svého zaměstnání v Národním divadle moravskoslezském, abychom založili vlastní autorský projekt s názvem Loutkový svět.

Svou současnou práci bereme oba jako životní šanci dělat něco, co má nejen smysl, ale šíří také radost, zábavu, poučení i vzdělání. Dáváme si záležet, všechny loutky/dekorace/rekvizity si navrhujeme a vyrábíme vlastnoručně. Všechna představení přizpůsobujeme konkrétnímu publiku, takže je vlastně každé jedinečné... Vkládáme do toho všechno! Srdce, zkušenosti, energii i čas a neskutečně  nás to baví! Rádi objevujeme, jakou sílu loutky mají a co dokáží. Dokonce i vlastní děti zapomínají, že před nimi hrají rodiče s loutkou v ruce a bez zábran se otevírají svým plyšovým nebo dřevěným kamarádům. Přesvědčujeme se o tom i v projektu Loutky v nemocnici, jehož jsme oba součástí. Více info na www.loutkovysvet.cz, FB @LoutkovySvet, IG @loutkovysvet.

CO NABÍZÍME?

Náš Loutkový svět není jen loutkové divadlo. Zahrnuje v sobě originální zájezdová autorská představení (za 1,5 roku jsme uvedli přes 30 premiér a děláme i představení "na míru"), výrobu vlastních loutek a charakterů, tvořivé workshopy, zajímavé besedy a přednášky o historii i typologii loutek, nebo také výstavy a loutkářský archiv knih a textů. Jde nám o to, abychom v divácích vzdudili zájem o loutky a loutkové divadlo jakožto jedinečný imaginární svět.

Realizujeme loutková představení pro všechny věkové kategorie diváků, zároveň s nimi rádi tvoříme, vedeme je ke kreativitě, snažíme se je naučit rozumět loutkám a loutkářskému řemeslu jako takovému. V tomto smyslu jsme založili na ostravské ZŠ Gen. Píky vlastní ateliér, kde pořádáme především besedy a přednášky, malá představení, nebo kroužek "Loutkáček", kde s dětmi vytváříme loutky podle jejich vlastních návrhů, ty se pak učí ovládat a připraví s nimi představení pro rodiče.

Těší nás, když naše návštěvníky a diváky inspirujeme, naučíme něco nového, pobavíme, rozptýlíme a oni tak zapomenou na všední starosti. Největší odměnou jsou pro nás spokojené a usměvavé tváře. V živé mysli máme vzpomínku na třídu páťáků, kteří nás navštívili v loutkovém ateliéru a po besedě nám s nadšením řekli, že jsou loutky lepší než mobil a počítač.
 

PROČ POTŘEBUJEME HIT HIT?

Naším cílem v tomto projektu HIT HIT je získat finanční prostředky na pořízení vícemístného auta typu Ford Tranzit/Custom, Renault Trafic Passenger, VW Transporter apod.

Naše nejpopulárnější loutky Strašfuňák a Funilka se těší rozrůstající se pozornosti přesahující rámec našeho kraje (hrajeme nejen v Ostravě a okolí, Opavě, Frenštátu pod Radhoštěm, Karviné, Olomouci, Lanškrouně, Jeseníku, Chlumu u Třeboně, Brně aj.).
Jelikož jsme jediná loutková společnost v ČR nabízející kombinaci širokého spektra vlastních programů (představení/besedy či přednášky/workshopy/výstavy), o které je velký zájem, máme čím dál větší problémy s přepravou výprav a vybavení.

Rádi bychom i nadále vyhověli všem typům poptávek školek, škol, domů seniorů, dětských domovů, festivalů aj. po celé ČR. Bohužel to v současné chvíli nedokážeme, protože nemáme k dispozici velké auto, do kterého bychom se kompletně vešli se všemi loutkami, dekoracemi, herci a technickým vybavením najednou. Jsme „mladá“ divadelní společnost a bohužel ještě bez dotační přízně města či kraje. Nechceme to ale vzdát a smířit se s tím, že něco "nejde“!!! Hledáme tedy možnosti, jak získat prostředky na alespoň ojeté auto, díky kterému bychom se dokázali dopravit opravdu kamkoliv, aniž bychom museli navyšovat cenu za naše vystoupení a mohli tak zůstat dostupní i příspěvkovým či neziskovým organizacím.

Aktuality

5.6.2018 Loutkový svět vyhrál hlavní cenu na festivalu MiniTEATRO Jiřího Tibitanzla

Divadlo Loutkový svět získalo na festivalu malých nezávislých divadel MiniTEATRO Jiřího Tibitanzla 2018 hlavní cenu za představení Strašfuňákova cesta kolem světa! Viz www.miniteatro.cz nebo náš web www.loutkovysvet.cz

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3
  Strašfuňákovo Ď

  Chceš přispět, ale nepotřebuješ žádnou odměnu. Stačí Ti dobrý pocit... To je od Tebe moc pěkné!

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  3,96 €
  (100 Kč)
 • predané 4
  Strašfuňákovo velké Ď

  Nespokojíš se jen s dobrým pocitem, nutně potřebuješ nějakou spojitost s Loutkovým světem. Tomu rozumíme a pošleme Ti tedy originální pohled s věnováním Strašfuňáka a Funilky i s jejich autogramy.

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  7,91 €
  (200 Kč)
 • predané 3
  Strašfuňákův DÍK

  Chceš přispět a mít dobrý pocit s celou rodinou? No jasně! Pošleme Ti  originální pohlednice s věnováním a autogramy Strašfuňáka a Funilky + 2 placky Loutkového světa, ale taky originální vystřihovánky s plošnými loutkami S & F! Zábava s dětmi zaručena!

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,78 €
  (500 Kč)
 • zostáva 19 z 25
  Funilčino JŮ

  Chceš udělat dobrou věc a celý rok si to připomínat? Bez problémů! Pošleme Ti domů originální handmade kalendář s perokresbami Strašfuňáka a Funilky 2019, který budeš mít po celý příští rok na očích! No a k tomu přidáme navrch ještě i pohled a placku.

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,56 €
  (1 000 Kč)
 • predané 0
  Strašfuňákovo zvučné DÍKES

  Chtěl bys mít kdykoliv po ruce pár vřelých slov a trochu srandy? Odměnou za tento příspěvek Ti pošleme MP3 s osobním audio poděkováním Strašfuňáka a Funilky doplněné o netradiční verzi klasické pohádky. Emoce budou tryskat z plyše! A aby toho nebylo málo, přidáme ještě spešl PDF omalovánku.

  Za příspěvek moc děkujeme!

  PS: Do doplňkové poznámky prosím uveď svůj mail. Díkeees!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  59,35 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Funilčin OBDIV

  Jsi fajnšmekr, který ocení kvalitu a umění? V tom případě máš zaručeno dodání originálu perokresby formátu A3 Strašfuňáka a/nebo Funilky s věnováním autora. No a navrch přidáme ještě úžasnou pohlednici!

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  79,13 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Strašfuňákova POKLONA

  Strašfuňák se Ti dostal pod kůži, co? Tak za tento příspěvek ho můžeš mít i na ní!
  Pošleme Ti originálního, ručně vyrobeného maňáska Strašfuňáka! Žádná strojovýroba, žádný masový prodej. Prostě absolutně limitovaná edice, na které si dáme extra záležet!

  Za příspěvek moc děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  197,82 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Funilčina POKLONA

  Funilka se Ti dostala pod kůži, co? Tak za tento příspěvek ji můžeš mít i na ní!
  Pošleme Ti originálního, ručně vyrobeného maňáska Funilky! Žádná strojovýroba, žádný masový prodej. Prostě absolutně limitovaná edice, na které si dáme extra záležet!

  Za příspěvek moc děkujeme!


   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  197,82 €
  (5 000 Kč)
 • predané 0
  Strašfuňákovo a Funilčino TOVÁMTEDADÍKY

  Stáváš se naším fandou a tím pádem musíš mít své originální video se Strašfuňákem a Funilkou! Samozřejmě! Za tento příspěvek ho máš mít! Připravíme pro Tebe speciální cca 2 minutové video (zdravici/blahopřání k narozeninám/výročí apod.) dle Tvého přání! Budeš mít originální sestříhaný mikrofilm nejen na své sociální sítě!

  Za příspěvek moc děkujeme!

  PS: Budeme potřebovat Tvé telefonní číslo k domluvě! Nech nám ho v doplňkové poznámce. ;-) Díky!

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  197,82 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Strašfuňákovo srdečné DĚKUJI a Funilčino WOW

  Dvě mouchy jednou ranou? Může být! Tento příspěvek Ti zajistí libovolné představení z naší nabídky (cca 20 titulů), které pro Tebe a Tvé hosty (max 50 osob) zahrajeme v ateliéru Loutkového světa. Toto hodinové představení můžeš komukoliv věnovat jako dárek, či si ho užít s nejbližšími! Ale úplně klidně budeme hrát jen pro Tebe!

  Za příspěvek moooc děkujeme!!!

  PS: Budeme potřebovat Tvé telefonní číslo k domluvě! Nech nám ho v doplňkové poznámce. ;-) Díky!

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  395,65 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Strašfuňákovy a Funilčiny VELEDÍKY

  Je nám ctí, že máš zájem o odměnu nejvyšší, kterou je společně strávené odpoledne se Strašfuňákem a Funilkou (ale tím pádem i s Katkou a Davidem!). Přijedeme za Tebou, dovolíme Ti nakouknout do našeho soukromí (tzn. do kufru, kde žijeme), budeme si povídat o všem možném, zahrajeme Ti třeba Šípkovku a pokud máš odvahu a nervy ze železa, můžeme i zazpívat! Rádi se seznámíme s Tvou rodinou, budeš-li chtít! Zkrátka celé odpoledne bude tak trochu ve Tvé režii (Pozor! Do bazénu s Tebou ale nepůjdem, zmoknul by nám plyš!).

  Samosebou přivezeme i kopu dárků, jako je kalendář, pohledy, placky, omalovánky i vystřihovánky! A když budeš chtít, ukážeme Ti, co se s tím vším dá dělat! :-D

  Jo a aby bylo jasno – na dveřích budoucího auta budeme na čestném místě pyšně vozit Tvé jméno!

  Za příspěvek opravdu moooooc veleděkujeme!

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  791,30 €
  (20 000 Kč)