Kniha S Odvahou v srdcích - II. díl

Druhý díl knihy S odvahou v srdcích známého badatele a publicisty Zbyňka Miloše Dudy je připraven k vydání. Publikace obsahuje životní příběhy a profesionální dráhy nejvýznamnějších představitelů českého vojenství v období první poloviny 20. století.

 • Brig. gen. A. M. Číla, DSO

 • Div. gen. Doc. Vojtěch Vladimír Klecanda, DSO

 • Div. gen. Ing. Radolo Gajda, CB

 • Arm. gen. Jan Syrový, CB

 • Gen. Ing. Otakar Husák

4 042 €
vybrané z 4 036 €

100%

100% splnené

63 ľudí prispelo

Literatúra

Zobraziť všetky odmeny

Co je náš cíl?

Na konci roku 2015 jsme i díky tomuto portálu mohli vydat první část tohoto vynikajícího díla známého badatele a publicisty Zbyňka Miloše Dudy. Nyní je připraven do tisku druhý díl. Potřebujeme finanční prostředky na jeho vytištění. Druhý díl má 448 stran, tisk bude opět barevný na kvalitním papíře, neboť jedinečná obrazová dokumentace (více než 200 ks) si to opravdu zaslouží.

Detaily

Životní příběhy významných představitelů českého vojenství a politiky, kteří prošli bitvami I., a někteří i II. světové války. Jde o tyto osobnosti: Brig. gen. Antonín Mikuláš Číla, DSO: čs. legionář v Rusku, výtečný velitel, neohrožený člověk, který vždy hájil principy legionářské cti. Fascinující záznam z deníku příslušníka pěchoty Františka Mareše na bitvu u Zborova. Gen. Ing. Otakar Husák: čs. legionář bojující v Rusku a ve Francii, s mimořádnými velitelskými schopnostmi. Div. Gen. Ing. Radolo Gajda, CB: zvraty a pády skvělého vojáka, neúspěšného politika a neutuchajícího vlastence. Div. gen. Doc. Vojtěch Vladimír Klecanda, DSO: jeden z prvních legionářů v Rusku, diplomat, jemuž jeho kariéra někdy usnadnila, jindy zkomplikovala životní dráhu, až mu nakonec zlomila vaz. Arm. gen. Jan Syrový, CB: prožil více než dvacet let na absolutním výsluní a také prožil více než dvacet let absolutní temnoty. Oddaný vlastenec, chrabrý voják, ale neschopný organizátor a stratég.

... a ještě něco navíc

V tomto díle nenajdete pouze osudy výše uvedených českých vojáků a politiků, ale také velmi zajímavé svědectví o tom, jak čs. legionáři hlídali carský zlatý poklad,dále studii o čs. fašismu ve 20. a 30. letech minulého století (a mj. se dozvíte, jak to bylo s texty novináře Ferdinanda Peroutky, jehož článek nelze nalézt).

Kdo jsme?

Autor

PhDr. Zbyněk Miloš Duda je historik a teoretik umění, kurátor, pedagog, publicista a spisovatel. Po převratu v roce 1989 se mohl naplno vrátit k odborné, publikační, přednáškové a pedagogické práci, v níž se převážně zabývá dějinami 19. a 20. století. Od roku 1981 se začal věnovat tématice československého politického, vojenského a leteckého odboje v letech 1914–1918 a 1939–1945. 

Vydavatel

Knihu vydává obecně prospěšná společnost Centrum české historie. Hledáme všechny vlastence pro podporu tohoto projektu, jímž bude zpřístupněna další významná etapa novodobé české historie.

Budeme si velice vážit, pokud se rozhodnete podpořit vydání této knihy a budete mimo níže uvedené odměny zapsáni jako naši dárci a podporovatelé na webových stránkách Centra české historie a poděkujeme vám ve výroční zprávě Centra za rok 2018.

Aktuality

19.4.2018 Dosáhli jsme cíle!

Milí přispěvatelé, máme jeden den a 21 hodin do konce průběhu projektu, jehož cílem bylo zajistit prostředky na vytištění II. dílu knihy Z. M. Dudy S odvahou v srdcích. A máme splněno!  Pokud vybereme více než 100 %, schováme si vybranou částku, abychom mohli uspořádat krásný křest a všem Vám…

Viacej

4.4.2018 Chcete být součástí zajímavého projektu?

Kniha S odvahou v srdcích je projektem, který zaplňuje bílá místa v novodobé české historii. Vytištěním knihy nemusí zdaleka vše končit. Mohou následovat besedy a možná s autorem připravíme i výstavu o osobnostech, jejichž vzestupy a pády se odehrávaly před očima celého národa. Staňte se i vy…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 6
  Dárkový box na oba díly knihy

  Možná již máte I. díl a těšíte se na druhý, až konečně vyjde. Svým příspěvkem můžete získat  dárkový box, do něhož vložíte oba díly knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,15 €
  (200 Kč)
 • predané 3
  Kniha v den vydání

  Touto částkou si předplatíte II. díl knihy. Bude odeslána poštou tentýž den, kdy vyjde – poštovné samozřejmě neplatíte.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  18,34 €
  (450 Kč)
 • predané 14
  Kniha s věnováním

  Knihu Vám zašleme s osobním věnováním a podpisem autora – můžete si napsat, komu chcete knihu věnovat. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,38 €
  (500 Kč)
 • predané 6
  Kniha s poděkováním a věnování

  Zašleme Vám knihu s věnováním autora. V úvodu knihy bude vytištěno vaše jméno v seznamu těch, kterým vydavatel a autor děkují za podporu při vydání knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,46 €
  (600 Kč)
 • predané 5
  Kniha, věnování, poděkování a dárkový box

  Dostanete knihu s věnováním autora a v úvodu knihy bude vytištěno vaše jméno v seznamu těch, kterým vydavatel a autor děkují za podporu při vydání knihy. Ke knize získáte dárkový box, do něhož budete moci uložit první i druhý díl této publikace.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,61 €
  (800 Kč)
 • zostáva 33 z 50
  Kniha, věnování, poděkování, dárkový box a křest

  Získáte knihu a budete pozváni na její křest, kde budete mít možnost setkat se s autorem, který vám napíše osobní věnování. V úvodu knihy bude vytištěno vaše jméno s poděkováním za podporu při vydání knihy. Zároveň získáte dárkový box pro oba díly této knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  61,15 €
  (1 500 Kč)
 • Vypredané!!
  Dvě knihy a kmotr na křtu

  Dostanete dva exempláře knihy s osobním věnováním, v úvodu knihy bude vytištěno vaše jméno v seznamu těch, kterým vydavatel děkuje za podporu při vydání knihy. Zároveň získáte 2 dárkové boxy pro oba díly této knihy. Budete pozváni na křest knihy a stanete se kmotrem knihy – budete ji slavnostně křtít.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  142,68 €
  (3 500 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Patron knihy

  Budete uvedeni na speciální čestné stránce v knize – pokud darujete částku jako podnikatel či firma, bude na tomto místě otištěno spolu s poděkováním i logo vaší firmy a vaše logo bude publikováno na webových stránkách vydavatele jako VIP partner tohoto projektu. Dostanete čtyři exempláře knihy s osobním věnováním. Zároveň získáte 4 dárkové boxy pro oba díly této knihy. Budete pozváni na křest knihy a stanete se kmotrem knihy – budete ji slavnostně křtít.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  407,66 €
  (10 000 Kč)