Straight Outta Kunčičky: Grassroots ve vyloučené lokalitě

Cílem je získaní prostředků na konkrétní aktivity úspěšných boxerů, talentovaných fotbalistů a zapálených aktivních občanů z jedné ostravské vyloučené lokality. Chceme ukázat, že i ve vyloučených lokalitách žijí lidé aktivně vzdorující lžím a předsudkům.

Poděkování za podporu kampaně Straight Outta Kunčičky

7.4.2018

Vážené podporovatelky, vážení podporovatelé projektu Straight Outta Kunčičky,

jsme hrdí na to, že vám tímto můžeme oznámit úspěšné zakončení naší crowdfundingové kampaně. Zvládli jsme to a vybrali dokonce víc, než jsme doufali.

Děkujeme tímto všem, kteří se rozhodli náš projekt podpořit nejenom finančně, ale i sdílením informací o projektu mezi svými přáteli a známými. Podle našich informací byla síla osobního doporučení stejně významná jako zájem opinion makerů na sociálních sítích. To je v době, kdy roste význam různých virtuálních štváčů, důležité zjištění. Šeptanda je důležitá i v 21. století. I pro nás.

Zvláště bychom chtěli poděkovat i lidem, kteří si za odměnu vybrali návštěvu sousedských slavností. Váš zájem byl v závěrečných fázích kampaně velmi důležitý. Mobilizoval totiž i některé naše nevěřící známé :)

Od příštího týdne začneme připravovat vaše odměny. Vzhledem k tomu, že jsme tři různé skupiny, tak nám příprava a koordinace zabere trochu času. V průběhu jarních měsíců ale snad všechno zvládeme. Mějte tedy prosím s námi trpělivost. O všem budete včas informováni.

Takže ještě jednou díky moc všem a s některými z vás již brzy na shledanou!

Vyšel o nás článek v magazínu ego! Hospodářských novin - naši boxeři na obálce!

23.3.2018

Vážené podporovatelky a vážení podporovatelé našeho projektu Straight Outta Kunčičky,

máme velkou radost, že náš projekt oslovil veřejnost po celém Česku a prostřednictím sociálních sítí jej sdílí tolik lidí, že vzbudil i pozornost Hospodářských novin.

Novináři z jejich magazínu ego! k nám do Kunčiček před pár týdny zavítali, napsali o nás bezvadnej článek a opatřili jej fotkama, které si vystavíme na noční stolek:) Naši boxeři se dokonce objevili na jejich titulní stránce. Článek se ale obejvil i na webu a přečíst ji jej můžete zde: https://ego.ihned.cz/c1-66088190-bacha-nastupuji-kuncicky-ostravska-ctvrt-nechce-byt-ghettem-rozmahajicimu-se-zmaru-celi-boxem-a-fotbalem

Podle letmého pohledu na vybranou částku to navíc to vypadá, že s některými z vás se už brzo potkáme!

Díky a buďte dobří!

Čtrnáct dní do konce projektu Straight Outta Kunčičky. Spojme síly!

18.3.2018

Vážené přítelkyně a vážení přátelé našeho projektu Straight Outta Kunčičky: Grassroots ve vyloučené lokalitě,

rádi bychom vám poděkovali za váš finanční příspěvek našemu projektu a stále věříme, že vám budeme moci zprostředkovat vámi vybranou odměnu. Tímto e-mailem bychom se vás jenom krátce pochlubit, že se našemu projektu dostalo mnoha hezkých reakcí, který se dokonce proměnil i v zájem několika médií. O různých částech našeho projektu informovaly postupně weby a2larm.cz, romea.cz, ale přidal se i Český rozhlas Ostrava a nedávno nás navštívili i novináři z magazínu ego! Hospodářských novin.

A co děláme my? Vyhráváme, trénujeme a poctivě se staráme o naši čtvrť!

Náš boxerský tým se mezitím zúčastnil mezinárodních turnajů v Nitře (SR) a Rybiku (PR). Na Slovensku si náš borec Robin Tokár vyboxoval dokonce 1. místo. Ještě větším úspěchem ale je, že naše tréninky jsou pořád více  navštěvovány a přivítali jsme mezi sebou i další holku! Přesvědčit se můžete na našem facebooku (https://www.facebook.com/BoxingKingClub/).

Jarda a jeho svěřenci také nelení a poctivě se připavují na další sportovní akce. Trénují zatím pořád v tělocvičně, ale už brzo vyběhnou do ulic Kunčiček. Pozítří mají v plánu vyrazit na bazén a do sauny. To aby se jim z kopačáků netočila hlava. Každopádně projekt týmů Mongaguá, do něhož patří i klub z naší čtvrti, byl nominován na cenu Gratias Tibi! Loni to vyhrál  projekt zabývající se „fake news“, tak doufáme, že letos to vyhraje projekt, který přináší jenom good news. Více o akci se dozvíte zde http://www.gratiastibi.cz/.

Komunitní skupiny se pak snaží vyzvědět stanoviska oficiálních institucí k bezpečnosti v naší čtvrti, připravují velký jarní úklid, řeší problematické záležitosti s dopravou a pomalu začínají připravovat sousedské slavnosti. Nedávno někteří z nás vyrazili i na ostravské promítání filmu Hranice práce a besedu s jeho tvůrkyněmi Apolenou Rychlíkovou a Sašou Uhlovou. Máme i společné foto, ale bohužel na něm chybí mladé pušky, které se stydí fotit haha. Každopádně na fotku můžete kouknout v galerii projektu nebo na tomto odkaze: https://d2fc819w98cyv2.cloudfront.net/projects/project_4029/gallery/42481_1521400576684_600x400.

A co máte dělat vy? Sdílejte prosím informace o našem projektu. Máme už jen 14 dní!

Každopádně 31 dní od vyhlášení projektu je za námi a zbývají poslední 2 týdny. Navzdory zájmu médií a mnoha sdílením (napočítali jsme jich přes 50) nám chybí ještě dost k tomu, abychom se přiblížili naší cílové částce. Pokud se k ní nevyšplháme, peníze vám všem přijdou zpátky. A zbydou jen lajky:)  Vsadili jsme se ale s jedním našim známým, že pokud se dostaneme alespoň přes 60 tisíc, tak zbytek dohodí on. V takovém případě nám už tolik nechybí...

Tak pojďme všichni: černí bílí, spojme síly!

Informuje o nás i web Romea.cz

24.2.2018

Dobré odpoledne!

Díky za to, že jste vůbec náš projekt rozklikli. Těm, co se náš projekt zalíbil natolik, že přihodili i na hithit konto, děkujeme dvojnásob:) Každopádně dění v naší čtvrti si všimli i jinde. 

V posledním půl roce o Kunčičkách pozitivně infomoval tematický web romea.cz. Na tomto odkaze si můžete přečíst rozhovor s trenérem fotbalistů Mongaguá Ostrava Jardou: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/trener-malych-fotbalistu-jaroslav-horvath-deti-z-tymu-mongagua-si-zaslouzi-podekovani-pracuji-na-sobe-a-veri-ve-sve-sny.

V tomto týdnu Romea informovala i o úspěších našeho boxerského oddílu Boxing King Ostrava. Na webu je i odkaz na naši crowdfundingovou kampaň: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/boxing-king-club-v-ostrave-dostava-kluky-i-holky-z-ulice-vyloucenych-lokalit-a-dari-se-jim-to

Díky za zájem!

Vyšel o nás článek na Alarmu

20.12.2017

Dneska o nás vyšel článek na webu A2larm.cz. Novinář Pavel Šplíchal a fotografka Nikol Hoangová nás na přelomu listopadu a prosince navštívili a docela podrobně zdokumentovali naši práci. Děkujeme za jejich zájem. Článek si můžete přečíst na této adrese: https://a2larm.cz/2017/12/mistr-republiky-v-boxu-a-uspesni-fotbaliste-z-ghetta/.

3 443 €
vybrané z 2 670 €

128%

128% splnené

162 ľudí prispelo

Komunita, Šport

Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 37 E-pohlednice s poděkováním

  Chcete nás podpořit jen tak? Za stovku od nás dostanete e-pohlednici s poděkováním.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  3,81 €
  (100 Kč)
 • 50 Videpoděkování

  Chcete nás podpořit jen tak? Za dvě stovky od nás dostanete videopoděkování od zástupců našich spolků.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,63 €
  (200 Kč)
 • Vypredané!! Plakát s aktivitami našich spolků ve vyloučené lokalitě

  Za tři stovky od nás dostanete plakát s vybranými aktivitami našich spolků a poděkováním.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,44 €
  (300 Kč)
 • 17 Účast na tréninku našich malých fotbalistů

  Za pět set se můžete zúčastnit našeho fotbalového tréninku za sámoškou. Vyzkoušíte si tréninkové metody a dáte si zápas s našima klukama. Pak můžete zajít na pivo do nedaleké hospody.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  19,07 €
  (500 Kč)
 • 2 Účast na tréninku našich boxerů

  Za sedm set můžete absolvovat trénink s našimi malými boxery. Absolvujete rozcvičku, naučíte se základní boxerský postoj a zkusíte si zaboxovat na pytel a "na lapy". Kouknete na trénink mistra a vicemistra republiky a zkusíte vydržet tempo našich dalších borců.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  26,70 €
  (700 Kč)
 • 33 Pozvánka na komentovanou prohlídku po naší čtvrti

  Za tisícovku od pozvánku na komentovanou tematickou prohlídku po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi. Datum prohlídky bude upřesněno, ale proběhne v průběhu jarních měsíců. Můžete s sebou vzít i kámoše nebo partnery. Malé občerstvení zajištěno.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,14 €
  (1 000 Kč)
 • 3 z 5 Pozvání na sousedské slavnosti a soukromá komentovaná prohlídka

  Za pět tisíc od nás dostanete oficiální pozvání na sousedské slavnosti. Nemůžeme tam pozvat úplně každého, protože je to především akce určená pro naše sousedy. Tato cena tedy slouží především jako symbolický dík za vaši důvěru.  Součástí vaší návštěvy bude i soukromá komentovaná prohlídka po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  190,69 €
  (5 000 Kč)
 • 4 z 5 VIP pozvání na sousedské slavnosti, soukromá kometnovaná prohlídka a překvapení

  Filantropická záležitost. Za tuto částku od nás dostanete oficiální pozvání na sousedské slavnosti. Nemůžeme tam pozvat úplně každého, protože je to především akce určená pro naše sousedy. Tato cena tedy slouží především jako symbolický dík za vaši důvěru. Občerstvení je samozřejmostí. Součástí vaší návštěvy bude i soukromá komentovaná prohlídka po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi. Na závěr dne vás čeká i překvápko.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  381,39 €
  (10 000 Kč)