NASLOUCHÁM TICHU ZEMĚ aneb Žalman v sedmi obrazech

Pomozte nám dokončit unikátní hraný dokument o folkové legendě Pavlu Žalmanu Lohonkovi. Film určený pro kina a televizi představuje Žalmana v nečekaných souvislostech, ve společnosti zajímavých lidí a v prostředích, kde se rodí fascinující melodie...

 • Žalman v roli svého dědečka

 • Malebné Záboří a čekání, až odejde mrak

 • Filmařský dron právě startuje

 • Zkušený kameraman Miroslav Souček

 • Baskytarista Petr Novotný se chopil pomocné kamery

 • Do filmu nasákla atmosféra jižních Čech

 • Mystická cesta na dobrovodskou pouť

 • Žalmanův vnuk Arnošt v roli třináctiletého Žalmana

 • Jan Hlaváč dolaďuje scénář za pochodu

 • Zkušební nástřel a jedeme naostro...

 • Václav Neckář vzpomíná na setkání s folkem

 • Na Plovárně si Žalman vyměnil roli s Markem Ebenem

 • Miroslav Donutil objevil Žalmanovo jezírko

 • Tomáš Tulinger překládá z gaelštiny zvláštní list

 • Režisér Zdeněk Gawlik a jeho kouzelná brašna

 • ŽAKOF - Žalmanova komorní filharmonie

21 281 €
vybrané z 20 329 €

104%

104% splnené

253 ľudí prispelo

Hudba, Film

Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 6.9.2017 v 13:10.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Loni Žalman oslavil sedmdesáté narozeniny a příští rok oslaví padesát let působení na hudební scéně. Není to dostatečný důvod k natočení celovečerního dokumentu? Snad. Ale na počátku bylo několikaleté hledání, jak filmově uchopit uhrančivý životní příběh muže, který ve stovkách svých písniček dokázal vybudovat svět, v němž je spoustě lidí dobře. Žalman v minulosti odmítl několik nabídek od různých dokumentaristů, neboť "třinácté komnaty se nesmějí otvírat násilím". Klíč ke své duši propůjčil až scenáristovi Janu Hlaváčovi a režisérovi Zdeňku Gawlikovi. Vtiskl jim ho do ruky společně se svou knihou "70 jar, písniček a povídání", která dala budoucímu filmu jasný směr.

Co je náš cíl?

Točíme dokument, který je z velké části hraný. Věříme totiž, že lépe než "mluvící hlavy" a archivní záběry vypoví o Žalmanově osobnosti několik vzájemně propojených příběhů hovořících k divákovi filmovou řečí a jazykem hudby. Chceme představit Žalmana nejen jako hudební legendu – jde nám především o to, přijít na kloub okolnostem, díky nimž se touto legendou stal. Chceme, abyste se v kině nebo před televizní obrazovkou nenudili, ať už Žalmana znáte nebo ne.

Detaily

Předpokládaná stopáž filmu, který v dubnu 2018 poběží ve vybraných kinech a později také v České televizi, je 77 minut. Film je rozdělen do sedmi kapitol, z nichž každá vypovídá o jedné důležité složce písničkářovy osobnosti. Žalman se ve filmu objeví v různých životních rolích a situacích, které vám ho představí takového, jakého ho možná neznáte: jako věrného přítele, hlasitého kumpána, umanutého muže, který pevně věří ve věci, jež nás přesahují, citlivého milovníka všeho možného, praktického člověka, otce a dědečka, který si v lecčems uchoval dětské vidění světa, venkovana přesazeného do velkého světa, kterého intuice bezpečně provedla i náročnými životními zkouškami, věčného nomáda, který dlouho nevydrží na jednom místě, jihočeského patriota s právem nosit skotský titul Lord a samozřejmě také jako hudebníka, který má dar zaslechnout to, co jiní neslyší... Po písničkářově boku se ve filmu objeví spousta lidí, které jistě znáte, ale o nichž netušíte, že se jejich cesty zkřížily s těmi Žalmanovými. Samozřejmě že film budou provázet Žalmanovy písničky. A možná budete překvapeni, že některým z nich velmi sluší symfonické aranže.

... a ještě něco navíc

Film vyjde i na DVD. Plánujeme také vydat soundtrack, jehož součástí budou Žalmanovy písničky, které upravil pro symfonický orchestr Petr Novotný.

Kdo jsme?

Jsme malý, leč zkušený tým složený z lidí, kteří vesměs patří mezi dlouholeté Žalmanovy přátele a kolegy. Jádro tvoří režisér Zdeněk Gawlik, scenárista a spisovatel Jan Hlaváč, dramaturgyně Ivana Sovišová, kameraman Miroslav Souček, výkonný producent Jan Krása a producent Ivan Kurtev.

Proč to děláme?

Pavel Žalman Lohonka je mezi českými písničkáři legendou, má na kontě spoustu hitů a obrovskou posluchačskou základnu. Více než stovka vyprodaných koncertů uspořádaných k jeho sedmdesátinám svědčí o tom, že stále patří na naší hudební scéně ke špičce. Příští rok oslaví padesát let na pódiu. Kdy jindy o něm natočit film, když ne teď? Jeho přípravě jsme věnovali několik let, a protože chceme, aby naše společné dílo bylo dokonalé, obracíme se prostřednictvím Hithitu na všechny, které životem provázely a provázejí Žalmanovy písničky. Peníze, které nám svěříte, využijeme na postprodukci filmu, tedy střih, a hlavně na ozvučení, které je díky použití symfonické hudby poměrně náročené.

Aktuality

17.1.2019 Získá film Naslouchám tichu Země cenu filmových fanoušků?

Vážení přátelé, fanoušci, Česká filmová a televizní akademie zařadila náš film do soutěže o Cenu filmových fanoušků v rámci Výročních cen Český lev 2018. O tom, zda film Žalman aneb Naslouchám tichu Země bude oceněn, můžete svým hlasem rozhodnout i Vy. Rádi bychom upozornili, že hlasovat lze ještě…

Viacej

11.1.2019 Naslouchám tichu Země na obrazovkách ČT

Vážení přátelé, fanoušci, velice rádi bychom Vám za celou skupinu Žalman & Spol. popřáli mnoho radosti a krásných kulturních zážitků v roce 2019. Nedávno uplynulý kapelní rok byl velice náročný, ale přesto naplněný radostí. Radujeme se nejen z naplněných sálů, ale zejména z množství práce,…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 18
  Podpora dobré věci

  Podpoříte dobrou věc a pomůžete nám film zdárně dokončit bez nároku na odměnu.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  6,16 €
  (150 Kč)
 • predané 6
  Filmová placka

  Dostanete placku s filmovým motivem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,21 €
  (200 Kč)
 • predané 18
  Soundtrack k filmu v MP3

  Obdržíte odkaz a kód ke stažení soundtracku k filmu a budete jistě překvapeni, jak Žalmanovým písním sluší symfonické aranže Petra Novotného.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,32 €
  (300 Kč)
 • predané 11
  Vstupenka na premiéru

  Vstupenka pro jednu osobu do kina na premiéru filmu. Ta se bude konat v Praze v dubnu 2018. Místo upřesníme.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,43 €
  (400 Kč)
 • predané 14
  Filmové triko

  Obdržíte triko ze speciální edice triček s motivem filmu, k němu přibalíme filmovou pohlednici a placku (velikost trika – S, M, L, XL, XXL – uveďte do poznámky).

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,43 €
  (400 Kč)
 • predané 11
  Kniha, podle níž to celé vzniklo

  Obdržíte knihu "Sedmdesát jar, písniček a povídání", podle níž byl film natočen, se Žalmanovým podpisem a poděkováním. Ke knize přibalíme filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,53 €
  (500 Kč)
 • predané 9
  CD se soundtrackem k filmu

  Obdržíte CD se soundtrackem k filmu a budete jistě překvapeni, jak Žalmanovým písním sluší symfonické aranže Petra Novotného. K cédéčku přibalíme filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,53 €
  (500 Kč)
 • zostáva 94 z 100
  Vstupenka pro jednu osobu na koncert v kině

  Získáte vstupenku na kterýkoliv ze speciálních koncertů spojených s projekcí filmu. K tomu dostanete filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,53 €
  (500 Kč)
 • predané 24
  DVD s filmem

  Obdržíte DVD s filmem, které obsahuje zároveň CD se soundtrackem k filmu. DVD vám zašleme přímo z lisovny, takže ho dostanete mohem dříve, než se objeví v obchodech.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,64 €
  (600 Kč)
 • predané 8
  CD se soundtrackem k filmu a kniha

  Obdržíte CD se soundtrackem k filmu a budete jistě překvapeni, jak Žalmanovým písním sluší symfonické aranže Petra Novotného. Spolu s cédéčkem získáte knihu "Sedmdesát jar, písniček a povídání" se Žalmanovým podpisem a poděkováním, filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  28,75 €
  (700 Kč)
 • predané 11
  DVD s filmem, podepsané s věnováním

  Obdržíte DVD s filmem s věnováním a podepsané tvůrci. DVD, které obsahuje zároveň CD se soundtrackem k filmu, vám zašleme přímo z lisovny, takže ho dostanete mohem dříve, než se objeví v obchodech.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,85 €
  (800 Kč)
 • zostáva 82 z 100
  Vstupenky pro dvě osoby na koncert v kině

  Získáte dvě vstupenky na kterýkoliv ze speciálních koncertů spojených s projekcí filmu. K tomu dostanete filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  36,96 €
  (900 Kč)
 • predané 39
  DVD s filmem a kniha

  Obdržíte DVD s filmem s věnováním a podepsané tvůrci. DVD, které obsahuje zároveň CD se soundtrackem k filmu, vám zašleme přímo z lisovny, takže ho dostanete mohem dříve, než se objeví v obchodech. K tomu přibalíme knihu "Sedmdesát jar, písniček a povídání" se Žalmanovým podpisem a poděkováním, filmovou pohlednici a placku.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  41,07 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 7 z 50
  Posezení se Žalmanem v podbrdské hospůdce

  Získáte pozvánku pro dvě osoby na posezení se Žalmanem, které proběhne na začátku roku 2018 v malebné podbrdské hospůdce U Menclů v obci Hatě. Nebude to oficiální koncert s mikrofony, ale přátelský dýchánek při kytaře. Každý z návštěvníků obdrží knihu "Sedmdesát jar, písniček a povídání".

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  49,28 €
  (1 200 Kč)
 • predané 3
  Jmenovité poděkování v titulcích filmu

  Jmenovitě vám poděkujeme v titulcích filmu a dále pak na našem Facebooku ve formě miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou).

   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  61,60 €
  (1 500 Kč)
 • predané 6
  DVD s filmem a poděkování v titulcích

  Obdržíte DVD s filmem s věnováním a podepsané tvůrci. DVD, které obsahuje zároveň CD se soundtrackem k filmu, vám zašleme přímo z lisovny, takže ho dostanete mohem dříve, než se objeví v obchodech. Kromě toho vám jmenovitě poděkujeme v titulcích filmu a na našem Facebooku ve formě miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou).
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  102,67 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 49 z 50
  Účast na natáčecím dnu

  Můžete s námi strávit natáčecí směnu (termín je někdy v průběhu podzimu).  Také vám jmenovitě poděkujeme v titulcích filmu a na našem Facebooku ve formě  miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou).

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  205,34 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Možnost vidět film jako první

  Zúčastníte se předpremiérové novinářské projekce za účasti všech hlavních postav, filmového štábu a pozveme vás na malé pohoštění. Obdržíte také podepsaný plakát k filmu, zvláštní jmenovité poděkování v titulcích filmu, poděkování na webových stránkách a Facebooku ve formě  miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou).
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  328,54 €
  (8 000 Kč)
 • zostáva 19 z 20
  Záběr ve filmu

  Věnujeme vám jeden záběr ve filmu (termín natáčení je někdy v průběhu podzimu).  Dále vám jmenovitě poděkujeme v titulcích filmu a na našem Facebooku ve formě  miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou).

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  410,68 €
  (10 000 Kč)
 • predané 1
  Malá role ve filmu

  Zachytíme vás po boku Žalmana v individuální miniroli na míru (termín natáčení je někdy v průběhu podzimu).  Vaše jméno bude uvedeno v titulcích.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  616,02 €
  (15 000 Kč)
 • zostáva 18 z 20
  Pro firmy: Logo a poděkování v titulcích filmu a předpremiérová projekce

  Vaše logo umístíme do titulků filmu. Dále se vám dostane zvláštního jmenovitého poděkování v titulcích filmu, poděkování na webových stránkách a Facebooku ve formě  miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou). Kromě toho se budete moci zúčastnit předpremiérové novinářské projekce za účasti všech hlavních postav, filmového štábu a pozveme vás na malé pohoštění.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  821,36 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  Pro firmy: Logo a poděkování v titulcích filmu a uzavřená projekce

  Vaše logo umístíme do titulků filmu. Dále se vám dostane zvláštního jmenovitého poděkování v titulcích filmu, poděkování na webových stránkách a Facebooku ve formě  miniprofilu (žádný seznam přispěvatelů, každému dárci poděkujeme individuálně v samostatném statusu s fotkou). Dále budete mít možnost společně se svými hosty zhlédnout film při uzavřené projekci za přítomnosti hlavních postav (nekomerční akce).

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 053,39 €
  (50 000 Kč)