KOČKY JSOU VRŽENY! Nový fantastický román Jakuba Horáka

Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval. Druhý pracoval, ale pro tajnou policii. A třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor... Prezidentský kandidát Kocour Klapuška z Hnutí Nevím!

 • tričko #kockyjsouvrzeny - fluorescenční barvy

 • tričko "hlava" - fluorescenční barvy

 • tričko NEVÍM - fluorescenční barvy

 • plakát - menší A2 - v noci svítí!

 • Světélkující obálka - v noci září!

29 391 €
vybrané z 20 243 €

145%

145% splnené

1 173 ľudí prispelo

Literatúra

Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 8.7.2017 v 20:38.

Zobraziť všetky odmeny

ZEMAN A OVČÁČEK, PRAŽSKÝ HRAD

„Před mítinkem se přehnala sněhová přeháňka. Jakmile se ale hlava státu objevila, vyšlo nad Krušnými horami slunce,“ tweetnul Jiří Ovčáček o prezidentově návštěvě na Karlovarsku a v bloku vázaném v srnčí kůži si cosi odškrtl. Měl tam takových formulací připravených už spousty a postupně je hodlal používat. Tento týden ještě zamýšlel ze svých zápisků tweetnout:

„Když prezident vystoupil na pódium, náhle vedle rozkvetla jabloň.“ „Stará paní, která už deset let byla na vozíku, k překvapení všech při prezidentově návštěvě vstala.“ „Při prezidentově projevu náhle z nebe slétla bílá holubice a s vrkáním se usadila panu Zemanovi na rameno.“

Sehnat cvičenou holubici, poznamenal si Ovčáček do zápisníku. Pak ho vyrušil jakýsi povyk.

„Gejzír! Gejzír!“ ozvalo se na chodbě bujaré volání, doprovázené kopáním do dveří Ovčáčkovy kanceláře. To Jindra Forejt právě dorazil ze svých nočních toulek.

BABIŠ A FALTÝNEK, MINISTERSTVO FINANCÍ

Jak tak Faltýnek unaveně klátil rukama, Andrej Babiš ucítil něco povědomého. „Nakloňte se ke mně,“ požádal Faltýnka.

„Fakt jsem nic nepil, šéfe, přísahám!“

Babiš přičichl k jeho oblečení. „Člověče pane Faltýnek, vy jste úplně zhulenej! No jistě! Přece poznám jak smrdí hašiš!“

„Pane šéf já žádný drogy neberu!“ plačtivě se obhajoval náměstek.

„Co mně to budete vykládat, s tím jsem obchodoval v roce 1985 v Maroku! Tak to se nedivím, že jste celou noc a den bloudil někde ve sklepě, v Paříži byl jeden takovej po kouření hašiše schopnej zabloudit na hotelu ve dvou pokojích a pak podepsat francouzský i ruský tajný službě spolupráci v jeden den.“

SOBOTKA OBCHODUJE, ČÍNSKÁ AMBASÁDA

​„Deset tisíc let míru a přátelství všem, kdo žijí na křídlech nefritového draka, paní velvyslankyně,“ přečetl hned ve dveřích Bohuslav Sobotka z papíru, který mu připravil jeho spolužák z gymnázia a expert na komunikaci s Číňany, právník Radek Pokorný.

Čínská velvyslankyně v tradičním bílem kimonu s veselými obrázky květin přátelsky premiérovi zamávala a pokynula překladateli.

„Úředník se submisivně snaží vlísat do vaší přízně, Vaše Jasnosti,“ přeložil do čínštiny tlumočník, aniž by hnul brvou.

„Odpovězte mu JUN,“ odpověděla překladateli velvyslankyně, sepjala obě ruce a lehce se premiérovi uklonila. „JUN“ znamenalo v kódech čínské ambasády „jakýkoli uvítací nesmysl“.

„Nechť nefritový drak chvátá dál na křídlech vašich budoucích úspěchů, pane premiére, paní velvyslankyně si nesmírně váží této návštěvy,“ přeložil tlumočník do češtiny.

Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval. Druhý pracoval, ale pro tajnou policii. A třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor... Prezidentský kandidát Kocour Klapuška. Kočky jsou vrženy!

Aktuality

10.5.2020 S Landou do Afghánistánu, jak Matěj Homola ztratil pas v jižní Indii, Křišťálový Buddha z Káthmándú. Jakub Horák vydává zlatý fond svých historek z expedic do exotických krajin.

Milí přátelé, připravil jsem pro vás četbu na pokračování ze své nové knížky, popisující mé nejšílenější zážitky z cest. Kapitola 1 - Lawrence z Afghánistánu "Landa nás bystrýma očima po celou dobu sledoval. Občas jsem na něj krátce pohlédl, ale zrak jsem s ním nekřížil. Nechtěl jsem se zaplétat…

Viacej

8.10.2019 AUDIOKNIHA KOČKY JSOU VRŽENY ZDE!

A je to tady, přátelé! Ten vtipný bankéř z reklamy AirBank, hvězda Modrého kódu a Protektora, výborný herec Tomáš Měcháček právě namlouvá AUDIOKNIHU KOČKY JSOU VRŽENY! Chtěli jsme jedinečný hlas, který nezní v jiných audioknihách, a Tomáš knihu zná a nadšeně se toho ujal. A je to pecka. Získat ji…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 977
  Kočky jsou vrženy!

  Čerstvý výtisk románu, ve kterém se tajemný Kocour Klapuška postaví zlému Miloši Zemanovi v prezidentských volbách. Další politici se snaží Klapušku zlákat do svých služeb. Andrej Babiš po něm chce, aby kočky sledovaly, co doma děláte. Premiér Sobotka ho láká, ať v ČSSD založí frakci Kocdem - což znamená „Kocour-socdem“. Statečný Kocour však s pomocí geniálního matematika Karla Janečka a ayahuascy odolá všem nástrahám. Kniha vás provede pražským zednářským podzemím a poodhrne závoj tajemna okolo skupiny Julius Šuman. 

  Předchozí knihu Jakuba Horáka ohodnotil magazín Živel jako „jednu z nejzajímavějších českých novel, napsanou na pomezí dobrodružné a existenciální literatury“.
  Zaslání poštou v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 83
  Kočky osobně od autora

  Knihu si po vydání převezmete  od autora v barrandovských filmových atelierech, přičemž za zvýhodněnou cenu si budete moci pořídit i další výtisky, nebo svítící trička #kockyjsouvrzeny a Nevím. Předávání budou organizována hromadně, takže se seznámíte i celou řadou dalších bláznů, kteří o knihu projevili zájem.
  + selfie s Kocourem Klapuškou.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • predané 50
  Special edition knížky se svítící obálkou od autora

  Fluorescenční barvy v šeru svítí, a tak vám bude v obýváku useknutá hlava oblíbeného politika ještě dlouho do noci zářit a připomínat pomíjivost života v duchu středověké mravní zásady „Memento mori“. Unikátní číslovaná edice knihy s věnováním. Ruční výroba je náročná, proto ta cena. Získáte umělecký artefakt, jehož cena každým rokem stoupá, neboť je jich vyroben jen omezený počet kusů. Převzetí osobně od autora je v barrandovských filmových atelierech spojeno se slavnostním přípitkem oskerušovicí.
  Selfie s Kocourem je součástí akvizice jedinečného artefaktu.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 977 z 1000
  Knížka, tričko a plakát s useknutou hlavou

  Svítící tričko s useknutou hlavou nemá nikdo a totéž je i na plakátu o rozměru menší A2. K tomu knížka, vše doručeno kurýrem. 
  Rozsviťte svůj život!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  44,53 €
  (1 100 Kč)
 • zostáva 985 z 1000
  2 knížky, 2 trička

  Dvě svítící trička #kockyjsouvrzeny a Nevím v designu FCUK. Trička jsou z velmi kvalitního materiálu a barvy nápisů i loga jsou fluorescenční a v noci svítí. Triček #kockyjsouvrzeny nebude nikdy vyrobeno víc než 1000 ks, takže se stanete majitelem vzácného kousku. Napište velikost a zda pánské, nebo pro slečny. Zaslání dvou knížek a dvou triček poštou.
  Nikdo nemá takové tričko.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,73 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 996 z 1000
  5 knížek, 5 triček, 5 plakátů

  Ultimativní balíček pro zapadlé vlastence. Plakáty s useknutou hlavou, svítící trička dle vlastního výběru, možno zaslat poštou nebo převzít osobně od autora v barrandovských filmových atelierech.
  Podělte všechny své známé.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  202,43 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 7 z 20
  Pitka s autorem - rum

  10 ks fantastického románu Kočky jsou vrženy a degustace deseti značek rumu, vedená autorem v barrandovských filmových ateliérech, kde román vznikl. Ochutnáte rumy, pocházející dohromady z deseti různých ostrovů a až budete řádně nameteni, čeká vás ze špičkové aparatury legendární značky McIntosh záznam koncertu populárního českého umělce. Pozvánka platí pro dva lidi. Večírek probíhá za asistence certifikované zdravotní sestřičky, pro případ nějakého nemilého úrazu. 
  O tom budete vnoučatům vyprávět.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,86 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 13 z 20
  Pitka s autorem - whisky

  10 ks fantastického románu Kočky jsou vrženy a degustace deseti značek whisky, vedená autorem v barrandovských filmových ateliérech, kde román vznikl. Ochutnáte irské, skotské i rašelinky. V pravou chvíli vás pak čeká ze špičkové aparatury legendární značky McIntosh záznam koncertu populárního českého umělce. Pozvánka platí pro dva lidi. Večírek probíhá za asistence certifikované zdravotní sestřičky. 
  Dárek e-shopu Alkohol.cz v ceně.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  809,72 €
  (20 000 Kč)