Žít Bezobalu

Bezobalu je organizace, která chce na světě méně odpadu. Dáváme lidem možnost nakoupit jen tolik potravin, kolik potřebují a do vlastních obalů. Šetříme přírodu, peněženku i zdraví. Pojďte s námi šířit myšlenku Bezobalu a dát tuto možnost celému Česku.

Autor: Bezobalu.org

 • Pošťák Ondra

 • Bezobalí svačina

 • Startovací sada člověka bezobalového

 • Startovací sada pro náročného člověka bezobalového

 • Adoptujte slona!

 • Bosáčky

 • Kniha Domácnost bez odpadu s autogramem B. Johnson

 • Taška z bezobalích pytlů

 • Taška člověka bezobalového

 • Chceš vědět, co se mi stalo?

 • Mlýnek k adopci

48 032 €
vybrané z 36 422 €

131%

131% splnené

1 910 ľudí prispelo

Ekológia, Jedlo, Nadácia Vodafone

Všetko alebo nič. Projekt skončil 19.5.2017 v 09:00.

Zobraziť všetky odmeny

Chceme v Praze otevřít nový obchod, který bude mít široký sortimentem potravin, ale i drogerie a kosmetiky. Doposud jsme prodávali v malé prodejně, která sloužila jako testovací prodejna, jestli bude o koncept zájem. Ze zájmu zákazníků a díky rozšíření konceptu bezobalu a zero waste jsme usoudili, že už není reálné dál pokračovat s malou prodejnou a chtěli bychom vytvořit nový prostor, který bude také sloužit jako školící centrum pro další zájemce o šíření konceptu po celé republice. Děláme také osvětové akce a snažíme se českou společnost vzdělat v tom, že nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Naším cílem je, aby si lidé v Praze mohli vybrat alternativu a dát přednost obchodu, kde si sami vyberou, co opravdu potřebují a nevznikne tak nový odpad a bude se předcházet plýtvání jak s obaly, tak s jídlem. K realizaci tohoto obchodu je třeba začít zcela od podlahy - s výběrem místa, nákupem zboží a vybavení celého obchodu.​

Jak to začalo?

Před čtyřmi lety to v naší sušárně a posléze i ložnici vypadalo tak, že v jednom rohu byla uskladněná mouka, v druhém krabice se sušeným ovocem a celému skladišti dominovaly papírové pytle s luštěninami a rýží, které jsme si mezi partou přátel distribuovali, protože nám nevyhovoval konvenční způsob obchodu, kdy si domů společně s jídlem přineseme také pěknou hromádku odpadu. Nějakou dobu to bylo zvládnutelné, ale postupem času už ložnice ztratila funkci ložnice a my jsme věděli, že takhle to dlouhodobě dělat nepůjde. Rozhodli jsme se jít dál a náš malý komunitní projekt proměnit v obchod, kam může zamířit každý, komu není lhostejné, kolik odpadu vyprodukuje. A tak vznikl testovací obchod. Je krásný, je malý, je to srdcovka a je náš. V tuhle chvíli nás najdete na Bělehradské 96 ve vnitrobloku a my už se zase cítíme podobně jako před pár lety. Sklad je malý, na prodejnu už se toho víc taky nevejde a fronty, které jsou někdy až na dvorek, nejsou příjemné pro naše dobrodavače a hlavně pro naše zákazníky.


Co je náš cíl? 

Nedostatek místa byl spouštěč pro nápad vytvoření nového plnohodnotného bobchodu. Takového, který pojme už tak široký sortiment a budeme moct zařadit nově také čerstvou zeleninu, drogerii a kosmetiku a třeba časem dojde i na krmivo pro zvířata. V současném testovacím bobchodě se soustředíme na potraviny v bio kvalitě, v tom novém chceme nabídnout i jejich cenově dostupnější, konvenční varianty. Chtěli bychom, aby to byl obchod dostupný přímo z ulice, aby byl prostorný a aby mohl sloužit co nejvíce zákazníkům. O co nám jde ale nejvíc, je možnost používat prostory nové prodejny ke školením a osvětě. Chtěli bychom, aby se bobchody v Česku šířily jako houby po dešti. My už máme zkušenost s rozjetím a provozem jednoho takového i s konzultacemi pro první zájemce o otevření jiných bobchodů v regionech. Chceme se o tyto zkušenosti dělit a ušetřit lidem v začátcích pár bezesných nocí a několik desítek šedivých vlasů. V tuto chvíli vybíráme tu nejlepší lokalitu v širším centru Prahy, aby se k nám mohlo vypravit co nejvíce nových zodpovědných, uvědomělých a bezobalových zákazníků. Její umístění i sortiment můžete ovlivnit v tomto hlasování.

Detaily

Myslíme si, že je třeba mít velké vize a cíle, i když se někomu mohou zdát příliš troufalé. Držíme se toho, že hrany je třeba obrušovat, nepředstavitelné dělat realitou a ukazovat, že to jde. A protože vybavení bobchodů je nákladné, rozhodli jsme se jít formou milníků. Když se nám podaří vybrat 900 tisíc, otevřeme v Praze novou prodejnu s dvakrát širším sortimentem a školícím střediskem. Když 1 200 000, tak přibude ovoce, zelenina, pečivo a čerstvé potraviny. Když 1 500 000, budeme mít i drogerii a kosmetiku. A když nám budete fandit ještě víc, tak máme spoustu dalších nápadů, které jsme prozatím dali do šuplíku, třeba krmivo pro zvířata či rozvážky nákupů na kargokole (nákladním bicyklu).

... a ještě něco navíc.

Bezobalu je o lidech. Jde nám o to, aby naši prodavači byli poučení o všech potravinách, které prodáváme, ale ještě víc nám jde o to, aby s vámi prohodili pár slov a aby ten proces nákupu opět dostal lidský rozměr namísto neosobního pípání. Proto spolu sdílíme recepty, máme v obchodě širokou paletu knih pro inspiraci, venku visí houpací síť ze sociálního podniku a můžete k nám přinést bioodpad do kompostéru. Nabízíme taky možnost připravení objednávky, zatímco vy si v klidu zařizujete další pochůzky a vrátíte se, až je nákup nachystaný.

Kdo jsme? 

Bezobalu je nezisková organizace, která v Česku šíří koncept Zero Waste – tedy předcházení vzniku odpadu. Inspirujeme veřejnost, aby se zapojila do Zero Waste filosofie, komunikujeme s médii, přednášíme na společenských akcích i ve školách. Vloni jsme pod záštitou MŽP upořádali sérii akcí Bezobalu o Zero Waste a iniciovali vydání knihy Domácnost bez odpadu. Jako první projekt svého druhu v českém prostředí se věnujeme výzkumu bezodpadového prodeje, promýšlíme skladovací a logistická řešení, síťujeme se se zahraničními bobchody, sdílíme know-how, zkoumáme preference spotřebitelů a vyhledáváme nové dodavatele, které motivujeme k bezodpadové distribuci.

Proč to děláme?

Chtěli bychom v České republice méně vyprodukovaných odpadů. Zahraniční Zero Waste obchody, které k tomu výrazně přispívají, vznikají většinou právě z crowdfundingových sbírek. A my bychom rádi posunuli i české bobchody na takovou úroveň. Vybavení takového obchodu je na našem trhu novinkou a je proto zatím velmi nákladné. Čím však bude českých bobchodů přibývat, tím bude dostupnější. A tomu můžeme společně pomoci! Něco už jsme našetřili ze svého, ale budeme potřebovat i Vás! Pokud bude sbírka úspěšná, podpoří nás i Nadace Vodafone. Společně se tak osvobodíme od zbytečného odpadu a staneme se lidmi bezobalovými! Pojďte do toho s námi!

Sledujte nás na sociálních sítích.

Oficiálním hashtagem kampaně je #zitbezobalu. Podpořili jste naši kampaň? Pochlubte se tím! K fotce nebo statusu přidejte náš hashtag.

Z celého našeho bezobalového srdce Vám děkujeme!

P.S.: bobchod=bezobalový obchod, bosáček=sáček, který kamarádí s Bezobalu, tedy je na více použítí

P.S.S.: Prohlédněte si odměny v galerii. Těší se na vás.

P.S.S.S.: Každá odměna v sobě nese pozvánku na otevření nového plnohodnotného bobchodu. 

Aktuality

17.5.2017 34 hodin a 125%. Zvládneme to?

"Na co chtějí tolik peněz?!" 🤔 Taky Vám to vrtá hlavou? Chápeme to. A protože jsme Bezobalu, tak Vám odkrýváme své finanční karty. 😇Jak vidíte v grafu, sbírka na HitHitu pokryje cca třetinu celkových nákladů. Na zbytek rozbijeme naše prasátko. Zbývá jen 34 hodin a už máme na dosah laťku 125%.…

Viacej

15.5.2017 Děkujeme za stovku!

Je to tu! Díky Vám jsme se přehoupli přes základní částku a máme ještě 3 dny do konce! Čím více vybereme, tím více budeme moci nabídnout: drogerii, kosmetiku, ovoce a zeleninu, pečivo a čerstvé potraviny, krmivo pro zvířata, samoobslužnost či rozvážky nákupů na kargokole. I proto jsme přidali nové…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 457
  Fandím vám a nic za to nechci

  "Chci přispět a nic za to nepotřebuji." Vhodné pro minimalisty, filantropy a mecenáše. Víme, že spousta z Vás nic dalšího hmotného nepotřebuje a máte náš respekt. Částku, kterou nám pošlete, necháme na Vašem uvážení. Od stovky až do nekonečna. Děkujeme. 

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 53
  Chci dostat odměnu poštou

  Pošťák Ondra Vám ji rád doručí. Odměny jsou zamýšlené k osobnímu vyzvednutí v našem obchodě na Bělehradské 96. Pokud jste ale přespolní, rádi Vám odměnu zašleme. Ale znáte to, každý balíček něco stojí. Děkujeme za pochopení. 

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  5,26 €
  (130 Kč)
 • predané 38
  Čteme luštěninám

  Máme rádi předčítání. A ne jen tak někomu. Tentokrát povyprávíme příběh složený z Vašich jmen a přečteme to naší luštěninové sekci. A pořídíme z toho krásné video. Ne, nezbláznili jsme se, ale naše zboží si hýčkáme. Buďte u toho!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • predané 39
  Chci být hvězdou na chodníku

  Náš pan obalák se vydá s křídou do přilehlých ulic našeho nového obchodu a ztvární na ulici i Vaše jméno. Pojďte být součástí hvězdného chodníku i následného videa, které z kreativního psaní vznikne. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  7,08 €
  (175 Kč)
 • predané 221
  Bezobalí svačina 1.0

  Je vidět, že svačiny Vás berou, proto odměnu navyšujeme. Svačinový lněný bosáček 200g s výživnou směsí. Svačina, která má styl a chuť. Je třeba začínat od malých kroků a my Vám ukážem, jak na to. 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,14 €
  (300 Kč)
 • predané 27
  Adopce sudů na drogerii se vrací

  Po první várce várce stáčecích sudů se zaprášilo, tak přidáváme nové. Adoptujte si jednoho z těchto krasavců. Dáte mu jméno, které na něj umístíme, abyste se poznali. Pozveme Vás také na slavnostní otevření obchodu, kde se seznámíte, obejmete  👩‍❤️‍💋‍👨 a stočíte si první čestnou dávku!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,23 €
  (500 Kč)
 • predané 154
  Kniha Domácnost bez odpadu od Bey Johnson

  Tu s autogramem už jste vykoupili, ale máme pro Vás nové kousky. Tahle horká novinka obsahuje tipy a rady nejen jak zredukovat odpad ve své domácnosti, ale i jak ušetřit čas, energii i peníze. Najdete tam třeba recept na domácí hořčici, návod na domácí dekorativní kosmetiku, bezodpadovou výzdobu na Vánoce a spoustu dalších rad do své kuchyně, koupelny, ložnice, šatníku i pracovny. 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  24,28 €
  (600 Kč)
 • predané 18
  Zeď, která znamená Bezobalu

  Zapište se na na naši zeď slávy, která bude vystavená v našem obchodě, dokud obaly zcela nevymizí ze světa. Spojte svoje jméno s Bezobalu a ukažte, co podporujete. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,38 €
  (800 Kč)
 • zostáva 3 z 23
  Nová biokuchařka Hanky Zemanové s podpisem

  Hanka Zemanová loni na podzim vydala svoji aktualizovanou první biokuchařku. A vy ji můžete mít i s jejím podpisem. Najdete tam důležité informace o biopotravinách, nových výživových směrech i ekologickém zemědělství. Protože jsou tam i nové trendy a tipy, najdete tam i sekci o Bezobalu.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  34,40 €
  (850 Kč)
 • zostáva 31 z 50
  Workshop Vyrobte si tašku z bezobalích pytlů

  Některé suroviny v Bezobalu nakupujeme do papírových pytlů. A víte, co s nimi pak děláme? Přece tašky Relu! Přijďte si jednu takovou vyrobit. S pomocí lana a naší skvělé Lucky si domů odnesete originální tašku, která je šetrná k životnímu prostředí a oslní každého, koho potkáte.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,47 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 17 z 40
  Vyberte kávu do Bezobalu

  Spřátelený podnik BirdSong Coffee Vás provede světem kávy, ochutnáte několik druhů z jejich nabídky a nakonec si demokraticky odhlasujete dva druhy, které se objeví na naší nové prodejně. Pro všechny kofeinové nadšence.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,47 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 32 z 50
  Rodinná ochutnávka bezobalových dobrot

  Bosáček kávy pro tatínka, výborný čaj pro maminku a směs ořechů, sušeného ovoce a čokolády pro ty nejmenší. Zkuste si s rodinou takový bezobalový nákup nanečisto a nebo se prostě jenom odměňte bezobalovou sadou dobrot - nebojte, nikomu to neřekneme.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  44,52 €
  (1 100 Kč)
 • zostáva 20 z 80
  Startovací sada pro náročného člověka bezobalového

  Máte ve zvyku dělat si větší nákup a chcete do toho jít po hlavě? Není Vám jedno, kolik odpadu si nakoupíte? Právě pro Vás je větší startovací sada nádob. Obsahuje 5 bosáčků na ovoce i na sypké věci (s certifikací pro styk s potravinami), 2 louhovací pytlíky, 5 sklenic na patent (2x 0,5l, 0,6l, 1l, 2l) a dóza na oběd.


  Za sklenice a dózy - díky,  Ikea.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  48,56 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 18 z 50
  Workshop vaření a skladování potravin

  Iniciativa Zachraň jídlo Vás provede kuchyní a poví Vám, co můžete dělat ještě lépe. Patří okurka do lednice nebo do špajzu? A proč nevyhazovat mrkvovou nať? To vše a ještě víc. Workshop je určen pro 20 lidí. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,56 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 22 z 50
  Workshop 10 kroků, jak začít se Zero Waste v ČR

  Je Vám tento životní styl blízký, ale nevíte, kde začít? Připadá Vám to složité? Přijďte na workshop a my Vám povíme jak na to - od snídaně po večeři, od kuchyně, přes koupelnu až do práce. Workshop se bude konat v Praze a my Vám slibujeme, že z něj odejdete odhodlaní měnit svět.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,56 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 29 z 50
  Workshop domácí drogerie s Liškou

  Zajímá Vás, jak si vyrobit prášek na praní nebo univerzální čistič? Tyhle věci potřebujete neustále, tak proč si je nevyrábět sám, téměř bez odpadu a ze surovin, které znáte? Workshopem Vás provede naše kamarádka Liška Mazaná.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  56,66 €
  (1 400 Kč)
 • zostáva 57 z 100
  Adoptujte slona!

  Bez slonů, tedy násypníků na suché potraviny, to nejde. Sloni jsou velmi drazí, takže když jednoho slona adoptujete, fakt nám to píchne. Ten pak ponese Vaše jméno a Vy ho můžete chodit navštěvovat.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,94 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Večeře pro 2 osoby s týmem Bezobalu

  Dejte si večeři s týmem Bezobalu, vyzpovídejte nás a podělte se s námi o svůj bezobalový a bezodpadový život. Sdílejme rady a nápady. Večeře je pro 2 osoby a bude se podávat u nás na dvorku v Bělehradské ulici, až nám to počasí dovolí.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,41 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Otevírací před-párty nového bobchodu

  Chcete to vidět dřív než ostatní? A poznat realizační tým Bezobalu osobně? Vezměte partnera nebo kámoše a přijďte na slavnostní párty před otevřením obchodu. Bude to uzavřená akce pro tým, který stojí za otevřením nového obchodu, rodinu a lidi, kteří nás podporují. V ceně je prohlídka nově zařízeného obchodu, občerstvení a pití.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  242,82 €
  (6 000 Kč)
 • predané 0
  Náš obalák, váš obalák

  Máte pocit, že u vás ve firmě by se mohlo dít více osvěty a prevence vůči vzniku plastů? Právě to by mohl zajistit náš milý obalový přítel. Zapůjčíme Vám ho po dobu jednoho měsíce a zaručujeme, že brouci v hlavě budou nasazeni. Naše figurína je vhodná do venkovního i vnitřního prostoru, je vizuálně neobvyklá a dokáže vzbudit zájem. Chcete ho?

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  404,69 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Bezlepkový mlýnek k adopci

  Jeden mlýnek už má své adopční rodiče. Bude se na něm mlít pšenice, špalda i oves. My bychom ale byli rádi, aby si u nás mohli přijít na svoje i lidé s bezlepkovou dietou. Pokud tedy stojíte o to, aby se u nás mlely i bezlepkové potraviny, pak je tahle odměna přesně pro vás.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  607,04 €
  (15 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Adopce mlýnku na kávu

  Nedáte bez kofeinu ránu? Pak si adoptujte tohoto robotického fešáka, který v obchodě hrdě ponese Vaše jméno na cedulce a namele vám Vaší oblíbenou kávu při každém nákupu. Také Vás pozveme na slavnostní otevření, kde se seznámíte a umelete si první čestnou dávku! :-)

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  607,04 €
  (15 000 Kč)
 • predané 1
  Adopce mlýnku na obilí

  V naší knize přání se často objevuje, že byste si rádi mleli mouku přímo v prodejně. A protože Vaše přání rádi plníme, nabízíme další odměnu, která Vám umožní zahrát si na pomyslné mlynáře. Mlýnek na obilí je základ, pokud by se nám sešlo peněz na mlýnky víc, mohli bychom uvažovat třeba i o mlýnku na arašídy.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  809,39 €
  (20 000 Kč)
 • predané 0
  Adopce mlýnku na arašídové máslo

  Na toust, na banán, do kaše, do buchty nebo jen tak na lžíci. Je to tady. Budou se mlít i arašídy nebo třeba mandle. Pokud jste právě vy fandové ořechové many, tak adopce a pojmenování tohoto mlýnku bude jasná volba. Přijměte taky pozvání na otevírací party, kde může proběhnout první ochutnávka. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  809,39 €
  (20 000 Kč)
 • predané 2
  Stáčím, stáčíš, stáčíme

  Olej slunečnicový, olivový, lněný, ocet nebo sojovka. Na to všechno je potřeba mít tu správnou nádobu. Doposud se nám nejvíce osvědčily nerezové bytelné barely, ve kterých už teď máme olej a do budoucna bychom rádi sortiment rozšířili.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 416,43 €
  (35 000 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  Workshop pro firemní týmy

  Chtěli byste pro svoje zaměstnance nebo kolegy zrealizovat workshop? My Vám to zařídíme. Teď už si jen stačí vybrat, jestli ten o dorgerii, kuchyni, praktický nebo kávový. Bude se vyrábět, tvořit a odpočívat. Workshop naplánujeme dle Vašich představ a přání. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 618,78 €
  (40 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Čaj Rhino

  Tento královský čaj je královským darem od našeho  dvorního dodavatele čajů s příběhěm. Roste na jedné z nejvýše položených čajových zahrad na světě. A můžete se na začátku těšit z chutě citrónového muffinu, přesně z jeho karamelizované citrónové náplně. Pak v dalších nálevech ovocné tóny zesládnou, až přejdou postupně do medu. Skvělé na něm je, že můžete udělat až 8 nálevů. A to se vyplatí. Čaj dodáme v uzaviratelné skleněné dóze a bude ho 30g.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,12 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!!
  Férová káva od Paula Toleda

  Spřátelená sousedská pražírna Mamacoffee je jednou z našich tradičních káv na prodejně. Líbí se nám, že její příběh známe, protože je to direct trade káva. A taky si myslíme, že kávy není nikdy dost a je to lék na kdeco. Balení je bezobalové – zásilku dostanete v krásné lékovce a obsahuje 100g zrn. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  10,12 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!!
  Taška člověka bezobalového

  Plátěná taška je základ každého bezobalového člověka. A ta s naším potiskem je jak dělaná pro ty, co třeba i v tramvaji rádi šíří dobrou myšlenku. Aneb igelitka není kámoš!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,10 €
  (299 Kč)
 • Vypredané!!
  Bezobalí svačina

  Svačinový lněný bosáček 200g s výživnou směsí. Svačina, která má styl a chuť. Je třeba začínat od malých kroků a my Vám ukážem, jak na to. 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,14 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!!
  Taška člověka bezobalového se vrací - ve dvou variantách a s ilustrovaným zero waste manuálem!

  Pro veleúspěch přidáváme druhou edici vyprodaných plátěných tašek člověka bezobalového! Dáte s nimi vale igelitkám a zároveň budete šířit bezobalovou myšlenku. Teď si navíc můžete vybrat ze dvou variant. V obou je na první straně člověk bezobalový a slogan  "kupuju jídlo, ne odpad". Na straně druhé je vždy člověk obalový, který se ptá  buď  "co se mi stalo?"  nebo  "jsem směsný?". Vybranou variantu připište do poznámky při platbě. S taškou získáte i nový ilustrovaný manuál člověka bezodpadového. Koupí tašky tak podpoříte kromě nás i dvě mladé začínající ilustrátorky –  Žofii (navrhla tašky) a  Věrku (ilustruje manuál)

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  14,16 €
  (350 Kč)
 • Vypredané!!
  Startovací sada člověka bezobalového

  Není Vám jasné, do čeho se v Bezobalu nakupuje? Berou si to zákazníci do kapes? Stačí se vybavit pár kusy znovupoužitelných obalů. Sada obsahuje 3 bosáčky s certifikací pro styk s potravinami, 0,5 l zavařovačka s patentem, 0,5 l skleněná patentní lahev. Zkuste si to taky.

  Za sklenice a dózy - díky,  Ikea.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  20,23 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!!
  Nahatá kosmetika a drogerie

  Připadá vám, že zajít si pro šampon, jar nebo mýdlo do vlastního obalu je hudba budoucnosti? Nám už ne. Řekli jsme si, že rozšíříme náš sortiment i o kosmetiku a drogerii. A právě na tento sortiment bychom potřebovali tyto skleněné krásky. V rámci této odměny nabízíme adoptování sklenice a Vaše jméno na ní. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,23 €
  (500 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Domácnost bez odpadu s autogramem Bey Johnson

  Ještě tuhle horkou novinku nemáte? Obsahuje tipy a rady nejen jak zredukovat odpad ve své domácnosti, ale i jak ušetřit čas, energii i peníze. Najdete tam třeba recept na domácí hořčici, návod na domácí dekorativní kosmetiku, bezodpadovou výzdobu na Vánoce a spoustu dalších rad do své kuchyně, koupelny, ložnice, šatníku i pracovny. A k tomu všemu podpis samotné guru zero waste Bey. Prostě k nezaplacení.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  28,33 €
  (700 Kč)
 • Vypredané!!
  Pojmenujte naši váhu

  Přispějte nám na citlivou elektrickou váhu do vybavení nového obchodu a ta ponese Vaše jméno až do doby, než obaly zcela vymizí ze světa.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 023,47 €
  (50 000 Kč)