Fantom Brna - šifrovací hra o brněnských pověstech

Připravujeme pro vás novou šifrovací hru v Brně, na kterou budete moci vyrazit kdykoliv budete chtít. Tajemný fantom vás provede úzkými uličkami, napínavým příběhem a nabídne pestrou směsici šifer, předmětů a úkolů. Přichystejte si tým, bude to výzva!

 • Na hru se hodí sehraný tým...

 • ...a promazané mozkové závity.

 • Můžete se těšit na podivné hlavolamy...

 • ...i napínavé audiolegendy

 • Uličkami Brna i zákrutami vlastního mozku

 • Brno je jednoduše nádherné

 • Hry připravujeme vážně rádi

2 757 €
vybrané z 2 024 €

136%

136% splnené

54 ľudí prispelo

Impact Hub, Hry

Všetko alebo nič. Projekt skončil 30.3.2017 v 16:28.

Zobraziť všetky odmeny

Fantom Brna

"Chodil jsem v bahně středověkých deštivých nocí, ze střech jsem sledoval bitky šlechticů v ulicích, mé jsou poklady hlídané démony v bezedných sklepeních, byl jsem našeptávačem umělců, mistrem bojovníků i poslední útěchou umírajících v dobách morových ran. Chcete vypátrat mé úkryty? Jste připraveni odhalit stopy, které jsem zanechal v legendách, jež vyprávíte dětem? Dychtíte prožít dobrodružství, o kterých jste dřív jen slýchali? A dokážete odhalit mé pravé jméno? Stále na Vás čekám! Byl jsem tu a budu navěky…"

Baví vás přicházet věcem na kloub? Trávíte rádi čas s kamarády? Milujete dobrodružství a příběhy?

 

Chystáme novou hru po nejzajímavějších místech v centru Brna, která vás provede zákoutími opředenými dávnými bájemi a pověstmi. Celá hra je tedy zároveň příběhem, který se točí okolo brněnských pověstí. Hru si budete moci zahrát s kamarády nebo rodinou a v průběhu se budete společeně pokoušet rozlousknout hravé i záludné šifry.

Jak taková hra vypadá, když ji dotáhneme do konce? To vám napoví video z předchozí hry.

Celá hra bude řízena on-line herním systémem Cryptomania. Ten vás bude hrou provázet, získáte z něj útržky příběhu, zadání šifer i nápovědy k těm, se kterými si nebudete vědět rady.

Novou hrou vás navíc bude provázet napínavá audiolegenda o tajemném Fantomovi Brna. Kdo ji namluví a zda půjde o známý hlas, se zatím nechejte překvapit.   

Co můžu na hře čekat?

Můžete se těšit na 10 rozmanitých stanovišť a pokud váš tým bude sehraný, určitě vše zvládnete pod 2,5 hodiny. Šifry můžou mít podobu obrázků, videa, textu, písně a mnoho dalších. Máme namyšlené dvě speciální hlavolamové šifry a doufáme, že je s vaší pomocí budeme moci zrealizovat.

Ve hře najdete pouze promyšlené šifry, které budete odhalovat společnými silami krůček po krůčku, než je konečně prolomíte. A pak se nejspíš budete tlouct do hlavy, proč vás to jen nenapadlo dřív. Každá naše šifra je jedinečná – svou podobou, principem řešení i stylem uvažování, který je k jejímu vyluštění potřeba. Proto má hra spád a klade před vás stále nové výzvy.

 

Hru si užijí místní i navštěvníci z jiných koutů republiky. Kdo by chtěl projekt podpořit, ale do Brna se nedostane, v odměnách nabízíme i samostatnou online hru, kterou bude možné hrát odkudkoliv pouze s připojením k internetu.

O nás

Brno je moderní kolébkou zábavy ve formě šifrovacích her. I my patříme mezi jejich dlouholeté fanoušky, jenže naše vášeň pro "šifrovačky" šla ještě daleko za hranice pouhého trávení volného času. A spojila se s naší druhou zálibou - chutí poznávat město, rozumět mu. Vidět za názvy ulic příběhy a v příbězích nacházet zajímavé osudy míst i lidí. A hry Cryptomania Trails byly díky tomu na světě. Zveme vás, abyste si kousek z našeho světa ukousli i vy. A věřte, že až se na konci hry odměníte v oblíbené kavárně nebo restauraci, tak bude o čem mluvit.

Máme za sebou vytvoření několika her v Brně i Praze. Doposud jsem se věnovali hlavně vytváření her na zakázku, ale chceme zkusit něco víc. Naším snem je vytvořit hru, která bude přesně podle našich představ - originální, napínavá, překvapivá. Máme spoustu nových nápadů a s vaší podporou je budeme moci dotáhnout do konce. Projekt můžete podpořit předplacením trailu za výhodnější cenu nebo výběrem některé z mnoha dalších odměn. Přidejte se ke kampani a přijďte si hru užít!

Děkujeme za podporu!

Vaše Cryptomania

Aktuality

6.4.2017 Kampaň se podařila! Děkujeme!

Kampaň je u konce a dosáhli jsme společně 136% cílové částky! Máme z toho velikou radost a moc a moc Vám všem děkujeme za důvěru a podporu! Přípravy jsou v plném proudu - prototyp hry máme otestovaný, řešíme výrobu hlavolamů, nahrávání audiolegendy, online hru a další slíbené odměny. A už se těším…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3
  Chci vás podpořit

  šifra emailem + jméno na seznamu podporovatelů

  Vaše hry se mi líbí a chci nový trail podpořit. Jako poděkování dostanu mailem unikátní šifru, kterou si můžu vyluštit sám nebo s kamarády. Pokud si s ní nebudu vědět rady, získám k ní nápovědu. Navíc budu mít zvěčněné jméno na seznamu sponzorů hry, kde si ho bude moci přečíst každý hráč i náhodný kolemjdoucí.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  4,05 €
  (100 Kč)
 • predané 9
  Chci vás podpořit a dostat pohlednici s hravou šifrou

  pohlednice s hravou šifrou + jméno na seznamu podporovatelů

  Jako poděkování dostanu pohlednici s hravou obrázkovou šifrou, která dojde na zadanou adresu mně nebo někomu, koho chci potěšit. Pokud si s ní nebudu vědět rady, získám k ní nápovědu. Navíc budu mít zvěčněné jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,10 €
  (200 Kč)
 • predané 6
  Chci si zahrát, ale z pohodlí domova

  poukázka na samostatnou online šifrovací hru + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na samostatnou online šifrovací hru, kterou si můžu zahrát se známými (doporučujeme 2 – 5 lidí) z pohodlí domova pouze přes internet. Hra nám nabídne netradiční zábavu ve formě několika různorodých šifer, které prověří naši nápaditost a týmovou spolupráci.

  Hra je vhodná jako dárek pro partu kamarádů nebo celou rodinu. Součástí hry je přístup do herního webového systému, sada unikátních šifer včetně postupných nápověd a možnost srovnání výsledku s ostatními týmy. Platnost poukázky je 1 rok (po domluvě i déle).

  Online hra obsahuje unikátní šifry, užiju si ji tedy, i pokud si ji objednám zároveň s novým trailem. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  26,32 €
  (650 Kč)
 • predané 15
  Chci si zahrát

  dárková poukázka na nový trail + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na hru pro sebe a svůj tým (celkem 2-5 lidí) nebo jako dárek pro někoho dalšího a to se slevou 20%. V ceně je přístup do herního webového systému včetně postupných nápověd, herní brožura, kterou dostaneme na startu, a možnost srovnání výsledku s ostatními týmy na webu. Platnost poukázky je 1 rok. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  38,46 €
  (950 Kč)
 • predané 0
  Chci si zahrát a věřím si, že budeme nejlepší

  dárková poukázka na nový trail + další trail v hodnotě 1 200 Kč zdarma v případě dobrého umístění + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na hru pro sebe a svůj tým (celkem 2-5 lidí). V případě, že se náš tým udrží do 30. června 2017 na 1. - 5. místě dle výsledkové listiny na webu hry, získáme dle vlastního výběru zdarma poukázku na hru Bitva o Brno (brněnský trail) nebo Staré pověsti české (pražský trail) v hodnotě 1 200 Kč. Hodnotí se nejvyšší počet bodů a nejkratší čas dokončení hry. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  44,53 €
  (1 100 Kč)
 • predané 2
  Chci si zahrát a dostat originální tričko na památku

  dárková poukázka na nový trail + originální tričko + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na hru pro sebe a svůj tým (celkem 2-5 lidí) a k tomu tričko pro sebe s originálním logem (1 ks). Tričko bude v limetkové nebo černé barvě, střihu a velikosti, jaké si vyberu z nabídky. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  (Do poznámky nezapomeň napsat barvu trička - černá / limetková, střih - dámský / pánský a velikost - S / M / L / XL. Trika si můžeš prohlédnout ve fotogalerii výše.)

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  46,56 €
  (1 150 Kč)
 • predané 3
  Chci si zahrát, ale jednou mi to nestačí

  dárková poukázka na nový trail + poukázka na další trail dle vlastního výběru v hodnotě 1 200 Kč + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na hru pro sebe a svůj tým (celkem 2-5 lidí) a k tomu si vyberu poukázku na trail Bitva o Brno (brněnský trail) nebo Staré pověsti české (pražský trail) v hodnotě 1 200 Kč. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  76,92 €
  (1 900 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Chci kurz na míru

  kurz pro firmu nebo kamarády + logo nebo jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu 2-4 hodinový program (ve formě týmového indoorového závodu) plný nápaditých šifer ušitý přímo na míru mé firmě nebo partě kamarádů (do 40 osob). Hra se bude konat ve Vámi určeném čase v roce 2017 na dohodnutém místě v Brně nebo Praze. Já nebo firma se staneme patronem trailu, logo firmy bude uvedené na webové stránce trailu a také přímo ve hře na seznamu sponzorů hry, kde si ho bude moci přečíst každý hráč i náhodný kolemjdoucí.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  607,29 €
  (15 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Chci si zahrát a podpořím vás jako první

  nejvýhodnější dárková poukázka na nový trail + jméno na seznamu podporovatelů

  Dostanu dárkovou poukázku na hru pro sebe a svůj tým (celkem 2-5 lidí) nebo jako dárek pro někoho dalšího. Budu jedním z prvních 15 podporovatelů a poukázku tak získám se slevou 50%. V ceně je přístup do herního webového systému včetně postupných nápověd, herní brožura, kterou dostaneme na startu, a možnost srovnání výsledku s ostatními týmy na webu. Platnost poukázky je 1 rok. Navíc budu mít napsané jméno na seznamu sponzorů hry.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  24,29 €
  (600 Kč)