Desetiminutová maturita

Desetiminutová maturita je projekt, který slouží k výuce maturantů pomocí přehledných video kurzů a jednoduchých krok-za-krokem cvičebnic.

 • Postavy (Na západní frontě klid)

 • Kontext autorovy tvorby (Havran)

 • Postavy (Farma zvířat)

 • Dílo (Romeo a Julie)

 • Téma a motivy (Bílá nemoc)

 • Literární směr (Král Oidipus)

 • Čas a místo (RUR)

 • Jazykové prostředky (Hamlet)

 • E-kniha Desetiminutová matika

 • Děj (Saturnin)

 • Postavy (Cizinec)

 • Metafora (Úvodní video)

 • Kompozice (Úvodní video)

477 €
vybrané z 2 021 €

23%

23% splnené

8 ľudí prispelo

Literatúra, Vzdelávanie

Všetko alebo nič. Projekt skončil 29.3.2017 v 19:02.

Zobraziť všetky odmeny

                                                          

Když jsme před dvěma lety dělali maturitu my, největší problém nebyl v obtížnosti této zkoušky, ale spíš v tom, jak rychle ubíhá čas v posledním ročníku. Jednoho dne jsme se s kocovinou probudili a zjistili, že do maturity zbývá týden. V tu chvíli bychom dali cokoliv za praktickou a jednoduchou pomůcku bez zbytečných okrajových informací, která by nám pomohla se látku jednoduše naučit, nicméně žádná neexistovala. Až doposud.

     

     

                                 

Na maturitu z literatury má student povinnost přečíst 20 knih z kánonu určeného školou. To však může být velmi zdlouhavé a navíc  ̶  pouhé přečtení vám moc nepomůže. Potřebujete vědět spoustu dalších věcí, které z knihy nevyčtete jako motiv a téma, literární směr, kontext autorovy tvorby a jeho současníci. Mnoho studentů má kvůli tomu z maturity zbytečné stresy a neví, co má dělat  ̶  a to je problém, který jsme se rozhodli vyřešit.

  

                                        

     

                                                

Sestavili jsme přes dvě desítky videí trvající okolo deseti minut, které maturantům vysvětlují vše, co o dané knize potřebují vědět zábavnou, přehlednou a jednoduchou formou (mrkněte sem). Postupně přidáváme další videa a ty hotová vylepšujeme. Náš projekt může díky krátkému trvání videí posloužit i jako poslední pomoc pro maturanty, kteří přípravu zanedbali.

   

                                             

Kniha Desetiminutová matika vás naučí všechno, co potřebujete pro úspěšné splnění maturity z matematiky. Jsou zde jednoduše vysvětleny všechny typy příkladů, naleznete zde testy z minulých let s vypracovaným postupem a dále testy určené k samostatnému počítání s řešením na konci. U každého typu příkladu můžete krok za krokem sledovat postup výpočtu. Tato kniha vám bude zaslána v elektronické podobě.

                                                  

     

                              

 1. protože videa jsou jednoduchá, intuitivní a snadno pochopitelná
 2. protože při učení zapojujete zrakovou (vizuální) i sluchovou (akustickou) paměť
 3. protože budete mít víc času na popíjení a hraní Candy Crush- zkrátka na opravdu důležité věci
 4. protože to nebolí tolik, jako skutečné učení
 5. protože používáme velmi podivné, nevídané a tedy dobře zapamatovatelné animace
 6. protože buďme upřímní, stejně to necháte na svaťák
 7. protože je to za pár korun, to vás nezabije
 8. protože máte všechny potřebné informace na jenom místě a přehledně uspořádány
 9. protože na rozdíl od školy videa můžete pozastavit, vrátit na začátek a to nejlepší- vypnout
 10. protože je lepší to zkusit, než pak litovat

       

      

                                  

      

Pokud se nám podaří peníze vybrat, chceme je investovat do vytváření dalších kurzů z nových předmětů (zaplacení kvalitních materiálů z daného předmětu, software na tvorbu videí, lepší audio techniku) a rozšíření tohoto projektu, aby mohl pomoct co nejvíce lidem (online kampaně přes Facebook Ads a Google AdWords).

Děkujeme, že jste dočetli až sem a doufáme, že jste si z prezentace našeho projektu něco odnesli, případně že si pořídíte některou z odměn. Kdybyste chtěli podpořit náš projekt i jinak, sdílejte ho prosím na sociálních sítích, ve školách nebo mezi známými. A pokud budete maturovat- hodně štěstí! Pokud budete mít jakékoliv dotazy (ohledně učení, tohoto projektu nebo čehokoliv jiného), pište prosím na adresu info@maturita.net.

Aktuality

12.2.2017 Začínáme...

Projekt je odstartován! Netlačte se, na všechny se dostane.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 5
  Minimecenáš

  Líbí se mi, co pro ty ubohé študáky děláte. Tady máte kilo a ukažte, co umíte. Za vaše dobrodiní vás uvedeme na stránkách mezi naše mecenáše.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,04 €
  (100 Kč)
 • predané 0
  E-kniha Desetiminutová matika

  Praktická příručka pro maturitu z matematiky, kde jsou  všechny typy příkladů jednoduše vysvětleny, naleznete zde testy z minulých let s vypracovaným postupem a dále testy určené k samostatnému počítání s řešením na konci. Tato kniha vám bude zaslána v elektronické podobě a vy budete uvedeni na začátku v poděkování.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  10,11 €
  (250 Kč)
 • predané 1
  All You Can Watch

  Za tuto částku získáte roční přístup ke všem videím z literatury. Můžete si je pouštět,  kdy chcete a kolikrát chcete. Videa pravidelně aktualizujeme a vytváříme nová. K tomu budete uvedeni na našich stránkách v poděkování.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  10,11 €
  (250 Kč)
 • predané 0
  Literatura +matika

  Získáte veškerá videa z literatury a k tomu ještě e-knihu Desetiminutová matika. S těmito zbraněmi se již z maturity nemusíte stresovat!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  18,19 €
  (450 Kč)
 • predané 0
  Jeden za všechny...

  Skupina pěti kamarádů získá roční přístup ke všem videím z literatury. To vychází na  160 korun na jednoho, míň už to nejde!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  32,34 €
  (800 Kč)
 • predané 1
  Doživotí

  Tato odměna obsahuje veškeré kurzy, videa, učebnice a jiné materiály, které jsme v rámci Desetiminutové maturity vydali (nebo kdy vydáme) na doživotí v elektronické podobě. K tomu získáte celou stránku v knize Desetiminutová matika, do které můžete napsat, co jen chcete (v rámci morálních mezí).

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  40,42 €
  (1 000 Kč)
 • predané 1
  Přístup pro celou třídu

  No Man Left Behind! Domluvte se se třídou a naučte se na maturitu spolu. Touto investicí získáte roční přístup k videím z literatury až pro 30 lidí.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  80,84 €
  (2 000 Kč)