Speciální designová kolekce: Kostým - nejlepší přítel ženy

Vytvořte spolu s námi první rafinovanou kolekci Elegantního Česka! Prvorepublikové motivy převedeme do současných modelů, krásných i praktických zároveň.

 • Oživujeme to nejlepší z toho, co uměla tato země

 • Otevíráme otázky módy, chování a společnosti

 • Šaty mladého návrháře Pavla Dobrovolného

 • Samozřejmě využijeme prvorepubliková periodika

 • Co se týče kloboučků, milujeme Klobouky Jolana

 • Elegantní klub spojuje podobně uvažující lidi

 • Navhovat bude i Kryštof Ostříž z ND (druhý zleva)

 • Koordinovat vše bude Pavlína Kvapilová

7 647 €
vybrané z 4 593 €

166%

166% splnené

111 ľudí prispelo

Móda

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Začalo to polibkem...Tedy políbením múzy :-) Na jaře 2015 jsme rozjeli dobrodružství, kterému zprvu věřilo jen pár lidí. Ale díky Vám od té doby oživujeme to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé a skládáme společně - online i naživo - nové Elegantní Česko. Věnujeme se módě, chování, architektuře, společnosti jako takové. Máme za sebou zhruba 50 dílů našeho seriálu na YouTube, na 70 akcí jako jsou workshopy a zábavné tématické večery (třeba Česko tropí hlouposti), poznali jsme neuvěřitelné množství šikovných nadšenců z nejrůznějších měst a vesnic a teď...teď bychom se chtěli pustit do naší první kolekce. Pomůžete nám? 

Co je náš cíl?

Nebude to kolekce jen tak ledajaká. Vlastně nás k ní všechno vede. Při našem pátrání pronesla dr. Míra Burianová z Národního muzea památný obrat: Kostým - nejlepší přítel ženy. Natočili jsme už před časem video, kde neúnavná sběratelka prvorepublikového oblečení Vlaďka Dobiášová ukazuje, co to kdysi znamenalo v praxi. Ženy měly mnohem méně oblečení než my dnes. Nebyly uběhané z nákupních center. Vlastnily ale obvykle jeden kvalitní kostým, několik slušivých blůzek, klobouků, rukaviček a dalších doplňků. To vše uměly báječně kombinovat. A přesně o to nám jde: vytvořit takové praktické sety. A to spolu s mladými talentovanými designéry a také s Vámi!

Detaily

Pokud se zapojíte, nasbíráme částku, která podpoří vývoj kolekce. To obnáší například látky, práci návrhářů a také krejčích, které vybereme. Budete se moct různými způsoby vložit do celého procesu. Bude to vlastně takový interaktivní design spojenými silami komunity Elegantního Česka. Cílem je mít hotové alespoň 3 modelové sety - byznysový pro pracantky, vycházkový pro všechny dámy, které chtějí okouzlovat a cestovatelský pro ty ženy, které milují poznávání světa. Pokud vybereme více peněz, připravíme podle rozsahu také více variant. A když budeme s tímto projektem úspěšní, uspořádáme na jaře speciální přehlídku, kde to vše předvedeme ;-) 

Kdo jsme?

Elegantní Česko můžete najít všude tam, kde si ho uděláme. 
A taky tady: 

FB:  www.facebook.com/elegantnicesko

YT: www.youtube.com/elegantnicesko1

Instagram: www.instagram.com/elegantnicesko

TW: @elegantnicesko

www.elegantnicesko.cz

Proč to děláme?

Protože nás baví dělat věci společně. Protože to je v DNA našeho projektu, který se z crowdfundingu narodil. Protože chceme vidět, nakolik Vám celá tato myšlenka připadá zajímavá. Pokud se do toho vložíte, budeme si jisti, že má smysl a uděláme vše proto, abychom ji co nejlépe rozvinuli. DĚKUJEME! 

Aktuality

16.1.2017 Nová odměna: jedinečné brože od Terezy Brabcové!

Do ODMĚN v našem HitHit projektu "Kostým - nejlepší přítel ženy" přibyla další možnost! Pokud přispějete 399,-Kč, odměnou Vám bude jedinečná brož z dílny Terezy Brabcové (PIAF design). Terezka tuto sadu vyrobí z kousků brokátu či jiných krásných látek speciálně pro náš projekt. Zužitkují se tak…

Viacej

15.1.2017 Riwaa Nerona bude navrhovat šátky s monogramem a šitíčka!

Pokud se podaří dosáhnout cílové částky, autorkou návrhu Šátečků s monogramem (999,-Kč) a Elegantního praktického šitíčka (299.-Kč) bude skvělá korzetiérka Riwaa Nerona. Nepropásněte příležitost pořídit si něco s jejím jedinečným rukopisem ;-)

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 8 Památeční kousek papírového střihu s věnováním návrhářů

  Jako poděkování dostanete autentický kousek střihu z tvorby této kolekce. Nebudou chybět podpisy designérů a věnování. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,62 €
  (199 Kč)
 • 24 Praktické šitíčko do kabelky nebo na cesty

  Znáte to...utržený knoflíček, drobná trhlinka...ano, jde to rychle spravit, pokud máte po ruce to správné náčiní. Malé šitíčko do kabelky nebo na cesty by Elegantní Česko se Vám určitě bude hodit ;-)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  11,44 €
  (299 Kč)
 • 19 Originální brož od Terezy Brabcové

  Za tento příspěvek Vám odměnou bude jedinečná brož z dílny Terezy Brabcové (PIAF design). Terezka tuto sadu vyrobí z kousků brokátu či jiných krásných látek speciálně pro náš projekt. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  15,27 €
  (399 Kč)
 • 182 z 200 Vstupenka na speciální přehlídku Kostým - nejlepší přítel ženy

  Pokud celou kolekci díky Vám vyrobíme, následovat bude speciální přehlídka. A Vy na ní nebudete chybět!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,10 €
  (499 Kč)
 • 17 z 25 Večeře na téma "Co ženy chtějí"

  Pokud vyberete tuto odměnu, budete se moct zúčastnit večeře, na které probereme potřeby současných žen - pokud jde o oblečení. Co chybí těm, které mají za sebou mateřskou? Co potřebují byznysem zaneprázdněné dámy? Co slečny, které chtějí zkrátka být hezké? Čeká Vás dobré jídlo a diskuse o tom, co na trhu chybí a co by Vám udělalo tu největší radost. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  30,58 €
  (799 Kč)
 • 13 z 20 Workshop Elegantní kombinatorika

  Možná už doma spoustu oblečení máte a spíš tápete v tom, jak ho pokombinovat. Taky byste třeba rádi provětrali šatník, ale nevíte jak na to. A přitom by se Vám uvolnilo tolik energie:-) Výhledově třeba můžete hostit ve skříni místo hromady oblečení méně kvalitních kousků, ze kterých budete skládat slušivé variace. Jak na to? Pořiďte si jako odměnu za podporu projektu tento workshop se skvělou stylistkou a make up artistkou Kateřinou Krobovou, která dlouhodobě spolupracuje s Elegantním Českem, předními časopisy či Institutem módní tvorby a podílí se také na reklamních kampaních. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  34,41 €
  (899 Kč)
 • 9 Hebký šáteček s Vaším monogramem

  Monogramy byly za První republiky velmi oblíbené. Na Vás čeká šáteček, který bude elegantní a zároveň osobitý - bude na něm vyšitý právě Váš monogram.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  38,24 €
  (999 Kč)
 • 19 z 20 Den designérem

  Zážitky jsou to nejlepší - a Vy si budete moct užít Den coby designér naší kolekce. Potkáte se s návrháři, kteří na ní budou pracovat. Budete debatovat o její podobě. Uvidíte, jak se takové věci tvoří. Podíváme se společně do obchodu s látkami a řekneme si o nich více. Zapojte se a Váš kreativní rukopis bude zakomponován do výsledného tvaru. Součástí odměny je i VIP vstupenka na přehlídku, pokud bude projekt úspěšný.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  114,79 €
  (2 999 Kč)
 • 12 z 15 Možnost dát jméno některému z kusů kolekce

  Spojte své jméno s naší tvorbou. Kousek z kolekce buď ponese Vaše jméno nebo budete moct jméno určit Vy. K tomu patří i 2 VIP vstupenky na přehlídku, pokud se podaří projekt zrealizovat. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  153,07 €
  (3 999 Kč)
 • 13 Apartní dámský kostýmek

  Pokud si dámy vyberete tuto odměnu (nebo ji pánové darujete), pořídíme společně slušivý  kostýmek. Budete si moct vybrat jestli s kalhotami nebo sukní. Na tvorbě se budete podílet spolu s našimi autory. K tomu patří i 2 VIP vstupenky na přehlídku, pokud se podaří projekt zrealizovat. A budete-li chtít, budete na ní moct svůj nový kousek osobně předvést.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  344,46 €
  (8 999 Kč)
 • 19 z 20 Zážitek tvorby setu přímo pro Vás

  Varianta, kterou si mohou dámy pořídit pro sebe či jako dárek, pánové věnovat svým drahým - čeká Vás krásný proces: zážitek pořízení jednoho dámského setu podle navržených vzorů - tedy kostýmu + 2 blůzek + 3 doplňků podle Vašeho výběru. Výsledkem bude nová souprava v šatníku - z kvalitních materiálů a také dobře kombinovatelná. Kromě toho dostanete 2 VIP vstupenky na přehlídku a budete-li si přát, bude dáma moct svůj model i osobně převést. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  765,51 €
  (19 999 Kč)
 • 3 z 3 Titul mecenáš/ka kolekce Kostým nejlepší přítel ženy a set podle Vašeho výběru

  Budete hlavním mecenášem nebo mecenáškou této rafinované kolekce. Dámy mohou využit/věnovat nebo pánové darovat zážitek pořízení jednoho dámského setu podle navržených vzorů - tedy kostýmu + 2 blůzek + 3 doplňků podle Vašeho výběru. Výsledkem bude nová souprava - z kvalitních materiálů a také dobře kombinovatelná. Kromě toho dostanete 2 VIP vstupenky na přehlídku a budete-li chtít, dáma může svůj model i osobně převést. Když si to budete přát, uvedeme Vaše jméno na všech kostýmech z kolekce. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 531,06 €
  (39 999 Kč)