Simulante Bande do New Yorku!

Simulante Bande: dva zdraví, dva handicapovaní tanečníci. Něžné doteky, razantní údery a pády. Společně zkoumají relativnost pojmu handicap i křehký kosmos mezilidských vztahů. Teď mohou předvést výsledky své práce na prestižním veletrhu APAP v New Yorku.

Autor: VerTeDance

2 930 €
vybrané z 2 840 €

103%

103% splnené

76 ľudí prispelo

Tanec

New York, NY, Spojené státy americké

Všetko alebo nič. Projekt skončil 15.12.2013 v 13:14.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

VerTeDance spolupracují s Divadlem Archa od roku 2009 na tanečně divadelních projektech se sociálním přesahem. Poté, co jsme prozkoumali téma uprchlíků v projektu Emigrantes, jsme se vrhli na tematiku fyzicky hendikepovaných a vznikly Simulante Bande - projekt, v němž se plnohodnotnými partnerkami dvou zdravých tanečníků staly Alena Jančíková, která je od svých 18 let po těžkém úrazu páteře na vozíku, a Zuzana Pitterová, trpící neuropatií. "To, jak se tu oba světy propojí, bere dech: v úvodních evolucích nepoznáte, kdo je kdo. ", reflektoval projekt kritik Lidových novin Vladimír Just.

Simulante bande teď mají možnost vycestovat do New Yorku na prestižní veletrh scénických umění APAP. Českou účast již potřetí koordinují Česká centra, která hradí poskytnutí divadelního sálu, registraci na veletrhu a veškerou propagaci; úhrada letenek a ubytování zůstává na vybraných souborech. Kampaň na Hithit si klade za cíl doplnit chybějící třetinu celkového rozpočtu výjezdu.

Co je náš cíl?

V inscenaci SIMULANTE BANDE zkoumají VerTeDance neotřelé možnosti pohybového vyjádření zdravého a fyzicky handicapovaného člověka, relativnost pojmu handicap i křehký kosmos mezilidských vztahů. Své často neviditelné limity přetavily netanečnice Alena Jančíková a Zuzana Pitterová do neuvěřitelných výkonů, ve kterých jim „asistují“ profesionální tanečníci Helena Arenbergerová a Petr Opavský. Autorskou hudbu k představení vytvořila skupina DVA, která s VerTeDance spolupracovala již na inscenaci Emigrantes.

Cílem výjezdu do New Yorku je představit tuto mimořádnou inscenaci tisícům účastníků z řad pořadatelů kulturních vystoupení a uměleckých agentur, které pak jednotlivé projekty nakupují na další festivaly. Přítomností na veletrhu APAP získávají jeho účastníci jedinečnou možnost stát se aktivní součástí celosvětové sítě této oblasti umění a získat cenné kontakty. Účast na APAPU je projekt s vysokým potenciálem - nejde pouze o jednorázovou prezentaci české kultury v zahraničí, ale ideálně by na toto vystoupení v New Yorku měly navazovat další nabídky hostování, což se též u loňských účastníků v bohaté míře stalo.

Detaily

"Žijí tu s námi, ale my se občas tváříme, jako by byli neviditelní. Jindy na ně zas civíme, jako by spadli z kosmu. Trochu je obdivujeme, trochu se jich bojíme, často je litujeme. Skoro nic o nich nevíme.

Jejich kroky jsou mnohdy jiné. Často nezapadají do všeobecné iluze o podobě krásy. Vedou ale ke stejnému cíli jako ty naše, krásné. Prožít plnohodnotný život se vším všudy.

Proč je stále vyčleňujeme z našeho kruhu? Proč jsme tu stále „my“ a „oni“? Jejich přijetím můžeme všichni jen získat. Získat tolik, že si to možná ani nedovedeme představit. Pojďme si to společně představovat, i „jen na chvíli“ se počítá!"

Projekt Simulante Bande šíří naději. Mimo své umělecké kvality, které dokazuje např. Cena Divaldeních novin za autorský počin v oblasti Tanec, balet 2012, představení dodává sílu, energii, motivaci a podporu pro další život s handicapem.

Pomozte nám šířit tuto naději i za hranice ČR!

... a ještě něco navíc

Koncert pro 4 těla

Skupině současného tance VerTeDance se v Arše povedl husarský kousek: Simulante Bande. Jedinečný kvartet interpretů tvoří profesionálové a dvě handicapované amatérky. To, jak se tu oba světy propojí, bere dech: Smutný, ale nesentimentální humor, shazující falešný soucit zdravých i sklony k uzurpátorství těch druhých. Nutno vidět! Vladimír Just, 9.6. 2012, Lidové noviny

Představení získalo cenu Divadelních novin 2012 a Cenu diváka na fetsivalu Česká taneční platforma 2013.

Kdo jsme?

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004. Uskupení tvoří tanečnice a choreografky Veronika Kotlíková a Tereza Ondrová (Tanečnice roku 2010) a světelný designér Pavel Kotlík. VerTeDance doposud vytvořili 16 projektů.

Domovskými scénami VerTe jsou divadlo Ponec a Archa, kde od roku 2009 spolupracují na projektech se sociálním akcentem; svá představení uvádí skupina pravidelně jak v českých regionálních městech, tak v zahraničí: na Slovensku, v Německu, Belgii, Rusku, Rumunsku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, ve Švédsku, na Ukrajině ad.

VerTeDance jsou jedinou českou skupinou, která získala dvakrát nejprestižnější ocenění v oblasti současného tance – cenu za Inscenaci roku, a to v roce 2005 (Tichomluva) a 2012 (Kolik váží vaše touha?).

Proč to děláme?

Většinu z rozpočtu se pokoušíme pokrýt z veřejných zdrojů - grantů MKČR a MHMP. Hithit zkoušíme poprvé, protože věříme, že říběh Aleny a Zuzky, kterým se díky Simulante Bande splnil sen hrát na jevišti po boku profesionálních tanečníků, zaujme širší skupinu fanoušků.

Aktuality

8.12.2013 Bytový koncert DVA kdekoli po ČR

Exkluzivní bytový koncert kapely DVA bude možné uskutečnit kdekoli po ČR, nikoli tedy pouze v Pardubicích a Praze, jak bylo nabízeno původně. Tedy neváhejte a objednávejte - už na to máte jen 7 dní!

Viacej

18.11.2013 Nová odměna od DVA: hry Botanicula a Machinerie

Rozšiřujeme řadu skvělých odměn o hry pro PC Botanicula a Machinerie. Za hudbu k Botanicule získali DVA Hlavní cenu za nejlepší hudbu na Independent Game Festival v San Franciscu!

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • zostáva 18 z 30

  CD ZRNÍ + VerTeDance: "Kolik váží vaše touha?" (soundtrack ke stejnojmennému představení)

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  20,29 €
  (500 Kč)
 • zostáva 28 z 30

  CD DVA: Emigrantes (soundtrack ke stejnojmennému představení)

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  20,29 €
  (500 Kč)
 • zostáva 8 z 15

  Hry pro PC Botanicula + Machinerie

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  20,29 €
  (500 Kč)
 • zostáva 2 z 10

  CD Emigrantes + 2 volné lístky na představení Simulante Bande v Divadle Archa - datum dle termínů představení během roku 2014

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,58 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3

  Fotografický akt jednoho z protagonistů SImulante Bande od Jana Komárka (pošleme v tiskovém rozlišení elektronickou verzi fotografie)

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  40,58 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 3 z 5

  Snídaně v trávě! Piknik s protagonisty Simulante Bande

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  81,15 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 3

  Kurzy Archa.lab: kurzy pro děti i dospělé s hendikepem i bez ve zkušebně Divadla Archa ve Zlatnické! Nové pololetí začíná v únoru 2014!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,73 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 2 z 3

  Bytový koncert skupiny DVA - jen pro Vás a Vaše přátele dle výběru! DVA za Vámi dorazí až k Vám do obýváku! Odměna je možná pouze v Praze a Pardubicích.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,88 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 2 z 3

  Celý rok s VerTeDance: VIP vstup na všechna pražská i zájezdová představení VerTeDance + drink s tanečníky po představeních - staňte se součástí VerTe rodiny po celý rok 2014!

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  608,64 €
  (15 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Triko VerTeDance BOXTESKA

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  12,17 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!!

  2 lístky na představení Simulante Bande v Divadle Archa - datum dle termínů představení během roku 2014

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,35 €
  (600 Kč)