Vnímej svět jinak, z perspektivy neslyšících

Budujeme mosty mezi slyšícími a neslyšícími, přispíváme ke vzájemnému porozumění a k rozbití strachu z komunikace s neslyšícími. Jak? Pomocí zážitkové hry, která Vás bude nejen bavit, ale naučí Vás i vnímat svět jinak. Potřebujeme ji ale vybavit...

Autor: NáZNAK

 • Zážitková hra v kavárně v Litoměřicích

 • Zážitková hra jako teambuilding

 • ...víte, jak tleskají neslyšící?

 • Náš komiksový Eda Vás provádí svým příběhem

 • Jedna z našich odměn :)

 • ...od účastníce naší výstavy v Kavárněcohledájméno

 • Vyzkoušejte si neslyšet okolní zvuky

 • Aneb jak je pro neslyšící důležitá mimika

 • NáZNAK byl součástí TEDxPrague 2016

 • Jeden z úkolů, který od nás účastníci dostávají :)

 • Jaké je to chodit po městě bez sluchu?

 • Běžné situace působí jinak, když člověk neslyší...

3 098 €
vybrané z 2 405 €

128%

128% splnené

92 ľudí prispelo

Impact Hub, Nadácia Vodafone

Česká republika

Všetko alebo nič. Projekt skončil 11.3.2017 v 09:11.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo?

Na začátku byly dvě kamarádky Anna a Lucka a jejich setkání s neslyšícími, touha po vzájemném porozumění a nadšené objevování jiného vnímání světa, nalézání komunikace založené na soustředěném pozorování, čtení ve tváři, gestech, mimice...

A na základě těchto zkušeností vznikl NáZNAK. Ten se dostal do finále Social Impact Award, prošel si velmi obohacujícím letním akceleračním programem, který posunul vpřed nejen celý projekt, ale i zakladatelky, které čím dál víc věří, že společensky prospěšné podnikání může změnit lidské vnímání světa. V září NáZNAK získal potvrzení, že dává smysl i ostatním lidem, když vyhrál cenu poroty a dokonce i cenu veřejnosti v rámci Social Impact Award.

Od té doby NáZNAK roste a sílí. Na interaktivní výstavě NáZNAKu v Kavárně co hledá jméno se bylo podívat několik stovek lidí a ohlasy byly úžasně pozitivní. NáZNAK mezitím získal právní statut neziskové organizace, navázal mnoho partnerství s organizacemi, které se zabývají neslyšícími, zúčastnil se TEDxPrague 2016, studentského festivalu Dvorky či připravil společný koncept teambuildingu s Neviditelnou výstavou, kde si postupně vyzkoušíte, jaké by to bylo přijít o zrak a vzápětí, jaké je to spoléhat se naopak jen na zrak a neslyšet okolní zvuky.

Co je cílem NáZNAKu?

Naším posláním je stavět mosty mezi slyšícími a neslyšícími. My slyšící často nevíme, jak s neslyšícími komunikovat a bojíme se toho. Tak vznikají komunikační bariéry a předsudky a neslyšící jsou pak velmi uzavřenou komunitou. Absence sluchu totiž není vidět, proto se o ní příliš nemluví.

Proto jsme vymyslely koncept zážitkové hry. Věříme, že jakmile si jako slyšící lidé jednou vyzkoušíme, jaké je to být neslyšící, a objevíme zábavnou formou tento nový svět založený na zraku, soustředěnosti, čtení řeči těla, tak se přestaneme komunikace s neslyšícími tolik bát.

A jaká tedy ta zážitková hra bude? Co si během ní vyzkoušíte?

Znáte koncept únikových her? V naší hře také uniknete okolním zvukům a ruchům a budete se svými přáteli řešit úkoly jako neslyšící. Zjistíte, jak například neslyšící vstávají ráno z postele bez našeho běžného budíku, jak nakupují, či jak se chodí bavit na diskotéky. Připravte se, že od nás dostanete zvukotěsná sluchátka a nebudete moci mluvit. Ale ještě předtím vás naučíme základy znakového jazyka. Komunikace tak hned dostane jiný ráz, uvidíte. 

Kde: Zážitkovou hru jsme vymyslely zatím jako putovní, nyní působíme v Praze (o přesném místě zatím jednáme), ale při dostatečném počtu jednotlivých objednávek ji rozbalíme i na jiných místech v republice. Hru nabízíme firmám i jako teambuildingy. Do budoucna bychom rády zakotvily v jednom prostoru, abyste si hru mohli přijít vyzkoušet, kdykoliv vás napadne. (Pokud byste měli nápad na konkrétní místo, kde by se vám to líbilo, napište nám na mail: anna@naznak.cz.)

Od kdy: Když se nám povede společně vybrat cílovou částku, bude hra přístupná už od března letošního roku, do té doby nakoupíme potřebné vybavení, které nám schází.

Pro koho: Hru si užijí děti (od 12 let) i dospělí.

Na co potřebujeme přispět?

Vaši finanční pomoc potřebujeme na nákladné dovybavení zážitkové putovní hry. Část už se nám podařila zafinancovat z výhry v soutěži Social Impact Award. Nicméně přejeme si, aby byla co nejlepší, co nejopravdovější, aby Vás co nejvíce bavila a na to nám ještě hodně financí chybí. Za každý příspěvek tak moc děkujeme.

Když vybereme více, budeme si moci dovolit zaměstnat človíčka na poloviční úvazek, abychom na to nebyly sami a zároveň tak budeme moci zaměstnat neslyšící. A pokud vybereme ještě více, tak si budeme moci dovoit vlastní prostor v Praze a vy se tak k nám dostanete kdykoli budete chtít.

Aktuality

12.2.2017 Láska se má prožívat na 100 %... :-)

...my jsme na 53 % a k naší vysněné stovce se mílovými kroky blížíme. Moc děkujeme! Za to pro Vás máme tip na (nejen)valentýnský dárek. ;-) Udělejte radost své drahé polovičce i sobě (a jako vedlejší efekt velikánskou i nám), vyberte si z naší nabídky odměn Zážitkovou hru pro dva a začněme společn…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • zostáva 21 z 40
  Adoptovaná sluchátka

  „Adoptuj si sluchátka a uč tak ostatní vnímat svět jinak“
   
  Líbí se ti co děláme? Podpořit nás můžeš i tak, že si koupíš tuto odměnu a my na důkaz našich neskonalých díků po tobě pojmenujeme sluchátka, které při zážitkové hře návštěvníci budou používat. Představ si, jak například díky sluchátkům „Eva“ nebo „Jirka“ začnou lidé během hry vnímat svět neslyšících úplně jinak, přestanou se bát komunikace s neslyšícími, soustředí se na jiné prvky komunikace jako je mimika nebo gesta. To zní dobře, ne?

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  4,01 €
  (100 Kč)
 • predané 13
  Na ZNAK chytře

  Jednou za měsíc, po dobu půl roku od skončení kampaně, Vám pošleme na e-mail informaci o světě neslyšících, která Vám vykouzlí úsměv na tváři a zároveň Vás vždy naučíme jeden znak z Českého znakového jazyka, který se Vám v daném měsíci bude při komunikaci s neslyšícími hodit. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  7,22 €
  (180 Kč)
 • predané 0
  Propojíme vás s jiným přispěvatelem

  „Zajímá mě svět společensky prospěšného podnikání a zajímají mě lidé, kteří na projekty jako je NáZNAK přispívá. Chtěl/a bych se seznámit s dalším takovým človíčkem jako jsem já :)"

  NáZNAK vás propojí s jedním nebo klidně i s více lidmi, kteří si zakoupili stejnou odměnu jako vy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  8,02 €
  (200 Kč)
 • zostáva 28 z 40
  NáZNAK na památku

  „Chci vám přispět a rád bych za to dostal něco na památku.“
   
  Jsme nadšení z každého, kdo nám chce v našem snažení o rozšiřování povědomí o neslyšících pomoci. Za tvůj příspěvek jsme pro tebe připravili balíček „Pro kamaráda, který se nebojí vnímat svět jinak“. Najdeš v něm otvírák, zrcátko, náušnice i NáZNAKovou placku a hrdě se tak můžeš přiznat k tomu, že s námi sdílíš naši snahu učit lidi kolem sebe vnímat svět a věci kolem sebe z jiné perspektivy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,82 €
  (220 Kč)
 • zostáva 13 z 20
  Vnímej svět jinak se sešity z Papírny

  „Chtěl/a bych začít vnímat svět jinak a dostat na památku něco, co mi to bude vždy připomínat."

  Dostanete od nás 2ks sešitů, které nám poskytl další skvělý projekt a to Papírna. Nejen, že sešity se pyšní přízviskem eco-design, ale jsou zkrášlené slepotiskem, který je dělán přímo pro nás na míru. Budete tedy mít sešity, které má jen několik jedinců :) A hlavně, když půjdete s neslyšícím do kavárny, zkuste si s ním psát vše, co vás napadne právě do tohoto sešitu a uvidíte, jaké krásy objevíte při psané komunikaci.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  9,62 €
  (240 Kč)
 • predané 5
  Zážitková hra – jednotlivec

  „Jsem člověk, který se nebojí vnímat svět jinak a chce si vyzkoušet něco nového a pro dobrou věc.“
   
  Přijď si vyzkoušet, jaké je to vnímat svět bez pomoci sluchu. Umíš si představit, že bys nikdy neslyšel hudbu, hlasy nebo ruch města? Přijď si uvědomit, jak jiná je komunikace, když se místo na hlas soustředíme na výrazy ve tváři, gesta, postoj těla ostatních. Vyzkoušíš si přitom vyřešit úkoly v roli neslyšícího, naučíš se základy českého znakového jazyka a příště, až nějakého potkáš, budeš už vědět, jak jej pozdravit i se umět vcítit do toho, jak vnímá okolní svět.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,02 €
  (250 Kč)
 • zostáva 15 z 20
  Párty s NáZNAKem

  „Mám rád NáZNAK a to co dělá a chci zakladatelky poznat osobně."

  Budeme mít párty. A na té párty tě chceme taky. Přijď se s námi pobavit. V ceně máš welcome drink, skvělý program a nás. :-)

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,03 €
  (300 Kč)
 • predané 22
  Zážitková hra – pro dva

  „Jsme dva kamarádi či pár, kteří se nebojí vnímat svět jinak a chtějí si vyzkoušet něco nového a pro dobrou věc.“
   
  Přijďte si s Vašimi blízkými vyzkoušet, jaké je to vnímat svět bez ruchu, hlasů a zvuku. Přijďte si uvědomit, jak jiná je komunikace, když se místo na hlas soustředíme na výrazy ve tváři, gesta, postoj těla ostatních. Vyzkoušíte si přitom vyřešit úkoly v roli neslyšícího, naučíte se základy českého znakového jazyka a příště, až nějakého potkáte, budete už vědět, jak jej pozdravit i se umět vcítit do toho, jak vnímá okolní svět.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  18,04 €
  (450 Kč)
 • predané 4
  Zážitková hra - pro rodinu či partu kamarádů

  „Jsme rodina či parta kamarádů, kteří se nebojí vnímat svět jinak a chtějí si vyzkoušet něco nového a ještě se přitom něco naučit.“
   
  Přijďte si s Vašimi blízkými vyzkoušet, jaké je to vnímat svět bez ruchu, hlasů a zvuku. Přijďte si uvědomit, jak jiná je komunikace, když se místo na hlas soustředíme na výrazy ve tváři, gesta, postoj těla ostatních. Vyzkoušíte si přitom vyřešit úkoly v roli neslyšícího, naučíte se základy českého znakového jazyka a příště, až nějakého potkáte, budete už vědět, jak jej pozdravit i se umět vcítit do toho, jak vnímá okolní svět.

  Vstupenka platí pro čtyři lidi.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  36,08 €
  (900 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Měsíční kurz - Umělecké štukatérství

  „Vizuální svět neslyšících je mi blízký, zajímá mě umění a nové dovednosti a chci si vyzkoušet společně tvořit.“

  Jako další tlumočený kurz z českého jazyka do českého znakového jazyka jsme připravili odhalení světa uměleckého štukatérství. Pokud chceš zjistit, co se za touto tajemnou profesí skrývá, objednej si tuto odměnu. Dostaneš voucher na měsíční kurz (20 hodin, 5 dnů v měsíci (pátek odpoledne, sobota) vedený zkušeným lektorem a mistrem odborného výcviku Oliverem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,11 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Měsíční kurz - Šperkařství

  „Vizuální svět neslyšících je mi blízký, zajímá mě umění a nové dovednosti a chci si vyzkoušet společně tvořit.“
   
  Svět neslyšících je založený primárně na vizualitě a ta úzce souvisí i se světem umění a řemesel. Tvůrčí proces lidi spojuje a souvisí tak s naší snahou bořit hranice mezi slyšícími a neslyšícími, proto jsme připravili koncept uměleckých workshopů pro slyšící i neslyšící účastníky. Kurzy jsou tlumočené z českého jazyka do českého znakového jazyka. Jako odměnu za finanční pomoc NáZNAKu dostaneš voucher na měsíční kurz (20 hodin, 5 dnů v měsíci (pátek odpoledne, sobota) vedený skvělou lektorkou Evou na téma šperkařství.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,11 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Měsíční kurz - Ilustrace a výtvarné techniky

  „Vizuální svět neslyšících je mi blízký, zajímá mě umění a nové dovednosti a chci si vyzkoušet společně tvořit.“

  Jako odměna za tuto položku tě nemine voucher na měsíční tlumočený kurz (20 hodin, 5 dnů v měsíci (pátek odpoledne, sobota) vedený akademickým malířem Mirem na téma ilustrace a výtvarné techniky. Přijď si zkusit stát se na chvíli umělcem a ještě přitom poznat pár nových neslyšících kamarádů.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  48,11 €
  (1 200 Kč)
 • predané 0
  Oslava jinak

  „Mám narozky a chci je oslavit jinak.“
   
  Už tě nebaví jen sedět při oslavách s kamarády v hospodě, ale radši bys podnikl/a něco zábavnějšího? Super, jsme tu pro tebe. Připravíme ti NáZNAKovou oslavu na míru. Užiješ si přitom s kamarády spoustu legrace, vyzkoušíš si vnímání vizuálního světa neslyšících a naučíš se perličky ze znakového jazyka, kterými pak budeš moci ve společnosti dalších lidí perlit dál. Program je přibližně na 1,5 hodiny, domluvit se však dá na lecčems, že. :)

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  80,18 €
  (2 000 Kč)
 • predané 1
  Zážitková hra – kavárny, kulturní místa, školy

  „Miluju svou kavárnu a chtěl/a bych tam dostat program, který lidi bude nejen bavit, ale naučí je i něco nového a důležitého.“
   
  Máš kavárnu nebo nějaký prostor vhodný pro pořádání akcí a uvažuješ, co tam připravit za program, aby byl nejenom zábavný, ale i originální, poučný a se sociálním přesahem? Týjo, tak to jsme tady pro tebe! Máme připravený soutěžní večer, který bude všechny účastníky nejenom bavit, ale naučí se při něm i spoustu věcí o světě neslyšících. Součástí odměny je i pomoc s přípravou události na Facebooku a s propagací akce. Program trvá 1,5 hodiny  a je určen pro neomezený počet lidí.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  100,22 €
  (2 500 Kč)
 • predané 0
  Zážitková hra jako teambuilding - základní verze

  „Zkoušíme si vnímat svět jinak a baví nás to.“
   
  Přijďte si prožít situace, kdy se musíte spolehnout na ostatní smysly mimo Váš sluch a přitom zlepšit vztahy s kolegy. V rámci základní verze zážitkové hry se naučíte perličky ze znakového jazyka, přestanete se bát komunikace s neslyšícími a zjistíte na vlastní kůži, jak například neslyšící vstávají ráno z postele bez našeho běžného budíku, jak nakupují či jak se chodí bavit na diskotéky. Program je určený pro max. 12 osob a trvá 1,5 hodiny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  192,42 €
  (4 800 Kč)
 • predané 0
  Zážitková hra jako teambuilding– rozšířená verze i s občerstvením

  „Vnímáme svět jinak a máme u toho plná bříška.“
   
  V rámci rozšířené verze zážitkové hry se ponoříte hlouběji do tichého světa neslyšících, díky soutěžnímu kvízu poznáte své kolegy ještě lépe, naučíte se perličky ze znakového jazyka, zjistíte na vlastní kůži, jak například neslyšící vstávají ráno z postele bez našeho běžného budíku, jak nakupují či jak se chodí bavit na diskotéky. A na konci je pro Vás připraveno občerstvení, kde u skleničky vína můžete s ostatními nové zážitky pořádně probrat. Program je určený pro max. 12 osob a trvá 3 hodiny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  288,63 €
  (7 200 Kč)
 • predané 2
  Zážitková hra jako teambuilding – VIP verze se vším všudy

  „Máme dostatek prostoru začít vnímat sebe i své kolegy jinak a užíváme si přitom ten nejlepší NáZNAKový servis.“
   
  Přizpůsobíme náš program Vašim požadavkům, přijedeme za Vámi a budete mít možnost poznat svět i komunikaci se svými kolegy ze zcela jiné perspektivy. Užijete si přitom spoustu zábavy, naučíte se základy českého znakového jazyka a podíváme se společně i na principy čtení řeči těla a nonverbální komunikace, které se Vám mohou hodit i v pracovním životě. Připravíme pro Vás i občerstvení a taneční zábavu ve formě silent disco. Program je určený pro max. 12 osob a trvá 4,5 hodiny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  384,85 €
  (9 600 Kč)
 • predané 1
  Sponzor NáZNAKu

  „Líbí se mi co NáZNAK dělá a chci být sponzorem. NáZNAK mi to do smrti smrťoucí nezapomene.“ :-)

   

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  801,76 €
  (20 000 Kč)