Strawberry Fields 2016

Strawberry Fields je jednodenní festival volného času na Černém Mostě, pořádaný místní neziskovou organizací JAHODA. Smyslem je ukázat dětem a mladým lidem, jak kvalitně trávit volný čas, seznámit veřejnost s činností JAHODY a obohatit komunitní život.

 • Airbrush tetování

 • Cross Station - kapela z JAHODOVÉ zkušebny

 • Divadlo pro dítka

 • Fesťák bez bariér

 • Festival pro celou rodinu

 • Jak se dělá komix?

 • Místní hudebníci

 • Netradiční malování na obličej

 • Origami s Bárou

 • Parkour

 • Queens of Everything

 • Sítotisk

 • Sk8 závody

 • Skáčeme na Čerňáku

 • Tancujeme

 • Turnaj ve fotbálku

3 168 €
vybrané z 3 168 €

100%

100% splnené

29 ľudí prispelo

Komunita, Hudba

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Všetko alebo nič. Projekt skončil 9.6.2016 v 11:25.

Zobraziť všetky odmeny

Pomozte nám uskutečnit Strawberry Fields- jednodenní festival na Černém Mostě v Praze, který pořádá neziskovka JAHODA, o.p.s.

Čekají Vás parádní koncerty, workshopy, divadla, soutěže, dětská zóna, výstava, skate jam a celou akcí vás letos provede streamer a youtuber FattyPillow a moderátor Ali. Pojďme společně obohatit komunitní život periferie Černého mostu a ukázat dětem a mladým lidem jak trávit kvalitně a kreativně volný čas.

Jak to začalo

Festival Strawberry Fields pořádá nezisková organizace JAHODA o.p.s., a navazuje na původní odpolední Zahradní slavnost, kterou jsme v r. 2009 pořádali pro oživení života na sídlišti Černý Most. Od roku 2012 se akce rozrostla a ze Zahradní slavnosti se stal plnohodnotný jednodenní festival Strawberry Fields na jehož prknech v průběhu let vystoupili např. David Koller, Vložte Kočku, Prago Union, Švihadlo, Queens of Everything, Prague Conspiracy, Amanitas a další.

Co je náš cíl?

Cílem festivalu je nejen kulturní oživení života na sídlišti Černý Most, kde JAHODA působí, ale především zapojení návštěvníků do programu. Lidem, kteří se přijdou podívat, chceme představit bohatou nabídku volnočasových aktivit, které nejsou finančně či prostorově nijak náročné a návštěvníkům festivalu je přiblíží lidé, kteří jsou v dané aktivitě odborníky.

Detaily

Strawberry Fields představuje především dětem a mladým lidem aktivity, kterými mohou smysluplně vyplňovat své volné chvíle. Hudba, divadlo, různé sporty a workshopy: od malování, žonglování a tance, přes chůdy a skatepark, po exhibice, outdoorové retro hry nebo netradiční sporty. Festival není o tom vše jen ukázat, ale snažíme se propojovat návštěvníky s lektory, u kterých se lze dlouhodobě učit a zdokonalovat. Chceme přispívat ke zlepšování života na sídlištích Prahy 14, proto nabízíme zábavnou alternativu k vysedávání na lavičkách a planému zevlování. Vstup na festival je ZDARMA, bezbariérový a koná se za každého počasí.

Akce má přínos pro rodiny s dětmi i pro širší veřejnost, ale především přímo pro klienty sociálních služeb JAHODA, o.p.s., pro děti a mladé lidi ve věku od 6 do 26 let. Svým životním stylem a pasivním trávením volného času zažívají obtížné životní situace, které mohou ohrozit jejich bezpečný vývoj a vést k sociálnímu vyloučení. Festival s kulturním a sportovním programem nabízí alternativu ke konzumnímu způsobu života, extremismu a nudě. Dostupností a multižánrovostí akce se stává dobrým nástrojem k obohacení obvyklého volnočasového programu těchto dětí a mladých lidí.

... a ještě něco navíc

Festival Strawberry Fileds je o pohodě, porozumění a toleranci, aktivním trávení volného času, o učení se novým věcem, o poznávání nových lidí a přátel a o pomoci druhým.

Kdo jsme? 

Jsme neziskovka z pražského Čerňáku, která pomáhá, baví a vzdělává. Nabízíme dva nízkoprahové kluby a terénní program pro děti a mladé lidi ve věku 6 až 26 let, dále provozujeme rodinné centrum, jesličky pro nejmenší a mateřskou školku na Černém Mostě. Další mateřskou školku jsme otevřeli na Vinohradech. Pro začínající kapely a muzikanty nabízíme vybavenou hudební zkušebnu s nahrávacím studiem.

Cílem našich sociálních služeb je nabídnout dětem a mladým lidem vhodné alternativy trávení volného času a předcházení rizik, která jsou s běžným životem na sídlišti spojeny. Naučit je řešit běžné i mimořádné životní situace a celkově podporovat aktivní a zodpovědný přístup k životu.

Proč to děláme?

Na letošním ročníku vystoupí kapely Gipsy.cz, Atari Terror a Jo!SKA. Každý rok dáváme prostor kapelám, které zkoušejí ve zkušebně v JAHODĚ, aby si zahrály po boku svých idolů. V červnu se tedy můžeme těšit hned na dvě klientské kapely, a to Cross Station a Limbo Planet. Pro obě skupiny to je nejen ohromná příležitost, ale také motivace.

Letošní ročník toho ale nabídne tradičně víc, těšit se můžete na nejrůznější workshopy, ať výtvarné nebo pohybové, divadla, výstavy, parádní koutek pro děti a mnoho dalšího. Přesto, že se akce každým rokem rozrůstá, snažíme se udržet neobyčejnou atmosféru Strawberry Fields, která se krutě vymyká šedé atmosféře sídliště. Pojďte se s námi podílet na zlepšování kultury života ve městě.

Všichni vystupující a ostatní participátoři podporují Strawberry Fields zdarma nebo skoro zadarmo, to znamená snížením svých honorářů výdajů na nutné minimum. Festival není zaštítěný žádným korporátním sponzorem, který by mezi vší kreativou a koncerty podbízel návštěvníky k nákupu pro svou značku, preferujeme prostor festivalu bez vizuálního smogu reklam a s kvalitní kulturou neodfajfkovanou žádným sportovním, pivním nebo konfekčním brandem. V první řadě nám jde totiž o program samotný. I s omezeným budgetem se nám zatím podařilo připravit parádní a hodnotný denní festival. Stále nám ale pár peněz na realizaci získat zbývá a o Ty tu bojujeme. 

Aktuality

5.6.2016 PROPAGUJ SVOU FIRMU PŘÍMO NA STRAWBERRY!

Moc děkujeme všem přispěvatelům, protože už máme vybráno 72% částky. Je potřeba ale dojít ke 100% aby Vaše příspěvky nepropadly v niveč. Chybí nám 22 tis, aby byl projekt úspěšný. Máme ještě volná dvě místa pro propagační stánky. Přispěj 5 tisíc a propaguj svůj produkt nebo firmu. 

Viacej

30.5.2016 PROČ PŘISPĚT?

Zajímá Tě na co použijeme Tvůj příspěvek? zvuk (uzvučení, práce zvukaře, osvětlení) divadlo pro děti zaplacení některých workshopů zaplacení doprovodných akcí zaplacení energií zaplacení bezbariérového wc a spoustu dalších věcí okolo (pronájem stanů, pódium, výtvarné potřeby...) Naším cílem je…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3
  Jahodová prospiska

  Originální jahodová prospiska s bludištěm. Zabaví malé i velké a máme hned čtyři barvy - červenou, žlutou, modrou a zelenou.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  3,96 €
  (100 Kč)
 • predané 3
  Placka

  Origoš placka s jahodou.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  3,96 €
  (100 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Origoš triko "Lepší život na Černém Mostě"

  Super jahodové tričko s potiskem od Caroliny Sidon "Lepší život na Černém Mostě".

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  11,88 €
  (300 Kč)
 • predané 3
  "Lajna" na víkend

  Jakou máte rovnováhu? Zkoušeli jste někdy chodit po provaze? Ideální letní zábava. Na celý víkend zapůjčíme naši parádní slackline.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  11,88 €
  (300 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Voucher na víkendové hlídání dětí v JAHODĚ na Vinohradech

  Až čtyři hoďky o víkendu bez dítka? V JAHODĚ na Vinohradech to jde. V době 8:00 - 19:00 nabízíme profi hlídání, program pro děti a krásné prostředí.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  15,84 €
  (400 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Voucher na pyžámkovou noc v JAHODĚ na Vinohradech

  Naplánujte si večer sami pro sebe a nechte své děti zažít malé noční dobrodrůžo. Hlídání dětí přes noc v JAHODĚ na Vinohradech.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  15,84 €
  (400 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  V.I.P. návštěvník festivalu

  V.I.P. návštěvník dostane na Strawberry Fields V.I.P. placku a pásku na ruku, díky které se dostane do backstage ke kapelám, provedeme ho celým areálem Plechárny. Zkrátka se mrkne do zákulisí celého festivalu.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  19,80 €
  (500 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Graffiti Jam v JAHODĚ - nasprejuj si svoji desku

  Letos v září proběhne již desátý ročník Graffiti Jamu na Čerňáku. Přispěj a můžeš si přijet posprejovat svoji desku. Spreje, rukavice i profík, pokud bude potřeba poradit, na místě!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,80 €
  (500 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Voucher na návštěvů tří kroužků/kurzů/seminářů

  Navštiv 3x nějaký dětský kroužek, kurz nebo seminář. Je fuk, jestli pro děti, pro dospěláky či pro rodinu a je jen na tobě, jestli na Černém Mostě nebo na Vinohradech.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  39,60 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Prostory pro dětskou oslavu na Černém Mostě

  V JAHODĚ na Čerňáku máme krásné dětské prostory, které jsou pro oslavy narozenin perfektní. 

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  39,60 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Prostory pro dětskou oslavu na Vinohradech

  Ideální prostory pro dětské mejdany jsou i na Vinohradech.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  39,60 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  V roli klienta

  Jaké je to být klientem jedné z našich sociálních služeb? Jak probíhá první návštěva nízkoprahového klubu nebo první setkání s teréňákem? Jak se individuálně plánuje? Jak se řeší obtížné životní situace? Proč si to nevyzkoušet z pohledu našich klientů?

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  39,60 €
  (1 000 Kč)
 • predané 1
  Super mejdan v JAHODĚ

  Ve sklepních prostorách JAHODY na Černém Mostě je nízkoprahový klub Džagoda, klub pro puberťáky. Přispěj a můžeš si v klubu udělat party - zahrát si kulečník, pinčes nebo fotbálek, nebo se jen vykydnout na stylovém baru či na pohodlných sedačkách.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  59,39 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Obří trampolína na víkend - s odvozem

  Naše trampoška je vážně veliká! Za tuhle částku si ji můžeš půjčit na celý víkend a my ti ji přivezeme i odvezeme.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  79,19 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  Dětský den na přání

  Připravíme program, přivezeme veškeré pomůcky, poradíme, jak připravit dětem nezapomenutelný zážitek. Výběr jedné z našich aktivit - airbrush tetování/plackovač/balónková show/malování na obličej

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  79,19 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Jeden den teréňákem

  Jaké je to být streetworkerem na Praze 14? Projdi si s námi trasu na Čerňáku, Lehovci, Hloubětíně, omrkni zblízka, jak se dělá sociální práce v ulicích s dětmi a mladými lidmi ve věku 6 - 26 let.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  79,19 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Jeden den v nízkoprahovém klubu Jahoda

  Jaké je to být sociálním pracovníkem v nízkoprahovém klubu s dětmi ve věku 6 - 14 let? To se dá snadno zjistit. Stačí přispět a strávit jeden den na klubu.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  79,19 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  Jeden den v nízkoprahovém klubu Džagoda

  A jaké je to být sociálním pracovníkem V Džagodě? Přijď omrknout naši práci, pokecat si s puberťáky, poslechnout si kapely ve zkušebně, zjistit, jak probíhá sociální práce s mladými lidmi ve věku 13 - 26 let.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  79,19 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Den v nahrávacím studiu

  Máme príma zkušebnu a k ní patří i nahrávací studio. Přispěj a celý jeden den máš studio na Čerňáku pro sebe. Vyškolení profíci jsou samo v ceně.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  197,98 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Informační stánek na festivalu

  Umístíme na strategicky výhodném místě váš informační stánek na festivalu Strawberry Fields.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  197,98 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Partner festivalu Strawberry Fields

  Jméno/logo Partnera festivalu uvedeme na všech našich webových a facebookových stránkách i tištěných materiálech. Jedinečná možnost mít reklamu přímo na festivalu (banner, plakáty, letáky, informační stánek atp.).

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  1 187,88 €
  (30 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Hlavní partner celé organizace JAHODA, o.p.s.

  Staňte se hlavním partnerem stabilní neziskové organizace JAHODA,o.p.s., na oplátku nabízíme reklamu a propagaci přímo na festivalu, umístění Vašeho jména nebo loga na všech našich materiálech, na hlavní straně webových stránek, propagaci na facebooku a na všech akcích pořádaných neziskovou organizací JAHODA, o.p.s., zároveň můžeme uspořádat akci pro Vás - kulturní, zážitkovou...

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  1 979,81 €
  (50 000 Kč)