Nevidomý Ondřej má sen: Zdolat maraton na Velké čínské zdi

Před několika lety jsem ztratil zrak. Najít opět smysl života nebylo jednoduché. Avšak začal jsem běhat. Letos chci uběhnout jeden z nejtěžších maratonů na Velké čínské zdi. Bez Vaší pomoci to ale nepůjde. Podpořte mne i mého traséra na cestě za snem!

Autor: Blindman.cz

 • Jitka Křížová se chystá letos do Číny s nevidomými

 • Čeká nás 42 kilometrů, 5164 kamenných schodů...

 • ...adrenalin, boj a vůle dokončit životní závod!

 • Foto z podzimního půlmaratonu, cíl už za 1:44:30

 • Trénujeme téměř denně, Čínská zeď chyby neodpouští

 • Trénink na schodech je v mé přípravě téměř denně.

 • Když nemám traséra, zaběhnu si s mým vodicím psem.

 • Jsme nerozlučná dvojka, ale do Číny letět nemůže.

 • Doufám, že i v cíli maratonu nám bude do skoku:-)

4 645 €
vybrané z 3 040 €

152%

152% splnené

138 ľudí prispelo

Šport

Tchien-ťin, Čína

Zobraziť všetky odmeny

Nechci mluvit do zdi, ale rovnou po ní běhat!

Před několika lety jsem náhle oslepl. Netušil jsem, co se svým životem dál. Na jaře 2015 přišel za mnou kamarád a jen tak provokoval, že začneme běhat. Jenže od té doby jsem už nepřestal. Od malých závodů na 10 kilometrů jsem na podzim 2015 zdolal i svůj první půlmaratón. Mým snem je letos v květnu zdolat maraton na Velké čínské zdi. A mým trasérem bude právě Lukáš, který mne do běhu před rokem namočil.

Jeden z nejtěžších maratonů na světě na Velké čínské zdi vede po části starobylé zdi mezi jednotlivými strážnými věžemi a skrz okolní vesnice. Čeká nás zdolat přes 5164 kamenných schodů různé výšky. Já si neužiji krásný výhled do lesů v okolní mlze, zato chci svést boj sám se sebou a celou trasu zdolat. Tréninku jsem věnoval maximum času, protože tenhle závod není zadarmo. Své síly změřím s více než 2 000 sportovci z celého světa. To je zážitek i pro vidící běžce.  http://great-wall-marathon.com/

A jak se vlastně do Číny dostanu?

Do Číny poletíme, tak daleko bychom nedoběhli. Čeká mne můj první let letadlem a také musím zvládnout veliký časový posun. V květnu, v době konání maratonu, je v Číně průměrně přes 30°C a absolutní vlhkost. Nemohu běžet sám, a tak mne bude doprovázet můj trasér, s kterým celý závod chceme zdolat. Náklady se tím stupňují, rozpočet za nás dva nyní převyšuje částku 120.000 Kč.

Proto bych velmi rád poprosil všechny své fanoušky, abyste cestu za mým snem podpořili. Protože každá pomoc se počítá! 

A co z toho budete mít vy?

Ať už to dopadne jakkoliv, nechci si své zážitky nechat jen sám pro sebe. Budu vám svém o pobytu v Číně dopodrobna vyprávět, ať už osobně nebo prostřednictvím svého Čínského deníku, který chci vydat po svém návratu. Můžete se mnou vyrazit i na čínské nudle či na přednášku. Koukněte se, co všechno si můžete za Vaší podporu vybrat v odměnách.

Chtěl bych ostatním ukázat, že překonat se dá cokoliv. Věřím, že tu sílu máme v sobě každý, bez ohledu na stav těla nebo duše. Stačí se jen odhodlat a šlápnout na první schod. Vím, že běháním slepotě neuteču, ale mohu běžet třeba s ní a ukázat ostatním, že nikdy není nic ztraceno, i když je zrovna zdánlivě nejhůř. 

Čína je prý nezapomenutelná pro každého, kdo ji kdy navštívil. Mou cestu můžete sledovat na mém blogu www.blindman.cz

Neběžím jen sám za sebe, ale za všechny, kteří hledají motivaci něco se sebou dělat. Chci všem dokázat, že to jde, když se chce a když najdete správný směr. Nejdůležitější je najít sílu, zvednout se a začít něco dělat. A handicap by neměl být pro nikoho z nás nezdolatelnou překážkou. 

http://blindman.cz/2016/04/19/cina-aneb-sen-se-stava-skutecnosti/

Aktuality

29.4.2016 TRIČKAAAAA!

Přátelé, jestli jste si vybrali z naší nabídky trička, tak jsme na našem fb odkryli všechny možné potisky. https://www.facebook.com/blindman.cz/ Koukněte, máte na výběr z několika potisků. Všechny podrobnosti vám zašleme po skončení projektu.

Viacej

29.4.2016 50 hodin do konce projektu a stále více než 50 dárků k dispozici

Přátelé, projekt zde na Hithitu se nám pomalu chýlí ke konci. Za celou dobu jsme si hodně zkusili, hra na naše nervy, trpělivost i velká překvapení s Vámi, našimi nejlepšími fanoušky. Tak neváhejte a využijte posledních 50 hodin k tomu, abyste od nás měli aspoň malou čínskou upomínku.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 82 z 96 Kostka domina s věnováním

  Domino je původně z Číny, 32 kostek v jedné sadě, které hráči skládají do dlouhého hada. Po mém návratu bych rád uspořádal turnaj v dominu. Přidáte se? Pro každého mám jednu kostku.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  5,74 €
  (150 Kč)
 • 5149 z 5164 Vezmeme Vás s sebou!

  Protože se chci s Vámi vyfotit na Velké čínské zdi, pošlete mi svou portrétní fotku. Na každý schod se vejde se mnou aspoň jeden z vás. Vytvoříme tak největší album fanoušků na FB a zároveň Vám pošleme fotografii z Číny elektronicky a s věnováním.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 75 z 100 Originální čínské hůlky přímo z Číny

  Umíte jíst jen vidličkou a nožem? S originálními čínskými hůlkami můžete sníst i nedělní vepřo-knedlo-zelo! Tento příbor si určitě oblíbíte... jako já! Hůlky jsou prostě nejlepší!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,47 €
  (300 Kč)
 • 20 z 50 Pohlednice z Číny se vzkazem v Braillově písmu

  Zašlu vám čínský pohled i s pozdravem v Braillově písmu. Jen ty vzkazy budu muset napsat až doma u stroje. A pokud neumíte Brailla, přiložím i nápovědu:-) 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,29 €
  (400 Kč)
 • 8 z 10 Koření z Číny do pořádné číny

  Rádi vaříte? Co třeba kung-pao? Přivezeme vám vyhlášené koření přímo z čínské tržnice. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,29 €
  (400 Kč)
 • 10 z 10 Pravý čínský čaj

  Vyměňte tradiční sáčkový pigi čaj za pořádný čínský sypaný a udělejte si doma čajový dýchánek. Pár čajíků se nám do kufru vejde i pro Vás!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  17,21 €
  (450 Kč)
 • 195 z 200 Zážitky z cesty do Číny - Praha, Brno, Třebíč

  Z několikadenního pobytu v Číně si přivezeme určitě nezapomenutelné zážitky, fotky, videa i nějaké ty škrábance. Navštivte jednu z našich plánovaných přednášek a zjistíte, jak jsme se v Číně vlastně měli!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,12 €
  (500 Kč)
 • 8 z 30 Origoš tričko Blindman

  S naší cestou do Číny připravujeme sadu originálních trik Blindman. Jejich počet je velmi omezený, a tak si pospěšte, ať v něm můžete chodit i Vy!
  Napište mi vaší oblíbenou velikost do poznámky:-)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  26,76 €
  (700 Kč)
 • 2 z 3 MAXIM-ální odměna!

  Chlapi (ale i ženský)!
  což takhle mít doma ve schránce každý měsíc nové vydání MAXIMu a nemuset stát frontu v pátek u smradlavé trafiky? Máme pro vás exkluzivně půlroční předplatné tohoto chlapáckého časopisu. přidáme ještě nějakou drobnost z Číny, abyste na mne nezapomněli:-) 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  34,41 €
  (900 Kč)
 • 25 z 40 Můj čínský deník - elektronická verze

  Jsem srdcem pisálek a své pocity, dojmy a zkušenosti z pobytu v Číně i ze samotného závodu sepíšu do své knižní prvotiny, pracovně tomu říkám čínský deník. Ten po svém návratu vydám v profesionální elektronické úpravě i s bonusovými materiály. Chcete také jeden?  

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  38,23 €
  (1 000 Kč)
 • 8 z 10 Zážitkový běh poslepu i se slepcem

  Chcete si vyzkoušet být chvíli mým trasérem a zdolávat spolu nejrůznější překážky? Nebo si chcete vyzkoušet na to nevidět a nechat se vést trasérem? Dvě hodiny sportu i zážitků k nezaplacení :-)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  61,17 €
  (1 600 Kč)
 • 5 z 5 Večeře ve dvou v čínské restauraci

  Chcete se mne na všechno vyptat osobně? Co si dát společně pekingskou kachnu a budu vám vyprávět své zážitky z běhání v Číně. A jako bonus vás naučím, jak se správně jí hůlkami podle čínského bontonu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  95,58 €
  (2 500 Kč)
 • 16 z 20 Jeden z výtisků Mého čínského deníku s osobním věnováním

  Máte také rádi vůni papíru a tiskařskou práci? Mé zážitky z Číny vám rádi necháme připravit jako luxusní svazek mé knihy i s osobním věnováním a čínskými hůlkami.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  114,70 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 1 Originální bonsaj - čínský jalovec

  Svých stromků se vzdávám jen výjimečně, ale jeden vám tu nabídnu: Tuto bonsaj osobně pěstuji již 7 let, měří téměř 30 cm a má krásnou keramickou misku. Je pečlivě opečovávaná a jednou z ní bude opravdu krasavice! Chcete mít kousek přírody co nejblíže u vás? 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  191,17 €
  (5 000 Kč)
 • 3 z 5 Budete vidět!

  Ať jste firma nebo jen člověk s velkým srdcem, Vaše jméno či logo poneseme hrdě a viditelně na našich dresech, v kterých poběžíme celý čínský maratón. Nezapomenu vás uvést na webu www.blindman.cz a také vám vyhradím místo v mém čínském deníku.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  382,34 €
  (10 000 Kč)
 • 1 z 1 Mé startovní číslo

  Doufám, že bude šťastné :-) Exkluzivně nabízím své startovní číslo, které mne bude doprovázet celých 42 kilometrů po Velké čínské zdi i místních vesnicích.
  Přidám ještě hůlky a nějakou tu pozornost!

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  573,50 €
  (15 000 Kč)
 • Vypredané!! Maratonský dres Blindman

  Víte, co je víc než startovní číslo či tkaničky? 
  Můj sportovní dres, v kterým poběžím celý maratonský závod. 
  Tento dres si nechám vyrobit exkluzivně pro závod na Velké čínské zdi a rozhodně to bude originál! 
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  764,67 €
  (20 000 Kč)
 • 1 z 1 Jeden den se mnou

  Za úhradu této výše odměny nemohu nabídnout nic jiného než sám sebe. Tedy pojďte se mnou strávit jeden den. Absolvujete se mnou běžecký trénink na schodech, provedu vás po městě, naučím vás chodit s bílou holí a mnoho dalšího.  A jako bonus vás  čeká i ochutnávka vybraného alkoholu. Program vám připravím na míru!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 147,01 €
  (30 000 Kč)