Promluv pohybem!

Eurytmická skupina Flow se chystá na turné s novým jevištním programem s hudbou Peterise Vaskse a pohádkou od Boženy Němcové. Staňte se součástí tohoto jedinečného projektu, jehož cílem je přivést do světa dosud tak málo známé pohybové umění eurytmie!

Autor: Flow

 • Cvičení ve studiu, 2016

 • Z vystoupení s pohádkou, 2015

 • Cvičení ve studiu, 2016

 • Z vystoupení s pohádkou, 2015

 • Cvičení ve studiu, 2016

 • Z vystoupení s pohádkou, 2015

 • Cvičení ve studiu, 2016

 • Z vystoupení s pohádkou, 2015

 • Společné foto, 2016

4 656 €
vybrané z 4 049 €

115%

115% splnené

142 ľudí prispelo

Divadlo, Tanec

Prague

Všetko alebo nič. Projekt skončil 17.4.2016 v 21:00.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to celé začalo

Z vlastní zkušenosti víme, že v České republice byla eurytmie přijata s otevřeností nejen ze strany waldorfských škol, ale i obecenstvem při eurytmických představeních. Naše třída v sobě během studia na Waldorfském lyceu v Praze objevila neobyčejný zápal pro eurytmii. Třikrát jsme se z vlastní iniciativy účastnili mezinárodního eurytmického festivalu pro mládež ve Witten-Annen, pokaždé s bohatým a náročným programem, do něhož jsme přispěli i vlastní literární a hudební tvorbou. Všechna naše vystoupení zaznamenala neobyčejný úspěch. Ve 12. třídě jsme usilovali o to, aby se na naší škole stala eurytmie maturitním předmětem, což se nakonec podařilo, a o rok později dvanáct studentů z naší třídy z eurytmie odmaturovalo.

Po dokončení studia se každý z nás vydal vlastními cestami, ale naše pouto s eurytmií přetrvalo. Dvanáct z nás utvořilo eurytmickou skupinu, která se od září 2014 jednou týdně scházela a nacvičovala pohádku pro děti ‘‘O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku‘‘ od Boženy Němcové. S touto pohádkou jsme pak vystupovali v rámci celorepublikového turné v českých waldorfských školách a divadlech. Navštívili jsme také Slovensko.

Na podzim roku 2014 dvě naše spolužačky vyslovily přání intenzivně se věnovat eurytmii a hlouběji do ní proniknout. Z tohoto impulsu pak vykrystalizovala myšlenka uměleckého roku. S otázkou, jak projekt uskutečnit a uchopit, jsme se obrátili na Barboru Forbakovou, naši bývalou učitelku eurytmie z Waldorfského lycea a Daniela Müller-Goldegga, umělce a eurytmistu ze skupiny Mistral Eurythmie Ensemble, který již několik let spolupracuje s naší školou v Praze.

V srpnu minulého roku jsme se pak s nadšením rozhodli, že se do projektu pustíme!

Co je to eurytmie?

Eurytmii vnesl do světa na počátku 20. století Rudolf Steiner jakožto novou uměleckou formu, která měla sloužit jako prostředek k vyjádření lidského nitra. Eurytmie vznikla nejprve na mluvené slovo, později i na hudbu. Eurytmista se učí hlouběji naslouchat tomu, co v hudbě a řeči působí jako neviditelný, ale slyšitelný obsah, a vyjadřuje ho skrze pohyb vlastního těla, zejména rukou a paží. Činí mluvené slovo a hudbu viditelnou tím, že je převádí do pohybu.

Co je náš cíl?

Naším cílem je nacvičení vystoupení, které by mělo eurytmii zpřístupnit široké veřejnosti a inspirovat mladé lidi a dospělé k eurytmické či jiné umělecké tvorbě. Publikum tak bude mít možnost seznámit se s uměním, které dosud nebylo příliš známé. Naše zkušenost nás poučila, že eurytmie dokáže nejen rozvíjet pohybové schopnosti, prohlubovat cit pro hudbu a řeč a rozvíjet lidskou osobnost, ale i tvořit pevná společenství, sbližovat lidi, učit se vzájemné spolupráci a komunikovat s druhými na hlubší úrovni. Věříme, že eurytmie může vnášet do moderního světa impuls pro znovunalezení těchto hodnot, které se dnes pomalu ale jistě vytrácejí.

Výsledkem budou dva programy - jeden pro mladé a dospělé publikum s hudební skladbou ‘‘Episodi e Canto Perpetuo‘‘ od současného lotyšského skladatele Peterise Vaskse a autorským textem složeným k jeho hudbě v českém i německém jazyce, druhé pro dětské publikum - pohádku od B. Němcové ‘‘O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku‘‘ v německém jazyce. S tímto programem v červnu 2016 vyrazíme na turné přes různá místa v ČR, v Německu a na Slovensku. Náš program představíme nejen na půdě waldorfských škol, ale také širšímu obecenstvu mimo vzdělávací instituce. Pražskou premiéra vystoupení budete moci vidět 15. června v Městské knihovně na Mariánském nám.
 

Proč se obracíme na HITHIT?

Naše práce je v plném proudu. Abychom však mohli projekt úspěšně dokončit, potřebujeme získat peníze na naše závěrečné turné. Musíme si totiž zajistit dopravu, stravu, pronájem sálů a technické vybavení, nechat si ušít kostýmy, zaplatit naše hudebníky a vyrobit spoustu pozvánek a letáků, aby na naše vystoupení přišlo co nejvíce lidí. Neváhejte nás proto podpořit – na oplátku máte na výběr několik skvělých odměn.                                                                                                            

Aktuality

10.4.2016 Překonání stotisícové hranice

Ještě sedm dní zbývá do ukončení naší kampaně na Hithit! Již jsme se dostali za námi stanovenou hranici 100 000 Kč! Všem přispěvatelům moc děkujeme! Ostatní neváhejte a podpořte nás - čím více peněz vybereme, tím větší budou naše možnosti rozšíření turné :)

Viacej

4.4.2016 Výroba kostýmů

Je už osudem nás eurytmistů, že si šaty a závoje k našemu programu musíme šít sami :) S výrobou jsme začali minulý víkend a zde se můžete podívat na několik fotografií z naší společné práce:

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 27

  Plstěné náušnice ručně vyrobené společnými silami skupiny Flow
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,10 €
  (200 Kč)
 • zostáva 74 z 100

  Vstupenka na pražské večerní představení skupiny Flow
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • zostáva 23 z 50

  Jedna plus jedna vstupenka na pražské večerní představení skupiny Flow + záznam z představení na DVD + originální flowhlednice s krátkým vzkazem od členů skupiny
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 14 z 20

  Eurytmický mini-workshop vedený členy skupiny Flow a jejich lektory + plátěná taška s ručně linorytým potiskem "Let it flow" + krásný plstěný set - náušnice a náhrdelník
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,97 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 10 z 15

  Eurytmický workshop vedený členy skupiny Flow a jejich lektory + plátěná taška s ručně linorytým potiskem "Let it flow" + barevný šátek z hedvábí užívaného na eurytmické závoje  + krásný plstěný set - náušnice a náhrdelník
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,43 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 9 z 10

  Soukromé vystoupení s ukázkami z hlavního programu, náhled do zákulisí naší práce, možnost vyzkoušet si některá z eurytmických cvičení
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,86 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 10 z 10

  Soukromé vystoupení s ukázkami z hlavního programu, náhled do zákulisí naší práce, možnost vyzkoušet si některá z eurytmických cvičení. Po skončení vycházka na společný oběd se skupinou Flow, možnost zeptat se na cokoliv :-)

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  607,29 €
  (15 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Jedna plus jedna vstupenka na pražské večerní představení skupiny Flow

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)