KOPEME ZA HUDBU! Praha Žije Hudbou

Praha Žije Hudbou je nový festival pouličního umění, jenž má za cíl podpořit živou kulturu v pražských ulicích. Chceme dostat Prahu na jeden den na úroveň metropolí jako jsou Paříž, Londýn či Barcelona a ukázat důležitost živé kultury v každodenním životě

5 151 €
vybrané z 5 077 €

101%

101% splnené

175 ľudí prispelo

Hudba, Nadácia Vodafone

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Nebylo by to krásné procházet se městem a objevovat pouliční umění, ať už na cestě do práce, na kávu či za kamarády? Potkávat v ulicích hudebníky, herce nebo si prohlédnout zajímavou výstavu?
To, co člověk zažil v Paříži, Londýně či Římě, nám v Praze chybí. Chceme ukázat, alespoň na jeden den, jakým způsobem se město může proměnit, pokud žije kulturou! V současné době pouliční umění, neboli busking, prochází složitým obdobím, kdy se ustavují jeho pravidla. Bereme proto naše úsilí uspořádat festival pouličního umění jako něco, co poukáže na pozitiva živé kultury, která do ulic prostě patří.  

Co je náš cíl?

Chceme uspořádat festival pouličního umění v pražských ulicích Praha Žije Hudbou. Na jeden den tak ožijí pražské ulice pouličním uměním. Zároveň chceme ukázat, že busking má význam a je nutné pokračovat v diskuzi ohledně smysluplných pravidel umožňující veřejnou produkci. 

Detaily

KOPEME ZA HUDBU! protože podporujeme živou kulturu v pražských ulicích. Praha Žije Hudbou je festival pouličního umění. V květnu 2016 na jeden den pražské ulice rozezní amatérští hudebníci i velká jména hudebního světa. Po celé Praze proběhne minimálně 60 koncertů. Do programu se bude moci skrze web a mobilní aplikaci zapojit každý. Pomoz nám dostat Prahu na úroveň metropolí jako jsou Paříž, Londýn či Barcelona. Projdi se městem, objevuj hudbu, zastav se u toho, co se ti líbí. Díky festivalové aplikaci se mapa Prahy zaplní hudebníky a umělci a každý se bude moci jít podívat na to, co ho zajímá.
Praha Žije Hudbou chce ukázat, že busking je skvělý způsob jak oživit město. Protože umění do ulic patří! Otevřeme též diskusi ohledně smysluplných pravidel, umožňujících soužití hudebníků a obyvatel centra Prahy. Lenka Dusilová. Xavier Baumaxa či En.drů již přislíbili svou účast. Bez Vás to ale nepůjde! Vybíráme na 5 speciálních buskingových pódií pro hlavní koncerty, žádné megakonstrukce, jen malá podia a ozvučení pro ty nejzajímavější projekty. KOPEME ZA HUDBU V PRAŽSKÝCH ULICÍCH!

... a ještě něco navíc

Hrozí, že kromě řady předních českých umělců přijede festival podpořit i velká zahraniční hvězda :-) 

Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace Nerudný fest.cz o.s., která již 8 let usiluje o podporu mladých umělců v Praze i celé republice. Rovněž v mladém člověku chceme rozvíjet smysl pro kulturu, proto cílíme naše projekty především na mladé publikum. Organizujeme akce jako Mladí Ladí Jazz, Léto na Jungmaňáku či Student Fest.

Proč to děláme?

Myšlenku na podobný projekt máme v hlavě již dlouho. Díky Nadaci Vodafone se realizace festivalu pouličního umění stala nadějnou, a pokud nás podpoříte i vy, může se stát skutečností. Nechceme dopustit vymizení živé kultury z pražských ulic!

Podpořte projekt Praha Žije Hudbou, řekněte o něm svým známým nebo se do něj přímo zapojte.

KOPEME ZA HUDBU! PRAHA ŽIJE HUDBOU!

www.kopemezahudbu.cz

www.prahazijehudbou.cz

Aktuality

17.12.2015 BIJEME NA POPLACH!

Blíží se konec kampaně, výběr se zrychluje! Co na to Zdeněk Pohlreich? KOPEME ZA HUDBU! Koukněte zde:   https://www.facebook.com/prahazijehudbou/videos/vb.1633877200214680/1647442238858176/?type=2&theater

Viacej

6.11.2015 ZAČÍNÁME!!!

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 129 z 150 Znělka jako vyzvánění

  Získej Kopáčovu znělku festivalu, zařaď se po bok podporovatelů naší myšlenky a vždycky poznej, že zvoní telefon Tobě!
  K poslechu v našem videu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  1,88 €
  (50 Kč)
 • 220 z 300 Plácneme si na to!

  Kup placku s motivem KOPEME ZA HUDBU či DRŽ HUDBU a získáš místo mezi těmi, kterým na české živé kultuře záleží.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,76 €
  (100 Kč)
 • 96 z 100 Videohug s Hot Sisters

  Získej videobjetí s hudebními kráskami z Balkánu! Sličná dvojčata z kapely Hot Sisters obejmou právě Tebe. Dostaneš video, kde Sofie a Doris objetím náležitě ocení tvou podporu. Aplikovatelné na kohokoli, komu chceš udělat radost.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,52 €
  (200 Kč)
 • 13 z 30 Circus Problem fandí festivalu Praha žije hudbou, fandi i Ty!

  Získej debutové album „Born Not Typical“ kapely Circus Problem s podpisy muzikantů. Mix balkánské, cikánské a klezmer hudby, dochucený trochou diskotékového beatu a electro swingu. Circus Problem začínal kdysi na ulicích, dnes hrají na největších festivalech. Album dorazí s osobním věnováním. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,28 €
  (300 Kč)
 • 9 z 30 Formičky na hudební Vánoce

  Limitovaná edice hudebních formiček na cukroví, dárek na celý život, aneb zakousni se do kytary!

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  13,16 €
  (350 Kč)
 • 75 z 80 Kopáčův základní vercajk

  Základní set pro úspěšný pouliční festival. Ve stylové tašce najdeš:
  - Rozšířenou aplikaci s možností volby programu jen pro Tebe, kterou budou mít jen podporovatelé festivalu. Budeš mít k dispozici mapu, seznam projektů a jejich popis. Po zvolení žánrů, nebo konkrétních kapel Ti doporučíme program na míru! Ke všemu získáš ještě exkluzivní přístup k dalšímu obsahu, rozhovorům a i hudbě.
  - Kopáčovo vyzvánění
  - Placka
  - Pivko
  - Festivalové samolepky

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  15,04 €
  (400 Kč)
 • 11 z 15 Workshop pro děti s Oranem Etkinem

  Držitel Grammy, americký klarinetista a odborník na práci s dětmi od 2 do 6 let povede výjimečný workshop v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz 2016. Získej exkluzivně možnost se ho zúčastnit, dříve než kdokoli jiný. Vstup platí pro dvě děti a rodiče

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  16,92 €
  (450 Kč)
 • 13 z 20 Přenosná buskerská židlička

  Pohodlně se usaď a vychutnej si hudební zážitek! Naše buskerská židlička Ti k tomu pomůže, s logem a ve stylovém provedení, že se jí budeš bát vzít na ryby.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  24,45 €
  (650 Kč)
 • 10 z 10 METALISTA a KAPR

  Získej netradiční vánoční i kulinářský zážitek a podpoř náš festival. Metalista, co Ti zabije, naporcuje a přinese poctivého kapra!

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  30,09 €
  (800 Kč)
 • 1 z 3 Členství v DJ Zkušebně + úvodní lekce zdarma

  Pro profíky i amatéry, profi vybavené DJ studio pro tvoje potřeby i s online streamováním do světa. Získej členství na celý měsíc zdarma! K dispozici budeš mít na začátek lektora, který Tě do všeho zasvětí.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  37,61 €
  (1 000 Kč)
 • 4 z 5 Členství v DJ Zkušebně + úvodní lekce zdarma (pro velký zájem přidáno!)

  Pro profíky i amatéry, profi vybavené DJ studio pro tvoje potřeby i s online streamováním do světa. Získej členství na celý měsíc zdarma! K dispozici budeš mít na začátek lektora, který Tě do všeho zasvětí.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  37,61 €
  (1 000 Kč)
 • 30 z 30 NAPIŠ NĚCO NA PODIUM

  Naše speciální buskingová podia budou vybavena stěnou pro tvůj vzkaz. Kromě poděkování na podiu bude tvůj vzkaz (text či grafika) také na zdi slávy našeho webu. 
  K dispozici budeš mít prostor 0,5m x 0,5m, vyřádi se, jak chceš!
  + Kopáčův základní vercajk k tomu! 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  37,61 €
  (1 000 Kč)
 • 75 z 80 Kopáčův MEGAVERCAJK

  Takový set nabízí vše, co pro kvalitní hudební zážitek na ulici potřebuješ!
  Co se v něm skrývá?
  - 2 pivka
  - přenosná buskerská židlička pro komfortní zážitek
  - 2 placky
  - pláštěnka
  - rozšířená verze aplikace, aneb buď napřed!
  - vstup na všechny afterparty zdarma
  - vyzvánění
  - festivalové samolepky
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  45,13 €
  (1 200 Kč)
 • Vypredané!! Slavná kytara z našeho spotu

  Chceš mít doma slavnou kytaru? Pořiď si originál tohoto hudebního nástroje, který držel v ruce známý Jenda Tyl, který se bořil do malostranského písku (malostranský písek uvnitř zdarma) a který vlastnoručně vyzdobí a naladí organizátoři festivalu!

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  56,41 €
  (1 500 Kč)
 • 9 z 10 VIP vstup na celý festival Mladí Ladí Jazz

  Máte rádi festival Mladí Ladí Jazz? Poprvé v jeho historii budete moci získat vstup na všechny koncerty, včetně VIP prostor. Jinou možnost než podporou projektu k jejich získání mít nebudete. Pouhých 10 permanentek v rámci kampaně KOPEME ZA HUDBU! 
  + Kopáčův základní vercajk

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  94,02 €
  (2 500 Kč)
 • 2 z 4 Buskerský doprovod, kam chceš!

  Busker, co Tě doprovodí do školy či do práce a bude Ti přitom hrát? Ani to není nereálné! Podpoř festival Praha žije hudbou a zažij to, co málokterý smrtelník. Vyber si den a náš busker Tě za zpěvu a hry doprovodí, kam chceš po Praze. 
  + Kopáčův základní vercajk

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  112,82 €
  (3 000 Kč)
 • 6 z 10 Odepiš si to!

  Chcete podpořit dobrou věc a ulevit si od daní? Podpořte nás darem od 5 do 50 tisíc, umožněte realizaci projektu a ještě na tom ušetřete! 
  + Kopáčův MEGAVERCAJK

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  188,04 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 2 Soukromý večírek u Vás či ve firmě

  Chcete si užít živou produkci, ale neumíte si ji zařídit? Chystáte večírek ve firmě? Nejen k tomu Vám nabízíme vystoupení vynikající kapely Brownies. Představení je realizovatelné prakticky kdekoli. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 504,32 €
  (40 000 Kč)
 • 3 z 3 Daruj a propaguj - staňte se partnerem Praha Žije Hudbou!

  Chcete podpořit naši myšlenku a zároveň se zviditelnit? Zajistíme Vám místo mezi našimi partnery a během projektu budete vidět! 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 880,41 €
  (50 000 Kč)
 • 2 z 2 Postav jedno pódium!

  Staňte se mecenášem projektu a jedna z hlavních stageí ponese Vaše jméno. Vyzdobíme ho pro Vás ve Vašem stylu, zajistíme místa v první řadě a uděláme Vám pohodlí, které si za takovou podporu zasloužíte.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 880,41 €
  (50 000 Kč)