"Bajkazyl Brno - kavárna, cyklodílna, kulturní scéna"

Bajkazyl Brno je nový sociální podnik, který zahrnuje kavárnu, cyklodílnu a kulturní scénu. V prostorách historického viaduktu tak ožívá unikátní prostor, kde vzniknou také tréninková pracovní místa pro klienty neziskovky Ratolesti Brno.

 • Prostor kavárny prochází komplet rekonstrukcí

 • Prostor budoucí cyklodílny

 • Zachováváme i část původního baru

 • Venkovní prostory Bajkazylu Brno

 • Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.3

 • Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.4

 • Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.2

 • Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.1

 • Jak si dát kolo do kupy? TOP workshop pro vás!

13 742 €
vybrané z 12 956 €

106%

106% splnené

357 ľudí prispelo

Komunita

Brno, Jihomoravský kraj, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Proč finanční pomoc pro Bajkazyl Brno?

Od 18. 7. 2015 běží v Bajkazylu Brno zkušební provoz. Zkušební proto, že pro 100% provoz toho ještě spoustu chybí. Rekonstrukce spolknula obří část našeho rozpočtu a stále není hotovo. Chybí nám funkční vzduchotechnika, zázemí kuchyně i baru, zrenovovat podlahy i dokončit koncertní sál. Prozatím fungujeme s vypůjčeným kávovarem i aparátem na ozvučení a mnohým dalším vybavením. Pro skutečný rozjezd potřebujeme (povolený) startovací doping. To že my potřebujeme Vás je jasná věc. Bez skvělých, nadšených lidí se zápalem, takových, kteří přemýšlejí nad rámec denního koloběhu, bychom to nezvládli. Ovšem, neptejte se, proč Bajkazyl Brno potřebuje Vás, ale proč Vy potřebujete Bajkazyl! Co všechno podporou naší myšlenky můžete získat a proč Bajkazyl Brno "potřebujete", zjistíte na následujících řádcích. 

Víte, že Bajkazyl Brno je sociální podnik?

Bajkazyl Brno vzniká jako sociální podnik Ratolesti Brno. To je neziskovka, která pomáhá dětem, mladým lidem i celým rodinám, když se zrovna nedaří. A dělá to tak už dvacet let. Za tu dobu ratolestní tým pomohl mnohým, ale neustále přemýšlí, jak to dělat ještě lépe. Třeba tím, že vytvoří tréninkové pracovní místa pro klienty Ratolesti Brno právě v Bajkazylu. Zároveň princip sociálního podniku spočívá v tom, že veškeré zisky z podnikání putují zpět do poskytování sociální práce - tím se roztáčí kruh podpory - to co vy investujete do Bajkazylu Brno společně s námi, my investujeme dál do smysluplné práce neziskové organizace. Každá káva nebo pivo, každý navštívený koncert nebo opravené kolo tak má přesah a další smysl.  

Čím ještě je Bajkazyl Brno jiný?

Bajkazyl Brno pracuje s myšlenkou oživení a recyklace. Vzniká v historických klenbách nádražního viaduktu, v prostorech bývalého nonstopu, v prostředí, které je značně neutěšené. Pro naši filosofii oživení a nových šancí je to zcela příznačné. Chceme, aby se Dornych u Hlavního nadraží díky kavárně s koncertními prostory stal místem živým, kulturním a navštěvovaným. Chceme, aby cyklodílna vdechovala život starým kolům a vtiskla jedinečnost i jiným ekologickým dopravním prostředkům. Chceme díky tréninkovým pracovním místům nabídnout klientům Ratolesti Brno pracovní zkušenosti a dát jim tak lepší budoucnost na trhu práce. Chceme, aby druhé šance existovaly pro všechny - pro lidi, pro kola i pro opuštěná místa. 

 

Bez vás to nepošlape! Podpořte nás finančně na Hithitu a oživujte Dornych s námi! 

A co odměny?

Čeká na vás spousta voucherů, které si můžete vybrat přímo v brněnském Bajkazylu - poukázky na kafe, pivo, koncerty nebo servis vašeho kola. Podpořit nás můžete koupí speciálních cyklodoplňků, nebo pronájem samotných prostor v Bajkazylu. Chcete li být přímou součástí, staňte se patrony našeho vybavení (židle, stolky, barpult).

stolek a židle

Do kampaně se zapojili i umělci, kteří Ratolest Brno podporují v rámci projektu Galerie Ratolest. Můžete si tak zakoupit ryze originální malby z rukou (nejen) brněnských mladých umělců. (Diptych Věry Tataro "Tam a zase zpátky", "Vnitřní ježci" od Jana Karpíška, "Posel dobrých zpráv" od Jany Zwisové).  Tataro/Karpíšekzwisová

Nazdobit se můžete taky originálními šperky z cyklokomponentů na míru.

Aktuality

27.7.2015 Nové odměny pro bajkazylové nadšence!

Po možnosti být bajkazylovýpatron stolečků se jen zaprášilo... naštěstí zbývá ještě dost židliček, aby se u stolků dalo hezky posedět. Neváhejte s jejich pořízením! Do odměn také přibyly krásné originál fotografie od spoluzakladatelky pražského Bajkazylu, fotografky Gábiny Kontra. Nebyl by to…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 20

  Bajkazylová první pomoc

  Všichni ten zvuk unikající duše známe. Pokud se do oprav pustíš sám, učiň tak s ještě lepším pocitem. Zalep duši a podpoř vznik sociálního podniku. Dvě duše jednou ranou! Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Lepení na kolo s logem Bajkazylu Brno.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  5,55 €
  (150 Kč)
 • 34 z 50

  Pohyblivé poděkování

  To díky Tobě se může myšlenka Bajkazylu Brno zrealizovat a sociální podnik rozjet. Přijmi za to originální poděkování od realizátorů. A nezapomeň uvést (třeba) své jméno. Poděkování na webu je jasná součást.

  Videopoděkování Bajkazylu Brno.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  7,40 €
  (200 Kč)
 • 12 z 100

  Bez kafe neodjedu

  Ta správná odměna pro všechny kávomily. Nadopuj se kofeinem během jednoho dne, nebo klidně přijď 5x a kávu si náležitě vychutnej. Káva s přesahem! Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Voucher na 5 káv dle výběru.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,25 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!!

  Nakrm uši

  Přijď 2x do Bajkazylu Brno na pořádnou hudební nálož, nebo s sebou jednou přiveď sparing partnera. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Voucher pro 2 vstupy na koncert dle výběru.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,25 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!!

  Nezaměnitelná taška

  Neplať ve kšeftu za igelitku a raděj se chlub plátěnkou, která pomohla rozjet sociální podnik. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Limitovaná edice ručně zdobených plátěných tašek od kreativců z řad Ratolesti Brno.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  10,36 €
  (280 Kč)
 • 79 z 100

  Víno&Muzika, bajkazylová klasika 2.0

  Přijď 5x na dvojku vína, nebo si vyber litřík najednou v rámci koncertu, který se ti zalíbí. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Voucher na 5x0,2l vína a vstupenka na jakoukouliv hudební akci.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  14,81 €
  (400 Kč)
 • 63 z 100

  Pivo&Muzika, bajkazylová klasika

  Přijď 6x na jedno, nebo si vyber to "jedno" v rámci koncertu, který se ti zalíbí. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Voucher na 6 piv a vstupenka na jakoukouliv hudební akci.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  14,81 €
  (400 Kč)
 • Vypredané!!

  Bajkpatron kavárenské židle

  Každý správný kavárenský povaleč ví, jak umocňuje pocit z dobrého piva správně vyvážená židle. Ochoč si jednu takovou přímo v Bajkazylu Brno. Můžeš ji pojmenovat a ona bude čekat na Tvou pravidelnou návštěvu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Čestně pojmenovaná kavárenská židle.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  21,84 €
  (590 Kč)
 • 10 z 30

  Triko jako žádné jiné

  Poděkování na webu a placka je jasná součást. Dej nám svoji míru a my ti za to pošlem

  ručně zdobené triko z limitované edice od kreativců z řad Ratolesti Brno.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  22,21 €
  (600 Kč)
 • 2 z 10 Bajkpatron barové židle

  Každý správný konzument ví, jak umocňuje pocit z dobrého drinku správně vyvážená barová židle. Ochoč si jednu takovou přímo v Bajkazylu Brno. Můžeš ji pojmenovat a ona bude čekat na Tvou pravidelnou návštěvu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  22,58 €
  (610 Kč)
 • Vypredané!!

  Bajkpatron kavárenského křesílka

  Každý správný kavárenský povaleč ví, jak umocňuje pocit z dobré kávy správné křeslo. Ochoč si jedno takové přímo v Bajkazylu Brno. Můžeš ho pojmenovat a ono bude čekat na Tvou pravidelnou návštěvu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Čestně pojmenované kavárenské křeslo.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  24,06 €
  (650 Kč)
 • 18 z 20

  Osobní trenér

  Chceš si dát na kole do těla s partou kolem Bajkazylu? Tak je pro tebe dvouhodinovka s mechanikem z Bajku jako dělaná. A bude vás tam maximálně 8. Navíc se nemusíš bát štreky do Brna - trénink zvládnou i borci v Praze. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  2 hodinový trénink na kole s mechanikem z Bajkazylu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  25,91 €
  (700 Kč)
 • Vypredané!!

  Bajkpatron kavárenského stolku

  Každý správný kavárenský povaleč ví, jak umocňuje pocit z dobrého drinku bytelný stůl. Ochoč si jeden takový přímo v Bajkazylu Brno. Můžeš ho pojmenovat a on bude čekat na Tvou pravidelnou návštěvu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Čestně pojmenovaný kavárenský stolek.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  25,91 €
  (700 Kč)
 • 3 z 15

  Vítr ve vlasech, ne ve šrajtofli

  Cože? Že bychom darovali peníze my Tobě? To ne, ale za stanovený obnos můžeš mít super finanční úschovnu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Originál ručně vyráběná peněženka z cyklistických duší s logem Bajkazylu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  29,61 €
  (800 Kč)
 • 8 z 15

  Bez ozdob na kolo nelez

  Ukaž se (nejen) na kole s originálním, ručně dělaným náramkem z cykloserepetiček. I ozdoba může být příspěvek na dobrou věc. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Náramek z cyklokomponentů dle výběru.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  29,61 €
  (800 Kč)
 • 92 z 100

  Bajkpárty snů

  Večírek s realizátory Bajkazylu Brno. Pokec o tom, jak to všechno bylo, občerstvení, káva, drink i láhev vína. Poděkování na webu a placka jasnou součástí.

  Voucher na VIP Bajkazylovou párty.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  37,02 €
  (1 000 Kč)
 • 5

  Jak dát kolo do kupy?

  Víme, že jste šikovní, ale co kdyby vám poradili ti nejlepší z nejlepších? V Brně i v Praze. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  2 hodinový workshop s mechaniky Bajkazylu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  40,72 €
  (1 100 Kč)
 • 16 z 20

  Kolem a kolem, Brnem

  Prozkoumat tajuplná zákoutí i nejvyhlášenější místa Brna - jak jinak než na kole a se speciálním průvodcem. Poděkování na webu a placka je jasnou součástí.

  Komentovaná projížďka Brnem s bajkazylovými mágy.

  Doručenia odmeny: Do roka

  55,52 €
  (1 500 Kč)
 • 2 z 10

  Kolo v cajku, kafe v Bajku

  Zatímco ti dáme kolo do kupy, posaď se a vychutnej si kafe s něčím sladkým k tomu. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Voucher na základní servis kola + káva a dezert.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  59,23 €
  (1 600 Kč)
 • 1 z 1

  Nejveselejší brněnský cyklista na zeď

  Pozitivně naladěný obraz, 16x32cm. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Obraz Posel dobrých zpráv od Jany Zwisové.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  99,94 €
  (2 700 Kč)
 • 1 z 1

  Bajkazyl Brno s cvaknutím závěrky Gábiny Kontra vol.4

  Buď jedním z vyvolených, kteří vlastní originál fotografii od spoluzakladatelky pražského Bajkazylu. Černobílá, 20x30cm, pigmentový tisk na barytový papír, signováno, datováno, popsáno místem pořízení. Zkrátka vše, co má originál fotografie mít (viz.fotogalerie)

  Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.4

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  111,05 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 1

  Bajkazyl Brno s cvaknutím závěrky Gábiny Kontra vol.3

  Buď jedním z vyvolených, kteří vlastní originál fotografii od spoluzakladatelky pražského Bajkazylu. Černobílá, 20x30cm, pigmentový tisk na barytový papír, signováno, datováno, popsáno místem pořízení. Zkrátka vše, co má originál fotografie mít (viz.fotogalerie)

  Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.3

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  111,05 €
  (3 000 Kč)
 • 1 z 1

  Bajkazyl Brno s cvaknutím závěrky Gábiny Kontra vol.2

  Buď jedním z vyvolených, kteří vlastní originál fotografii od spoluzakladatelky pražského Bajkazylu. Černobílá, 20x30cm, pigmentový tisk na barytový papír, signováno, datováno, popsáno místem pořízení. Zkrátka vše, co má originál fotografie mít (viz.fotogalerie)

  Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.2

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  111,05 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Bajkazyl Brno s cvaknutím závěrky Gábiny Kontra vol.1

  Buď jedním z vyvolených, kteří vlastní originál fotografii od spoluzakladatelky pražského Bajkazylu. Černobílá, 20x30cm, pigmentový tisk na barytový papír, signováno, datováno, popsáno místem pořízení. Zkrátka vše, co má originál fotografie mít (viz.fotogalerie)

  Originál fotografie od Gábiny Kontra vol.1

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  111,05 €
  (3 000 Kč)
 • 7 z 10

  Tvůj Bajkazyl Brno

  4 hodinový pronájem koncertního sálu (pro 40 osob káva k tomu). Narozeninová párty? Promoce? Business meeting v prostorách, kterými vyrazíte dech? Poděkování na webových stránkách součástí.

  4 hodinový pronájem sálu.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  148,07 €
  (4 000 Kč)
 • 2 z 4

  Bajkpatron stojanu na kolo

  Každý se diví - Bajkazyl bez stojanu na kola? Nemožné. Staňte se naším zachráncem a pojmenujte stojan na kola jak jen budete chtít. Placka a poděkování na webu jasnou součástí.

  Čestně pojmenovaný bajkazylový stojan na kola

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  166,57 €
  (4 500 Kč)
 • 6 z 10

  Bajkazylová párty pro 20

  Mít na 4 hodiny část Bajkazylu Brno jen pro sebe (a dalších 19 kamarádů/obchodních partnerů) a k tomu speciální raut, kávu pro všechny a navrch 10 lahví kvalitního vína. Poděkování na webových stránkách je součástí.

  Voucher pro uzavřenou společnost 20 osob s občerstvením.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  259,12 €
  (7 000 Kč)
 • 1 z 1

  Ježci na zeď

  Tajuplní ježci pro váš interiér. Akryl na plátně, 50x62 cm. Poděkování na webu a placka je jasná součást.

  Vnitřní ježci od Jana Karpíška.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  346,10 €
  (9 350 Kč)
 • 9 z 10

  Bajkazylová párty pro 40

  Mít na 4 hodiny část Bajkazylu Brno jen pro sebe (a dalších 39 kamarádů/obchodních partnerů) a k tomu speciální raut, kávu pro všechny a navrch 20 lahví kvalitního vína.

  Voucher pro uzavřenou společnost 40 osob s občerstvením.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  518,23 €
  (14 000 Kč)
 • Vypredané!!

  BajkPatron venkovního baru

  Celodenní sezení v kanceláři nebo v sedle kola jistě není pro tělo optimální. Pro ty, co mají rádi přehled, je postávání u venkovního baru s výhledem na celé dění na Dornychu ideální. A co teprve, když si takový barpult můžete pojmenovat? Placka a poděkování na webu jasnou součástí.

  Čestně pojmenovaný venkovní barpult.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  555,25 €
  (15 000 Kč)
 • 1 z 1

  Muchomůrky na zeď

  Magické muchomůrky v zimním lese. Akryl na plátně, diptych 70x70 cm. Poděkování a placka je jasnou součástí.

  Obrazy Tam a zase zpátky od Věry Tataro.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  599,67 €
  (16 200 Kč)
 • 2 z 4 *Bajkpatron našlapaného menu*

  Všechny zraky se upínají nad bar, kde visí aktuální našlapané menu. Staňte se jeho patronem, pojmenujte jej a všechny dobroty budou spojené s vaším jménem.
  *Čestně pojmenované našlapané menu*

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  1 110,49 €
  (30 000 Kč)
 • 1 z 1

  BajkPatron vnitřního baru

  Esence podniku. Středobod dění. Tam, kde to všechno vzniká. Náhodná i cílená setkání. Poslední rundy. Tohle všechno a ještě mnohem víc je BajkazylovýBar. Staňte se sami nebo s přáteli, kolegy, firmou jeho patrony a pojmenujte ho jak budete chtít. Poděkování na webu je jasná součást.

  Čestně pojmenovaný vnitřní barpult.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 110,49 €
  (30 000 Kč)