Lukas & Robertson na výstavu do Berlína

Bojujeme proti papundeklu. Nábytku na jedno použití. Máme první kolekci a rádi bychom ji ukázali i v Berlíně, na festivalu designu DMY 2015. Pomozte nám nakopnout naší značku, zachránit nábytek, co voní lesem, postavit se papundeklům!

 • stůl Boženka

 • Noha Boženčina

 • Boženky srst

 • Gustav, stolek na kolech

 • stůl Libuše

 • smyslnost Libušina

 • botník Ellen

 • nohy Ellenky

 • Lukáš a Robert, křesla na kolech

 • šašek a král nebo král a šašek

 • šašek v detailu

 • Von Gramofon, stolek

 • s gramofonem

 • Von Gramofon je ušatý

 • kolébka

 • Macek umí řádně houpat

 • a je plný barev

 • To jsme my v dílně

3 974 €
vybrané z 3 657 €

108%

108% splnené

17 ľudí prispelo

Umenie, Dizajn

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

NOVÁ TĚLA

Děláme nábytek. Ze dřeva, masivního dřeva. Bereme staré, časem prověřené kusy nábytku a dáváme jejich zapomenuté duši nové tělo.

DO MASA

Stahujeme z kůže, zbavujeme laky strupů, točíme s červotoči, škrábeme do krve, řežeme do masa, pak brousíme drsné, klížíme rozklížené, lepíme rány, leštíme, moříme a stříkáme, přidáváme ruce, tvarujeme nohy. Prostě tvoříme. Způsobem tradičním, řemeslným, s materiály, které odolají času.

FAZÓNA

Výsledkem je vždy jeden kus. Originál. Stará duše s novou fazónou. Prostá papundeklu.

MY

To všechno my dva, Lukáš a Robert, jeden dělá dláty, druhý myší.

Chcete-li o nás vědět ještě víc, koukněte sem nebo tam. A máme samosebou i toto.   

BERLÍN

Berlín musí vědět, že jsme připraveni se rvát. Je to raketa pro cestu dál. Do světa. Do boje.

Bojujme společně proti kremaci starého moudrého nábytku ve jménu papundeklů v čele s DTD a MDF. Bijme se za nábytek, který voní lesem, nikoliv lepidly! Děkujeme!

VÁŠ ŽOLD

Dřevěná samolepka Lukas&Robertson s věnováním

Masivní tácek Lukas&Robertson s věnováním

Prkénko Lukas&Robertson s věnováním

Svícen 

Obraz Dementál

Obraz Zu viel Musik

Obraz Libuše

Macek

Gustav

Visím

Jello

a ještě něco navíc ...

Aktuality

15.5.2015 Kurzy kreativní truhlařiny

Ahoj přidali jsme další odměny, abyste nemuseli čekat na nás a mohli tvořit sami. A dáváme k tomu i dřevěný dárkový poukaz, takže je můžete dát darem. LaR

Viacej

6.5.2015 Krátký spot proti papundeklu.

Ahoj, podařilo se nám smontovat skupinu obrázků, v němž formulujeme náš vztah k moderním materiálům pro výrobu nábytku. Za gatě na půl žerdi se předem omlouváme. Vaši videoamatéři.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 5

  Samolepka Lukas&Robertson

  Z exotické dýhy Bubinga. S vypáleným cejchem Lukas&Robertson a osobním věnováním. Průměr 8 cm. Jméno pro věnování nám připište do poznámky. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,13 €
  (200 Kč)
 • predané 1

  Masivní tácek Lukas&Robertson

  Z českého dubu, spárovky. S vypáleným cejchem Lukas&Robertson a osobním věnováním. Průměr 10 cm, tloušťka 18 mm. Jméno pro věnování nám připište do poznámky. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  16,25 €
  (400 Kč)
 • zostáva 50 z 50

  Těžítko Lukas&Robertson

  Z českého masivu. Každý kus je originál, každé má jiný tvar. Řezané motorovou pilou, syrové, s vypáleným cejchem Lukas&Robertson. Velikost asi 15x15x15 cm. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  24,38 €
  (600 Kč)
 • zostáva 47 z 50

  Prkénko Lukas&Robertson

  Z českého dubu, spárovky. S vypáleným cejchem Lukas&Robertson a osobním věnováním. S textilní gumou na zavěšení. Velikost 35x25 cm, tloušťka 18 mm. Jméno pro věnování nám připište do poznámky. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  36,57 €
  (900 Kč)
 • zostáva 26 z 30

  Svícen Lukas&Robertson

  Z českého masivu. Každý kus je originál, řezaný motorovou pilou, syrový, s vypáleným cejchem Lukas&Robertson. Velikost asi 20x20x20 cm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  81,27 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1

  Dementál

  Dementál je obraz na stěnu, kombinuje pohledovou, tvarově řezanou překližku, designové plexisklo a tištěného Gustava Husáka na pozadí. Na zadní straně je vypálen cejch Lukas&Robertson. Velikost 35x47 cm, tloušťka 40 mm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  243,80 €
  (6 000 Kč)
 • predané 0

  Od motorové pily ke svícnu

  (1-denní kurz obrábění dřeva) Nespoléhejte na nás a začněte sami! Rádi Vám s tím pomůžeme. Začnete kusem surového kmene a odnesete si vypulírovaný doplněk Vašeho kvartýtu. Jak to probíhá? 1. Teorie - nástroje pro obrábění, druhy dřeva, techniky obrábění, techniky povrchových úprav 2. Porcování špalku – motorová pila, sekera 3. Získávání tvaru – poříz, dláta všeho druhu 4. Leštění a povrchová úprava – bruska, ruční broušení, barvy, vosky, mořidla 5. Hlazení 6. Veselice Nepotřebujete nic než sebe, všechno ostatní Vám bude k dispozici. Kurz probíhá v Hlavenci u Prahy pod vedením Lukáše Waltera, uměleckého truhláře a poloviny Lukas&Robertson. Ke kurzu dostanete i dárkový poukaz ve formě kusu masivu s naším cejchem a laserem vygravírovaným textem, abyste jeh mohli dát darem.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  243,80 €
  (6 000 Kč)
 • zostáva 4 z 4

  Zu viel Musik?

  Zu viel Musik je obraz na stěnu, kombinuje pohledovou, tvarově řezanou překližku a tisk. Je osazen desítkami fialových špuntů do uší, kdyby se muzika, co pouštíte, nelíbila ... Na zadní straně je vypálen cejch Lukas&Robertson. Velikost 62x82 cm, tloušťka 40 mm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  365,70 €
  (9 000 Kč)
 • zostáva 3 z 4

  Libuše

  Libuše je smyslná, je obrazem na stěnu. Kombinuje pohledovou, tvarově řezanou překližku a tištěný portrét. Je osazena dvěma retro žárovkami, které jsou do zdi zapojeny skrz textilní kabely, fialový a červený. Na zadní straně je vypálen cejch Lukas&Robertson. Velikost 110x80 cm, tloušťka 40 mm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  528,24 €
  (13 000 Kč)
 • predané 1

  Za stolem prababičky

  (3-denní kurz kreativní nábytkové truhlařiny ) Nespoléhejte na nás a začněte sami! Rádi Vám s tím pomůžeme. Máte doma stůl po prababičce? Dejte ho do pucu a vraťte do kvartýru. Jak to probíhá 1. Teorie - nástroje pro obrábění, druhy dřeva, techniky obrábění, techniky povrchových úprav 2. Kreativní příprava – nápad, rozkreslení, návrh způsobu zpracování 3. Rozebrání nábytku 4. Oprava a kreativní úprava jednotlivých částí 5. Složení opravených a ošetřených kusů nábytku 6. Povrchové úpravy a finální dokončení 7. Veselice Nepotřebujete nic než sebe a kus nábytku, který chcete přetvořit. Všechno ostatní Vám bude k dispozici. Kurz probíhá v Hlavenci u Prahy pod vedením Lukáše Waltera, uměleckého truhláře a poloviny Lukas&Robertson. Ke kurzu dostanete i dárkový poukaz ve formě kusu masivu s naším cejchem a laserem vygravírovaným textem, abyste jeh mohli dát darem.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  812,68 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1

  Gustav

  je skříňka, na kolečkách, narodil se za bolševika, a tak jsme ho stáhli z kůže a napravili. Je jen jeden. Šířka 59 cm, výška 61 cm, hloubka 36 cm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  893,95 €
  (22 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1

  Visím

  je věšák, z borovice, ručně obnažené, do jemna vybroušené. Povrchovou úpravu uděláme na přání. Podstava je kovová, v matu. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  1 219,02 €
  (30 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1

  Jello

  je barový stolek, pro muže, s vybraným vkusem a divokým srdcem. Součástí stolku je i CD Dead Kennedys GIve me convenience OR give me death. Výška 70 cm, šířka 70 cm, hloubka 40 cm, palisandr, kůže, sklenky Bohemia glass.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  1 625,36 €
  (40 000 Kč)
 • predané 0

  Jen pro Vás

  Dáte-li nám Váš kus minulého nábytku a představu kam směřovat, nebo rovnou volnou ruku, připravíme Vám návrh jeho oživení. Ať je to křeslo, stůl či komoda, najdeme řešení, kde se setkají Vaše představy s naším pohledem na původní duši a její nové tělo. A pak se do toho dáme!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 031,69 €
  (50 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Svítím 3x

  je svícen z českého masivu, řezaný motorovou pilou, syrový, s vypáleným cejchem Lukas&Robertson. Velikost asi 120x40x15 cm. Fotku najdete v popisu našeho projektu. Děkujeme!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  731,41 €
  (18 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Macek

  je kolébka. Z 18. století, je pečlivě ošetřen a řádně navoskován. Aby i nadále vítězil nad časem. A dostal kruhy z plexiskla. Aby zajímal, bavil. Houpe dlouze a jemně. Délka 94 cm, šířka 100 cm, výška 74 cm, hmotnost 22 kg, futon, přírodní voskový olej, 236 kroužků z luxusního plexiskla.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  812,68 €
  (20 000 Kč)