Vzhůru do světa fotbalových pohádek Zdeňka Folprechta

Leo Massi, Tomáš Vaclín a lev Kristián v hlavní roli? V knize pohádek bývalého fotbalisty Zdeňka Folprechta žádný problém! Pomozte nám vydat knížku veselých fotbalových příběhů, kterou si zamilují děti i dospělí.

 • Ilustrace: míčový kouzelník Leo Massi

 • Ilustrace: fotbalista z džungle lev Kristián

 • Kniha Fotbalové pohádky a kniha Football Club

 • Magazín pro fotbalovou kulturu Football Club

 • Hrnek Football Club

 • Plakáty Ilony Polanski

5 100 €
vybrané z 10 248 €

49%

49% splnené

19 dní do konca

196 ľudí prispelo

Šport, Literatúra

Prispieť

Všetko alebo nič. Tento projekt bude úspešný iba v prípade, že dosiahne aspoň cieľovú čiastku do 11.10.2023 do 10:07.

Zobraziť všetky odmeny

Milníky

Vydáním knihy to pro nás jen začíná! Protože chceme knížku pohádek vydat v té nejlepší podobě, rozhodli jsme se pro několik dalších milníků, které nám pomůžou dát celému projektu co největší přesah a zajistit všem zúčastněným co nejvíc zábavy.

250 000 Kč – Vydání knihy – částka, která nám umožní knihu vydat

350 000 Kč – Audiokniha – částka, která nám umožní kromě tištěné verze vydat knihu i v audio podobě

450 000 Kč – Fotbalové odpoledne se Zdeňkem Folprechtem – částka, která nám pomůže k lepší knize a vám zajistí pozvánku na jedno krásné odpoledne s fotbalem a hudbou na domácím hřišti Zdeňka Folprechta

550 000 Kč – Pohádková písnička Zdeňka Folprechta – částka, ze které by nám spadla čelist a Zdeňka stála hlasivky

O knížce

Zdeněk Folprecht vyměnil ligové kopačky za klávesnici a sepsal pro své dva syny veselé fotbalové pohádky. A jelikož vyprávění u rozsvícené lampičky v dětském pokojíčku slavilo úspěch, domluvil se na spolupráci s Football Clubem, magazínem pro fotbalovou kulturu, s jehož pomocí vydává pohádky knižně.  

Co váš čeká? Mnoho napínavých příběhů, například o geniálním míčovém kouzelníkovi Leo Massim a jeho obdivovateli ,,pavoučkovi“ Juliánovi. O sebevědomém lvu Kristiánovi, který se utká s trenérem orangutanem Pepem. O nervózním brankáři Tomáši Vaclínovi, nebojácné fotbalistce Pavlínce Šťastné či zábavných maskotech na výletě. A víte, kterým fotbalovým klubům fandí Červená Karkulka a Včelka Mája? To vše se dozvíte v knížce, která pobaví nejen děti, ale i jejich rodiče. Pomozte v naší crowdfundingové kampani k vydání knížky a pořiďte si ji do knihovny, ať může rozdávat radost i u vás doma.  

O autorovi

Zdeněk Folprecht se narodil v roce 1991. Na základní škole vyhrál okresní kolo recitační soutěže, na vesnickém plese společně se spolužáky imitoval skupinu Beatles. Vždycky rád bavil sebe i okolí. Ale vůbec nejradši s balonem u nohy. S fotbalem začínal ve Stochově poblíž Kladna stejně jako třeba Jiří Novotný. A stejně jako on zamířil do pražské Sparty. Jen mistrovských titulů vyhrál o něco míň, konkrétně jeden z roku 2010. Díky povedenému hostování ve druholigové Viktorii Žižkov v sezoně 2014/15, kdy nastřílel 12 gólů, přestoupil do Slovanu Liberec. Pod Ještědem a trenérem Jindřichem Trpišovským zažil nejlepší období kariéry a zahrál si dvakrát Evropskou ligu. Působil také v Ázerbájdžánu, 3 roky na Kypru a na závěr si zkusil italskou Serii C. Po vážném zranění kolene se před rokem rozhodl kariéru ukončit. Své fotbalové i životní zkušenosti nyní rozdává jako expert O2 TV Sport, na Radiožurnálu má podcast První dotek a na webu Footballclub.cz pravidelný sloupek Střed(a). Nově sepisuje knihu fotbalových pohádek. Svět kopané mu dál dělá radost, tu největší má ale ze svých synů. Právě synové Zdenda a Filip byli motivací pro jeho knížku. 

O Football Clubu

Magazín Football Club vznikl v roce 2017 jako projekt fotbalových nadšenců v čele s Karlem Häringem, Janem Kalibou a Guillaumem Narguetem. Chtěli psát o fotbale jinak. S odstupem, na který v obyčejných novinách není čas. Hlouběji, důkladněji a z více perspektiv. Nejen o sportu jako takovém, ale o všem, co s ním souvisí. O fotbalové kultuře. A nejen z českého pohledu, ale s rozhledem, který přinášejí četní zahraniční autoři. Čtvrtletník vznikal po nocích, zakladatelé sami nadepisovali na štítky adresy předplatitelů, ale projekt rostl a rostl.

Na konci roku 2021 se proto spojili s vydavatelstvím NextPage Media, pod jehož křídla patří magazíny Heroine, Finmag nebo finanční portál Peníze.cz. Propojení umožnilo spustit webový magazín Footballclub.cz a jedinečné fotbalové podcasty. Proměnou ale prošel i časopis. Football Club má nový vzhled a artový nádech. Časopisu dominují ilustrace Ilony Polanski ze studia Tomski & Polanski. V loňském roce také Football Club vydal první knihu Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy.

Pomozte společně s námi předat lásku k fotbalu i svým dětem a přispějte na vznik této knihy. Děkujeme mnohokrát za každý příspěvek.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 15
  Bezpodmínečná podpora

  Příspěvek do kasy: Každá trefa do kasy se počítá! Budeme rádi za každý zlaťák, který nám pomůže na naší pohádkové cestě za knížkou. A buďte si jistí, že jakýkoli drobný finanční dar výrazně posílí vaši (nejen fotbalovou) karmu.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 6,11 €
  (149 Kč)
 • zostáva 25 z 34
  Hrnek Football Club

  Kouzelný pohár: Každý pohádkový dobrodruh potřebuje někdy doplnit síly. S hrníčkem Football Clubu, který po dolití horkou tekutinou mění barvu, získá dodržování pitného režimu magický rozměr. Navíc s poštovným zdarma.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 9,80 €
  (239 Kč)
 • zostáva 35 z 75
  Knížka pohádek – 2. etapa

  Poločas: Přidejte se do naší fotbalové družiny! Už jsme sice ušli pár dlouhých mil, stále ale přijímáme nové posily. Podpořte nás ve druhé vlně a získejte knížku pohádek se slevou a s poštovným zdarma.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 12,26 €
  (299 Kč)
 • predané 35
  Knížka pohádek – 3. etapa

  Extra time: Na hrdinské skutky není nikdy pozdě! Podpořte náš projekt a máte jisté, že originální knížku pohádek Zdeňka Folprechta budete mít v inventáři jako jedni z prvních a navíc bez poštovného.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 14,31 €
  (349 Kč)
 • zostáva 200 z 200
  Knížka pohádek + omalovánky

  Vybarvi to: Do knihy pro vás chystáme i řadu krásných ilustrací. Potěšte své malé hrdiny a dejte jim možnost vybarvit si třeba lva Kristiána, stadion Bajernu Smíchov nebo Červenou karkulku v dresu Liverpoolu zcela podle jejich představ. 

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 24,55 €
  (599 Kč)
 • predané 13
  Knížka pohádek s věnováním Zdeňka Folprechta

  Folpi to podškrábne: Kniha s podpisem a věnováním unikátně pro vás. Od koho jiného, než od samotného otce knihy a bývalého fotbalisty Zdeňka Folprechta. Navíc s poštovným zdarma.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 32,75 €
  (799 Kč)
 • predané 0
  Knížka pohádek + tričko Football Club

  Bájný dres: Všimli jste si ve videu, že Zdeněk není jen spisovatel a fotbalový expert, ale i módní guru? Nyní máte šanci i vy se obléct do stylového černého trička Football Clubu! Ať už vaše srdce bije pro rudé, sešívané, zelené, nebo třeba bílo-modré, tak Football Club chce sdružovat všechny milovníky fotbalu a jeho kultury. 

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma. Do poznámky pište velikost trika. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 34,80 €
  (849 Kč)
 • predané 11
  Knížka pohádek + Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy

  Legendární knihovna: Nemáte fotbalových příběhů nikdy dost? Pořiďte si za zvýhodněnou cenu k těm pohádkovým i ty reálné, které jsme v loňském roce sepsali do knihy Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 36,85 €
  (899 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Plakát Ilony Polanski – Horníci

  Kouzelný obraz chacharů: Unikátní signovaný plakát od ilustrátorky Ilony Polanski. Stylový plakát Horníci, připomínající začátky fotbalu na Ostravsku, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou zdarma, zabalený v ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 36,85 €
  (899 Kč)
 • zostáva 14 z 15
  Plakát Ilony Polanski – Berlín

  Kouzelný obraz od sousedů: Unikátní signovaný plakát od ilustrátorky Ilony Polanski. Stylový plakát Berlín, připomínající fotbalovou historii Berlína, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou zdarma, zabalený v ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 36,85 €
  (899 Kč)
 • zostáva 18 z 20
  Knížka pohádek s věnováním Tomáše Vaclíka

  Vacloš to podškrábne: Kniha s věnováním a podpisem od jednoho z hrdinů knížky. Tedy alespoň od jeho reálného předobrazu. Než si přečtete, jak Tomáš Vaclín přivedl k zoufalství defenzivního mága Martina Halfpita, vychytejte jeho autogram.

  Poznámka: Podepsanou knihu vám doručíme při první návštěvě ČR Tomáše Vaclíka z jeho zahraničního angažmá. Poštovné máte zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,95 €
  (999 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Knížka pohádek s věnováním Pavla Horvátha

  Horvi to podškrábne: Kniha s věnováním a podpisem od jednoho z hrdinů našeho hithitového videa a legendy české fotbalové ligy Pavla Horvátha.

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,95 €
  (999 Kč)
 • zostáva 12 z 20
  Knížka pohádek + pozvánka na křest knihy

  Velká slavnost: Podpořte naši knížku pohádek a zajistěte si účast na jejím slavnostním křtu. Těšit se můžete na známé tváře z fotbalového i kulturního prostředí, možná dorazí i někteří hrdinové z knihy a čeká vás i pěvecký výstup autora s kytarou.

  Doručení knížky poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,95 €
  (999 Kč)
 • predané 3
  Knížka pohádek + předplatné magazínu Football Clubu

  Hrdinové táhnou za jeden provaz: Potěšte malé i velké hrdiny a spolu s knihou si zakupte i roční předplatné tištěného magazínu pro fotbalovou kulturu Football Club, kde si každé tři měsíce můžete přečíst skvělé nadčasové texty o fotbale a jeho společenských souvislostech. Stávajícím předplatitelům nastavíme vše tak, aby na sebe předplatná navazovala.

  Doručení knížky poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,95 €
  (999 Kč)
 • zostáva 196 z 199
  Knížka pohádek + jmenovité poděkování v úvodu knihy

  Dostaň se do knihy: Podepsaná kniha od autora knihy a uvedení vašeho jména v úvodním poděkování ve všech výtiscích. Zanechte odkaz pro další generace, které mají rády fotbal a pohádkové příběhy.

  Doručení poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 53,25 €
  (1 299 Kč)
 • zostáva 5 z 8
  Na pivo s redakcí a Zdeňkem Folprechtem

  Dokopná: Nic na světě nepřekoná večer strávený s dobrou společností v hostinci. Získejte exkluzivní pozvánku na setkání s autorem knihy a redakcí Football Clubu nad zlatavým mokem, který platíme my.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 69,65 €
  (1 699 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Knížka pohádek + trénink pro děti se Zdeňkem Folprechtem a autorské čtení

  Zatrénuj si: Každý správný pohádkový hrdina si nejdřív prošel tréninkem. Zajistěte svému malému fotbalistovi nebo fotbalistce trénink v režii Folpiho. Vaše ratolest si vyzkouší zábavné hry a fotbalová cvičení, které Zdeněk vymýšlí pro své syny. Následovat bude autorské čtení z knihy přímo na hřišti. Pozor, odměnu je možné koupit pouze dětem ve věku od 5 do 12 let. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 69,65 €
  (1 699 Kč)
 • zostáva 6 z 10
  Knížka pohádek + fotbalgolf se Zdeňkem Folprechtem

  Výprava na green: Postavte se bývalému fotbalistovi a autorovi knížky pohádek Zdeňku Folprechtovi ve fotbalgolfu! Vítěz může být sice jen jeden, legendy se ale budou vyprávět o každém odvážném vyzyvateli.

  Doručení knížky poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 102,44 €
  (2 499 Kč)
 • zostáva 14 z 14
  Knížka pohádek + fotbálek se Zdeňkem Folprechtem

  Legendární bitva: Rodinný fotbalový zápas s autorem knihy a bývalým hráčem Liberce, Sparty nebo třeba Neftci Baku. Zakoupením této odměny získáte místo na soupisce pro vás a jednoho malého fotbalistu.

  Doručení knížky poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 110,64 €
  (2 699 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Tajemná odměna

  Záhadný poklad: Máte rádi překvapení a chcete podpořit projekt větším obnosem? Získejte pro sebe exkluzivní balíček, o jehož obsahu se vypráví legendy. Ať už se v něm nachází zakletá princezna, zlatá rybka, nebo kouzelný fotbalový míč, tak je jedno jasné – jeho majitel se zaručeně může těšit na knížku Zdeňka Folprechta a další překvapení. Navíc ho zahřeje na duši, že výrazně přispěl k vydání pohádek.  
    Doručení poštou garantujeme do Vánoc! Poštovné je zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 204,92 €
  (4 999 Kč)
 • predané 0
  Doživotní předplatné magazínu Football Club

  A žili spolu šťastně až do smrti: Staňte se doživotními předplatiteli magazínu pro fotbalovou kulturu Football Club. Příběhy, analýzy, rozhovory a další skvělá fotbalová četba každé tři měsíce do vaší schránky na věky věků! Poštovné je samozřejmě zdarma.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 409,88 €
  (9 999 Kč)
 • zostáva 8 z 8
  Partnerství podcastu Football Clubu

  Celý svět o vás uslyší: Chcete, aby o vás slyšely tisíce fotbalových fanoušků z celého Česka? Díky téhle odměně se můžete stát partnerem jednoho vydání našeho podcastu, ve kterém vás nebo vaši firmu v úvodu a na konci podcastu zmíníme jako partnera vysílání.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 409,88 €
  (9 999 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Generální partnerství knihy

  Hrdinský čin: Staňte se hlavním partnerem knihy i jejího křtu a získejte nejen naše srdce, ale také celou stranu v knize, díky které o vás nebo o vaší firmě uslyší každý zarytý fanoušek. Jako bonus ještě přihodíme rozhovor s vámi o fotbalu na našem webu FootballClub.cz.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 4 099,16 €
  (99 999 Kč)
 • Vypredané!!
  Knížka pohádek – early adopters

  Úvodní hvizd: Pro ty nejrychlejší a nejvěrnější hrdiny! Jako odměnu za vaši odvahu jít do toho s námi od prvních minut pro vás máme knížku pohádek za výrazně sníženou cenu a s poštovným zdarma!

  Doručení odměny poštou garantujeme do Vánoc!

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 10,21 €
  (249 Kč)
 • Vypredané!!
  Účast v podcastu První dotek Zdeňka Folprechta

  Mikrofon je váš: Posloucháte podcasty? Zajímá vás, jak to vypadá ve velkém českém rádiu? Zúčastněte se natáčení Prvního doteku Zdeňka Folprechta a porazte jeho hlavní hvězdu v tradičním fotbalovém kvízu.   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 204,92 €
  (4 999 Kč)