Opona nahoru, světlo, hudba, 5, 6, 7, 8 a JEDEM!

Představení moderního současného tance s názvem Find me - what are you looking for?, pod vedením dvou tanečnic, které po návratu ze zahraničí chtějí přednést českému publiku nasbírané znalosti a zkušenosti, hledá Vaší pomoc na zaplacení pronájmu divadla.

 • Někdy nahoře, někdy dole, přesto na stejné vlně.

 • Někdy to bez pomoci ostatních zkrátka nejde.

 • Tíha lidskosti není vždy vidět.

 • Nenechte se stáhnout tíhou společnosti.

 • To jsme my! Jsme v tom všichni společně. :)

 • Dětská nevinnost a radost ze života. :)

2 207 €
vybrané z 1 781 €

123%

123% splnené

46 ľudí prispelo

Divadlo, Tanec

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 13.5.2023 v 12:05.

Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme?

Jsme dvě kamarádky z taneční konzervatoře, které se po úspěšném dokončení studia v zahraničí rozhodly spojit své síly a na základě nasbíraných znalostí vytvořit celovečerní představení. 

Obě jsme začaly tančit už jako malé - Lenka v Praze a Domča v Pardubicích. Naše cesty se ale spojily až na konzervatoři v Praze, kterou jsme úspěšně dokončily v roce 2018. Následně Lenka odjela studovat taneční program do Boloni, kde měla možnost projít tréninkem s významnými tanečními umělci z předních světových souborů, a tím nahlédnout pod pokličku tanečního světla mimo českou taneční scénu a získat světové znalosti a názory, které nyní uplatňuje ve své taneční i pedagogické praxi. Seznámila se s řadou inovativních tanečních technik a metod (Feldenkrais, BMC...), díky čemuž nyní nahlíží na tanec z naprosto odlišné perspektivy. Součástí programu bylo také zkoumání možností pohybového aparátu handicapovaných, které je jak inspirací pro tanečníka, tak představením těla z pohledu fyziologie, o níž se Lenka již dlouho zajímá.

Ve stejné době odjela Dominika studovat na univerzitu do Velké Británie, kde si prohloubila své znalosti a rozvinula dovednosti v moderních technikách a baletu/klasickém tanci, historii tance a také psychologii tanečníků. V praktické části studia využívala příležitostí choreografické spolupráce s významnými osobnostmi tanečního umění se závěrečným představením na scéně Royal Opera House v Londýně. Studium jí nabídlo se rozvíjet nejen jako taneční umělec s vysokými technickými možnostmi a kreativním myšlením, ale i jako osobnost, která má nyní touhu předávat své znalosti dále.

Jak to začalo

Naše společná touha tvořit byla vždy tak silná, že po dlouhých hodinách intenzivních zkoušek a tréninků na konzervatoři, jsme po večerech zůstávaly na sále a tvořily krátké choreografie. V období koronavirové pandemie se nám při každém rozvolnění nařízení podařilo sejít a společně vymýšlet možné taneční projekty. Výsledkem tohoto úsilí je společně vytvořená choreografie a realizace projektu v Meduzáriu v Praze na Pankráci, kde jsme s našimi kamarády natočily pětiminutový taneční klip. Pokud máte zájem, zde  kde je možné klip zhlédnout.
Tvorba výše zmíněného projektu nás velice bavila a naplňovala. Proto jsme se rozhodly, že v projektech budeme pokračovat, a to i ve větším měřítku.

Lenka často vzpomínala na divadelní představení pořádané konzervatoří, ze kterých máme nespočet krásných zážitků a vzpomínek, a to jednak ze zákulisí, dlouhých příprav a náročných tréninků, ale i ze samotného jeviště. Jednoho dne si řekla, že by bylo hezké, kdyby si to tak mohla zopakovat, a tak vznikl nápad vytvořit si vlastní celovečerní představení. Při první příležitosti představila svou ideu Domče, která s radostí souhlasila.

Cesta za tímto naším společným snem je však dlouhá a velmi nákladná. Jsme dvě milovnice tance, působící na volné noze, které mají silnou touhu se kreativně vyjadřovat a působit na české taneční scéně. 


Tímto bychom Vás chtěly požádat o podporu v podobě příspěvku na pronájem divadla, jehož celková částka činní 45 tisíc korun. Příprava představení vyžaduje nejen nás tanečníky a pronájem divadla v den představení, ale i pronájem tanečních sálů, kostýmy a propagaci. Všechny finanční náklady jsou nyní hrazené ze soukromých zdrojů, teprve až v případě úspěšnosti představení z výnosu prodeje vstupenek na představení. Věříme, že díky Vaší pomoci na Hithitu, se nám podaří uhradit nezbytné počáteční náklady, což nám velmi pomůže k samotnému uskutečnění projektu. Na představení se podílí jak účinkující, které vidíte a odměňujete potleskem, tak ale i nespočet důležitých lidí, které v průběhu představení nejsou vidět, bez kterých by nebylo možné akci uskutečnit.

Detaily

Večerní představení s názvem Find me - what are you looking for? se uskuteční 1. 10. 2023 od 18 hodin v divadle ABC v Praze.

Na tomto představení se bude podílet dohromady 20 tanečníků ve věkovém rozmezí 7 - 25 let, kteří budou prostřednictvím několika taneční stylů použitých v choreografiích pojednávat a reflektovat různá společenská témata.

Co je náš cíl a proč to děláme?

Cílem představení je nabídnout divákům možnost nahlédnout do světa nonverbální komunikace, řeči těla a jeho působení na diváka prostřednictvím propojení umění, generací, stylů a možností. Pojednává o proměnlivosti a nevyzpytatelnosti života a ztvárňuje vývojová stádia tanečníka, stejně jako člověka. Dále pak lidské a společenské rozdílnosti či totožnosti, a to nejen v přístupu k životu, ale i v objevování a zakoušení hranic vlastních i hranic ostatních. 

Termín kolektivní individualismus, který se na první pohled může zdát nesmyslný, přesně vystihuje myšlenku, kterou chceme prostřednictvím představení vyjádřit. Snažíme se o znázornění ideální syntézy světa uměleckého a světa společenského. 

Doufáme, že s Vámi idea našeho představení bude rezonovat a věříme, že každý z Vás si z představení odnese něco „svého”.

Děkujeme každému, kdo se rozhodne podílet na realizaci našeho snu a podpoří nás, ať už finančním příspěvkem, zakoupením vstupenky na představení či sdílením s rodinou, přáteli a dalšími, kteří by mohli mít o představení zájem.


Těšíme se na Vás! :)
 

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 1
  Obdržte program na představení za Váš příspěvek!

  V den představení již nebudete muset utrácet peníze za program! Obdržíte ho od nás jako poděkování za Váš příspěvek před představením v divadelním foyer. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  3,96 €
  (100 Kč)
 • predané 24
  Příspěvek jen tak :)

  Přejete si nás podpořit bez odměny, tak tento příspěvek je ten pravý. Výši příspěvku je možné libovolně upravit podle vašich představ. Děkujeme za Vaší pomoc!

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  5,94 €
  (150 Kč)
 • predané 3
  Pochutnejte si s námi na chlebíčku

  Přijďte se po představení občerstvit do divadelní kavárny chutným chlebíčkem v přítomnosti účinkujících, který od nás po zaplacení tohoto příspěvku obdržíte jakožto poděkování za Váš příspěvek. Mňam!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  7,92 €
  (200 Kč)
 • predané 2
  Ponožky jednoho z účinkujících

  Přijdou Vám zbylé odměny přízemní? Tak tahle je pro Vás šprýmaře. Odměnou za tento příspěvek jsou ponožky jednoho z účinkujících. Za stav ponožek neručíme. :)

  P.S.: Odměnu bude možné si vyzvednout v den představení v divadle, podrobnější informace obdržíte e-mailem.
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,87 €
  (300 Kč)
 • predané 2
  Fotka s podpisy účinkujících

  Chcete si vzpomínku na naše představení zvěčnit? Nyní máte příležitost! :) Tímto příspěvkem si zakoupíte vytištěnou fotografii, kterou Vám účinkující v den představení podepíší a vy si jí můžete vyzvednout v divadelním foyer před představením. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,85 €
  (350 Kč)
 • predané 2
  Foto s účinkujícími na jevišti

  Je Vám fotka s podpisy málo? Chcete na fotce být s námi? Pak tu pro Vás máme speciální nabídku! Po představení se s námi můžete vyfotit přímo v divadle a být součástí Vaší zhmotněné vzpomínky. 
  Fotka může být se všemi účinkujícími či jen s Vaším výběrem, je to na Vás. :)

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  17,81 €
  (450 Kč)
 • predané 4
  Sklenička bílého vína s vybraným účinkujícím

  Potlesk utichl, opona spadla a sál se pomalu vyprazdňuje, chcete s námi či ostatními sdílet své dojmy? Budeme jen rádi! Pokud máte zájem, můžete si tímto příspěvkem zařídit jistou chvilku v divadelní kavárně s Vámi zvoleným účinkujícím. :) Tak na zdraví! 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,79 €
  (500 Kč)
 • predané 5
  Artofmovement tričko

  Rádi byste byli součástí naší komunity a aktivně se podíleli na propagaci? Tak to nás moc těší! Tímto příspěvkem si zakupujete naše Artofmovement tričko.  Moc děkujeme za podporu! :)
  P.S.: Do poznámek nám prosím napište vaší velikost a vyplňte údaje pro odeslání Zásilkovnou (poplatky za odeslání v ceně odměny).

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  31,66 €
  (800 Kč)
 • predané 1
  Prohlídka zákulisí divadla

  Zajímá Vás jak vypadá v zákulisí divadla, v šatnách, kde se připravujeme, a na jevišti, na kterém pro Vás tančíme? Tato odměna Vás na všechna zmíněná místa zavede, tak neváhej a nech se v den představení v zázemí divadla provést. Kdy přesně prohlídka proběhne, Vás budeme informovat e-mailem.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,58 €
  (1 000 Kč)
 • predané 7
  Individuální lekce s Domi/Leny (dle výběru)

  Toužíte po soukromé taneční lekci pouze pro Vás? Tak to jste si vybrali správnou odměnu! Nezáleží zda jste naprostý začátečník, který by si rád zatančil, nebo profesionál, který má o lekci konkrétní představu. Vše přizpůsobíme Vašim požadavkům a možnostem, ať už časovým, tak i pohybovým. :) Lekce proběhnen v Praze s Léňou nebo Domčou (dle Vašeho výběru). Délka lekce: 90 minut. :) LZE DOMLUVIT I SKUPINOVÉ LEKCE. Už teď se těšíme! 
  P.S.: Na termínu a čase se domluvíme e-mailem. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  47,50 €
  (1 200 Kč)
 • predané 6
  Sponzorský příspěvek se zmínkou v programu

  Těžko se slovy vyjadřuje, co pro nás znamená, že jste se rozhodly pro tento příspěvek. Tímto zaručujeme, že své jméno najdete v programu představení, kde budete uveden/a jako sponzor, jelikož jste nyní nedílnou součástí. Velice si vážíme Vaší štědrosti! 

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  197,90 €
  (5 000 Kč)