Dostaňme do tisku knihu pro mladé sportovce

Kniha Dopisy mladému sportovci od Vítěze je plná povzbuzení, motivace, rad a příběhů, co mohou usnadnit překonávání překážek na cestě. Průvodcem čtenáře je Vítěz, který po cestě už šel. Svým vzorem inspiruje mladé sportovce při hledání jejich potenciálu.

 • Hráči pomáhají na Badmintonové konferenci

 • Náš přípravný tým

 • Ilustrace z knihy

 • Ukázka dopisu s aktivitou

 • Ukázka dopisu s ilustrací

 • Na tréninku při vysvětlování

 • V akci na kurtu

 • Radost z medaile na MČR

 • Při práci s úsměvem

2 855 €
vybrané z 4 719 €

60%

60% splnené

18 dní do konca

65 ľudí prispelo

Šport, Literatúra

Olomouc, Olomoucký kraj, Česko

Prispieť

Všetko alebo nič. Tento projekt bude úspešný iba v prípade, že dosiahne aspoň cieľovú čiastku do 16.4.2023 do 08:12.

Zobraziť všetky odmeny

Na počátku bylo...

… Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh. To bylo na počátku u Boha (Jan 1, 1-2).

Tento verš z Bible mnozí z nás jistě slyšeli a tak to bylo i se začátky této knihy. Jednoho sobotního ráda jsem se probudila a v hlavě se mi začala objevovat jednotlivá témata, která by byla vhodná k předání mladým sportovcům. Za chvíli jich bylo tolik, že jsem byla donucena vstát z postele a jít okamžitě psát. Psaní šlo samo. Jeden dopis za druhým. Byl to úžasný pocit.

Pak nastala několikaměsíční pauza, kdy jsem se snažila oslovit nakladatelství, ale marně. Hledala jsem tedy někoho, kdo se ve vydávání knih vyzná a poradil by mi, jak to celé funguje. Dlouho se nic nedělo, ale uvnitř jsem věděla, že ve správný čas se vše dá opět do pohybu.

A stalo se tak na podzim. Dostala jsem kontakt na Lenku, maminku dvou mladých sportovců, kteří mě znají. Lenka byla z nápadu nadšená a mé další velké štěstí bylo, že učí na střední škole se zaměřením na tvorbu knih - grafické a formální náležitosti a další potřebné věci v oblasti tisku knih. V duchu jsem si říkala jen: „Wow, to je zázrak“. Lenka rozhodila sítě a najednou se náš tým rozrostl o ilustrátorku Báru. Podařilo se sehnat také korektory a celý proces se začal hýbat. Je to pro mě velký zázrak a mám radost z týmové spolupráce

Za vším hledej „proč?

Naším společným cílem je, aby mladí sportovci v knize našli povzbuzení, radu, motivaci a originalitu sebe samotných. Být sportovec je náročné, ovlivňuje to celý život a zde právě spatřujeme možnost přispět tomu, aby z mladých nadějných sportovců vyrostli také dobří lidé.

Kniha v bodech

 • více než 60 dopisů na různá témata (např. Mladý sportovče,... neporovnávej se s druhými, odpočívej, buď vždy připraven, raduje se, riskuj, ovládni své emoce, respektuj spoluhráče, neposmívej se jim, nauč se prohrávat, jdi za svým snem a další)

 • každý dopis pouze na jednu stranu (mladí většinou neradi čtou dlouhé texty)

 • ilustrace, které dokonale vystihují poselství dopisů a nabádají k přemýšlení, přesně tak, jak si to mladí sportovci během našich setkání přáli

 • aktivity, které doplňují myšlenky a rady obsažené v samotném textu

 • měkká vazba, aby kniha mohla být i v kapse a po ruce, když je potřeba

 • příjemný formát do ruky i do kapsy sportovní tašky

 • kroužková vazba, aby knížka vydržela časté hledání toho správného dopisu

... a ještě něco navíc

Od začátku psaní knihy a v jejím celém průběhu se aktivně zapojují i samotní sportovci a baví je to. Právě radost ze společného díla je pro mě tou nejcennější. A tak bych jmenovitě chtěla poděkovat Aničce, Violce, Emě, Honzovi, Mikymu a Adamovi. Ale to zdaleka není celý repertoár zapojených sportovců, kteří jsou součástí úprav knihy.

O autorce a týmu

Jmenuji Eliška Maixnerová a pohybu se věnuji celý svůj život. Začala jsem házenou a pokračovala badmintonem. Kromě aktivního sportování mě zajímalo, jak naše tělo funguje a proto jsem se vrhla na studium fyzioterapie. Tyto dvě oblasti, sport a fyzioterapie, se mi pak spojily a začala jsem jezdit s juniorskou reprezentací badmintonu jako fyzioterapeut. Jelikož mi po určité době spolupráce došlo, že je dobré mít ještě komplexnější přehled, tak jsem absolvovala kurz mentálního koučinku. Po celou tu dobu se snažím všechny znalosti a zkušenosti propojovat dohromady. V každodenním životě trénuji mladé sportovce, ale snažím se vytvářet i vhodný prostor pro vzdělávání trenérů v českém badmintonu. Moc se mi líbí, jak se postupně jednotlivé oblasti, kterým se věnuji, propojují a dávají smysl.

Na této knize spolupracuji s Lenkou a Bárou. Všechny tři nás společně pojí radost a láska z činností, kterým se věnujeme. Jsme vděčné, že jsme se mohly seznámit a začít tvořit dílo, které může nejen mladým sportovcům ukázat, že když dělají to, co milují, mohou být opravdu šťastní.

Mladý sportovče, řekni si o pomoc

Toto je jeden z názvů dopisů v knize. Myslím si, že to neplatí jen pro mladé sportovce, ale je to jeden z principů, který by měl fungovat po celý život všem bez rozdílu. A tak i já si říkám o pomoc, kterou v tuto chvíli potřebuji od Vás k tomu, aby se kniha mohla vydat a dostat k těmto mladým bytostem. K oslovení Vás jsem si vybrala Hithit, který se mi zdá ideální příležitostí pro mě jako nováčka, který se rozhodl uskutečnit si svůj sen. Nejsem odborníkem v tolika oblastech, které jsou k vydání knihy potřebné. Učím se ale, že s pomocí přátel a druhých lidí se mohou dít velké věci.

Věřím, že s Vaší pomocí to společně zvládneme.

Děkuji!

Aktuality

20.3.2023 KRŮČEK PO KRŮČKU K CÍLI

Jeden z dopisů od Vítěze nese název ROZDĚL SI SVŮJ CÍL NA MENŠÍ DÍLKY. V úvodu seznamuje s tím, co sportovci běžně zažívají na tréninku:  "V tréninku se používají určité metodické postupy. Např. když se učíš nový úder nebo dovednost, může se celý proces rozdělit.  Nejprve se soustředíš na pohyb…

Viacej

10.3.2023 DNESKA SLAVÍME!

Děkuji všem, kteří přispěli a vybrali si svou odměnu! Dneska máme k vidění hned dvě 36, je to velká radost. Už je vybráno 36 % z cílové částky! Navíc máme ještě 36 dní do konce projektu! Pokud máte nějaké otázky ke knize, ptejte se, ráda odpovím. Nebojte se o knize pro mladé sportovce říct i svým…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 10
  Příspěvek za dobrý pocit

  Líbí se Ti myšlenka dopisů pro mladé sportovce a rád bys vydání knihy podpořil? 
  Nepotřebuješ samotnou knihu a stačí Ti radost z toho, že jsi udělal dobrý skutek?
  Pak tento typ příspěvku je právě pro Tebe!

  Pošli, kolik uznáš za vhodné, hodnotu Tvé podpory můžeš libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 6,32 €
  (150 Kč)
 • predané 19
  Kniha Dopisy mladému sportovci

  Rád bys měl knihu ve své knihovně? Pokud ano, neváhej a přispěním částky 300 Kč je Tvoje.
  Nicméně věřím tomu, že kniha nebude jen v knihovně, ale nakoukneš i dovnitř a dopisy Tě povzbudí a najdeš mezi nimi takový, který Ti přinese radost. Věřím, že této investice nebudeš litovat.

  Knihu je možné si převzít osobně (Olomouc, Brno, Praha). Převzetí bude individuálně domluveno po vydání knihy.
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 12,64 €
  (300 Kč)
 • predané 1
  Staň se autorem dopisu

  Chtěl by sis vyzkoušet, jaké to je být autorem dopisu pro mladého sportovce? 
  Pokud tě taková aktivita láká, tak Ti hodně fandím a chtěla bych právě Tobě nabídnout možnost takový dopis napsat a nechat ho uveřejnit.
  K uveřejnění dojde na mém blogu v sekci "Dopisy mladému sportovci" a třeba se nám sejde tolik dopisů, že vydají na další díl knihy.
  Téma je jasné: "Co bys poradil mladému sportovci v nějaké oblasti, se kterou se musí potýkat". Také se můžeš podělit i o svůj příběh, co Tobě pomohlo a co by stálo za to poslat do světa.
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 12,64 €
  (300 Kč)
 • predané 16
  Kniha Dopisy mladému sportovci s osobním věnováním

  Myslím si, že osobní přístup je velmi důležitý. A to nejen při tréninku, ale i v komunikaci. A právě proto bych Ti ráda nabídla osobní věnování, které ráda připíšu do každé knihy za Tvou podporu. Knihu ale můžeš využít i jako dárek a pak věnování bude směřovat člověku, mladému sportovci, kterého bys rád potěšil a obohatil jedním výtiskem.

  Cena zahrnuje knihu s věnováním a poštovné v hodnotě 79 Kč.
  Knihu je možné si ji nechat poslat do Zásilkovny. 

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 18,07 €
  (429 Kč)
 • zostáva 4 z 6
  Kniha Dopisy mladému sportovci a zdravotní cvičení k tomu

  Jak popisuje několik dopisů v knize, je třeba pečovat i o své tělo. Kup si knihu a k tomu si přijď osobně vyzkoušet, co vše tvé tělo umí a neumí. Jak se říká, že zkušenost je nepřenosná, tak zde máš možnost jednu zkušenost nově získat.

  Navíc budeš mít šanci se seznámit přímo s autorkou knihy, která zdravotní cvičení v Olomouci vede. Cvičení je vhodné jak pro aktivní sportovce, tak pro dospělého člověka. 

  Věř mi, bude to nezapomenutelný zážitek!

  V ceně je zahrnuta kniha, kterou si budeš moci převzít při zdravotním cvičení přímo od autorky a hodinová lekce zdravotního cvičení. Domluvení termínu proběhne individuálně po vydání knihy.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 25,28 €
  (600 Kč)
 • predané 4
  ​2 x kniha Dopisy mladému sportovci s osobním věnováním

  Nakupuješ rád výhodně? Tak tento tip příspěvku je právě pro Tebe. Když si koupíš dvě knihy s osobním věnováním, tak ušetříš. 
  Navíc se o radost můžeš podělit a druhou knihu věnovat kamarádovi. A jelikož se sdílená radost násobí, tak se máš opravdu na co těšit.

  Knihu je možné si nechat poslat do Zásilkovny. Cena odměny obsahuje 2x knihu s osobním věnováním a poštovné v hodnotě 79 Kč.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 30,71 €
  (729 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Kniha Dopisy mladému sportovci s prohlídkou míst, kde se kniha tiskla

  Tato odměna je opravdu unikátní, protože takový zážitek jen tak někdo nemá a mít nebude. Lenka, nepostradatelný člen našeho týmu, Tě provede místy, kde se kniha tiskla.
  Uvidíš tak všechny přístroje, které jsou k tisku potřeba, a ona Ti vysvětlí vše, co Tě bude zajímat. Na těchto místech to tiskem přímo voní, takže budeš moci zapojit i další smysly.

  Knihu dostaneš do vlastních rukou přímo od Lenky, bez které by kniha nevypadala tak, jak vypadá. A třeba během setkání přijde i kouzelník...či autorka knihy?

  V ceně je zahrnuta kniha a prohlídka míst, kde se kniha tiskla. Prohlídka probíhá v Olomouci. Termín bude individuálně domluven po vydání knihy.

   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 63,20 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 7 z 7
  Turnajový balíček pro vítěze od Vítěze

  Pořádáte turnaj či jinou sportovní akci a rádi byste měli kreativní ceny? Právě pro Vás je tento unikátní balíček! 
  Nabídněte hráčům prostřednictvím knihy možnost být lepšími, než byli včera.

  Turnajový balíček obsahuje osm knih pro vítěze s věnováním, jako bonus jednu knihu zdarma pro Vás a cenu poštovného ve výši 158 Kč.
  Celý balíček je možné si  nechat poslat do Zásilkovny.
  Nezapomeňte vyplnit fakturační údaje.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 124,63 €
  (2 958 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Získej knihu a k tomu dopis přímo pro Tebe

  Chtěl bys zažít to, co nikdo jiný z přispěvatelů nezažije? 

  Pak si vyber právě tuto odměnu a dostaneš to, co nikdo jiný nedostane. Dopis na míru přímo pro Tebe! A abys byl ještě spokojenější, můžeš si vybrat, zda si téma určíš sám nebo necháš tuto volbu na autorce.

  V dnešní době se dopisy moc často nepíšou, minimálně mezi těmi mladými. O to netradičnější zážitek budeš mít, když ti dopis přijde poštou domů. 

  Kniha a dopis Vám bude doručeno přímo domů na adresu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 126,40 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 3 z 6
  Staň se součástí knihy a těš se z toho

  Přispěním se staneš předním partnerem knihy. Tvé jméno se dostane do knihy a na mé sociální sítě. Tato reklama Ti věřím přinese hojné ovoce.
  Tvé jméno už tak bude navždy součástí knihy a Ty budeš vědět, že jsi podpořil dobrou věc, která i po několika letech bude pomáhat mladým sportovcům dosahovat svých potenciálů.
   
  V ceně je zahrnuta 2x kniha s věnováním a uvedení Tvého jména do knihy. 
  Knihu je možné si  nechat poslat do Zásilkovny.

  Částku lze libovolně a dobrovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 252,79 €
  (6 000 Kč)
 • Vypredané!!
  ​Kniha Dopisy mladému sportovci a k tomu posezení u kávy a dortu s autorkou

  Káva a dort, nejlepší sport. To se sice říká, ale mnozí sportovci by jistě nesouhlasili. Nicméně i o sportu se dá hezky povídat u kávy a dortu, kdy mohou vzniknout zajímavé věci. 
  Pokud by ses rád/a osobně setkal/a s autorkou knihy a poseděl/a s ní tak 1,5 - 2 hodiny, neváhej a přispěj. Určitě to bude inspirativní čas, při kterém dostaneš knihu s věnováním přímo do ruky, budeš se moci zeptat autorky na to, jak kniha vznikala. Anebo se můžeš zeptat i na cokoli jiného. Pracuje s mladými sportovci již řadu let, navíc sama byla na Mistrovství Evropy i světa jako hráčka a v její sbírce se nacházejí medaile z domácích i mezinárodních šampionátů. Tak Ti může poradit, s čím budeš potřebovat. 

  V ceně odměny není zahrnuta káva a dort, ale i tak se máš na to těšit. Čas s autorkou je k nezaplacení :).
  Termín setkání bude individuálně domluven po vydání knihy.


   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 75,84 €
  (1 800 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Dopisy mladému sportovci s ilustrací velikosti A4

  Věřím, že jsou mezi Vámi tací, kteří by si rádi některou z ilustrací doma pověsili jako obrázek. 
  A právě na Vás jsme mysleli při výběru nejvhodnějších odměn. Takovou ilustraci totiž můžete získat přispěním právě zde.
  Ilustrace od Báry jsou nádherné a umí vystihnout konkrétní dopis a vyvolat ve čtenáři chvíle k zamyšlení.
  Abyste byli ještě spokojenější, odměnu dostanete ve dvou fázích. V první fázi dostanete samotnou knihu, ze které si vyberete ilustraci, kterou doma toužíte mít. A ve druhé fázi se k Vám dostane samotná ilustrace. Je důležité, abyste měli přesně to, co chcete. Proto věřím, že pochopíte tento dvojitý proces. Na dobré věci se vyplatí si počkat.

  V ceně je zahrnuta kniha a ilustrace. 
  Knihu je možné si převzít osobně (Olomouc, Brno, Praha). Převzetí bude individuálně domluveno po vydání knihy.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 84,26 €
  (2 000 Kč)