Pomozte nám oživit CD VZPOMÍNKY!

Jsme Staroměští mládenci (mužský pěvecký sbor ze Starého Města), letos slavíme 10 let činnosti a to nej z tohoto období bychom rádi zaznamenali na CD s názvem VZPOMÍNKY. Jelikož nám ještě pár „drobných“ k realizaci chybí, prosíme o spoluúčast na projektu.

 • Zpěvem k srdci - Český rozhlas Ostrava 2019

 • 74. ročník MFF Strážnice 2019

 • První den ve studiu - s Ohnicou

 • Druhý den ve studiu - s Bálešákama

 • Třetí den ve studiu - s Dolinou

 • Čtvrtý den ve studiu - opět s Ohnicou

1 588 €
vybrané z 1 232 €

128%

128% splnené

69 ľudí prispelo

Komunita, Hudba

Staré Město, Zlínský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 22.4.2023 v 13:44.

Zobraziť všetky odmeny

Náš příběh

Psal se rok 1997 a skupinka mladých chlapců tančících ve folklorním souboru Dolina nazpívala písně na podbarvení reportáže o Velikonocích pro místní regionální televizi. Tenkrát si řekli, že by mohli založit mužský pěvecký sbor. Došlo však jen na jednu zkoušku, protože tančení s děvčaty bylo v té době mnohem zajímavější...

... druhá zkouška se konala až za dlouhých 16 let, tedy v roce 2013. To už chlapci nebyli tanečně aktivní, tudíž nic nebránilo tomu, aby se scházeli při pravidelných zkouškách sboru. A letos je tomu právě 10 let, co spolu tráví každé pondělí na zkouškách a mají za sebou celou řadu vystoupení. Proto je nasnadě, aby těch 10 let činnosti přetavili v něco hmotného.

Sbor pravidelně spolupracuje s cimbálovou muzikou Bálešáci, účinkoval ale také s dalšími cimbálovými muzikami (Ohnica, Harafica, Špica, HCM Petra Mičky, CM Jaroslava Čecha), včetně profesionálních těles (BROLN, Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš).

Pěvecký úspěch si připsal Bohuslav Polášek, který nazpíval několik písní na CD cimbálové muziky Muzička z Prahy, nejinak tomu bylo u Erika Feldvabela s cimbálovou muzikou Harafica. Ten je navíc vítězem mezinárodní pěvecké soutěže, jež proběhla v roce 2012 v rumunském městě Braila.

Celý sbor pak nazpíval několik stop při natáčení CD cimbálové muziky Bálešáci a podílel se na projektu Moravské hlasy Jiřího Plocka.

Co je náš cíl?

Náš devítičlenný sbor se nezabývá jen společným zpěvem, ale je mezi námi i několik sólových zpěváků rozdílných hlasů a projevů. S trochou nadsázky se dá říct, že energii, kterou jsme na jevišti produkovali jako tanečníci, „reinkarnujeme“ do pěveckého projevu, což z nás činí tak trochu jiný sbor.

Proto považujeme audio záznam naší činnosti nejen za vzpomínku do budoucna pro nás a naše příznivce, ale i za obohacení současné folklorní scény.

V průběhu deseti let jsme měli možnost vystoupit se spoustou jak amatérských, tak i profesionálních cimbálových muzik a orchestrů. Naší domovskou kapelou je CM Bálešáci ze Starého Města, úzce také spolupracujeme s CM Ohnica z Uherského Hradiště. CM Dolina nás doprovázela a formovala v našich tanečních letech, proto na CD také nesmí chybět. Všechny tři kapely s námi vytvoří 12 stop, které budou rozděleny na tři etapy: Vzpomínky dávné, vzpomínky nedávné a vzpomínky budoucí.

Regionální zastoupení budou mít převážně písně z našeho Dolňácka, dotkneme se ale i slovenského pomezí či Horňácka. Za hudebními úpravami písní stojí Ondřej Bazala, Jan Káčer, Miroslav Kolacia nebo Jan Maděrič. Ten se také chopil hudební režie v nahrávacím studiu ZUŠ Veselí nad Moravou. No a pokud vše dopadne podle plánu, tak 9. 9 . 2023 proběhne za účasti všech tří cimbálových muzik křest CD na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek v Uherském Hradišti.

Od začátku března zodpovědně makáme ve studiu, jen potřebujeme finanční podporu, aby CD opravdu vzniklo a mělo pěkný zvuk. Tím, že si naše CD předplatíte, nám umožníte tento projekt realizovat.

Podpořte nás prosím. Bude to stát za to!

Aktuality

25.8.2023 CD Vzpomínky ke stažení odeslány :-)

Dobrý den všem,  dnes jsme odeslali odkazy ke stažení CD Vzpomínky.  Prosíme o kontrolu e-mailových schránek, může se stát, že máte tuto zprávu ve spamu. Děkujeme :-) STAROMĚŠTÍ MLÁDENCI

Viacej

20.3.2023 Hlásíme, že máme dotočeno!

V neděli 19. 3. 2023 jsme úspěšně ukončili natáčení.  Nyní je míček na straně našeho hudebního režiséra Jana Maděriče a mistra zvuku Martina Vavříka. A protože jsme hraví, tak jsme pro Vás natočili i BONUS, drobnou hříčku s názvem DOTOČENÁ, kterou můžete zhlédnout a poslechnout si v úvodním videu…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 5
  Enom tak

  CD si třeba budete chtít koupit, až nás potkáte osobně, ale rádi byste nám do začátku pomohli? Ideální volba! Příspěvek můžete libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,11 €
  (100 Kč)
 • predané 6
  CD Vzpomínky ke stažení

  Přispějte nám na natočení a produkci tohoto projektu. My Vám jako odměnu pošleme na e-mail link ke stažení hned, jak bude album hotové.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,21 €
  (200 Kč)
 • predané 7
  CD Vzpomínky do ruky

  Přispějte nám na natočení a produkci tohoto projektu. My Vám za odměnu předáme CD VZPOMÍNKY přednostně před oficiálním křtem po vzájemné dohodě osobně ve Staré Městě a okolí.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,26 €
  (250 Kč)
 • predané 24
  CD Vzpomínky s věnováním do ruky

  Přispějte nám na natočení a produkci tohoto projektu. My Vám za odměnu předáme CD VZPOMÍNKY s věnováním a podpisy členů sboru přednostně před oficiálním křtem  po vzájemné dohodě osobně ve Staré Městě a okolí.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,32 €
  (300 Kč)
 • predané 7
  CD Vzpomínky do Zásilkovny

  Přispějte nám na natočení a produkci tohoto projektu. My Vám za odměnu pošleme CD VZPOMÍNKY přednostně před oficiálním křtem na Vámi zvolenou Zásilkovnu. 

  Poštovné je již zahrnuto v ceně.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,55 €
  (330 Kč)
 • predané 12
  CD Vzpomínky s věnováním do Zásilkovny

  Přispějte nám na natočení a produkci tohoto projektu. My Vám za odměnu pošleme CD VZPOMÍNKY s věnováním a podpisy členů sboru přednostně před oficiálním křtem na Vámi zvolenou Zásilkovnu.

  Poštovné je již zahrnuto v ceně.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  15,60 €
  (380 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  Pondělní zkouška s mládencama

  Zajímá Vás, jak to chodí na zkouškách našeho sboru? Přijďte si s námi po vzájemné dohodě termínu zazpívat a uvidíte. :-) 
  Naučíte se novou písničku, zjistíte, jaké to je zazpívat si druhý, či třetí hlas.

  Nedílnou součástí zkoušky je i následné pivo...

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  41,06 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Páteční zkouška s mládencama ve sklepě

  Přijďte si s námi zazpívat do vinného sklepa s občerstvením a ochutnávkou vín. Možná aj muzika bude. ;-) 

  Po vzájemné dohodě termínu se společně zazpíváme (a pokoštujeme) ve vinném sklepě jednoho z našich členů.
   
  UPOZORNĚNÍ: Tyto zkoušky se nezřídka protáhnou do ranního rozbřesku...

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  82,12 €
  (2 000 Kč)