Let na měsíc aneb pomoz pěti skautíkum splnit si sen o Asii

Jsme skupina pěti skautů, kteří se věnují práci s dětmi a mládeží, která se rozhodla splnit si sen a přeletět půlku světa na největší skautské setkání - Jamboree.

 • Janča

 • Prófa

 • Šumík

 • Tíťa

 • Vítek

 • Nadkompletní složení

 • Skoro kompletní složení.

1 848 €
vybrané z 1 777 €

104%

104% splnené

71 ľudí prispelo

Komunita

Vsetín, Zlínský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 23.4.2023 v 16:42.

Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme?

Jsme skupina šesti skautů – z toho pětice ze Vsetína a jeden ogar z Nového Města na Moravě. Již několik let se věnujeme vedení oddílu a výchově mladých lidí v myšlenkách skautingu. Tři z nás vedou 4. chlapecký oddíl Lvíčata na Vsetíně, který je jedním z nejstarších skautských oddílů v okrese Vsetín. Jeden z nás se může pyšnit titulem zakladatele roverského kmene RS Norno z Nového Města na Moravě a naše dívčí osazenstvo společně vede 2. dívčí oddíl na Vsetíně.

Postupem času se ze skupiny lidí, které pojily myšlenky a vize, stala parta, která spolu tráví čas i za hranicemi skautingu. Cestujeme spolu, jezdíme spolu na vzdělávací kurzy, tvoříme projekty či jen tak sedneme do klubovny a promítáme pofidérní filmy, jelikož takové snímky by v kině nikdy neprošly. Jednoho dne však přišel naprosto spontánní nápad obrovského měřítka: vyrazit na celosvětové setkání skautů až do Jižní Koreje.

Jamboree je největší skautské setkání na světě pořádané jednou za čtyři roky. Člověk jej v roli účastníka může prožít pouze jednou za život, jelikož je limitován věkem 14-18 let. Na akci je možnost seznámit se se skauty z celého světa, vyměnit si myšlenky, vědomosti i zvyky a zažít spoustu zážitků.

My však již nejsme zrovna nejmladší, a tak každý z nás svou možnost být účastníkem promeškal. Z tohoto důvodu se vydáváme vstříc Jamboree jako IST neboli International Service Team. Jedná se o skauty starší 18 let, kteří pomáhají připravit Jamboree jako dobrovolníci. Podílejí se na celém průběhu akce v mezinárodním kolektivu a zároveň se mohou ve svém volnu účastnit programů pro účastníky nebo speciálních aktivit pro dospělé.

Pak přišla druhá část nápadu: přeci jen když už budeme takto daleko od domova, tak proč toho nevyužít pořádně a nezůstat v Asii trochu déle? Celý náš původně dvoutýdenní plán se rozšířil na 40 dnů a k tomu i návštěvu Japonska. Rozhodli jsme se splnit si přání a vidět hranice Severní Koreje, vylézt na horu Fuji, ochutnat japonské sushi, přespat v klášteře či přenocovat v sauně.

Co nás vede na Hithit?

Celá cesta na Jamboree je poměrně finančně náročná. A to jak letenky do Jižní Koreje, tak i samotný pobyt tam. Rozhodili jsme tedy sítě a již od minulého léta si snažíme něco našetřit z brigád. K tvorbě Hithitu nás však vedla ochota bližních, kteří nás chtěli také podpořit, ovšem nám bylo hloupé přijmout jejich dar jen tak. Díky projektu můžeme nabídnout něco na oplátku. Je libo video z cesty, zápiskový deník, videohovor nebo napsání libovolného vzkazu na pláž u Pacifiku? To vše a mnohem více jsme ochotni nabídnout na oplátku vaší dobrosrdečnosti.

Komu tvá pomoc konkrétně směřuje?

Pro tvůj úplný komfort ti přinášíme medailonky, ve kterých se ti představíme, a ty poté budeš moci v klidu spát, že tvůj příspěvek směřoval k někomu, kdo si toho opravdu váží (a k tomu jsme sakra fešáci a chceme se ti ukázat).

Šumík

Jsem studentem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a již od malička mám dobrodružnou povahu – ať už to znamená cestování, překonávání sama sebe či obyčejnou lidskou chuť objevovat. Od tří let se věnuji folklornímu tanci a v osmi letech se mé kroky spojily se skautingem. Zakotvil jsem v oddíle Lvíčat, který teď od loňského podzimu vedu společně s partou těch nejlepších lidí, jaké si mohu přát. Mezi mé největší záliby patří pop-kultura (a to ať už filmová, knižní či videoherní), deskovky a saunování.

Vítek

Studuju na Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí, ale už od mala su hrdý Semetíňák. Ve volném čase se posledních sedm let pohybuju ve skautském oddíle Lvíčata Vsetín, ve kterém se podílím na vedení a od podzimu navíc zastávám roli hlavního zdravotníka, což mě opravdu baví. Taky hraju na kytaru, chodím na dlouhé túry, rád sleduju klasické filmy a poslouchám popík a folkovou českou hudbu, pájím věci k sobě, někdy si zahraju i ty počítačové hry. A taky rád vyprávím hloupé vtipy.

Tíťa

Hrdě studuju Fakultu stavební brněnské VUT a to, že až vyrostu, chci být skautka, vím díky staršímu bráškovi už od čtyř let. Fakt, že je ze mě nejen skautka, ale i vedoucí Druhého dívčího oddílu na Vsetíně, považuju za skutečné štěstí – a privilegium. Mezi mé oblíbené věci na světě patří barevné sukně, foukání bublin z bublifuku, kvalitní současná literatura, analogová fotografie, puťáky s krosnou na zádech, snaha o udržitelnost, káva, mé milované cérečky z oddílu, architektura 20. století a šmoulová zmrzlina.

Prófa

Pocházím z Nového Města na Moravě, střední školu jsem vystudoval na průmyslovce ve Žďáru nad Sázavou, a nyní studuji druhák na Fakultě architektury v Praze. Skautem jsem od roku 2010, a během této doby jsem si vyzkoušel spoustu různých rolí, od vedení vlčat a zakládání funkčního roverského kmene až po organizaci celostátních vzdělávacích akcí. Světové Jamboree je mým snem a dalším pomyslným krokem. Aktivně se věnuji analogovému focení a horskému kolu, takže videa a fotografie (pokud si je objednáte) budou mojí prací.

Janča

Ahojky, moje jméno je Janča. Je mi 19 let a jsem ve 4. ročníku na gymnáziu ve Vsetíně. Mám před sebou maturitu a přijímačky na vysokou školu, která by snad mohla mít něco společného se zdravotnictvím. Ve svém volném čase si ráda přečtu nějakou knížku, podívám se na dobrý film, poslouchám písničky, jdu na brigádu, učím se nebo si zahraji na klavír. Velkou částí mého života je ovšem i skaut, do kterého chodím už 12 let. Jsem součástí snad toho nejlepšího skautského oddílu, a to jsou Dvojkařky.

Tak to jsme ve zkratce my a náš příběh. Pokračování však budeme moci psát jen s tvou pomocí. Předem ti moc děkujeme.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 4
  Tož to ti pěkně děkuju!

  Přispěl jsi kilečko, což je v době inflace tak dvě pivka v hospodě. Za to ti patří minimálně vřelé díky od každého z nás. Odměnu lze libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  3,95 €
  (100 Kč)
 • predané 4
  Pošťák Ondra

  Zajímá tě, jak probíhá příprava na naši cestu? Chceš vědět, co je nového v naší partě či co právě hodilo naší cestě klacek do cesty? Pravidelně tě budeme zásobovat novinkami ohledně příprav, a to formou newsletteru přímo do tvé e-mailové schránky. Budeme se dokonce střídat, ať vše nevidíš jen z pohledu jednoho, ale rovnou celé party.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  5,92 €
  (150 Kč)
 • predané 17
  Barbora píše z tábora

  Kdy naposledy ti přišel pohled? A co teprve pohled, na kterém bude šest spokojených jinochů a jinošek, kterým jsi dopomohl k jejich snu? To je doslova nabídka, která se neodmítá. Do poznámky prosím uveď adresu, kam pohled zaslat. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  9,87 €
  (250 Kč)
 • predané 5
  Písečný přesyp

  Nenatočil to Denis Villeneuve, ani v tom nehraje Zendaya, ovšem můžeš v tom zanechat kousek sebe. Na pláži u pobřeží Pacifiku napíšeme tvůj vzkaz do písku a na e-mail ti pošleme foto. V kreativitě se meze nekladou. Pokud chceš svůj osobní nápis sdílet se světem i prostřednictvím našeho Instagramu, napiš nám prosím do poznámky své uživatelské jméno. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,85 €
  (300 Kč)
 • predané 13
  Účastníci zájezdu

  Chceš se cítit, jako bys byl jeden z nás a cestoval to osudné léto s námi? Do odbaveného zavazadla tě asi nenarveme (pokud tedy nevážíš méně než 30 kilo), ovšem můžeme ti nabídnout video z naší cesty, které ti v e-mailu přistane nejpozději měsíc po našem návratu, perfektně sestříhané a citronově svěží. V něm se s tebou podělíme o každý důležitý či zajímavý moment, který se nám v průběhu léta stal. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,82 €
  (350 Kč)
 • predané 2
  Nejsem Zibura

  Zajímá tě průběh naší cesty, ale nemáš doma televizi, na které by sis pustil odměnu Účastníci zájezdu? Nebo zkrátka oceníš více černá písmenka na bílém podkladu? Přesně pro tebe je tu pak odměna Nejsem Zibura. Cestovatelský deník plný zajímavostí a maličkostí z naší cesty, který ti ve formátu PDF dopravíme až do tvé ctěné e-mailové schránky. Každý den plný překvapení, přesně jako v první knize již zmíněného spisovatele.Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,82 €
  (350 Kč)
 • predané 0
  Ty jsi ale Brambora

  Chtěl bys zanechat v Koreji něco, co ti neodplaví příliv? Co takhle nechat zakopat bramboru s tvým vzkazem? Že to nechápeš? Zkrátka na bramboru napíšeme, co jen budeš chtít, a pak ji zakopeme do země. Samozřejmě fotodokumentace na e-mail součástí. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,74 €
  (500 Kč)
 • predané 10
  Nahoď oblek

  Budeš mít cestu na Vsetín a chceš zažít trochu kultury? Máme pro tebe dva lístky na přednášku, kde shrneme celou naši cestu, nahlédneme za oponu cestování, a hlavně se o tebe krásně postaráme. Co tím myslíme? No, zkrátka budeš vážený host, takže první řada a občerstvení je samozřejmost. Přednáška proběhne po našem návratu, během podzimu 2023. V případě, že ti termín nakonec nebude vyhovovat, samozřejmě nabízíme kompenzaci formou jiné odměny. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  21,72 €
  (550 Kč)
 • predané 2
  Rady ptáka Prófáka

  Prófa je student, který pravidelně vyráží objevovat svět, a přesto mu vyjde na oběd v menze – a nemá problém ti poradit jak. Kde hledat levné letenky, které destinace lze doporučit pro low-budget cestování, v které zemi ti 100 % uvaří čaj, když si přijdeš s batohem… to a mnohem více najdeš v Prófově příručce, kterou ti rádi nasdílíme ve formátu PDF přes e-mail. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  23,69 €
  (600 Kč)
 • predané 4
  2 v 1

  Chápeme to. Taky je většina naší skupiny mužského pohlaví a zkrátka není lepší vynález na světě než multifunkční přípravek do koupelny. Přesně takhle funguje i tato odměna. Dostaneš odměnu Účastníci zájezdu i Nejsem Zibura, takže klidně můžeš číst během sledování nebo naopak sledovat během čtení. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  23,69 €
  (600 Kč)
 • predané 0
  Online výuka

  Neboj, nebudeme tě nic učit, akorát se touto odměnou přesuneme zpět do doby covidu. Uděláme společný videohovor, kdy ti ukážeme, co se zrovna v Koreji děje. Jeho délka záleží především na tobě, my si na tebe ale určitě aspoň půl hodiny vyhradíme. Budeš se nás moci poptat na cokoliv budeš chtít a my ti k tomu ještě jednou poděkujeme osobně z obrazovky do obrazovky. Součástí odměny je i odměna Pošťák Ondra.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  25,67 €
  (650 Kč)
 • zostáva 17 z 20
  Nástěnné potěšení

  Láká tě představa velkoformátového plakátu 30x40 cm s fotografií z naší cesty, který si nalepíš na zeď či zarámuješ a pokaždé, když se na něj podíváš dostaneš dávku hřejivého pocitu na srdíčku? To vše ti tato odměna může dopřát! Po našem návratu si vyber libovolnou fotku z galerie, kterou ti nasdílíme, a pak už se stačí jen těšit na svůj vysněný obrázek – o vše ostatní se postaráme my. Do poznámky prosím uveď adresu, poštovné máš samozřejmě v ceně. Součástí odměny jsou i odměny Pošťák Ondra a 2 v 1

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,49 €
  (1 000 Kč)
 • predané 3
  Kávu si klidně oslaď o trochu víc

  Společný pokec a posezení v kavárně v centru Prahy, Brna, Vsetína či Zlína během podzimu nebo zimy 2023. Ptej se na cokoliv kolem cesty, plánování či skautingu. Jsme v těchto tématech otevřené knihy. A že jsi tak dobrý dárce, tak ti tu kávu i zaplatíme. Délka setkání záleží především na tobě, minimálně dvě hodiny si na tebe ale určitě vyhradíme. Součástí odměny jsou i odměny Pošťák Ondra a 2 v 1.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  59,23 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Fotokniha jako od maminky

  Chtěl bys mít doma knížečku, kterou když otevřeš, uvidíš na ní malebné krásy Asie, architektonické skvosty velkoměst a přírodní panoramata táhnoucí se až k obzoru? To vše a mnohem víc ti nabízíme ve fotoknize, kterou ti zašleme i s osobním (a náležitě srdceryvným) věnováním nejpozději měsíc po našem návratu. Do poznámky prosím uveď adresu, případně specifické přání, co se týče věnování. Poštovné máš samozřejmě v ceně. Součástí odměny jsou i odměny Pošťák Ondra a 2 v 1.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  98,72 €
  (2 500 Kč)
 • predané 2
  Daruj darem bez Dejdara

  Matematik by řekl dar na druhou, ale my to zkusíme vysvětlit jednodušeji. Pojďme spolu udělat dobrý skutek. Ty nám pomůžeš v naší cestě a my tvým jménem či jménem tvé firmy během následujícího roku uspořádáme přednášku, kde jen budeš chtít – u tebe ve firmě, v domově důchodců, v místní knihovně či hospodě, … Nezapomeň si kontrolovat svou e-mailovou schránku, protože právě tam se ti ozveme, abychom se společně domluvili, kdy a kam se máme vypravit. Součástí odměny jsou i odměny Pošťák Ondra a 2 v 1.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  197,43 €
  (5 000 Kč)