The Agony - Podpořte nás na cestě k výročnímu albu 'Rising'!

Jsme ženská heavyrocková kapela The Agony a zveme vás, abyste se stali součástí naší cesty k novému albu! Deska to bude speciální: oslavíme 10. výročí a zároveň půjde o první album v nové sestavě...

Autor: The Agony

 • Naživo v UK, srpen 2022 | Foto: Wayne Pilling

 • Brighton Pier, UK, srpen 2022

 • Zkušebna, únor 2022. | Foto: Markéta Kolínská

 • Zkušebna, únor 2022. | Foto: Markéta Kolínská

 • O2 aréna, my jako support Scorpions, květen 2022.

 • Scorpions & The Agony, květen 2022

 • The Agony v O2 aréně. | Foto: Honza Švanda

 • The Agony, květen 2022. | Foto: Audrey Liška

6 502 €
vybrané z 4 725 €

137%

137% splnené

96 ľudí prispelo

Komunita, Hudba

Prague, Czechia

Všetko alebo nič. Projekt skončil 6.1.2023 v 07:50.

Zobraziť všetky odmeny

Petra, Niky, Kajda, Domi // žánr: heavy rock // odkazy

Jejich příběh připomíná americký sen. (M. Šotolová, RockSound)

Měl jsem během jejich setu neustále pocit, že jsem svědkem něčeho mimořádného.“ (J. Mimra, Musicweb)

Jsme ženská heavyrocková kapela The Agony a v dubnu příštího roku nás čeká 10. výročí fungování, které chceme oslavit vydáním narozeninového alba!

Máme za sebou dlouhý příběh (můžete si jej přečíst níže v sekci 10 let The Agony), přičemž loni jsme si prošly velkou změnou, když z kapely po osmi letech odešly dvě ze čtyř členek. Přestože jsme byly na pokraji rozpadu, povedlo se nám v lednu 2022 The Agony znovu nastartovat a svůj návrat jsme korunovaly vystoupením před legendárními Scorpions v největší české hale, O2 areně. Následovalo srpnové turné ve Velké Británii.

Současnou formu chceme stvrdit prvním albem v nové sestavě, přičemž cílová částka projektu by pokryla nahrávání, mix a mastering, grafiku, promo fotografie a výrobu doprovodného merchandise.

Crowdfunding pro nás není žádnou novinkou, od roku 2015 jsme realizovaly již několik projektů, poslední z nich před dvěma lety právě na Hithitu. Všechny kampaně skončily úspěchem a pomohly nám k vydání dvou desek a jednoho EP.
Tato forma financování je pro nás tou nejvíc přímou a upřímnou cestou, kterou vy fanoušci, přátelé a podporovatelé můžete jít s námi.
Doufáme tedy, že díky vám přidáme do diskografie jubilejní zářez. 

Co a proč chystáme?

Od našeho posledního počinu, EP Eclectic, uplynuly dva roky a kapela se výrazně posunula. Právě tento progres chceme zaznamenat na regulérní album spolu s producentem Martinem Hollandrem, z jehož dílny pocházejí tři letos natočené pilotní singly 'She Said', 'Nothing in the World' a 'Just What I Needed'.
Ty se staly základem pro novou desku, na kterou celkem chystáme cca 9-10 věcí ve střihu moderního hard/heavy rocku. 

Říkaly jsme si několikrát, zda mají alba v téhle době singlů a streamingu ještě smysl. Pozitivní zpětná vazba na letošní nahrávky nás ale nabila a rozhodly jsme se, že spolu s blížící se oslavou první dekády to za plnohodnotnou desku stojí.
Do dalšího desetiletí bychom chtěly vkročit i se zbrusu novou vizuální stránkou: nové logo, grafika, merchandise.
To vše by mělo jít ruku v ruce s konceptem a zvukovým vibem alba.

Co když vybereme více?

Pokud bychom signifikantně překročily cílovou částku, je našim obrovským snem zvěčnit naši muziku na vinyly. Bylo by to pro nás poprvé a byly bychom naprosto šťastné!

(Skoro) 10 let The Agony aneb Kdo jsme

Zatímco čtete tyto řádky, vězte, že je to 10 let od chvíle, kdy kytaristka a frontwoman Nikola Kandoussi v listopadu 2012 obrazně práskla do stolu a rozhodla se založit si vlastní ženskou kapelu. První sestava The Agony se ustálila 27. dubna 2013. 

K září 2020 byla naše biografie poměrně působivá. Od svého založení jsme vydaly dvě alba a dvě EP, odehrály nespočet klubových koncertů a vystoupení na velkých festivalech (mj. hlavní stage Masters of Rock, Hrady CZ), turné nás zavedlo i do Evropy. Osvědčily jsme se také v roli předskokanek. Z tuzemských interpretů lze zmínit šňůry s Horkýže Slíže, Arakain, Trautenberk, či Debustrol, ze zahraničních pak support Girlschool, Loudness, Mika Terrany a Blaze Bayleyho.

Vždycky jsme si chtěly úspěch poctivě odjezdit a nejít zkratkami, do každého koncertu i nových písniček jsme dávaly maximum energie a fanoušci i recenzenti nám svorně prorokovali světlé zítřky, jenže...

Natáčení a vydání EP Eclectic bylo toho roku opožděno kvůli covidu a byly měsíce, kdy jsme se, spolu se zbytkem kulturního odvětví, de facto zastavily. Toto období a další aspekty nakonec přiměly naši basistku Katie a sólovou kytaristku Terku, aby z The Agony o rok později odešly, čímž jsme ze dne na den ocitly na pokraji konce.

Zbývající tandem Niky a bubenice Kajda se ale rozhodl, že to přece jen ještě zkusí a teprve pokud nenajdou nové spoluhráčky, s grácií to zabalí. Rozhodily jsme sítě, zveřejnily inzeráty, rozjely reklamu "per huba" a nové parťačky si nás po půl roce našly: kapelu posílila basistka Domi Mrázková a kytaristka Petra Pohanková

Hnané novou energií a znovunalezeným sebevědomím jsme se znovu pustily do práce a byly uprostřed zkoušení na premiéru nové sestavy, když rádio Beat ohlásilo soutěžní výběrové řízení na pozici předkapely legendárních Scorpions. Přihlásilo se 108 kapel, my mezi nimi. Hlasy fanoušků nás poslaly do finální pětky, ze které už si předskokana vybíral management a samotní Scorpions.
Ti nakonec ukázali prstem právě na nás a 26. května 2022 se stalo toto:

                                

a taky toto:

Bezprostředně po tomto životním koncertě jsme šly do studia natočit výše zmíněné pilotní singly a v srpnu jsme si projely Anglii na pětidenním turné. 

Teď se soustředíme na přípravu materiálu pro nové album a doufáme, že do dalšího desetiletí příští rok vkročíme úspěšně i díky vám! 

Aktuality

28.4.2023 Nové album je venku! // 'Rising' is Out Now!

(please scroll down for English) Drazí přátelé, fanoušci a podporovatelé, s obrovskou radostí dáváme na vědomí, že 27. dubna vyšlo naše nové album Rising, tedy deska, které jste VY přímou součástí a svými příspěvky jste jí pomohli na svět. Děkujeme a věříme, že až album uslyšíte, řeknete si: "Stál…

Viacej

25.1.2023 Hotovo, děkujeme! Co bude dál? // Thank You for Another Happy-Ending! What’s Next?

(please scroll down for English) Drazí přátelé, fanoušci a podporovatelé, 6. ledna skončila naše Hithit kampaň na podporu nového alba Rising. A skončila úspěšně, díky vám! Neuvěřitelně si vážíme toho, že jste naší kapele věnovali svůj čas a finanční příspěvek – rozhodně si uvědomujeme, že to není…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 16
  'Rising' MP3

  Začínáme klasickou odměnou, jejíž výše je libovolná, ale začíná na lidovce za sto pade. Za tento příspěvek vám na e-mail pošleme odkaz na empétrojky, ono streaming taky není všechno. :) Vaše jména také s velkou radostí a ještě větším poděkováním zveřejníme na našich sociálních sítích!  (pokud byste po slávě podobného druhu netoužili, dejte nám prosím vědět do poznámky)

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  5,91 €
  (150 Kč)
 • predané 34
  'Rising' CD - speciální edice

  Exkluzivní edice cédéčka v limitované řadě pouze pro exkluzivní a ničím nelimitované přispěvatele na Hithitu! Každý kus vlastnoručně podepsán a věnován, jako poděkování za to, že nás podpoříte takto dopředu.
   
  Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,69 €
  (500 Kč)
 • predané 17
  'Rising' vol. 1 (triko + CD)

  Triko (opět v exkluzivní verzi pro přispěvatele na HitHitu) a cédéčko k tomu. Základ vaší přípravy na naše koncerty! K tomu samozřejmě pohled, abyste si nás mohli umístit kdekoliv jen chcete. Poděkování je samozřejmostí! 

  Pište do poznámky své preference ohledně velikosti a verze trika. :) (dámské / pánské). Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  39,38 €
  (1 000 Kč)
 • predané 3
  'Rising' vol. 2 (triko + CD + drobný merchandise)

  Triko, cédo a pár předmětů k tomu. Vylepšená verze předchozí odměny, kdy vám k triku a CD přidáme náramek, samolepku, otvírák a placku. K tomu samozřejmě pohled a poděkování!

  Pište do poznámky své preference ohledně velikosti a verze trika. :) (dámské / pánské)
  Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  59,07 €
  (1 500 Kč)
 • predané 6
  'Rising' vol. 3 (triko + CD + drobný merchandise + kompletní diskografie)

  Ultimátní Agónie, vše komplet! Nevlastníte dosud veškeré předchozí položky z naší diskografie? Rádi byste to změnili, abyste od nás měli zgruntu všechno? Toto je přesně odměna pro vás! Nabízíme triko, nové CD a malopředměty, plus cédéčka Dirty And Dangerous, 689 a Eclectic. Velmi přívětivá kombinace pro každého vášnivého fanouška našeho souboru.
  Jo a pohled a poděkování, to je jasné!

  Pište do poznámky své preference ohledně velikosti a verze trika. :) (dámské / pánské)
  Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  78,76 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 18 z 20
  Kalendář The Agony na rok 2023

  The Agony přišpendlené na zdi. Můžete nás i roztrhat! Taky tam najdete naše narozeniny, na každý měsíc jinou hezkou fotku, a tak dál. Zkrátka kalendář a merch z odměny Rising vol. 2 k tomu. :)

  Pište do poznámky své preference ohledně velikosti a verze trika. :) (dámské / pánské)
  Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  98,44 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  ZNOVU PŘIDÁNO: Vstup na křest alba & oslavu 10 let The Agony

  Pro velký zájem přidáváme dalších pár kusů této odměny!
  4. května 2023 budeme slavit narozeniny a doufejme, že i křtít novou desku. V téhle odměně dostanete vstup na akci pro vás a doprovod (+ 1), plus kompletní výbavu merchem. A protože jsme si poměrně jisté, že následovat bude afterparty, jste tam samozřejmě zváni!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  118,13 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Fotokniha '10 let The Agony'

  Za téměř 10 let fungování jsme nasbíraly spoustu fotek a zážitků, které chceme zvěčnit do něčeho hmatatelného, kdyby jednou fejsbuk smazal servery. Napadla nás fotokniha, čili pokud chcete mít naši první dekádu ve své knihovně, rozhodně si tuto odměnu objednejte! Dostanete k ní též všechno z odměny Rising vol. 2.

  Pište do poznámky své preference ohledně velikosti a verze trika. :) (dámské / pánské)
  Doručení odměny je v ceně, pošleme ji do vám nejbližší Zásilkovny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  137,82 €
  (3 500 Kč)
 • zostáva 2 z 5
  Desítka a dvanáctka s The Agony

  Je to sice málo rokenrol, ale co už, přiznáme se: mimo hudbu se bavíme vědomostní společenskou hrou  Desítka. A jelikož jsme The Agony a máme rády pivo, konzumujeme přitom poctivou dvanáctku. Chcete být součástí této oblíbené kapelní aktivity a zároveň si pořídit balíček merche? Pak berte tuto odměnu a připravte se na nezapomenutelný zážitek, i když je pravděpodobné, že vás Kajda porazí.

  Místo konání bude v Praze, vyhrazujeme si právo na výběr restauračního zařízení a vy si s sebou můžete vzít jeden kus doprovodu. :) Jo a dvě piva jsou na nás!

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  157,51 €
  (4 000 Kč)
 • zostáva 3 z 4
  The Agony AKUSTICKY

  Už dávno víme, že i heavy rock se dá hrát na akustiku, a párkrát jsme to také úspěšně zrealizovaly. Je pravda, že v současné sestavě na unplugged premiéru teprve čekáme, ale kdo ví, třeba se jí dočkáte právě vy! Nově máme v našich řadách i písničkářku Peťu (má vlastní projekt PŒTRA), takže když budete chtít něco něžnějšího, než The Agony, tiež sa dá. Odehrajeme pro vás minimálně hodinový set, samozřejmostí je dávka merche z předchozích balíčků a speciální verze Rosy na kolejích.

  Konkrétní podmínky dohodou, nicméně do 100 km od Prahy doprava zdarma a po předchozí domluvě v případě potřeby umíme zařídit i ozvučení, to však není součástí odměny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  472,53 €
  (12 000 Kč)
 • zostáva 2 z 4
  The Agony ELEKTRICKY

  The Agony jak nás znáte z klubů, kulturáků, festivalů a arén, v plné parádě a nahlas! Minimálně hodina nářezu a merch k tomu. Nedoporučuje se konat v obýváku či jiných místech, kde bychom mohly něco rozbít, protože když se rozvášníme, neručíme za sebe.

  Konkrétní podmínky dohodou, nicméně do 100 km od Prahy doprava zdarma a po předchozí domluvě v případě potřeby umíme zařídit i ozvučení, to však není součástí odměny.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  787,56 €
  (20 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Vstup na křest alba & oslavu 10 let The Agony

  4. května 2023 budeme slavit narozeniny a doufejme, že i křtít novou desku. V téhle odměně dostanete vstup na akci pro vás a doprovod (+ 1), plus kompletní výbavu merchem. A protože jsme si poměrně jisté, že následovat bude afterparty, jste tam samozřejmě zváni!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  118,13 €
  (3 000 Kč)