Skautský institut na Staromáku

Chceme v unikátních prostorech na Staroměstském náměstí v Praze vytvořit místo pro setkávání, kulturní akce a odborné debaty. Místo s promyšlenou programovou dramaturgií, která se bude opírat o témata a hodnoty blízké skautskému hnutí.

 • Díváme se do dálky

 • Pořádáme akce na navšedních místech

 • Výhled na Malé náměstí

 • PF 2015

 • Pořádáme přednášky

 • Kde nás najdete

 • Jsme zapálení

 • Vydávámě knížky

 • Máme dobrou společnost

 • Okna Skautkého instiutu na Staromáku

 • Tvoříme příležitosti k setkávání různých generací

 • Ten, který to před sto lety začal

 • Máme dobrou partu

 • Vážíme si svobody

 • Hledáme inspiraci

8 638 €
vybrané z 6 155 €

140%

140% splnené

266 ľudí prispelo

Komunita

Všetko alebo nič. Projekt skončil 22.3.2015 v 16:23.

Zobraziť všetky odmeny

Před rokem jsme měli sen...

... že se nám podaří získat zajímavé prostory v centru Prahy, kde by bylo možné vyprávět fascinující příběh skautského hnutí a kde se budou moci lidé setkávat, spolupracovat, navzájem se inspirovat. Velmi jsme věřili, že je to možné a teď se náš sen stává skutečností.

Díky dobré vůli Magistrátu hl. města Prahy může Skautský institut využívat unikátní prostory na Staroměstském náměstí. Jsou v prvním patře starobylého domu U Zlatého roku, který zde stojí již od konce 14. století. Od malička tudy chodíme Královskou cestou, díváme se na ta okna a říkáme si, kdo za nimi sedí. Teď za nimi mohou sedět skauti a skautky a všichni, kdo mají chuť spolu s námi přemýšlet o tom, jak zanechat svět lepší.

Chceme vytvořit místo, které ...

... představuje skautské hnutí a vypráví jeho fascinující příběh

... má promyšlenou programovou dramaturgii, která se opírá o témata a hodnoty blízké skautskému hnutí

... slouží k pořádání výstav a dalších kulturních akcí

... slouží k setkávání lidí, sdílení zkušeností, vzájemné inspiraci

... nabízí doprovodné programy pro dětské oddíly

Co se programu týče ...

... chceme spolupracovat s dalšími institucemi, organizacemi a platformami. Věříme, že hodnoty, o které opírá skautské hnutí svou činnost sdílíme s mnoha dalšími. Ve spolupráci s nimi připravujeme dramaturgii, která se bude věnovat tématům: výchova a vzdělávání, občanská angažovanost, vztah k veřejnému prostoru, paměť a mladí lidé, tvořivost., tolerance.

Myslíme na všechny, ...

... kdo nebydlí v Praze. Chceme, aby prostor byl maximálně přístupný pro všechny, kdo přijíždějí do Prahy na výlet, na návštěvu, za prací, či za jakýmkoliv jiným účelem. Pro dětské oddíly chceme připravit doprovodné aktivity a hry po centru Prahy. Díky dobrému internetovému připojení bychom chtěli usilovat o to, aby maximum programů bylo vysíláno živě na internetu.

Hledáme patrony...

... kteří by měli chuť nás dlouhodobě podporovat a spolupracovat s námi na tom, aby Skautský institut na Staromáku byl opravdu zajímavým místem. Pro rok 2015 jsou našimi patrony třeba vědkyně Helena Illnerová, režisérka Olga Špátová nebo architekt Osamu Okamura. Věnujte nám 10 000 Kč a staňte se našimi patrony v roce 2015.

Peníze vybíráme, protože ...

... naše činnost stojí především na práci dobrovolníků, kterých se na realizaci našich projektů podílejí desítky. Nedisponujeme velkými investičními prostředky a věříme, že je ani nepotřebujeme. Nejde nám o žádný luxus, pohodlí nebo přepych, nicméně podobný projekt určité prostředky potřebuje.

Chceme, aby:

... prostory byly hezky a funkčně vybavené. Spoustu věcí můžeme získat díky podporovatelům a dárcům. Některé věci musíme ale prostě koupit.

... prostory byly otevřené přes den, večer i o víkendech. Dokážeme to za přispění mnoha dobrovolníků, ale abychom otevírací dobu mohli opravdu garantovat, potřebujeme alespoň částečně placeného provozního.

Skautský institut je ...

... zřízen organizací Junák – svaz skautů a skautek ČR, která v současnosti registruje více než 50 tisíc členů a je tak největší výchovnou organizací, která působí v ČR. Skautské hnutí celosvětově v současnosti registruje více než 40 milionů členů a působí v 216 zemích a teritoriích

Aktuality

3.2.2015 Skautská vize na Staromáku

Přijďte se 19.2. v 19:00 podívat na Skautskou vizi do nových prostor na Staroměstském náměstí, které zatím fungují provizorně. Akci budeme přenášet živě na internetu.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 71

  Měj spolu s námi dobrý pocit z toho, že vzniká něco unikátního. Spolu se všemi ostatními přispěvateli uvedeme tvoje jméno na panelu podporovatelů přímo ve Skautském institutu na Staromáku.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,16 €
  (150 Kč)
 • predané 47

  Vyrobíme originální pohled Skautského institutu na Staromáku a pošleme ti ho s naším osobním poděkováním.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,31 €
  (300 Kč)
 • predané 37

  Přijeď s doprovodem za námi do Skautského institutu na Staromáku. Uvaříme vám dobrou kávu nebo čaj nebo vám nalijeme půllitr Kofoly a usadíme vás ve věžičce s nádherným výhledem na Staroměstské náměstí a Týnský chrám.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,52 €
  (500 Kč)
 • zostáva 23 z 50

  Do Skautského institutu pořizujeme židle a ty na tom můžeš mít svůj podíl. Za 600 korun si jednu z nich adoptuješ a ponese tvé jméno na speciálním štítku. My tě pak na ni velmi rádi usadíme!

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,62 €
  (600 Kč)
 • zostáva 10 z 32

  Pořiď si unikátní skautský šátek. Bude jich omezené množství a vzniknou tak, že na látku mnohokrát napíšeme naše motto: "Zanechat svět lepší". Látku pak rozstříháme a obšijeme lemem. Proces výroby zaznamenáme na video, které ti pošleme spolu s šátkem a osobním pozdravem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,83 €
  (800 Kč)
 • predané 47

  Necháme vyrobit hrnek s tvým jménem a až přijdeš do Skautského institutu na Staromáku, uvaříme ti do něj kávu nebo čaj. Hrnek si pak můžeš odnést na památku nebo jej zanechat jako svůj otisk.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  41,03 €
  (1 000 Kč)
 • predané 11

  Pošleme ti knížku rozhovorů Skautské vize s naším osobním věnováním. V knížce najdeš rozhovory s různými osobnostmi společenského života, které inspirativně vyprávějí nejen o své zkušenosti ze skautingem. Např.: Tomáš Hanák, Helena Illnerová nebo Karel Schwarzenberg.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  82,07 €
  (2 000 Kč)
 • predané 1

  Zahraj si s ředitelem Skautského institutu šachy, dámu nebo piškvorky ve věžičce s nádherným výhledem na Staroměstské náměstí a Týnský chrám. Samozřejmě bude připraveno drobné pohoštění a sklenka k přípitku na budoucnost skautského hnutí.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  205,17 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 15 z 20

  Budeme rádi, když se staneš spolu s různými osobnostmi společenského života patronem Skautského institutu pro rok 2015. Minimálně jednou za rok připravíme přímo v prostorech Skautského institutu na Staromáku večeři při svíčkách a budeme si povídat o našich tématech a chystaných aktivitách.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  410,34 €
  (10 000 Kč)