Fotbal v příbězích: vykopněte do světa knihu Football Club

Podpořte vznik knihy Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy. Vybrali jsme nejlepší články, které za pět let vyšly ve čtvrtletníku Football Club, aktualizovali je a doplnili o nové exkluzivní texty. To vše s artovými ilustracemi Ilony Polanski.

Autor: Football Club

 • Football Club časopis

 • Plakáty Ilona Polanski

 • Hrnek Football Club

 • Triko Football Club

5 863 €
vybrané z 10 183 €

57%

57% splnené

20 dní do konca

95 ľudí prispelo

Šport, Literatúra

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme 

Magazín Football Club vznikl v roce 2017 jako projekt fotbalových nadšenců v čele s Karlem Häringem, Janem Kalibou a Guillaumem Narguetem. Chtěli psát o fotbale jinak. S odstupem, na který v obyčejných novinách není čas. Hlouběji, důkladněji a z více perspektiv. Nejen o sportu jako takovém, ale o všem, co s ním souvisí. O fotbalové kultuře. A nejen z českého pohledu, ale s rozhledem, který přinášejí četní zahraniční autoři. 

Čtvrtletník vznikal po nocích, zakladatelé sami nadepisovali na štítky adresy předplatitelů, ale projekt rostl a rostl. Na konci loňského roku jsme se proto spojili s vydavatelstvím NextPage Media, pod jehož křídla patří magazíny Heroine, Finmag nebo finanční portál Peníze.cz. Propojení nám umožnilo spustit webový magazín Footballclub.cz a jedinečné fotbalové podcasty. Proměnou ale prošel i časopis. Football Club má nový vzhled a artový nádech. Časopisu dominují ilustrace Ilony Polanski ze studia Tomski & Polanski.  

Tím ale nekončíme. Další na řadě je kniha nejlepších fotbalových příběhů, kterou právě připravujeme. Budeme moc rádi, když nám přispějete na její vznik, aby mohla být po obsahové i formální stránce naprosto dokonalá.  

O knížce 

Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy je výběr nejlepších textů, které v našem čtvrtletníku za pět let vyšly. Všechny jsme znovu prošli a aktualizovali. A doplnili novými unikátními texty z fotbalového světa, které si jinde nepřečtete. Dohromady přes 350 stran v pevné vazbě a skvělé grafické úpravě s ilustracemi Ilony Polanski. 

Ve čtyřech oddílech – Fotbalové osobnosti, Football Club na cestách, Fotbal a společnost a Bonusy – najdete rozhovory, cestopisy, analýzy, reportáže, povídky od předních českých i zahraničních autorů. Zkrátka pestrý výběr textů, které představují fotbal z nových úhlů a v netradičních souvislostech. Protože hvizdem rozhodčího v 90. minutě pro nás všechno teprve začíná. 

Prosíme vás o podporu našeho projektu a slibujeme, že vydaná knížka i všechny nabízené odměny udělají velkou radost vám i vašim blízkým. Děkujeme.

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3
  Bezpodmínečná podpora

  Věrný fanda. Každý klub potřebuje věrné podporovatele, kteří fandí bezpodmínečně v dobrých i zlých časech. Zkrátka jen z lásky k fotbalu. Stejné je to i u nás. A buďte si jistí, že každý drobný finanční dar výrazně posílí vaši (nejen fotbalovou) karmu.
  Přednastavených 149 korun můžete samozřejmě dle libosti navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 6,07 €
  (149 Kč)
 • zostáva 93 z 100
  Hrníček Football Club

  Doplňte tekutiny. K dobré knize patří dobrá káva. Tu si můžete stylově vypít z hrnečku s naším erbem a dát tak světu najevo, který klub je vašemu srdci nejbližší. Aspoň mezi magazíny. Hrníček je černý s bílým erbem. Poštovné v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 14,22 €
  (349 Kč)
 • predané 38
  Kniha Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy

  Raději knihu! Pokud je pro vás největší odměnou kniha, navíc taková, která mohla vyjít jen díky vaší podpoře, tohle je jasná volba. Z tiskárny vám do schránky dorazí ještě teplá a redakce Football Clubu vám bude nadosmrti vděčná. Poštovné máte v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 20,33 €
  (499 Kč)
 • zostáva 97 z 100
  Kniha s věnováním redakce a reprezentanta

  S láskou od Football Clubu. Nic neudělá takovou radost jako dobrá kniha. Kromě skvělých textů od autorů z celého světa na vás v knize Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy čeká i věnování od naší redakce a jako bonus i podpis jednoho z českých fotbalových reprezentantů. Poštovné je v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 36,62 €
  (899 Kč)
 • zostáva 39 z 50
  Kniha + tričko Football Club

  Do dresu. Je nám jedno, jestli vaše srdce bije pro rudé, sešívané, zelené, nebo bílo-modré. Football Club chce sdružovat všechny milovníky fotbalu a jeho kultury. Že jste s námi v klubu, můžete dát světu najevo stylovým černým tričkem s bílým logem a erbíkem FC. Tričko je unisex, takže můžou objednávat dámy i pánové. Tričko je ze stoprocentní bavlny s certifikátem fair trade. Poštovné obou cenných artefaktů je samozřejmě v ceně.

  Do poznámky pište velikost trika. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 36,62 €
  (899 Kč)
 • zostáva 43 z 50
  Plakát Horníci od Ilony Polanski (limitovaná edice s podpisem)

  Výzdoba svatostánku. Stýská se vám po pokojíčku plném fotbalových plakátů? Messiho ani Ronalda pro vás nemáme, nabízíme ale něco lepšího – unikátní limitovanou edici (pouze 50 číslovaných kusů s podpisem autorky) s ilustrací od Ilony Polanski. Závidět vám bude i ten nejpřísnější bytový designér. Stylový plakát Horníci, připomínající začátky fotbalu na Ostravsku, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou, zabalený v ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,69 €
  (999 Kč)
 • zostáva 46 z 50
  Plakát Berlín od Ilony Polanski (limitovaná edice s podpisem)

  Výzdoba svatostánku. Stýská se vám po pokojíčku plném fotbalových plakátů? Messiho ani Ronalda pro vás nemáme, nabízíme ale něco lepšího – unikátní limitovanou edici (pouze 50 číslovaných kusů s podpisem autorky) s ilustrací od Ilony Polanski. Závidět vám bude i ten nejpřísnější bytový designér. Stylový plakát Berlín, připomínající fotbalovou historii Berlína, o rozměrech 500 × 707 mm a gramáži 200 g/m² na matné křídě vám dorazí poštou, zabalený v ochranném tubusu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,69 €
  (999 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Pozvánka na křest knihy

  Slavnostní hostovačka. Až si na křtu knížky Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy půjdeme ťuknout na úspěšnou crowdfundingovou kampaň, vezmeme vás spolu s našimi podporovateli z fotbalového a kulturního prostředí mezi sebe. Dobrá nálada, skvělé občerstvení i slavnostní atmosféra samozřejmostí. Křest proběhne do tří měsíců po vydání knihy v Praze. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 40,69 €
  (999 Kč)
 • predané 8
  Kniha + roční předplatné magazínu Football Club

  Nikdy nemám dost! Že vám jen kniha nestačí? Než se jednou vrhneme na další, tak si díky této odměně budete moci zkrátit čekání ročním předplatným našeho tištěného magazínu. Každé tři měsíce vám do schránky přihrajeme nálož nových příběhů, analýz, zajímavostí i souvislostí. Poštovné v ceně. Stávajícím předplatitelům nastavíme vše tak, aby na sebe předplatné navazovalo.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 45,95 €
  (1 128 Kč)
 • zostáva 12 z 12
  Unikátní taktická přednáška + poděkování v knize

  Majn taktik? Zkoušet šúšn sice nebudeme a spínací brýle taky nemáme, ale i tak pro vás připravíme unikátní analýzu moderních fotbalových trendů a taktik. Díky našemu spolupracovníkovi, taktickému mágovi Vojtovi Mrklasovi (známému pod twitterovým účtem @kridelnikv) nahlédnete pod ruce předních světových koučů. Dobrá nálada a občerstvení samozřejmostí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Přednáška a s ní spojená diskuze bude trvat přibližně 90 minut a proběhne v kancelářích vydavatelství NextPage Media v Praze na Chodově na základě domluvy účastníků do půl roku po skončení kampaně. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 61,06 €
  (1 499 Kč)
 • zostáva 7 z 8
  Fotbálek s redakcí Football Clubu + poděkování v knize

  Mistrák. Obléct dres, natáhnout štulpny, zavázat kopačky a jde se na plac! S klávesnicí a Wordem nám to jde sice líp než s míčem na hřišti, i tak ale máme v redakci několik talentovaných fotbalistů, se kterými můžete změřit síly v jedinečném zápase. Počítá se samozřejmě i s důkladným pozápasovým rozborem u piva. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Fotbálek bude trvat přibližně 90 minut a proběhne na některém z pražských hřišť s umělou trávou na základě domluvy účastníků v prvním pololetí roku 2023. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 81,43 €
  (1 999 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Kniha + výtisk Football Clubu číslo 15 + poděkování v knize

  Legendární posila. Po Football Clubu číslo 15 s Diegem Maradonou na titulce se v době vydání jen zaprášilo. Zkrátka beznadějně vyprodané. Nyní si ovšem sbírku Football Clubu můžete o tohle legendární číslo doplnit! Tři kousky jsme vyštrachali z vlastních knihovniček a podepsali redakcí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 81,43 €
  (1 999 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Partnerství jednoho dílu Football Club Podcastu + poděkování v knize

  Vedoucí kotle Football Clubu. Chcete, aby o vás slyšely tisíce fotbalových fanoušků z celého Česka? Díky téhle odměně se můžete stát partnerem jednoho vydání našeho podcastu, ve kterém vás nebo vaši firmu v úvodu a na konci podcastu zmíníme jako partnera vysílání. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 325,82 €
  (7 999 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Doživotní předplatné magazínu Football Club + poděkování v knize

  Nikdy nepískáme konec! Nechcete o Football Club nikdy přijít? S doživotním předplatným Football Clubu odpadne každoroční starost s prodlužováním, a pokud nám to fakt půjde, můžete i pořádně ušetřit… Do té doby vás může hřát alespoň to, že jste nám k 5. narozeninám udělali radost, kterou by nám záviděl i zarytý fanda defenzivního fotbalu při pohledu na skóre v první minutě. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 407,29 €
  (9 999 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Generální partnerství – celostrana v knize

  Generální partner. Staňte se hlavním partnerem knihy a získejte nejen srdce všech v redakci Football Clubu, ale také celou stranu v knize, díky které o vás nebo o vaší firmě uslyší každý zarytý fanoušek. Jako bonus ještě přihodíme rozhovor s vámi o fotbalu na našem webu FootballClub.cz. Kniha a pozvánka na křest samozřejmostí.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 2 403,26 €
  (59 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Football Club + kniha Víc než zápas

  „Když se naskytne příležitost, budeme jednat.“ Získejte pro svou knihovnu rovnou dvě posily! S knihou Football Club: Nejlepší fotbalové příběhy procestujete celý svět, kniha Víc než zápas od spolupracovníka Football Clubu, geografa Miroslava Šifty, vám zase přiblíží nepřekonatelnou atmosféru anglických derby. Poštovné obou knih v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 44,77 €
  (1 099 Kč)
 • Vypredané!!
  Na fotbal s Karlem Häringem + poděkování v knize

  Fotbal pod pokličkou. Vyberte si jeden z pražských klubů a navštivte jeho zápas spolu s šéfredaktorem Football Clubu Karlem Häringem, který bude připraven na vaše zvídavé otázky. Dozvíte se tak vše kolem dění v redakci Football Clubu a také spoustu zajímavostí z fotbalového prostředí. Při nákupu této odměny vám navíc jmenovitě poděkujeme v úvodu naší knihy. Návštěva zápasu proběhne na jaře 2023 na vybraném utkání některého z pražských prvoligových klubů. Na podrobnostech se domluvíme e-mailem (redakce@footballclub.cz) po skončení kampaně.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 101,79 €
  (2 499 Kč)