Pomozte vzlétnout Kulíškovi a Bobískovi na cestu po Česku

Známá autorka dětských knih vydává svoji novou knížku s vlastivědným podtextem. Záměr autorky je vydat knihu vlastní cestou bez závislosti na nakladatelství. Podpořte skvělou věc, která bude přínosem pro mnoho dětí, které díky vám lépe poznají svoji zem.

 • Ke knize patří záložka

 • Kniha a k ní puzzle i magnet na ledničku

 • Super balíček 2 x tištěná + 1 x audiokniha

 • Super balíček knih a posezení s autorkou

 • Super balíček knih a k tomu relax pro maminku

 • Večeře s autorkou a k tomu super balíček knih

5 959 €
vybrané z 5 742 €

103%

103% splnené

173 ľudí prispelo

Literatúra, Vzdelávanie

Bílý Potok, Liberecký kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 19.6.2022 v 13:43.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Vše odstartovala má prvotina s názvem Kulíškovy neposedné příhody. Tuto prvotinu jsem napsala při studiu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně a následně úspěšně vyšla v roce 2017 s výsledkem více jak dva tisíce prodaných kusů. Dva roky poté následovala Čarodějnice Bordelína, která se pyšní již čtvrtým dotiskem s více jak osmi tisíci prodaných kusů.

Zde jsou všechny mé tituly...

Velký zájem čtenářů, mě posouval dál a dál. A tak k dnešnímu dni mám na svém kontě osm vydaných knih a další již připravuji na vydání.

Námět na Kulíška a Bobíska na cestě po Česku, na níž pořádám zde na Hithit předprodej, mi vnukly děti, které občas poslouchám. Vyprávějí si, kde všude byly a mě při tom vždy zamrzí, jak málo mají procestovanou naši krásnou zemi. A tak vznikl nápad přiblížit dětem zajímavá místa ze všech čtrnácti krajů. Z každého kraje jsem vybrala tři zajímavá místa, nastudovala si jejich historii a vložila je do pohádkových příběhů. Pokud alespoň jedno dítě začne po přečtení knížky s rodiči cestovat po krásách České republiky, mohu s klidným svědomím říct, že jsem byla úspěšná a vy se mnou. Bez vaší pomoci tato kniha nevyjde, a to by byla opravdu škoda.

Co je mým cílem?

Můj cíl je jasný. Dostat tyto milé a poučné příběhy, které jsou doplněné poutavými ilustracemi, na knižní pulty. Celková částka poputuje na výrobu knihy.

Jsem si jistá, že poučných příběhů není nikdy dost, tím spíše, že se v tomto smyslu na našem trhu pro dětskou populaci nic podobného nenachází.

Nahlédněme trochu více do hloubky

Děj knihy je zasazen do malebných oblastí čtrnácti krajů České republiky. Z jednotlivých krajů jsem vybrala tři zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Prostudovala jsem historii, pověsti a vše spojila do pohádkových příběhů. Využití knihy je tedy velmi široké. Kupříkladu na čtenářských dílnách již od první třídy, nebo cíleně při výuce vlastivědy jako úvod do daného kraje, a to jak v domácím, tak i školním prostředí.

Pro koho je kniha určena

Kniha je určena pro děti od 4 do 10 let. Mladším bude předčítána a ti starší si ji mohou číst sami. Díky tomu, že se zakládá na reálných faktech, bude přínosem jak pro předškolní, tak i pro starší školou povinné děti.

Krátká ukázka

Duch promluvil: „poznat svět se vám zachtělo. Inu nápad to není špatný,“ usmál se a pokračoval „svět je krásné místo, plné jak dobra, tak i zla. Jak pravdy, tak i lži. Každý zloun má v jádru ždibec dobra.“ nadechl se a chtěl pokračovat.

Kulíšek mu skočil do řeči: „Ale jak to poznáme dobro od zla, dobráka od zlouna? To je přece strašně obtížné.“

„Ano, je to těžké. Ty, skřítku Kulíšku, umíš čarovat pro dobro ostatních a tvému bratru Bobískovi, dám také dar: podle svého nosu pozná dobro od zla i pravdu od lži. Když ho nos zašimrá, je něco špatně.“ řekl s úsměvem duch MUHU, pokýval hlavou, pohladil Bobíska po nose a zmizel.

„Teda, to jsem ještě nikdy nezažila, aby duch dal někomu tak zvláštní dar,“ pronesla Vendulka vážným hlasem a dodala: „asi má pro to své důvody.“

A teď hurááá do světa.

Letěli opravdu jen chvilku, když tu najednou vidí, jak pod nimi čert vyorává svými drápy brázdu přímo do černého kamene.

„Leť dolů, Vendulko,“ šeptl Kulíšek.

Ten černý kámen byla vlastně skála a na té skále stál nádherný zámek. Vlastně vypadal jako z pohádky –chyběla tu jen princezna a princ.

„Milý Kulíšku a Bobísku, to, na co koukáte je frýdlantský zámek, je skutečně nádherný,“ řekla Vendulka. Všichni tři se zahleděli směrem k orajícímu čertovi. Nebýt ocasu, kopyta a rohů, byl by vypadal v zelené kamizole jako myslivec.  Náhle se čert otočil na skřítky a těm zatrnulo. Blýskl po nich rozzlobenýma očima, ale neřekl nic.

„Co tu ale ten čert provádí?“ pomyslel si Kulíšek. Sotva si to stačil pomyslet, přiskočil čert přímo před ně a už blekotá:

„Belelele, co tam tak koukáte,“ povídá čert dost naštvaně a pokračuje „to jste ještě nikdy neviděli plnit čerta úkoly?“

„Kdo ti dal tak nesmyslný úkol?“ zeptal se Kulíšek a kroutil při tom nevěřícně hlavou.

Čert jen vykulil oči. Dělá si z něj ten modrovlasý skřítek legraci, nebo ne?!“

Tu se do rozhovoru přidal Bobísek: „Víš čerte. Jak ti říkají?“

„Kleofáš.“

„Víš, Kleofáši, my ještě nikdy neviděli čerta orat skálu, museli jsme přiletět blíž. Nešlo nezastavit,“ vysvětloval Bobísek.

„Tak skřítkové,“ povídá Kleofáš a už se usmívá a ten kdo se umí tak přátelsky usmát, jim neublíží.

„Moji milí jizerští skřítkové a vlaštovko, musím zorat tuto skálu, abych směl vzít k nám do pekla hradního pána frýdlantského hradu a zámku. Není to dobrý pán, bez něj bude lidem v podhradí lépe,“ vysvětlil Kleofáš a mrkl při tom na skřítky.

„Nás čertů se všichni bojí, ale nemusí. Do pekla bereme vždy jen ty, kteří si to skutečně zaslouží.“

Kulíšek s Bobískem se na sebe podívali a jen pokývali hlavami.

Nasedli na vlaštovku, zamávali Kleofášovi a ten jim zamával na oplátku. A vzlétli.

Čekal je přece celý svět. Ještě jednou se ohlédli, aby viděli ten krásný zámek.

Jak tak letěli, míjeli šedé hezky zaoblené skály, pole i louky, potoky i rybníky. Až v dálce si všimli čehosi zvláštního.

„Tý jo, to je ale velikánský rybník –ten snad ani nikde nekončí,“ podivoval se Kulíšek a prstem ukazoval na vodní hladinu, jež byla zahalena tajuplnou mlhou.

„Kulíšku, Kulíšku,“ zasmála se Vendulka a pokračovala: „je to sice rybník, dokonce v tomhle kraji největší, ale říká se mu spíš jezero –Máchovo jezero.“

Pár slov o mě

Jak jsem již výše zmínila, vystudovala jsem Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současnosti jsem plně zaměstnána třemi neposedami, se kterými jsem na mateřské dovolené. Své knihy na nich řádně testuji. Čtení před spaním je u nás každodenní zábavou. V případě, že všichni usnou, usedám ke klávesnici a píšu další knihy. Mám ráda když knížka má více rovin a láká děti k tomu, aby se k ní vracely. A o to se snažím i já ve svých knížkách. Krom psaní ráda sportuji: kolo, inline brusle či procházky a výlety s dětmi.

Poděkování

Závěrem bych ráda poděkovala Platformě Hithit, že mi dala tuto příležitost. Děkuji portálu Vydej knihu za podporu a pomocnou ruku. A především děkuji vám všem. Jelikož bez vaší finanční pomoci cílovou páskou neprotnu, a to by byla velká škoda. Věřím, že to společně dotáhneme do cíle a uděláme radost nejednomu dítku.

S úctou

Sandra Dražilová Zlámalová

Řekli o knize

Příběh Kuliška a Bobíska chytne za srdce nejen vaše dítě, ale i vás. Četla jsem ji svému 3letemu prckovi, se kterým jsme četli od paní autorky už i Kuliška a oboum se nám líbil. Námět je poutavý a styl psaní je čtivý. Za mě jednoznačně krásná dětská kniha.

_ Knižní influencer Michaela

Aktuality

18.6.2022 Speciání poděkování

Milí přátelelé dětské literatiry, dovolte mi vyjádřit můj velký dík za podporu, které se mi od vás dostalo. Díky vám všem kniha vyjde a dostane se do dětských rukou. Co více by si mohl autor přát. Dnes máte ještě poslední možnost pořídit si knihu za předprodejní ceny. Štěstí přeje připraveným…

Viacej

14.6.2022 POZOR!!! Přidaná várka se slevou 15%

Milí přátelé, jelikož jsou již všechny knihy se slevou vyprodané a pro velký zájem přidali jsme ještě pár posledních knih s 15% slevou. Není nač čekat!!! Už je čtyři dny máte možnost pořídit vašim dítkám tuto skvělou knihu, která otevírá dveře tajům a pověstem naší krásné země za super cenu. …

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 17
  Laskavý PŘÍSPĚVEK
  Každá cesta začíná prvním krokem. Pomozte vykročit této knížce do světa.

  Výši příspěvku se meze nekladou…

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  5,94 €
  (150 Kč)
 • zostáva 1 z 10
  Kniha Kulíšek a Bobísek na cestách po Česku se slevou 15 %

  Pro velký zájem přidáváme ještě 10 knih se slevou 15 %.
  Není nač čekat toto je poslední šance pořídit vašim dítkám tuto skvělou knihu, která otevírá dveře tajům a pověstem naší krásné země za super cenu.

  Knihu vám zašlu poštou, tak nezapomeňte připsat adresu. Poštovné je v mé režii.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,80 €
  (298 Kč)
 • zostáva 5 z 25
  Věnujte knihu dětem do nemocnice Motol


  Udělejme společně radost dětem v motolské nemocnici, které se léčí na onkologickém oddělení
  https://www.facebook.com/groups/2874918826155283
  Já sama poskytnu pět výtisků zdarma. Máte-li chuť se přidat kupte knihu zde! Uděláte tak dva dobré skutky v jednom.
  Knize pomůžete k jejímu vydání a dětem zpříjemníte jejich dlouhý a někdy i velmi náročný léčebný proces.  Do poznámky můžete připsat i své věnování či vzkaz.

  Vše do knihy přepíšu a v rámci Mirčiny sbírky se knihy předají dětem vašim jménem.

  Děkuji, že jste zvolili právě tuto odměnu.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,88 €
  (300 Kč)
 • zostáva 1 z 10
  Kniha Kulíšek a Bobísek na cestách po Česku se slevou 10%

  Utekla vám sleva 20 %, tak zde je pár kousků se slevou 10 %.

  Knihu zašlu poštou. Poštovné je v mé režii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,47 €
  (315 Kč)
 • zostáva 188 z 200
  Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku

  Pomozte vylétnout vlaštovce a jejím kamarádům po krásách naší České země. Jeden teplý voňavý výtisk do vaší knihovny.

  Knihu vám zašlu poštou ihned po jejím vydání. Poštovné je v mé režii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  13,86 €
  (350 Kč)
 • zostáva 24 z 30
  Ke knize patří záložka


  Věřím, že oboustranná záložka přijde vhod a udělá radost každému školákovi. A nejen to!

  Přidám do knihy podpis a vše vám bude zasláno poštou na mé náklady.

  Vizualizaci naleznete ve fotogalerii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  15,80 €
  (399 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Kniha a k ní puzzle i magnet na ledničku

  Prima dárkové balení.
  • Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.
  • Puzzle 112 dílků 20 x 30 cm.
  • Magnet na ledničku.
  No a máte skvělý dárek. Vizualizaci naleznete ve fotogalerii.

  Vše vám zašlu poštou. Poštovné je v mé režii.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  21,78 €
  (550 Kč)
 • zostáva 21 z 30
  Kniha + audiokniha


  Máte rádi audioknihy? Tak zde máte jedinečnou šanci za super cenu:
  • Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.
  • Audiokniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku (sami si zvolíte formát CD nebo Mp3).
  Audioknihu namluvili: L. Vondráčková, M.Enčev, M.Holán, J.Žampa a další.

  Obojí vám zašlu poštou. Poštovné je v mé režii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  23,76 €
  (600 Kč)
 • zostáva 3 z 5
  Duopack  Dvě knihy, aby ten druhý nebyl smutný. Duopak se záložkou za super cenu.

  Obě vám zašlu poštou. Poštovné je v mé režii.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  27,68 €
  (699 Kč)
 • zostáva 95 z 100
  Super balíček dvě tištěné knihy + jedna audiokniha

  Tato odměna se skládá:
  • Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.
  • Audiokniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku (sami si zvolíte formát CD nebo Mp3).
  • Kniha Kulíškovy neposedné příhody (1. díl).
  Kniha Kulíškovy neposedné příhody vyšla v roce 2017 a již není k sehnání. Vlastním posledních pár kousků, o které se s vámi podělím. 

  Vše vám přifrčí poštou. Poštovné je v mé režii.

  Vizualizaci naleznete ve fotogalerii.                  

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  35,64 €
  (900 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Kniha a k ní foto slavných osobností s podpisem

  Fotka s podpisem od L. Vondráčkové, M. Enčeva, M. Holána, J. Žampy a k tomu super sada:
  • Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.
  • Audiokniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku (sami si zvolíte formát CD nebo Mp3).
  • Kniha Kulíškovy neposedné příhody (1. díl).
  Kniha Kulíškovy neposedné příhody vyšla v roce 2017 a již není k sehnání. Vlastním posledních pár kousků, o které se s vámi podělím. 

  Vše vám zašlu poštou. Poštovné je v mé režii.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  43,56 €
  (1 100 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Super balíček knih a posezení s autorkou

  Tato odměna se skládá:
  • Kniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.
  • Audiokniha Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku (sami si zvolíte formát CD nebo Mp3).
  • Kniha Kulíškovy neposedné příhody (1. díl).
  Kniha Kulíškovy neposedné příhody vyšla v roce 2017 a již není k sehnání. Vlastním posledních pár kousků, o které se s vámi podělím. 

  Vše vám předám při posezení v kavárně v Liberci ulice Moskevská 42.  

  Moc se na vás těším.         

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  59,39 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Večeře s autorkou a k tomu super balíček knih


  Večeře s autorkou v restauraci Zelený strom v lázních Libverda.
  https://www.uzelenehostromu.info/

  Posedíme, popovídáme si, dobře najíme a domů si s sebou odnesete:
  • Knihu Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku .
  • Audioknihu Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku (sami si zvolíte formát CD nebo Mp3).
  • Knihu Kulíškovy neposedné příhody (1. díl).
  Kniha Kulíškovy neposedné příhody vyšla v roce 2017 a již není k sehnání. Vlastním posledních pár kousků, o které se s vámi podělím. 
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  118,79 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  Logo v knize

  Není lepší reklamy než té, která se prezentuje ušlechtilým činem. Pak si taková podpora zaslouží, aby kniha nesla logo nebo název vaší organizace či firmy. Kniha k tomu je samozřejmostí.

  Knihu předám osobně včetně osobního věnování a záložky.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  118,79 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Kulíšek a Bobísek na cestách po Česku se slevou 20%

  Když si pospíšíte, můžete získat knihu se skvělou slevu...

  Knihu vám zašlu poštou, tak nezapomeňte připsat adresu. Poštovné je v mé režii.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,09 €
  (280 Kč)
 • Vypredané!!
  Kniha Kulíšek a Bobísek na cestách po Česku se slevou 20%

  Pro velký zájem přidáváme ještě 10 knih s odměnou 20 %.
  Není nač čekat toto je poslední šance pořídit vašim dítkám tuto skvělou knihu, která otevírá dveře tajům a pověstem naší krásné země za super cenu.

  Knihu vám zašlu poštou, tak nezapomeňte připsat adresu. Poštovné je v mé režii.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,09 €
  (280 Kč)
 • Vypredané!!
  Poslední várka se slevou 20%

  Pro velký zájem maminek, které mi píší, že by knihu svým dětem rádi pořídili ale v současné době, jak se říká, počítají každou korunu, jsem se rozhodla nabídnout poslední várku se slevou 20 % z předprodejní ceny.

  Tak neváhejte a pořiďte dětem skvělý dárek třeba pod stromeček.
  Ne nadarmo se říká:

  "Štěstí přeje připraveným."


  Knihu vám zašlu poštou, tak nezapomeňte připsat adresu. Poštovné je v mé režii.


   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  11,09 €
  (280 Kč)
 • Vypredané!!
  Logo v knize
  Není lepší reklamy než té, která se prezentuje ušlechtilým činem. Pak si taková podpora zaslouží, aby kniha nesla logo nebo název vaší organizace či firmy. Kniha k tomu je samozřejmostí.

  Knihu předám osobně včetně osobního věnování a záložky.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  118,79 €
  (3 000 Kč)