Pomozte nám natočit krátký film Untold Pieces!

Připravuejme krátký film pojednávající o smrti. Depka? Trochu, ale ne velká! Po úspěchu prvního filmu Alexe Boreckého přichází na řadu další, se kterým máme velké plány - zahraniční festivaly, rozhovory, premiéra - no prostě komplet hollywoodský balík!

 • Alex při ostření záběru (ORIGIN 2021)

 • Revize plánu natáčení na setu ORIGIN (2021)

 • Blocking ze setu ORIGIN (2021)

 • Instrukce herci před záběrem (ORIGIN 2021)

 • Mentání příprava Alexe na záběr (ORIGIN 2021)

 • Reorganizace rozvrhu ve cca. 2h ráno (ORIGIN 2021)

 • Chvíle odpočinku mezi záběry (ORIGIN 2021)

 • Příprava párty scény na lokcai ORIGIN (2021)

 • Veselá část štábu v cca. 4h ráno (ORIGIN 2021)

 • Gleb ostřící (ORIGIN 2021)

 • Petar zvučící (ORIGIN 2021)

 • Jess a Nelisa světlící (ORIGIN 2021)

 • Alex dohlížející (ORIGIN 2021)

 • Záběr venkovního setu (ORIGIN 2021)

 • Jess čekající na herce (ORIGIN 2021)

 • Jess a Alex připravují plán záběru (u piv)

 • Alex předstírá práci (zase u piva)

 • Rekonstrukce scén (ano, u piva)

 • Příprava záběrů (tentokrát u limonády)

1 107 €
vybrané z 2 054 €

53%

53% splnené

10 ľudí prispelo

Film, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak vznikla myšlenka filmu?

Příběh je založený na skutečných událostech, které se odehrály loňské léto. Během jednoho večera scénáristovi a režisérovi filmu, Alexovi, z nemocnice oznámili, že mu po dlouhé nemoci zemřela maminka. Přestože se na to připravoval, taková zpráva je vždy velmi silná a s člověkem umí hodně zahýbat. Právě asi ono očekávání konce napomohlo tomu, že zprávu přijal v klidu. Celá situace a její průběh ho ale donutila se zamyslet - musí být opravdu reakce na smrt vždy smutek a pláč? A pokud ano, tak co je se mnou špatně, že jí nemám? 

Detaily o filmu samotném

Untold Pieces pojednává o různých pohledech a reakcích na těžkou životní situaci, jako je například smrt blízkého člověka. Smrt samotná ale není ústředním tématem filmu, jak se může zdát. Casey a Jenny si vyrazili na pivo a během jejich debaty Casey naráží na téma vyrovnávání se smrtí a jaká je vlastně adekvátní reakce na smrt někoho blízkého. Jak večer plyne a oba mají více upito, Casey se přiznává, že v jednom z telefonátů, které během večera obdržel, mu bylo sděleno, že jeho maminka zemřela v nemocnici. Casey je ale velmi klidný a více než smrt jeho maminky ho trápí fakt, že je s celou situací ve skutečnosti v pohodě. Přátelství Caseyho a Jenny se ocitá v novém prostředí, kde jsou oba dva aktéři navzájem konfrontováni velmi intenzivními pocity toho druhého. Tímto prochází poprvé. Dokáží společně navigovat i skrze takto náročnou situaci, najít řešení a společnou řeč? A to celé v angličtině ☝️🇬🇧

Něco málo o postavách

Hlavní postavou filmu je CASEY. Je velmi klidný, jen tak něco ho nerozhodí a na všechny problémy si najde svoje řešení. Když ho něco trápí, dokáže si postěžovat s humorem, a to nejraději své nejlepší kamarádce - Jenny. Rád si zajde na pivo, kafe nebo na party s Jenny, aby ze sebe otřepal všechny strasti a načerpal tak nové síly. Jedním z takových večerů je i ten, o kterém pojednává film Untold Pieces.

JENNY, jak již bylo zmíněno, je Caseyho nejlepší kamarádka. Je lehce přidrzlá, velmi upřímná a pro nekorektní vtip si nejde daleko. Přátelství s Caseym je tak silné, že žádné téma není tabu. Caseyho vyrovnanost a jistá míra chladu umožňuje Jenny do Caseyho rýpat, provokovat ho a naopak. Přes všechny tyto atributy je ale Jenny velmi citlivá a empatická a s těžkými situacemi se naučila vyrovnávat s humorem. Když ale Caseymu oznámí úmrtí maminky reakce Jenny je odlišná od toho, na co jsou jak ona, tak Casy zvyklí.

Teď něco o nás

Alexandr Borecký --- Režisér / Casey / Producent / Scénárista (chybí už jen model, ale na to zatím nemá míry...) 

Untold Pieces je Alexův druhý film, ve kterém popisuje skutečné události. Svůj herecký výcvik podstupoval v Los Angeles a k režii a scénáristice se dostal po vlastní ose studiem filmů a scénářů. Jeho největšími vzory jsou Quentin Tarantino, Aaron Sorkin a Paul Thomas Anderson.

Jenn Kirk - Jenny

Jenn je herečka z Kalifornie, žijící v Praze. Její zápal pro film je naprosto fantastický a jako herečka se účastnila produkcí jako jsou Extraction 2 a Army of Thieves. Její schopnost vyjádřit emoce postav je naprosto skvělá a s Alexem pracovala už na filmu Origin, kde hrála vedlejší roli. Po dvou letech se tak znovu setkávají při produkci Untold Pieces, kde vdechne život postavě Jenny.

Yassmine Najime - Producentka

Yassmine se hned od začátku ujala role producentky a posouvá film z papíru na plátno mílovými kroky. Má velmi úzkou vazbu k filmu a její znalost přispívá k jeho vývoji - to platí i u Untold Pieces. Nápady na zlepšení a jasnou reprezentaci emocí z ní jen čiší a tato energie posouvá jak kvalitu filmu, tak zprávu, kterou má sdělit.

Jan Sedláček - Pomocný režisér

Honza pracoval společně s Alexem na filmu Origin jako asistent režie. Po natáčení vybudovali velmi dobré přátelství a Honza se tak mohl intenzivně podílet na revizích scénáře a zastane roli ko-režiséra. Díky úzké spolupráci v minulosti zná materiál skvěle a zastane tak roli režiséra na samotném place.

Jessica Radlovacki - kamera

Jessica je velmi talentovaná kameramanka, která s Alexem a Honzou pracovala na filmu Origin. V Praze vystudovala Prague Film School a její znalost filmu, oko pro detail a smysl pro příběh je prakticky perfektní! Na setu je vždy skvěle připravená a obklopená skvělým štábem, který si vždy ráda sama sestaví. Její zápal pro film a kreativní tvorbu je unikátní a tím vždy dokáže přidat smysl jak samotnému záběru, tak i celému příběhu.

Marie Dančí - 2. asistent režie / script supervisor

Marie je herečka, která se intenzivně pouští do světa filmu. V tomto projektu bude dohlížet především na herce, jejich výkony a na kontinuitu scénáře. Marie má skvělé oko pro detail a smysl pro příběhové souvislosti. Pro projekt je tak obrovským přínosem.

Na čem jsme už společně pracovali? 

Projekt připravujeme s týmem lidí, kteří spolu již pracovali na Alexově prvním krátkém filmu ORIGIN. Ten byl vybrán na více jak 30 festivalů, z nichž v různých kategoriích vyhrál 7 cen, 7x byl nominován na finalistu a 2x na semifinalistu. Podobným tým se chystá do akce i nyní a k tomu přidáváme velmi schopnou producentku se zkušenostmi ze studií HBO a Warner Bros.

Slovo režiséra

"Rád bych, aby moje filmy otevíraly témata, která jsou ne vždy komfortní, ale i tak autentická a aby postavy byly těmito tématy konfrontovány skrze přirozeně se vyvíjející dialog. Ostatně, jak to tak v životě bývá. V tomto filmu chceme publiku sdělit, že jakákoliv reakce na smrt blízkého člověka je vlastně adekvátní, a že je v pořádku se cítit přesně tak, jak se v ten moment cítíte, bez ohledu na to, co je to za pocit, nebo co od vás vaše okolí očekává."

Na co peníze použijeme?

Peníze jsou pro tvorbu filmu vždy zásadní. V současné době připravujeme samotnou produkci, kterou plánujeme na 18. a 19. července. Náklady na jakýkoliv film jsou často velmi vysoké a každá pomoc je tedy vítána! Peníze, které v kampani vybereme, použijeme jak na produkci (vybavení, zaplacení lokace a štábu), tak na post-produkci (střih, zvuk, atd). Částka, kterou zde chceme atakovat, pokryje část nákladů. Celkové náklady produkce budou rozhodně vyšší, ale podpora z hithit je pro nás velmi důležitá a dokáže posunout náš film na vyšší úroveň. Vaše příspěvky určite nepřijdou vniveč a mohou pomoci mladým filmařům v pokračování a rozvíjení jejich nadání a vášně. Každého příspěvku si vážíme a předem děkujeme za vaší podporu! 🙏

Aktuality

24.3.2022 Zahájení pre-produkce filmu!

Jsme velice rádi, že vás můžeme informovat o zahájení pre-produkce filmu Tryst! Oficiálně jsme s přípravou produkce samotné začali už 14.3. a od té doby proběhl casting, první návrhy setu a konceptů. V následujících týdnech budeme intenzivně pracovat na dokončení konceptu samotného a tvorbě…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 0
  Dobrý pocit 😇

  Rádi přispíváte lidem na kreativní projekty? Pak je tato odměna přímo pro vás! Uvítáme jakýkoliv dar ve výši 100 Kč a více. Pokud se rozhodnete podpořit nás vyšší částkou, pak tak můžete učinit hned v dalším kroku - my budeme jenom rádi [: 

  Součástí odměny je:
  • Skvělý pocit z podpory filmu

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  4,11 €
  (100 Kč)
 • predané 1
  🎬 Kinofil

  Pokud jste jen a prostě fanoušek filmu a na film se rádi podíváte, pak je tato odměna jako dělaná práve pro vás! Pokud se rozhodnete podpořit nás vyšší částkou, pak tak můžete učinit hned v dalším kroku - my budeme jenom rádi [: 

  Součástí odměny je:
  • Skvělý pocit z podpory filmu
  • Odkaz ke sledování filmu (na omezenou dobu jednoho měsíce od premiéry)
  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,16 €
  (150 Kč)
 • predané 2
  🎞 Neomezený přístup k filmu

  Díky tomuto příspěvku budete mít možnost sledovat fim kdykoliv se vám zachce. Po premiéře budete mít přístup k odkazu, skrze který budete moci film sledovat!

  Součástí odměny je:
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,22 €
  (200 Kč)
 • predané 0
  🎞 Přístup k filmu + digitální verze plakátu

  Díky tomuto příspěvku budete mít možnost sledovat fim kdykoliv se vám zachce. Po premiéře budete mít přístup k odkazu, skrze který budete moci film sledovat!

  Součástí odměny je:
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • PDF plakátu
  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  14,38 €
  (350 Kč)
 • predané 0
  🎶 Přístup k filmu + kopie skladby z traileru

  Kromě přístupu k filmu dostanete také digitální kopii songů, který je tematickým a bude hrát v traileru filmu!

  Součástí odměny je:
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Digitální kopie skladby s traileru
  Pozn.: Skladba bude podléhat autorským právům a není tak možné jí nijak distribuovat nebo používat k osobním účelům.

  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,54 €
  (500 Kč)
 • zostáva 10 z 10
  📹 Video poděkování

  Tímto darem od nás získáte osobní video poděkování celého štábu a zprávou od režiséra


  Součástí odměny je:
  • Video poděkování štábu se zprávou od režiséra
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,81 €
  (750 Kč)
 • zostáva 13 z 15
  🙏 Poděkování v závěrečných titulcích

  Rozhodnete-li se pro podpoření projektu tímto balíčkem, čekají na vás následující bonusy:
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  📬 Doručení: E-mailem + jméno v titulcích

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  41,08 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  📝 Oškubaný scénář

  Ano, zvláštní to odměna, nicméně omezená! Díky tomuto příspěvku se vám do rukou dostane scénář jednoho z herců s poznámkami a podpisem. Můžete si jej zarámovat, nebo použít jako podložku pod kafe - to je čistě na vás. Nicméně jednou se může stát, že budete vlastnit opoznámkovaný scénář hollywoodské hvězdy - člověk nikdy neví 😉

  Součástí odměny je:
  • Opoznámkovaný scénář herce/herečky s věnováním a podpisem
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  📬 Doručení: Scénář bude předán buď osobně v Praze, nebo poslán poštou. Adresu můžete napsat do poznámky s odměnou. 

  Pozn.: První přispěvatel může do poznámky uvést, zda chce scénář od Alexe nebo Jenn

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  49,29 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 3 z 4
  🌠 Plakát s podpisem herců

  Plakát ve formátu A3 obohacený o podpis herců poslaný poštou!

  Součástí odměny je:
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Plakát podepsaný herci - na přání i crew
  Doručení: Plakát bude předán buď osobně v Praze, nebo poslán poštou. Adresu můžete napsat do poznámky s odměnou. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  61,61 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  🎫 Vstupenky na premiéru!

  Zažijte společně s námi tu krásu červeného koberce, záblesky fotoaparátů, krásného oblečení a účesů a zúčastněte se premiéry filmu!

  Součástí odměny je:
  • Dvě vstupenky stupenky na premiéru filmu (datum a místo bude upřesněno podle aktuální situace a opatření týkající se COVID. V hledáčku máme kino Ponrepo)
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  Doručení: Vstupenky budou poslány na e-mail

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  69,83 €
  (1 700 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  🍻 Pivko s rejžou a rejžou v Praze

  Díky této odměně se budete moci potkat na pár pivek s režisérem Alexem a ko-režisérem Honzou na tři pivka v místě natáčení (bude upřesněno)! Debata může být o filmu, hrách... prostě kam vás tento nápoj zavede!

  Součástí odměny je:
  • Pozvání na tři piva a pokec s režiséry filmu
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  Doručení: ... formou ... setkání?

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  82,15 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  🍾 Hlavní rekvizita z filmu

  Nemůžeme říci víc, než že rekvizita bude skleněná a bude zčásti „tvrdě" naplněná. Každý si asi domyslí, co to znamená 😉 Odměna bude osobně předána autorem filmu!

  Součástí odměny je:
  • Rekvizita z filmu
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  📬 Doručení: Rekvizita bude předána buď osobně v Praze, nebo poslána poštou

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  90,37 €
  (2 200 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  🥳 Pozvánka na after-party

  Oslavte s námi zakončení tvorby celého filmu na after-party s herci a štábem! Můžete se těšit na různé historky z natáčení a hlavně společnou zábavu!

  Součástí odměny je:
  • Pozvánka pro dvě osoby na after-party se štábem a herci (datum a místo bude upřesněno podle premiéry filmu)
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  📬 Doručení: E-mailem

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  102,69 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 4 z 4
  🎉 Vstupenky na premiéru a after-party!

  Přijměte touto odměnou pozvánku pro dvě osoby na naší after-party, která se uskuteční po premiéře filmu! Osobně se tak budete moci potkat s tvůrci, pobavit se s nimi o natáčení, užít si drinků a oslav zakončení filmu!
  • Dvě vstupenky na premiéru filmu (datum a místo bude upřesněno podle aktuální situace a opatření týkající se COVID. V hledáčku máme kino Ponrepo)
  • Pozvánka pro dvě osoby na after-party s tvůrci filmu (datum a místo bude upřesněno podle premiéry filmu)
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Jmenovité poděkování v závěrečných titulcích
  📬 Doručení: Vstupenky budou poslány e-mailem

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  143,77 €
  (3 500 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  💪 Partner filmu

  ​Jakožto partnerovi filmu se vám dostane několik výhod, a to:
  • Jméno/logo společnosti/vaše jméno v závěrečných titulcích filmu v sekci "Partneři filmu"
  • Vstupenky pro dvě osoby na premiéru (datum a místo bude upřesněno podle aktuální situace a opatření týkající se COVID. V hledáčku máme kino Ponrepo)
  • Pozvánka pro dvě osoby na after-party s tvůrci filmu (datum a místo bude upřesněno podle premiéry filmu)
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  Tato odměna je pouze pro podpůrce filmu. Podporu projektu touto cestou nevzniká právo na reklamu v jiném formátu, než výše zmíněném.

  Pzn.: Osobní jednání je u této odměny samozřejmostí. Na schůzce je možné domluvit všechny detaily.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  410,76 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  🤝 Hlavní partner filmu

  Chcete se stát součástí procesu tvorby filmu a celé té jízdy kolem? Jako hlavnímu partnerovi se vám dostane několik výhod, a to:
  • Jméno/logo společnosti/vaše jméno v úvodních a závěrečných titulcích filmu v sekci "Hlavní partneři filmu" (pro festivalové účely je možné udělit pouze v závěrečných titulcích)
  • Neomezený přístup k online verzi filmu na YouTube nebo Vimeo
  • Vstupenky pro dvě osoby na premiéru filmu (datum a místo bude upřesněno podle aktuální situace a opatření týkající se COVID. V hledáčku máme kino Ponrepo)
  • Pozvánka pro dvě osoby na after-party s tvůrci filmu (datum a místo bude upřesněno podle premiéry filmu)
  • Přístup na jeden den natáčení s doprovodem asistenta produkce
  • Pozvánka na wrap-up party se štábem krátce po natáčení
  • Klapka z natáčení
  • Merch tričko z natáčení s vaším jménem
  Podporu projektu touto cestou nevzniká právo na reklamu v jiném formátu, než výše zmíněném.

  Pzn.: Osobní jednání je u této odměny samozřejmostí. Na schůzce je možné domluvit všechny detaily.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 026,90 €
  (25 000 Kč)