Lovestory ve výtahu (a dalších 77 povídek z fleku)

Píšu krátké povídky z fleku. Tohle je jejich knižní vydání.

6 809 €
vybrané z 3 239 €

210%

210% splnené

327 ľudí prispelo

Technológie, Literatúra

Všetko alebo nič. Projekt skončil 1.6.2013 v 13:10.

Zobraziť všetky odmeny

Od ledna jsem psal na webu Z fleku každý den jednu povídku. Když mi to nešlo nebo jsem zapomněl, tak jsem vynechal. Ale bavilo mě to, takže jssem vynechával málo. Vycházím z (možná naivní) představy, že když baví něco mě, baví to i ostatní. Aspoň některé.

Celkem se to potvrzuje. Průměrná denní návštěvnost byla včetně víkendů kolem dvou tisíc lidí. Lidi povídky komentují, píší mi k nim výhrady (ano, sem tam opravují pčeklepy či jiné chyby), kritizují i chválí. Na motivy jedné povídky vznikl komiks, o zfilmování jiné povídky uvažuje jeden mladý filmař. I proto mě to baví, protože je to práce, na kterou dostávám zpětnou vazbu.

Všechny povídky jsou přístupné zdarma na webu. Nedostávám žádný honorář (od koho taky?), na webu je možnost přispět prostřednictvím systému PayPal, ale nijak zvlášť ji nepropaguju. Vybral jsem tímto způsobem asi 2000 korun, což bych považoval za odpovídající honorář tak za jednu povídku. Ne stovku.

Nestěžuju si. Nedělám to kvůli penězům. A mou motivací ani nebylo dát dohromady knížku. Celkem mně stačí, kolik mají povídky čtenářů na webu. Ale mnozí se právě na papírovou knížku ptají. Dostal jsem i nabídky od dvou nakladatelů, ale zatím jsem je odmítl. Napadlo mě, že tu knížku vydám sám. A že peníze zkusím vybrat na této stránce. Takže pokud doma chcete mít papírové vydání 77 povídek (těch nejlepších z dosud napsaných), přispějte.

Chci udělat pěknou, elegantní knížku. Aby byla příjemná do ruky a aby dobře vypadala v knihovně. Obálku a ilustrace nakreslí můj kamarád Miloš Gašparec, s kterým jsme dělali komiks Hana a Hana a s kterým dodnes děláme spousty projektů. Byli bychom rádi, aby tohle byl další.

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 254

  Zaslání podepsané knížky včetně poštovného, jmenovité poděkování v knížce.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 41

  Zaslání dvou podepsaných knížek včetně poštovného, jmenovité poděkování v knížce

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • predané 6

  Zaslání podepsané knížky (s poděkováním) a pozvání na slavnostní křest, který se uskuteční v září 2013 v Praze

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  28,34 €
  (700 Kč)
 • predané 13

  Zaslání dvou podepsaných knížek (s poděkováním) a pozvání pro dvě osoby na křest, který se uskuteční v září 2013 v Praze

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • predané 2

  Zaslání dvou podepsaných knížek, pozvání pro dvě osoby na křest, který se uskuteční v září 2013 v Praze, autorem podepsaný a zarámovaný print ilustrace na plátně

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,46 €
  (3 000 Kč)
 • predané 3

  Kdo zaplatí tuto šílenou sumu, tak s ním autor vypije během jednoho večera láhev kvalitního bourbonu, který sám zakoupí a vybere. Tedy zakoupím a vyberu. Během popíjení mu pravděpodobně dám blíže nespecifikovaný počet knížek.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,86 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1

  Přenechám zájemci doménu zfleku.cz, a to k libovolnému dalšímu použití. Doména bude k dispozici 1. prosince 2013, kdy ji převedu na nového majitele. Do té doby ji budu používat k "marketingu" knížky. Prodejem domény projekt "povídek z fleku" definitivně skončí.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 012,15 €
  (25 000 Kč)
 • Vypredané!!

  Napíšu pět povídek na přání. Ty budou v knížce uvedeny mimo již napsaných 77 povídek jako "bonus". Kdo zaplatí tuto odměnu, bude mi moci napsat svoje vlastní zadání: kde a kdy se povídka odehrává, kdo jsou hlavní hrdinové (případně i jak se jmenují), jaká je zápletka. Zpracování a pointa budou mé vlastní, zadavatele uvedu u povídky jako "čestné spoluautory", pokud budou souhlasit. Povídku napíšu do dvou týdnů a před zveřejněním (a zařazením do knihy) ji zadavateli pošlu ke konzultaci.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  134,94 €
  (3 333 Kč)