Podpořte vydání knihy Nejlepší židovské anekdoty!

Už sedmkrát rozebraná kniha těch nejlepších židovských anekdot se opět vrací! Pomozte osmému vydání na svět a pochlubte se přátelům, že v knížce naleznou i Vaše jméno jméno či fotografii!

 • Autor Václav Budinský

 • Křest knihy, který začal na podzim 2020...

 • ...a skončil v zimě 2021. Inu, covid...

 • Výstava obrazů pozitivní energie v Obecním domě

 • Knižní série, kterou najdete i v knize rekordů...

7 456 €
vybrané z 6 969 €

107%

107% splnené

75 ľudí prispelo

Komunita, Literatúra

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Začalo to vlastně už v totalitním režimu. Autor knihy tehdy učil na Filozofické fakultě UK. Vytvořil bubuismus, který lze charakterizovat jako komplexní učení zahrnující nové, dosud neexistující vědy, objevy a návrhy jak zlepšit svět a život v něm. Jako příklad bubuistických věd lze uvést např. blbologii (věda o blbcích a jak se jim bránit), humorologii (věda o humoru a komičnu) či problémologii (věda o problémech a jejich řešení). Mezi objevy lze uvést poznání, že zatímco socialismus museli lidé budovat, kapitalismus se buduje sám. Stačí např. když sedíme v restauraci a popíjíme šampaňské a už tím budujeme kapitalismus, neboť podporujeme nejen majitele restaurace a vinaře, ale i dopravce, výrobce skla, dodavatele energií apod. Čím více šampaňského vypijeme, tím lépe a více kapitalismus budujeme. Příkladem návrhu na zlepšení reality může být uvedeno doporučení tolerovat alespoň určité množství alkoholu za volantem. Zvýšila by se tím bezpečnost silniční dopravy. Ze statistických údajů vyplývá, že cca 7% dopravních nehod vzniká pod vlivem alkoholu. Co vyplývá z této alarmující informace? Že drtivou většinu dopravních nehod způsobují řidiči naprosto střízliví a s tím je třeba něco dělat.

Jistě každý chápe, že se komunistům bubuismus nemohl líbit, takže autora ze školy vyhodili. On se pak začal živit jako bavič. Jezdil po klubech a kulturních zařízeních, přednášel o humorologii a začal sbírat anekdoty. Hned po roce 1989 vydal knihy Anekdoty z trezoru (Nejlepší protikomunistické vtipy), Nejlepší erotické anekdota, Vtipy ze studia Rosa (nejlepší anekdoty pro děti) a další. Nejvíce ovšem obdivuje anekdoty židovské, které sbírá a literárně upravuje nejradši. Proto vydal v roce 2003 po dlouhých přípravách první vydání své knihy Nejlepší židovské anekdoty. Z několika tisíc vtipů vybral a literárně upravil skutečně ty nejlepší z nejlepších. Pak následovala další vydání. Nyní se chystá již osmé, doplněné a rozšířené, aby v něm nechyběla ani jedna z těch nejskvostnějších perel tohoto mimořádného humoru.  

Co je náš cíl?

Autor Václav Budinský spolu s Robert Rytinou z nakladatelství VR Atelier chtějí představit to nejlepší z pokladnice židovských anekdot. Chtějí rozesmát a obohatit neuvěřitelnou moudrostí co největší množství čtenářů a přáli by si, aby se o  této knize dozvědělo co nejvíce lidí.

Detaily

Autor již napsal mnoho knih, z nichž většina je věnovaná humoru, pozitivní energii a dobré pohodě, např. Kniha pozitivní energie nebo Slovník štěstí a pohody. Nejraději má takový druh humoru, který v sobě obsahuje i kapku (či ještě větší množství) moudrosti. Spolehlivou oblastí, kde se oba tyto důležité a životodárné fenomény setkávají, jsou židovské anekdoty. Proto přikročil k přípravě doplněného a rozšířeného vydání svého titulu Potkal Kohn Roubíčka, aneb Nejlepší židovské anekdoty. Nakladatel publikace - Robert Rytina - se poprvé obrací na pomoc Hithitu nejen kvůli získání potřebných financí, ale také proto, aby se kniha už touto cestou dostala k co největšímu počtu čtenářů a dodala jim potřebný smích, úsměv, optimismus a novou životní energii.

... a ještě něco navíc

Žijeme v nelehké době covidu a války v Evropě. O to víc potřebujeme humor i moudrost. Asi nikde jinde se nesnoubí tak, jako v židovských anekdotách. Každý úsměv, každé zasmání ničí stres a léčí duši.

Kdo jsme?

Jsme ukázka zajímavého, tvůrčího a přínosného přátelství. Nakladatel, současně výtvarník, grafik i operní kritik, a autor, spisovatel, básník a malíř, kterému vyšlo už téměř sto knih, současně konzultant a kreativní metodolog. Společně jsme už vydali řadu knih, uspořádali dvě výstavy Obrazů pozitivní energie a vytvořili jeden český rekord vydáním pěti knižních titulů, které se stále zmenšovaly nejen formátem, ale i délkou literárního útvaru. Nejprve vyšla kniha Čtyřverší v klasickém formátu A5, následovala Dvojverší (A6), Jednoverší (A7), Půlverší (A8) a celá série končila Čtvrtveršími (A9). Vydali jsme Knihu pozitivní energie, která obsahuje 77 slov a 77 obrazů pozitivní energie. Může ji číst nejméně polovina planety, neboť obsahuje angličtinu, čínštinu a další jazyky, kterými hovoří stovky milionů lidí. Nyní tuto knihu pozitivní energie připravujeme k českému předsednictví EU ve všech úředních jazycích Evropské unie. Bude se jednat o první knihu na světě, která v těchto všech jazycích vyšla.

Proč to děláme

Milujeme knihy, milujeme jejich vydávání, věříme, že knihu nezničí ani miliardy tabletů a mobilů a čteček.

Aktuality

13.4.2022 Vzpomínka na jedno z předchozích vydání (se stylovou anekdotou s velikonoční tematikou...)

Viacej

5.4.2022 ...a vtip byl i na zadní straně obálky

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 3
  Upřímná a nezištná radost....

  ...z podpoření vydání knihy židovských anekdot!

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  8,20 €
  (200 Kč)
 • predané 0
  Písemné poděkování autora dopisem či mailem

  Dárce obdrží osobní poděkování od autora uvedenou formou.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,30 €
  (300 Kč)
 • predané 1
  Poděkování dárci v knize

  Stane se tak prostřednictvím uvedení jeho jména v publikaci.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,40 €
  (400 Kč)
 • predané 28
  Zaslání knihy s podpisem autora

  Dárce obdrží poštou knihu s podpisem autora.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,50 €
  (500 Kč)
 • predané 4
  Poděkování v knize, zaslání knihy s podpisem

  Poděkování se uskuteční prostřednictvím uvedení jména dárce v publikaci, poštou obdrží knihu s podpisem autora.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,79 €
  (800 Kč)
 • predané 7
  Poděkování formou uveřejnění jména a fotografie

  Poděkování se uskuteční prostřednictvím uveřejnění jména dárce a jeho fotografie v publikaci.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,99 €
  (1 000 Kč)
 • predané 5
  Jméno a fotografie v knize, kniha s podpisem

  Poděkování se uskuteční prostřednictvím uveřejnění jména dárce a jeho fotografie v publikaci, poštou obdrží knihu s podpisem autora.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  49,19 €
  (1 200 Kč)
 • zostáva 39 z 50
  Poděkování, dvě knihy, přípitek s autorem

  Poděkování dárci v knize (prostřednictvím uvedení jeho jména a v případě zájmu i fotografie), předání dvou výtisků s osobním věnováním přímo autorem v kavárně Obecního domu v Praze, přípitek s autorem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  102,48 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 28 z 40
  Poděkování, dvě knihy, účast na křtu/obřízce

  Poděkování dárci v knize (prostřednictvím uvedení jeho jména a v případě zájmu i fotografie). Osobní předání dvou výtisků s osobním věnováním přímo autorem na křtu (respektive obřízce) knihy s občerstvením a programem, který se uskuteční v Obecním domě v Praze.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  204,96 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 28 z 30
  Poděkování, dvě knihy, košer večeře s autorem

  Poděkování dárci v knize (prostřednictvím uvedení jeho jména a v případě zájmu i fotografie). Předání dvou výtisků publikace s  osobním věnováním na slavnostní večeři s autorem v košer restauraci. Dárce si může s sebou vzít jednoho dalšího hosta.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  409,92 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 18 z 20
  Exkluzívní balíček se speciální prémií

  Poděkování dárci v knize (prostřednictvím uvedení jeho jména a v případě zájmu i fotografie). Pozvánka pro dvě osoby na slavnostní křest (respektive obřízku) publikace. Dva výtisky publikace s  osobním věnováním předá autor na slavnostní večeři v košer restauraci. Dárce si může s sebou vzít jednoho dalšího hosta.  Jako speciální prémii umožníme vystoupit dárci v Národním divadle ve sboru židovských zajatců v operním představení Nabucco.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  819,84 €
  (20 000 Kč)