Pomozte vdechnout druhý život předmětům v RETRO MUZEU PRAHA

Jsme neziskový spolek, mapující běžný život, design a trendy v Československu v období 70. a 80. let. Pomozte dát předmětům druhou šanci a zanechat odkaz z novodobé historie pro příští generace. Podpořte projekt, který znovu oživuje Československý design.

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Retro"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Josefa Lady"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Retro biják"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Retro"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Retro"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Kája Saudek"

 • Mohli jste vidět u nás na výstavě "Retro"

 • Kniha vtipů přeložená do světových jazyků

 • Hračka Husákových dětí - Rubikova kostka 3x3

 • Hračka Husákových dětí - Ježek v kleci

4 234 €
vybrané z 16 175 €

26%

26% splnené

28 ľudí prispelo

Umenie, Dizajn

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 7.5.2022 v 07:30.

Zobraziť všetky odmeny

Všudypřítomný umakart, čekání na vysněnou skládačku za poslechu Jiřího Korna na gramodesce. Zní vám to povědomě? Husákovy děti a jejich rodiče jistě tuší, ale co mladší generace? Přijďte si zavzpomínat a seznámit omladinu s historií do Retro muzea Praha!

Píšou se sedmdesátá a osmdesátá léta. Československu vládne pevná ruka svazu, staví se první sídliště budoucnosti na pražském Jižáku a Vladimír Remek hrdě pluje vesmírem. Vorlíčkova česko-německá Popelka má premiéru v biografu a v Praze se koná mezinárodní módní přehlídka zemí RVHP. Českoslovenští hokejisté se na domácím turnaji stávají mistry světa, Karel Gott láme srdce fanynek a vzniká Institut průmyslového designu. Tvarový výtvarník získává nové, progresivnější, pojmenování designér, a i když je působení takového designéra dosti omezené, vznikají mnohé poklady všech vitrín v umakartových obývácích a uniformních  kuchyních, na které si dnes vzpomeneme.

Ať už jste prožili v sedmdesátkách a osmdesátkách svoje dětství, nebo si tehdejší design vybavujete spíš z příbytků svých prarodičů, určitě s ním máte spojenou spoustu vzpomínek. 

Přijďte je oživit do Retro muzea v Praze!

Jak vůbec vznikl nápad na nějaké Retro muzeum?

Za celým projektem stojí spolek Art Salon S, který podporuje umění a snaží se připravovat výstavy pro všechny umění chtivé návštěvníky. V letech 2016-2017 jsme v našem galerijním prostoru v Tančícím domě uspořádali výstavu Retro 70. a 80. let, která měla obrovský úspěch, tak jsme si dali za cíl otevřít v Praze celé Retro muzeum. A pětiletku plníme!

Jsme sběratelé a podporovatelé Československého designu z dob 70. a 80. let. V průběhu těch pěti let jsme navštěvovali aukce a kontaktovali různé spolky, zároveň jsme v roce 2018 vypsali sbírku na designové předměty z tohoto období. Sešlo se nám úctyhodných 12 000 exponátů. 12 000 kusů historie, která by neměla být zapomenuta, protože v sobě nese úlomky vzpomínek každého, kdo tuhle dobu zažil. Všechny předměty jsme zaevidovali, zbavili je nánosů prachu a ty, které potřebovaly opravit či zrestaurovat, znovu probouzíme k životu. Všechny totiž půjdou do expozice, která, jak asi tušíte, bude pořádně rozsáhlá.

Kam ale s nimi?

V roce 2021 se nám s velkou slávou podařilo získat prostor v nejvyšším patře Obchodního domu Kotva! To je téměř splněný sen, protože co víc reprezentuje tuhle dobu než výstavní a prémiový obchodní dům, který vznikal právě v 70. letech podle návrhů manželů Machoninových. Budeme tak mít možnost propojit kulturní památku zapsanou na seznamu památek Ministerstva kultury s dobovým designem. 

Jak to celé plánujeme?

Velkou spoustu práce už máme za sebou, prostory jsou téměř připravené, expozice se rýsuje v našich hlavách i na papíře. Velkou část prostor jsme nachystali v interaktivní formě, aby se bavili opravdu všichni. Budou na vás tak čekat vědomostní soutěže, k vyzkoušení budou připravené dobové hry a pro nejmenší návštěvníky připravujeme interaktivní obrazovky. Aby to ale bylo všechno dokonalé, pořád ještě musíme zrestaurovat pár kousků nábytku a designových kousků, o které bychom vás nechtěli připravit. Proto jsme taky tady na Hithitu. Peníze, které vyměníme za odměny, použijeme na zrestaurování exponátů, které je velmi nákladné, dělá-li se kvalitně. Zároveň bychom rádi nabídli patnáct nově vzniklých pracovních míst lidem s postižením, kteří se na pozicích muzejních kustodů dokáží skvěle zapojit.

Co bude k vidění? 

Už teď víme, že se muzeum bude rozkládat na více než 2500 metrech čtverečních. Našim cílem je, aby expozice ukázala dobový design, ale také aby přiblížila atmosféru a celkovou charakteristiku doby. Toho chceme docílit ukázkou bydlení, oblékání, stravování a příklady toho, jak se trávil volný čas. Těšit se tedy můžete na všechny ikony sedmdesátých a osmdesátých let - od sifonů a síťovek, přes žlutou přenosnou Teslu, céčka a Emgetonky až typickému nábytku z UP Rousínov nebo Hikoru Písek.

Tohle celé pak doplní unikátní sbírka magnetofonů z 80. let, které nám s laskavým dovolením zapůjčil vášnivý sběratel Matěj Ruppert z Monkey Business.

Expozice muzea bude rozdělena do 15 tematických okruhů, mapujících netradičním způsobem běžný život, design a trendy v Československu. V hlavní části expozice budou vyhotoveny repliky panelákových bytů. Budete si moct osahat klasické umakartové jádro, posedět na gauči, který měla snad každá rodina, a zavzpomínat v dětském pokojíku, v němž najdete určitě alespoň kousek svého mládí. Anebo mládí vašich rodičů. Umístěny tady budou opravdické původní kuchyně včetně všech Tesla spotřebičů a užitých předmětů, kompletně zařízené obývací pokoje, ložnice i avizovaný dětský pokojíček plný mončičáků, céček a merkuru.

Další expozice budou nabízet ukázky dobové elektrotechniky, exkurz do toho nejlepšího z odívání ze Svitu, Elite či Úboku. Zároveň se budeme věnovat každodennosti a životnímu stylu v tehdejším Československu. Těšit se můžete na třeba na přehlídku pracovních plášťů, montérek nebo zástěr. Zavedeme vás do dobové administrativní kanceláře, která bude působit, jako že si sekretářka zrovinka odběhla na oběd. A nebude chybět ani stará známá žena za pultem.

Instalace obsáhne i typické zájmy a fenomény té doby, jako byly například modelářství, sběratelství nebo všem známé chataření. Představíme také výrobní nábytkářská družstva počínaje UP Rousínovem, Hikorem Písek nebo Dřevotvarem z Jablonného nad Nisou. 

Návštěvníci budou moct nahlédnout pod pokličku dobové propagandy a osahat si třeba unikátní odposlouchávací zařízení ve tvaru zapalovače, které používali v pražském hotelu Jalta.

Anebo vás naláká spíš sbírka kostýmů populárních zpěváků? Určitě se v ní najdou všechny holky z naší školky. :) 

Kdo za projektem stojí?

Spolek Art Salon S byl založený v roce 2014 a tvoří ho několik stálých členů. 

Předsedou spolku je Robert Vůjtek, zajišťuje jeho financování a celkové fungování, podílí se také na řešení administrativních záležitostí a snaží se zajistit hladký chod celého spolku.

Hlavní kurátorkou a autorkou je Jana Sommerová, která bude mít celé muzeum pod palcem. Vytvořila  výstavy, které se umístily v top 10 výstav roku, jako byl například Večerníček slaví 50. let na Pražském hradě, Jubilejní výstava Josefa Lady, výstava Popelky v Moritzburgu (Německo) či jubilejní výstavy Bratři v Triku. Jejími hlavními zájmy jsou odívání, kostýmy, design a historie. Zároveň vystudovala speciální pedagogiku, a tak i proto je velká část všech našich expozic interaktivní, zábavná a zároveň velmi poučná. 

Spoluautorkou muzea je Naďa Klempířová, která se zaměřuje na design odívání již více než 20 let a snaží se dodat autentičnost jednotlivým expozicím.

Místopředsedkyní spolku je Karolina Šormová, která se podílí na řešení administrativních a účetních záležitostí.

Druhou místopředsedkyní je Božena Lhotská, která z velké části celý spolek financuje, tak aby v nelehkých dobách přežil a mohl nabízet kulturní zážitky i novým generacím.

Dalšími devíti členy spolku jsou samotní sběratelé a podporovatelé naší činnosti. Zároveň máme několik partnerů, kteří nám dávají k dispozici prostory pro mladé umělce, kterým poskytujeme ateliery a podporu v začátcích jejich umění.

Máme za sebou na čtyři desítky úspěšných výstav v Praze i po zbytku republiky. Představili jsme lidem dobové výstavy jako Retro zima za socíku,  Retro biják, nebo První republika. Organizovali jsme retrospektivu Bořka Šípka a Jana Kaplického, výstavu Memories od Roberta Vana,  či několik výstav Káji Saudka. 

Otevření našeho zatím největšího projektu Retro muzeum Praha plánujeme v druhé polovině května 2022. To už je za rohem a my se vás nemůžeme dočkat! Vážně. :) Pomozte nám prosím udělat výstavu co nejlepší a vyberte si z odměn, které nabízíme. A pokud je vám náš projekt blízký, sdílejte ho se svými známými, určitě taky rádi s nostalgií zavzpomínají, jak jedli vajíčka na hniličku z plastové slepičky a zapíjeli je mlékem z pytlíku.

Děkujeme! ❤️ 

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 1
  Štěstí je krásná věc 🤞 🍀

  Jak zpíval v osmdesátkách Rišo Müller, štěstí je tak krásná a přepychová věc, ale prachy, prachy si za něj nekoupíš. 

  Nám teď ale za pár peněz můžete spoustu štěstí dopřát. A taky sobě, protože každá koruna pomůže k otevření o trochu lepšího Retro muzea.

  Přispět můžete libovolnou částkou a my vám za odměnu 2x do roka pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Děkujeme nastotisíckrát.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • predané 1
  Stopovaná pro děti 🚸

  Pošlete svoje děti po stopách 70. a 80. let. Umožněte jim, aby se prošly (třeba i vašim) dětstvím té doby. V prostorách Retro muzea jim nachystáme zhruba 90minutovou stopovanou, která po splnění všech úkolů končí sladkou výhrou. A co by to bylo za retro stopovanou, kdyby výhra nebyla dobová. :) 

  Hra je vhodná pro děti, co už umí číst, anebo zhruba od 4 let s doprovodem, který jim úkoly přečte.

  Termín akce je vždy druhý víkend v září, říjnu a listopadu 2022.

  Pozvánku v dárkovém kabátku vám doručíme elektronicky na e-mailovou adresu. A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,09 €
  (200 Kč)
 • predané 0
  Vstupné do Retro muzea pro jednoho 🎫

  Za lidovku, ale vo prsa. Taková je cena zvýhodněné vstupenky do Retro muzea. Natáhněte tesilky nebo plísňáky, chemlonovou halenku, koženou bundu nebo džísku a vyrazte. Pustíme Vás bez čekání ve frontě a pokud máte tesilky zrovna v prádle, oblečení můžete přijít i tak, jak běžně chodíváte. :) 

  Jednu vstupenku s platností do konce roku 2022 doručíme elektronicky na vaši e-mailovou adresu a současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,90 €
  (220 Kč)
 • predané 1
  Kniha Vladimíra Jíránka Včera a Dnes 🤣

  Kdo by neznal kreslené vtipy Vladimíra Jíránka. Teď můžete jejich sbírku přidat i do svojí knihovny, a to rovnou v pěti světových jazycích. Jawohl!

  Knihu, kterou vydal náš spolek Art Salon S, Vám doručíme poštou na Vaši adresu.

  Doručení je v ceně odměny.

  A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  8,90 €
  (220 Kč)
 • predané 1
  Dvě vstupenky do galerie Tančící dům 🎫 🎫 💃 🏠

  Kromě nového Retro muzea už pěknou řádku let provozujeme i galerii v Tančícím domě. Do půlky dubna v ní probíhá výstava Praha Dekadentní a na ni naváže výstava Káji Saudka "Muriel a Andělé" (změna programu vyhrazena). Vezměte k sobě kulturního parťáka a navštivte galerii v Tančícím domě, anebo přijďte dvakrát, jak je libo.

  Dvě vstupenky s platností do konce roku 2022 doručíme elektronicky na vaši e-mailovou adresu a současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,37 €
  (380 Kč)
 • predané 1
  Retro samolepky na kořenky od Svatopluka Kuřátka 🧑‍🍳

  Se jmenovkami na kořenky od Svatopluka Kuřátka už nikdy nebudete mít v kuchyni rozpaky. :) 

  Poštou na Vaši adresu dorazí 20 samolepek s nejčastěji používaným kořením, abyste si mohli užít pořádnou dávku retra i u sebe doma.

  Doručení je v ceně odměny.

  A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,77 €
  (390 Kč)
 • predané 2
  Nejoblíbenější hračka Husákových dětí - rubikova kostka 🧊

  Magická kostka, jak se jí nejprve přezdívalo, se dostala na trh v roce 1980 a učarovala snad všem tehdejším dětem a hravým dospělým. Měli jste doma rubikovu kostku? A znají ji vaše děti? Tahle královna všech hlavolamů patří do každé rodiny. Kupte si tu svoji.
   
  Rubikovu kostku Vám pošleme na Vaši adresu.

  Doručení je v ceně odměny.

  A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  15,77 €
  (390 Kč)
 • predané 1
  Nejoblíbenější hračka Husákových dětí - ježek v kleci 🦔

  V šedesátých a sedmdesátých letech už se zase mohly vydávat Foglarovky, a tak není divu, že skokově stoupla i obliba ježka v kleci. Z plastu ho od roku 1970 vyrábělo družstvo Druopta a měl ho každý správný dobrodruh! A dneska si ho s nostalgickou slzou v oku můžete pořídit i vy a to v originálním provedení jako měli ve Stínadlech (provedení kov).

  Ježka v kleci vám pošleme na Vaši adresu.

  Doručení je v ceně odměny.

  A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  16,98 €
  (420 Kč)
 • predané 11
  Vstupné do Retro muzea pro dva 🎫 🎫

  Pokud nechcete brát kamaráda do deště, vezměte ho do Retro muzea! Pustíme Vás bez čekání ve frontě a ani sedmdesát tisíc potřebovat nebudete. :) 

  Dvě vstupenky s platností do konce roku 2022 doručíme elektronicky na vaši e-mailovou adresu a současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  17,79 €
  (440 Kč)
 • predané 1
  Komentovaná prohlídka Retro muzea 💬 🎫

  Zážitek z výstavy nikdy nebude kompletní bez komentované prohlídky. Celou výstavou Retro muzea Vás provede Šárka, certifikovaná průvodkyně Pražské informační služby se specializací na novodobou historii ČSSR. Přijďte se nechat pohltit jejím výkladem a při další návštěvě budete moci oslňovat svůj doprovod briskní znalostí dobových reálií.

  Jednu vstupenku na 90minutovou komentovanou prohlídku vám doručíme e-mailem a současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  18,20 €
  (450 Kč)
 • predané 2
  Vstupenka do Retro muzea pro celou rodinu 👪 🎫

  Kdybyste šli do Retro muzea samotní, doma by Vám to určitě dost záviděli. Proto máte možnost zakoupit si jednorázové rodinné vstupné, a přijít tak může třeba celá rodina Smolíkova bez toho, aby čekala ve frontě. 

  Dorazit můžou 2 dospělí, kterým pošleme elektronickou vstupenku do e-mailu, a až 3 děti do 12 let. A současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  23,86 €
  (590 Kč)
 • predané 1
  Jeden den v muzeu jako zástupce OD Kotva 🧍 ⚓

  Láká Vás práce muzejního kustoda nebo nutně potřebujete vyzkoušet, jak by vám slušel oficiální oděv tehdejších zaměstnanců OD Kotva? Staňte se na jeden den kustodem Retro muzea! 

  Vyzkoušíte si všechny činnosti, které jsou v běžném chodu muzea k mání, budete se ochomýtat okolo dětského programu a možná se stanete odborníkem na 70. a 80. léta. Tak vzhůru do toho!

  E-mailem Vám doručíme pozvánku v dárkovém kabátku a současně se vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  30,33 €
  (750 Kč)
 • predané 0
  Komentovaná prohlídka Retro muzea v angličintě 💬 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 🎫

  Zážitek z výstavy nikdy nebude kompletní bez komentované prohlídky, pokud máte přátelé kteří nemluví česky, je tato nabídka právě pro Vás. Celou výstavou Retro muzea vás provede Šárka, certifikovaná průvodkyně Pražské informační služby se specializací na novodobou historii ČSSR. Přijďte se nechat pohltit jejím výkladem a při další návštěvě budete moci oslňovat svůj doprovod briskní znalostí dobových reálií.

  Jednu vstupenku na 90minutovou komentovanou prohlídku Vám doručíme e-mailem a současně se vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  30,33 €
  (750 Kč)
 • zostáva 50 z 50
  Adoptujte si kus vzpomínek 💭 🤗

  Někdo adoptuje domácího mazlíčka, někdo designový kousek retro nábytku. Anebo byste chtěli svoje ctěné jméno spojit spíš s walkmanem, co Vám zachránil dospívání? Není problém, stačí si vybrat! U popisu vybraného předmětu se bude skvít vaše jméno, jakožto patrona daného kusu vzpomínek.

  Adoptivnímu rodiči po skočení projektu pošleme individuální nabídku 10 předmětů, ze kterých si bude moci vybrat ten svůj. A kdyby mu náhodou žádný nevyhovoval, určitě se dokážeme domluvit jinak.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  40,44 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Náramek Gravelli v betonové krabičce 💎

  Abychom nezapomínali ani na milovníky současného designu, přidáváme exkluzivní možnost pořídit si betonový náramek od značky Gravelli. Gravelli je pražská značka designových produktů z betonu, kterému se ve svých pracích snaží dávat duši. A protože krás betonu není nikdy dost, náramek je umístěn v designové betonové krabičce. 

  Náramek v krabičce pošleme na Vaši adresu poštou.

  Doručení je v ceně odměny.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  60,66 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Svícen Gravelli 🕯️

  Abychom nezapomínali ani na milovníky současného designu, přidáváme exkluzivní možnost pořídit si svícen od značky Gravelli. Gravelli je pražská značka designových produktů z betonu, kterému se ve svých pracích snaží dávat duši. 

  Svícen pošleme na Vaši adresu poštou.

  Doručení je v ceně odměny.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  72,79 €
  (1 800 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Váza Gravelli 🏺

  Abychom nezapomínali ani na milovníky současného designu, přidáváme možnost pořídit si vázu od značky Gravelli. Gravelli je pražská značka designových produktů z betonu, kterému se ve svých pracích snaží dávat duši. 

  Vázu pošleme na Vaši adresu poštou.

  Doručení je v ceně odměny.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  88,96 €
  (2 200 Kč)
 • predané 2
  Plášť prodavače/prodavačky OD Kotva 🥼 ⚓

  Chcete-li se cítit jako pravá žena za pultem, neváhejte. K mání je 10 kusů dobových plášťů personálu OD Kotva. Padnou i kdejakému muži!
  Do poznámky nám prosím napište velikost (S-XL), jakou byste si přáli, a my Vám jeden plášť pošleme na vaši adresu.

  Doručení je v ceně odměny.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  141,53 €
  (3 500 Kč)
 • predané 0
  Dobová fotoseance 📸

  Přeneste se do minulosti a užijte si fotoseanci v rytmu Hanky Zagorové a Pavla Horňáka. Oblékneme Vás do dobových kousků a v kulisách našeho Retro muzea nafotíme všechny možné i nemožné obrázky. Dobový foťák tentokrát necháme stranou a použijeme takový, který Vám bude schopen dodat fotky v elektronické formě. Těšit se tak můžete na čtyři fotky v elektronické i tištěné podobě na A4, abyste to měli bez práce. 

  Doručení fotek na Vaši adresu je v ceně odměny.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  181,97 €
  (4 500 Kč)
 • predané 0
  Neomezená vstupenka pro celou rodinu ♾️ 👪 🎫

  Celá rodina v Retro muzeu každý den až do konce roku 2023? Tak to je sen! Splňte si ho s neomezenou rodinnou vstupenkou až pro 8 členů Vašeho klanu. Tahle kouzelná věc vám jmenovitě zajistí přístup do Retro muzea kdykoliv, kdy si to budete přát a bude otevřeno. Dexempo, multo, šunkoplex! :) 

  Neomezenou vstupenku, která bude nepřenosná, Vám pošleme na e-mail hned potom, co projekt skončí a my se spojíme ohledně jmen, která na vstupenky napsat.

  A současně se Vám také 2x za rok ozveme s pozdravem a souhrnem toho, co je u nás v muzeu nového.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  202,18 €
  (5 000 Kč)
 • predané 1
  Soukromá komentovaná prohlídka s proseccem 💬🎫 +🍾

  Co to nevidí oko mé modravé! Pro skupinku až 10 návštěvníků jsme připravili nejexkluzivnější soukromou komentovanou prohlídku, která bude probíhat ve večerních hodinách a užijete si na ní, kromě dvou lahví prosecca, celé muzeum jen a jen pro sebe. Celou výstavou vás provede Šárka, certifikovaná průvodkyně Pražské informační služby se specializací na novodobou historii ČSSR. 

  Termín privátní prohlídky si s Vámi domluvíme po skončení projektu.

  ​A abyste měli muzeum pod kontrolou, 2x do roka Vám pošleme v e-mailu informaci, jak se Retro muzeu daří.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  303,28 €
  (7 500 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Partner Retro muzea Praha 🤝 ❤️

  Tak jako Kaiser měl svého Lábuse, i Retro muzeum potřebuje partnery, aby mohlo býti úspěšné. Logo partnera umístíme na všechny propagačních materiály, u nichž máme tu moc ovlivnit jejich obsah. Bude také součástí zahajovacího večera a zvacích materiálů na všechny akce, které se budou v rámci muzea pořádat.

  Logo dostaneme i do PR článků Blesku a ve výstupech dalších mediálních partnerů. Garantujeme nejméně 15 takových zmínek.

  Logo partnera umístíme také s prolinkem na webových stránkách Retro Muzeum Praha.

  Jako vřelé díky laskavému partnerovi poskytneme 20 vstupenek do muzea a 10 vstupů na zahajovací večer.

  Na všech dalších podrobnostech se dohodneme po skončení projektu.

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  808,73 €
  (20 000 Kč)
 • zostáva 2 z 3
  Mecenáš Retro muzea Praha 💘

  Mirek Dušín Retro muzea si zaslouží naši nejlepší péči a nejsrdečnější díky. Vaše jméno/logo bude s Retro muzeem pevně spjato, logo bude na všech našich propagačních materiálech a ve všech tiskových zprávách, kde jsme schopni ovlivnit obsah.

  Budete mít možnost jednodenního pronájmu prostor muzea pro Vaši soukromou akci, a to klidně až pro 300 osob. (Běžně se cena za pronájem pohybuje okolo 90 000 Kč.) Můžete si kdykoliv přijít vychutnat komentovanou prohlídku a úsměvů a díků Vám rozdáme, kolik jen zvládneme. 

  Vše společně naplánujeme po ukončení projektu, vč. možnosti kostýmovaného RETRO večírku (zápůjčka kostýmů není součástí odměny).

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  2 426,20 €
  (60 000 Kč)