Pojďme dokončit Panoptikum - studentský loutkový film

Pomozte nám dokončit loutkový film Panoptikum. Projekt začal vznikat, jako školní práce v listopadu 2020. Teď, skoro o rok později, je vyrobeno několik kulis a rekvizit, avšak stále ještě spousta kulis včetně loutek chybí.

 • jedna z venkovních scén, kterou ve filmu uvidíte.

 • Další již dokončená scéna. Vpravo Tomáš Průša

 • Návrhová část - příjezd hlavních aktérů do Prahy

 • Návrhová část - scéna před divadlem

 • Návrhová část - ilustrace

 • Scéna - ulice v Praze

 • Scéna před zámkem

 • Scéna před divadlem

 • Focení v propagačním oblečení

 • Karlovarské divadlo

 • Budova vedle divadla v Karlových Varech

 • Scéna zámek - nenamalovaná, ještě při výrobě

 • Poslední odměna - dřevěná maringotka

 • Plátěná taška s potiskem filmu

 • Něco málo z dabingu

 • Něco málo z dabingu

1 608 €
vybrané z 1 547 €

103%

103% splnené

39 ľudí prispelo

Film, Umenie

Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina, Česko

Zobraziť všetky odmeny

O čem film bude ?

Příběh se  odehrává v Praze začátkem 30. let. Panoptika byla v té době rozšířena především v Americe a Anglii, kde vznikaly tzv. freak shows. Byly v nich vystavovány osoby s různým druhem tělesného postižení. 

 V Praze se nově vybudované filmové ateliéry snaží vytvořit unikátní film své doby nevídaný. Na pozvání režiséra z filmových ateliérů sem přijíždí cirkus, který vystavuje osoby s tělesným postižením za účelem zisku. Se skupinou “aktérů” se dostaví také jejich vypočítavý majitel se svojí ženou. O podivuhodnou skupinu lidí vzniká v Praze nečekaný zájem. Film nás provede luxusními podniky navštěvovanými pražskou smetánkou, ocitneme se na prknech divadelních sálů a setkáme se také s pražským podsvětím.

Jak to začalo ?

 Vše to začalo v období covidových opatření na podzim roku 2020, kdy Tomáš Průša přišel s myšlenkou vytvořit loutkový film. Po přečtení článku o vystavovaných lidských "obludách" za účelem zisku měl Tomáš jasno. Pak už zbývalo jen příběh zařadit do konkrétního místa a času. Původní myšlenka byla realizovat příběh v Paříži kolem roku 1920, kdy by lidé na širokých bulvárech obdivovali lidské Panoptikum. Umělci na Montmartru by hledali v těchto panoptikách inspiraci, ale nakonec bylo rozhodnuto, že příběh bude zasazen do staré Prahy. Má své kouzlo a máme k ní pocitově blíže.
Do prosince roku 2020 vznikaly kresebné návrhy a v lednu 2021 se začala realizovat výroba kulis a dalších věcí.

Co je náš cíl?

 Naším cílem je vytvořit loutkový film pomocí známé techniky stopmotion (snímek po snímku). Až bude film dokončen, plánujeme ho veřejně promítat na místech, která se naskytnou a přihlásit se do studentských soutěží. Chtěli bychom také pořádat výstavy a besedy, abychom lidem přiblížili, jak takový film vzniká.  
Všechny scény, které ve filmu uvidíte, budete moci vidět naživo na výstavě. Budou zde vystaveny i veškeré materiály včetně návrhů všech kulis. Jelikož samotná tvorba filmu je náročná disciplína a počet tvůrců poměrně nízký, budou další kroky záviset na tom, jak se vše povede. 

Detaily

 Projekt byl původně jedním z mnoha krátkodobých školních úkolů a přerostl v něco, co na začátku nikdo nečekal. První nápady a návrhy začaly vznikat v listopadu roku 2020 a od ledna roku 2021 se začaly vyrábět první dřevěné kulisy k našemu filmu.
Otec Tomáše Průši, autora projektu, je vyučený truhlář, a proto se velmi podílí na výrobě kulis. Veškeré dřevěné budovy, které můžete vidět v galerii, vznikaly v zimě v jeho dílně.

 Na výrobu různých detailů a ozdob (například nad okna) bylo nezbytně nutné pořídit 3D tiskárnu, která zdárně pomáhá ke vzniku různých detailních věcí, které by byly obtížné ze dřeva vyrobit. Výsledkem je fungující celek.
Dalším nezbytným krokem je následné barvení kulis. Tomáš pořádá ve svém volném čase (aby vše stíhal se školou) dobrovolné neplacené brigády, kdy se sejdou nadšenci, kteří si chtějí vyzkoušet malování kulis. Spoustu brigádníků ale toto nadšení do práce brzy omrzí, protože zjistí, že práce na kulisách není vůbec jednoduchá.
Stálými členy ,,štábu" jsou v současnosti Tomáš, spolužačka Klára Dostálová, která je hlavní konzultantkou všech nápadů, Tomáše taťka a také Nikola Daňková..

 Do týmu v budoucnu samozřejmě přibudou další členové, protože budeme muset najít šikovnou švadlenu, která zhotoví oblečení pro loutky, které si necháme vyřezat na zakázku. Najít řezbáře v 21.století nebylo vůbec snadné, ale zadařilo se. Zatím s ním probíhají konzultace ohledně vizuálu loutek.
Film bude mít i dabing, byli bychom rádi, kdyby se loutky podobaly osobám, které jim propůjčí svůj hlas.

Těšíme se se, až se vše dokončí a my budeme moci začít natáčet. Nikdo nečekal takovou náročnost a rozsah filmu, proto počítáme s termínem dokončení v létě 2022. 
Jak již bylo zmíněno, jde o studentský projekt, přesto bychom byli rádi, kdyby se hotový celek přiblížil profesionální úrovni. Následuje postprodukce a budeme se těšit, až náš film spatří široká veřejnost okolo Vánoc 2022.

Kdo je autor projektu?

 Autor projektu je Tomáš Průša, student Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby v Kolíně, který již odmalička hledal zálibu ve vytváření filmů. Jeho úplně první hraná pohádka byla natočena na malou domácí kameru, když navštěvoval třetí třídu základní školy. Později se věnoval animovaným filmům, které kreslil v programu Malování a následně je dával dohromady. (snímek po snímku) Šlo pouze o volnočasovou aktivitu, nikdy by netušil, že se tímto směrem vydá při výběru střední školy. Jelikož pochází z vesnice, málo lidí má pro tento obor pochopení a spoustě lidem přijde neužitečný. Po náročném výběru střední školy vyhrála Tomášova záliba ve vytváření filmu a začal studovat Odbornou střední školu podnikání a mediální tvorby, kde již v prvním ročníku zkoušel základy loutkové animace a vytvořil krátký film, díky kterému se rozhodl, že loutková animace se stane jeho prozatímní náplní.

Proč to děláme?

 Máme za sebou těžké období plné lockdownů. Naším názorem je, že všechno zlé je pro něco dobré, a proto jsme v tomto nelehkém období začali pracovat na projektu, který dává smysl. Pro mladé studující umělce to byla velká příležitost se kreativně rozvíjet. Plno lidí bylo zavřeno doma bez nápadu a bez chuti cokoliv dělat, my jsme však využili příležitosti a začali pracovat. Ocenili bychom, kdyby se projekt na Hithitu úspěšně dokončil a mohli jsme nadále ve tvorbě filmu pokračovat ve stejném duchu, jako jsme začali. Peníze bychom využili na koupi dalšího materiálu na výrobu kulis, vyřezání loutek, veškerých barev, které potřebujeme, aby kulisy vypadaly vizuálně dobře. Dále také bude třeba zafinancovat látky potřebné na oblečení pro loutky, materiál pro 3D tisk a veškeré tyto drobnosti, které jsou pro tvorbu filmu nevyhnutelné.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 14
  Chci projekt podpořit

  Líbí se mi to, projekt chci podpořit.

  Částku, kterou chcete přispět, můžete libovolně zvýšit v příslušném políčku v druhém kroku vaší platby.
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,07 €
  (100 Kč)
 • predané 0
  Zmínka na Instagramu

  Váš Instagram bude zmíněný v příběhu našeho instagramového profilu. 


  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  5,70 €
  (140 Kč)
 • predané 1
  Poděkování na výstavních bannerech

  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech. 


  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  6,11 €
  (150 Kč)
 • zostáva 47 z 50
  Plakát k filmu

  Pošleme Vám plakát filmu podepsaný tvůrci, který si budete moci dát na stěnu. 
                                   +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech. 

  Možnost osobního předání v Hostačově u Golčova Jeníkova, nebo zaslání na Vaši adresu. Poštovné je v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,14 €
  (200 Kč)
 • predané 4
  Online zhlédnutí filmu

  Již 2 měsíce po premiéře budete moci zhlédnout Panoptikum z pohodlí Vašeho domova na Vašem počítači.

  Na Váš email zašleme odkaz, kde budete moci celý film zhlédnout.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  10,18 €
  (250 Kč)
 • zostáva 11 z 20
  Plátěná taška

  Černá plátěná taška s logem filmu, kterou potiskli sami tvůrci filmu známou technikou zvanou sítotisk.                              
                                  +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.


  Možnost osobního předání v Hostačově u Golčova Jeníkova, nebo zaslání na Vaši adresu. Poštovné je v ceně.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  16,28 €
  (400 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Online schůzka s Tomášem Průšou, tvůrcem filmu

  Máte na film více otázek a rádi byste slyšeli odpovědi přímo od tvůrců filmu? Není problém. Online schůzka bude trvat přesně tak dlouho, jak budete potřebovat. Rádi Vám sdělíme příběh od samotného začátku.

                                  +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,42 €
  (600 Kč)
 • zostáva 8 z 8
  Scénář filmu s poděkováním

  Po premiéře Vám zašleme tvůrci podepsaný literární scénář s poděkováním.

                                   +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.


  Možnost osobního předání v Hostačově u Golčova Jeníkova, nebo zaslání na Vaši adresu. Poštovné je v ceně.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  32,57 €
  (800 Kč)
 • zostáva 7 z 8
  Zhlédnutí filmu o filmu ještě před premiérou

  Buďte mezi prvními, kdo uvidí film o filmu ještě před premiérou. Dozvíte se všechny podrobnosti o vzniku tohoto projektu a ještě mnohem více.

                                   +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Zhlédnutí filmu o filmu bude probíhat v online podobě. Po skončení projektu se Vám ozveme a poskytneme bližší informace.

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  69,20 €
  (1 700 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Přátelské posezení s moderátorkou Simonou Mikešovou

  Zúčastněte se přátelského posezení s moderátorkou Simonou Mikešovou, ze kterého si odnesete základy herectví a moderování.

  místo konání: přednášková učebna v budově Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby v Kolíně
  doba posezení: 90 minut


  Instagram Simony Mikešové
  https://www.instagram.com/simonamikesova_official/​

                                   +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  81,42 €
  (2 000 Kč)
 • zostáva 2 z 2
  Focení v profesionálním fotografickém ateliéru

  Nechte si od mladé a talentované fotografky Valentýny Štáchové nafotit krásné umělecké fotografie například do rodinného alba.

  Focení proběhne ve fotografickém ateliéru v budově Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby v Kolíně. Veškeré fotografie z focení budou zaslány na Váš email a pět Vámi zvolených fotografií bude možné ihned vytisknout. (formát A3) 

  Délka focení se přizpůsobí Vašim potřebám.   


  Instagram Valentýny Štáchové  https://www.instagram.com/stachovaphoto/

                                    +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  85,49 €
  (2 100 Kč)
 • zostáva 5 z 5
  Zhlédnutí filmu před premiérou

  Rádi byste film viděli ještě před premiérou v nějakém komornějším prostředí bez vysokého počtu lidí? Určitě není problém! Film budete moci zhlédnout před samotnou premiérou (Není zatím známo, kdy a kde premiéra bude.) v Golčově Jeníkově hned poté, co film bude dokončen.

  Předpremiéry se zúčastní taktéž samotní tvůrci a budete mít možnost se s nimi o celém procesu pobavit. 

  Tato odměna je určena pro dvě dospělé osoby. Pokud půjde o rodinu s dětmi, děti do 18 let mohou s rodiči předpremiéru navštívit.
                                     +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.


  Po skončení projektu na této stránce Vám zašleme email s bližšími informacemi. 

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  93,63 €
  (2 300 Kč)
 • zostáva 4 z 4
  Návštěva při natáčení

  Zažijte exkluzivní návštěvu při natáčení. Budete si moci vyzkoušet práci animátora a seznámíte se s veškerými kulisami a rekvizitami filmu ještě před premiérou.

  Natáčení bude probíhat v Golčově Jeníkově a samotná návštěva Vám zabere zhruba 2 hodiny času. 

                                    +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  162,83 €
  (4 000 Kč)
 • predané 5
  Sponzor filmu

  Staňte se sponzorem filmu. Vaše jméno či logo firmy bude v závěrečných titulcích.

  Na Vaši adresu Vám zašleme náš literární scénář s poděkováním, budete mít absolutní přehled o tom, v jaké fázi se film nachází a také budete mít možnost nás kdykoliv navštívit v Golčově Jeníkově při natáčení.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  203,54 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Odneste si kulisu domů

  Jedna z nejlepších odměn je právě tato. Odneste si kulisu domů.

  Jedna ze scén ve filmu je scéna odehrávající se před cirkusovými maringotkami, a právě tato maringotka může být Vaše. Jde o zmenšeninu dřevěné maringotky. Poslouží Vám to, jako dekorace v interiéru. Maringotka, ke které se váže příběh.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.


   

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  407,08 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Jízda na koni pod vedením zkušené jezdkyně

  Jízda na koni pod vedením zkušené jezdkyně Nikoly Daňkové, která jezdí na profesionální úrovni.

  místo: Dubenec u Českých Budějovic
  minimální délka jízdy potrvá půl hodiny (záleží na Vašich fyzických schopnostech) lze se domluvit i na delší, případně kratší jízdě.


  Instagram Nikoly Daňkové
  https://www.instagram.com/nikoladankova/

                                   +​
  Vaše jméno se stane navždy součástí Panoptika a lidé, kteří navštíví naši výstavu, uvidí napsané Vaše jméno na výstavních bannerech.

  Po skončení projektu se Vám ozveme na Váš email a dáme Vám bližší informace.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  61,06 €
  (1 500 Kč)