Salón republiky - Ozdobme společně Královskou cestu III

Pomohli jste nám nastartovat oživení a zkrášlování Královské cesty. Salón republiky po první fázi rekonstrukce otevřel dveře prvním hostům. Pomozte nám pořádně rozjet jeho provoz, bude to legendární místo!

 • Vizualizace - interior design

 • Krásná podlaha už je položená!

 • Takto vypadal dříve štít

 • A takto když jsme zahájili práce...

 • Vizualizace nového štítu

 • Stojánek na vajíčko Cube

 • Nádherné lampy Chatta jsou u nás i v odměnách

 • Dům u Zlatého lva...proto lvíček

 • Pokrok už je vidět :-)

 • Prvorepubiikový marš take ozdobil Královskou cestu

511 €
vybrané z 6 692 €

7%

7% splnené

6 dní a 4 hodiny do konca

11 ľudí prispelo

Komunita, Dizajn

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Ozdobme společně Královskou cestu - Salón republiky už se klube a Vy jste součástí tohoto úžasného procesu!

Na jaře jsme společně za hlubokého covidu začali řešit budoucnost klenotu Prahy - Královské cesty. Pomohli jste nám natáčet videoseriál, ve kterém s významnými aktéry debatujeme, jak centrum udělat kultivovanějším a čím nahradit matrjošky, ruské čepice či létající figuríny. Díky Vám jsme také pronajali skvělý prostor přímo pod Hradem, v Nerudově ulici. A začal se tak rodit Salón republiky - místo pro zlaté české ručičky. Tedy obchod i adresa pro pop up formáty, tak aby talentovaní čeští tvůrci mohli za rozumné peníze pronajímat krátkodobě atraktivní místo a ve výloze třeba šít rukavice, malovat na hedvábí či cokoli vyrábět. Tento hub by měl být i místem pro setkávání, inspiraci, zkrátka takový kreativně intelektuální ráj. Zároveň by měl domácím i zahraničním hostům ukazovat současnou českou duši a šikovnost českých tvůrců Je zde i místo pro workshopy a ateliér. Teď potřebujeme Vaši další pomoc - aby se po první části rekonstrukce prostor dál zvelebil, najali jsme personál a mohli to pořádně rozjet!

Co je náš cíl?

Základní rekonstrukce už je hotova (můžete se podívat na obrázky v galerii). Původně jsme měli vyhlédnutý mnohem menší prostor, ale když jsme uviděli tento, neváhali jsme ani minutu. Bylo nicméně jasné, že bude mnohem náročnější ho zvelebit. Dům, ve které jsme našli ideální místo pro tento účel, je významná kulturní památka - Dům u zlatého lva. Dlouho tam byla slavná lékárna, tento příběh se píše už od 19.století. Krásnou apatyku Národní muzeum v roce 2009 převezlo na Kuks. Pak tam byl obchod podobný těm, které lemovaly Královskou cestu před covidem. Sympatičtí čeští majitelé se ale rozhodli teď pro náš koncept a my jsme za to moc rádi! Díky Vám i navazujícímu zájmu o projekt jsme už prostor pronajali,  položili podlahu, zrekonstruovali koupelničky a vymalovali v duchu trikolóry. To vše samozřejmě za dohledu památkářů. Do Salónu tak už v září přišli první hosté na náš Den v jiných časech a na Prvorepublkový marš. Na řadě je čistění graffiti ze dveří, okenice i omítka fasády, to ve spolupráci s majiteli. Samozřejmě je ale před námi ještě další velký kus práce. Chtěli bychom například, aby vývěsní štít navazoval na ten původní - zlatý na hnědé desce. Na tom začal pracovat písmomalíř. Čeká nás také dozařizování místnosti pro workshopy a základní podoby ateliéru pro focení a natáčení videí. To vše bude pak zázemí pro české tvůrce. A také chceme najmout kvalitní personál, aby bylo o hosty dobře postaráno. Na tyto první provozní náklady docela určitě pomůže Váš příspěvek. Samozřejmě si za něj můžete vybrat svou odměnu. Věříme, že společně vybudujeme opravdu legendární adresu přímo pod Pražským hradem. 

Pokud se vybere výrazně víc než cílová částka, využijeme peníze hlavně na další foto a video techniku do ateliéru, abychom mohli pro Vás točit kvalitní materiály o práci zlatých českých ručiček a monitorovat snahy českých tvůrců a další pozornosti hodné aktivity v rámci #televize Elegantní Česko.

Co všechno se bude v Salónu dít? 

Nový prostor skýtá skvělé teritorium pro elegantní aktivity. Červená místnost je store - obchod s pracemi talentovaných českých tvůrců. Ty pečlivě vybíráme. Sortiment bude vše, co můžete zařadit do svého životního stylu - oblečení, doplňky, šperky, klobouky, papíry a psací propriety, předměty do kuchyně a na stolování, nábytek, zkrátka Vás čeká celá škála současné české kreativity. Uvidíte a budete moct kupovat různé designové předměty pro denní užívání pro sebe i jako dárečky. Modrá místnost je "obýváček". Tam budeme hostit autory v rámci pop up formátu. To prakticky znamená, že malé značky nebo tvůrci si budou moct za velmi rozumnou cenu pronajmout tuto místnost, do které je vidět skrze výlohu. A tam vyprávět svůj příběh, tvořit, zvát si návštěvy, zorganizovat workshop...Místnost je vhodná třeba i pro tiskovky, menší společenské události apod. Vzadu je další bílý pokoj na workshopy a budoucí ateliér, kde budeme fotit, točit videa a skladovat náš fundus. Nápadům na akce se tedy meze nekladou, máte-li zájem, můžete si prostor také krátkodobě pronajmout. Ostatně mrkněte na odměny.  Ve dvoře je navíc úžasná kavárna Kaférna, se kterou spolupracujeme. 

Pokud si vyberete z odměn, řada z nich je už na skladě a budete si je tedy moct po (věříme, že úspěšném) skončení projektu osobně vyzvednout v Nerudově 32. Případně Vám je pošleme, poštovné a balné je započítáno, nehradí se tedy navíc. 

Viděli jste už fotky z rekonstrukce Salónu a z Prvorepublikového marše? 

Tento projekt navazuje na předchozí - Ozdobme společně Královskou cestu a Prvorepublikový marš (Ozdobme společně Královskou cestu II). Je to proces, ale jak vidíte, velmi naplňující. Společně mnoho dokážeme, i přes všechny covidové okolnosti. Salón už začíná dýchat a Prvorepublikový marš z Obecního domu na Hrad byl prostě báječný! A další etapa je teď v našich společných rukou. MOC DĚKUJEME VŠEM, KDO TOTO UMOŽŇUJETE ❤️

Proč to děláme a Kdo jsme? 

Elegantní Česko je projekt, který založila v roce 2015 Pavlína Kvapilová - dlouholetá televizní a rozhlasová moderátorka a mediální manažerka. Pavlína byla například šéfkou speciálů ČT24, zpravodajkou Českého rozhlasu při EU v Bruselu, ředitelkou divize ČT Nová média či moderátorkou Hyde Parku. V posledních letech celý náš tým usiluje o to, abychom oživovali to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé a skládali nové Elegantní Česko. Organizujeme desítky vzdělávacích akcí, setkání se špičkovými osobnostmi pro veřejnost, zážitkové dny, speciální projekty. Podporujeme podnikavé akční lidi po celém Česku. A rozvíjíme také televizi Elegantní Česko.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 3 Dobrý pocit

  Chcete-li mít dobrý pocit z toho, že pomáháte kultivovat Královskou cestu - tato odměna je pro Vás 🌸

  Základní částka je 190 Kč, ale můžete ji v druhém kroku přepsat na libovolnou vyšší sumu. 
  Totéž můžete udělat i u všech dalších odměn. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 7,48 €
  (190 Kč)
 • 2 Papírové srdce, ze kterého Vám vyroste zvoneček

  Chcete krásný malý dáreček nebo něco, co rozveseli Vás samotné? Pořiďte si toto srdce z ručního papíru. Michal Gorec do něj vetknul semínka zvonečku. Srdce pak zasadíte a...vyroste Vám květina ☺️

  Pokud chcete zadat u této odměny větší částku, můžete tak učinit v dalším kroku. 

  Srdíčka máme na skladu, můžete si je po skončení projektu vyzvednout v Nerudově 32 nebo je pošleme, pošta je už zahrnuta.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 8,66 €
  (220 Kč)
 • 2 Koktejl s týmem Elegantního Česka v novém Salónu

  Koktejly na bázi ginu byly oblíbené už v době První republiky. Přijďte si s námi jeden dát a ukážeme Vám celý Salón a popovídáme si společně o tom, co všechno by se tam mohlo dít. 

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 11,42 €
  (290 Kč)
 • 1 Karta na slevy - 10 % - Zakladatel Salónu republiky

  S touto kartičkou budete mít slevu u nás na práce zlatých českých ručiček - a to 10%. Platí do konce roku a bude se tedy hodit na předvánoční nákupy 😉

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveń přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 15,35 €
  (390 Kč)
 • 50 z 50 30% sleva - zvýhodněná vstupenka na slavného ekonoma a filosofa Tomáše Sedláčka - pro 1 hosta

  Setkání s Tomášem musíme zase zopakovat! Přitahuje Vás svým neotřelým přemýšlením o stavu našeho světa, velkou erudicí i smyslem pro humor. Je to gejzír myšlenek a Vy můžete být na jeden večer v jeho středu.

  Znovu tedy 27.1.2022

  Vstupenku pro 1 hosta můžete v této kampani mít se slevou 30% (obvyklá cena 590 Kč). 

  Akce je v lednu 2022, tedy můžete klidně pořídit jako vánoční dáreček 🎄

  Setkání s osobností: Dobro a zlo v době post-covidové #premyslivasezona

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 16,26 €
  (413 Kč)
 • 50 z 50 Sleva 30% - zvýhodněná vstupenka na MUDr. Jana Vojáčka - pro 1 hosta

  Chcete přijít na naše úžasné hosty? Jedním z nich je charismatický mladý lékař, expert na funkční medicínu - MUDr. Jan Vojáček. Ukáže Vám souvislosti mezi Vašimi vztahy a zdravím. A je to opravdu jiný, nabíjející a fascinující pohled na naše životy. 

  Zde během kampaně vstupenka se slevou 30% - běžná cena je 590 Kč. 

  Termín: 2.11.2021

  Setkání s osobností: O zdraví a vztazích #lecivasezona
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 16,26 €
  (413 Kč)
 • 50 z 50 Sleva 30% - zvýhodněná vstupenka na MUDr. Jana Hnízdila - pro 1 hosta

  MUDr. Jan Hnízdil se nebojí sdílet své názory, které často jdou proti proudu. Jeho názory Vás zajímají a patří mezi naše nejpopulárnější hosty. 

  Znovu se s ním osobně uvidíme 10.11. - a v této kampani můžete pořídit vstupenku se slevou 30% (běžná cena je 590 Kč).

  Cyklus Setkání s osobností #lecivasezona
  - Jak se vzpamanovat z post-covidových traumat

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 16,30 €
  (414 Kč)
 • 0 ​Cube - Stojánek na vajíčko - Clap Design

  Sympatický společník pro ranní čas, který vám vykouzlí úsměv při každé snídani. Praktický designový stojánek s magnetem na lžičku potěší všechny milovníky vajíček ☺️

  Vhodné také jako dárek, k narozeninám, výročním i Vánocům. Máme je skladem, k vyzvednutí v Salónu, případně pošleme, pošta je zahrnuta.

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Obrázek ve fotogalerii. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 23,22 €
  (590 Kč)
 • 50 z 50 Hledání pokladu - pro malé rytíře a dámy

  Chcete hezký víkendový program pro Vaše ratolesti? Pokud vše zrealizujeme a projekt se povede, v našem showroomu začne cesta za pokladem pro malé rytíře a dámy. Dostanou zapečetěný dopis, ve kterém budou pokyny pro hledání. Něco se tak naučí o Malé Straně a Hradčanech, příběhů je tu nespočetně. A zároveň na ně na konci, pokud vše úspěšně rozluští, čeká poklad - tedy odměna. A možná se u toho něco dozvědí i rodiče ;-) 

  Doba trvání: 2 hodiny  

  Platnost voucheru 1 rok - termíny dle dohody

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 27,16 €
  (690 Kč)
 • 0 Procházka po Královské cestě s elegantním výkladem

  Možná těmi místy chodíte často. Ale vlastně nevíte o domech, které míjíte, o sochách, které Vás obklopují, o příbězích, které jsou se srdcem Prahy spojeny. Díky této speciální procházce nabudete nové vědomosti a navíc, strávíme příjemný čas společně na zdravém vzduchu. Na závěr si dáme sklenku bublinek na jednom z malebných malostranských míst.

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Platnost voucheru 1 rok 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 27,16 €
  (690 Kč)
 • 20 z 20 30% sleva - zvýhodněná vstupenka na MUDr. Jana Hnízdila - pro 2 hosty

  MUDr. Jan Hnízdil se nebojí sdílet své názory, které často jdou proti proudu. Jeho pohled Vás zajímá, patří mezi naše nejpopulárnější hosty. 

  Znovu se s ním osobně uvidíme 10.11. - a v této kampani můžete pořídit vstupenku Jdeme ve dvou se slevou 30% (běžná cena je 1 150 Kč).

  Cyklus Setkání s osobností #lecivasezona
  - Jak se vzpamanovat z post-covidových traumat

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 31,69 €
  (805 Kč)
 • 3 Dopisní sada z ručního papíru - s Vaším monogramem

  Mezi českými tvůrci, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme, je i ruční papírna Papyrea. Její majitel Michal Gorec už před lety sundal bankovní sako a vrhnul se se vší vervou na tuto práci. Pokud zvolíte tuto variantu, dostanete dopisní sadu (10 obálek a 10 listů) s Vaším monogramem, ručně vyrobenou. 

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Sady po výrobě pošleme na Vaši adresu nebo si je budete moct vyzvednout v Nerudově 32.

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 38,97 €
  (990 Kč)
 • 50 z 50 Vyrobte si papír vlastníma rukama - workshop s Michalem Gorcem

  Chcete odložit digitální přístroje a místo toho vykouzlit ruční papír? Věřte, že to zvládnete! Povede Vás zkušený mistr oboru - papírník Michal Gorec z Papyrey. 

  Budete se divit, až Vám z toho vylezou vlastní papíry, složíte si obálky a vyrazíte si na ně třeba secesní motiv. Tolik radosti! 😊

  Vhodné i jako voucher - vánoční dárek. 
  Ten vystavíme tak, abyste ho mohli dát pod stromeček či k narozeninám apod. 
  Platnost voucheru 1 rok.

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Místo: Praha, Salón republiky 
  Doba trvání 10-16h

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 58,65 €
  (1 490 Kč)
 • 20 z 20 Vyrobte si šperkovnici - s expertkou na mozaiky Pavlínou Pecko

  Nádherné práce jako proprietníky či zrcadla na bázi mozaiky a upcyklace už máme u nás v Salónu. 

  Pavlína Pecko - jejich autorka - si s Vámi dá tento rukodělný workshop. Výsledkem bude krásná šperkovnice, kterou si můžete nechat pro sebe nebo jí někoho potěšit. 

  Vhodné i jako voucher na workshop - vánoční dárek. 
  Ten vystavíme tak, abyste ho mohli dát pod stromeček či k narozeninám apod. 
  Platnost voucheru 1 rok.

  Potřebný materiál je zahrnut. 
  Místo: Praha - Salón republiky
  Doba trvání: 14-18h

  Chcete-li tuto odměnu, ale přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 78,33 €
  (1 990 Kč)
 • 20 z 20 Jen já a Praha - speciální fotoseance na nejčarovnějších místech hlavního města - pro 1 osobu

  Chcete být na chvíli jako model nebo modelka a mít nádherné fotky z našeho milovaného hlavního města? Pořiďte si voucher na tuto fotoseanci. Společně promyslíme lokaci i outfit. Výstupem bude 10 fotek, které posíláme elektronicky. Další lze případně dokoupit. 

  Vhodné i jako dáreček k Vánocům, narozeninám či výročím. 

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 122,02 €
  (3 100 Kč)
 • 10 z 10 Pop Up - pronájem Modrého pokoje pro tvůrce na 1 den za zvýhodněnou cenu

  Jste malá značka? Talentovaný tvůrce? Chcete svoji práci zviditelnit na atraktivním místě pod Hradem? Můžete! Stačí si v rámci pop up formátu pronajmout Modrý pokoj na jeden den. K dispozici Vám bude samozřejmě i další zázemí. Můžete tvořit ve výloze, pozvat si hosty, uspořádat event nebo workshop, povídat si s turisty o Vaší práci, prodávat...

  Standardní cena je 7 000 Kč na den, pokud pořídíte touto cestou, budete mít slevu 40 % - a tudíž Vás to přijde jen na 4 200 Kč. 

  Pro vícedenní formáty nás můžete kontaktovat na emailu akce@elegantnicesko.cz

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 165,32 €
  (4 200 Kč)
 • 20 z 20 My dva a Praha - zamilované fotky z romantické Prahy

  Chcete si užít svou lásku a taky ji krásně zvěčnit?  Nechte si jako pár udělat fotky z naší jedinečné Prahy, které budete mít na památku. Společně probereme lokace a outfit a pustíme se do toho. V Salónu republiky Vás načešeme, namalujeme a oblečeme. A pak už budete jen pózovat... Výstupem bude 10 fotek, které posíláme elektronicky, další si můžete dokoupit později.

  Vhodné také jako dárek k narozeninám, výročím či Vánocům. 
  Platnost voucheru 1 rok

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 192,88 €
  (4 900 Kč)
 • 50 z 50 Nádherná lampa Chatta - přizpůsobená Vašim představám

  Pořiďte si lampu Chatta, která bude rozhodně perfektním doplňkem Vašeho bydlení - a zároveň očaruje Vaše hosty. 

  Design si domluvíte s tvůrci, takže Váš kousek bude navíc jedinečný. 

  Obrázek ve fotogalerii. 

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručení lampy pak společně dohodneme.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 267,27 €
  (6 790 Kč)
 • 20 z 20 Mecenáš zlatých českých ručiček

  Pomozte nám pořádně rozjet důstojné místo na Královské cestě. Umožníte tak, abychom podporovali ty nejzajímavější ze současných českých tvůrců a zviditelňovali dlouhodobě aktivně jejich práci. Pomůžete kreativitě a podnikání v Česku. Součástí odměny jsou 2 členské karty Elegantního klubu Diamant, díky kterým můžete rok po skončení projektu chodit na všechny naše akce (u vstupenek tedy varianty VIP). Zároveň budete u nás mít po dobu 1 roku slevu 20 % na vybrané výrobky českých tvůrců prodávané v Salónu.

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 393,62 €
  (10 000 Kč)
 • 5 z 5 Patron zlatých českých ručiček

  Pomozte nám pořádně rozjet důstojné místo na Královské cestě. Umožníte tak, abychom podporovali ty nejzajímavější ze současných českých tvůrců a zviditelňovali dlouhodobě aktivně jejich práci. Pomůžete kreativitě a podnikání v Česku. Součástí odměny jsou 4 členské karty Elegantního klubu Diamant, díky kterým můžete rok po skončení projektu chodit na všechny naše akce (u vstupenek tedy varianty VIP). Zároveň budete u nás mít po dobu 2 let slevu 20 % na vybrané výrobky českých tvůrců prodávané v Salónu.

  Chcete-li tuto odměnu, ale zároveň přispět větší částkou, stačí sumu změnit v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  Prispieť 1 968,12 €
  (50 000 Kč)